Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Spore

Polecane posty

Hmm gra zapowiada się smakowicie nie moge się jej doczekać :D

Wpadłem na nia podczas buszowania po zagranicznych forach no spodkałem się z filmikiem.

http://video.google.pl/videoplay?docid=-26...066&q=spore

Tylko czy nasz sprzęt spora jej wymaganią ?

Po jej sukcesie na pewno powstną klony jak i prawdopodobnie jej druga częśc :D

Jak wiecie gra ma niesamowite mozliwości konstrukcji istot jak i budynków jak i ich wymian ę przez net.

Ciekawe jak to wszystko się sprawdzi gdy gra trafi pod nasze szczechy.

Gumiś z tego filmiku jest świetny :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Spore zapowiada się smakowicie. Tworzenie i kreacja naszych stworzeń, wiosek, miast czy kolonii a nawet galaktyk to nie powiem kusząca propozycja. Wyobrażacie sobie ile będzie można w nią grać? Czy spotka się z jeszcze większym entuzjazmem niż Simsy które też są nie do przejścia (znaczy nie mają końca). Myślę, że właśnie tak się stanie. Zabawa w boga była jak na razie w niewielu grach...black & white? Tylko ta mi przychodzi do głowy. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie było. Coś mi się wydaje że ta gra nie będzie potrzebowałą dodaktów ale czy raz kupiona nie będzie oznaczała, że to koniec zarabiania twórców? Jak znam życie wyjdą jakieś drobne dodatki :) Tak więc czekamy by stworzyć własnąnację i poprowadzicewolucję.

Pozdrav!

P!t

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam trochę swojego pesymizmu, czyli moje obawy:

-Wymagania dot. procka i RAMu(galaktyka!)

-Wyobraźcie ile się będą te wszystkie budynki,stworki itp. ściągać!

-Animacje, np. jak stwór bez rąk będzie używał niektórych narzędzi?

-Bugi, to za duża produkcja żeby ich nie było. <Hehe BUGI - no na początku to nimi będziesz grał :P - RoZy>

-Cena.

-I parę innych, mniejszych.

Mimo wszystko czekam na tą grę jak na nic innego. Bo to miodzio może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworki nie powinny się IMO długo ściągać, w CDA chyba pisało na ten temat. Zresztą ile to może mieć, parę MB? Chyba nawet nie tyle, to nie jest przecież cały kod DNA :) Gra zapowiada się ciekawie i innowacyjnie, gdy przeczytałem o niej w CDA nawet pomyślałem, czy by sobie w przyszłości nie kupić :) Ale najpierw oczywiście demko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam trochę swojego pesymizmu, czyli moje obawy:

-Wymagania dot. procka i RAMu(galaktyka!) - jedyna rzecz która może mi to zepsuć

-Wyobraźcie ile się będą te wszystkie budynki,stworki itp. ściągać! - chodzi ci podczas isntalacji czy do sporpedi?? bo jakbyś czytał to byś wiedział, że chyba wszystkie elementy ze swiata gry mieszczą się w pliku o rozmiarze jakieś 2kb

-Animacje, np. jak stwór bez rąk będzie używał niektórych narzędzi? - już nad tym pracują, 90% stworów działa dobrze, reszta to takie cuda ze anwet w polsce takich nie znajdziesz (?)

-Bugi, to za duża produkcja żeby ich nie było. <Hehe BUGI - no na początku to nimi będziesz grał :P - RoZy> - no cóż zobaczymy, biorac pod uwage jak się przywiązuje studio do szczegółów to może będzie ich mniej, niż powinno;)

-Cena. - jakoś zniose, jeśli wyjdzie 20 wrześnie ];)

-I parę innych, mniejszych. Tylko???

Mimo wszystko czekam na tą grę jak na nic inngo. Bo to miodzio może być.

Ktoś tu chyba CDA ne czytał :P a przynajmniej artykułu o Spore;)

Co do samej gry - nie przepadam za ządnymi symulatorami, moge sobie pograć ot tak sobie, ale nigdy specjalnie nie kręciły mnie np. zoo tycoony czy inne takie, ewentualnie tryb swobodnego budowania w twierdzy :P a simsy to tylko pobudować domek i koniec zabawy reszta nudna :? Spore jednak wygląda na tyle ciekawie, że chyba się skusze, jest przemyślany tak, żeby nie nudził się nawet, gdy dojdzie do tej ostatniej fazy;) Jeśli tylko nie rpzesadzą z wymaganiami...=='

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na Google Video dorwałem prawie godzinna prezentacje tej gry. Już wtedy wlokłem za sobą szczękę nie mogąc uwierzyc w to co widze...Szczególnie kiedy oddalono dynamicznie widok z powierzchni planety, kolejno na orbitę, układ słoneczny, galaktykę...i wszystko to bez zająknięcia.

Co do wymagań sprzętowych...będę szczery - nie obchodzą mnie aż tak. Na swoim kompie nawet Crysis mam nadzieję odpalic całkiem sprawnie ^^

Genialnie prezentuje się także tworzenie własnego organizmu...właściwie ma nie byc ograniczen. Prosty, intyicyjny edytor, dynamiczne modelowanie...Jedyne co może stanąc na przeszkodzie to ludzka wyobraźnia.

Gra idealna - możliwe. Rewolucja ? Napewno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam trochę swojego pesymizmu' date=' czyli moje obawy:

-Wymagania dot. procka i RAMu(galaktyka!) - jedyna rzecz która może mi to zepsuć

-Wyobraźcie ile się będą te wszystkie budynki,stworki itp. ściągać! - chodzi ci podczas isntalacji czy do sporpedi?? bo jakbyś czytał to byś wiedział, że chyba wszystkie elementy ze swiata gry mieszczą się w pliku o rozmiarze jakieś 2kb

-Animacje, np. jak stwór bez rąk będzie używał niektórych narzędzi? - już nad tym pracują, 90% stworów działa dobrze, reszta to takie cuda ze anwet w polsce takich nie znajdziesz (?)

-Bugi, to za duża produkcja żeby ich nie było. <Hehe BUGI - no na początku to nimi będziesz grał :P - RoZy> - no cóż zobaczymy, biorac pod uwage jak się przywiązuje studio do szczegółów to może będzie ich mniej, niż powinno;)

-Cena. - jakoś zniose, jeśli wyjdzie 20 wrześnie '];)

-I parę innych, mniejszych. Tylko???

Mimo wszystko czekam na tą grę jak na nic inngo. Bo to miodzio może być.

Dobra źle zrozumiałem text, myślałem że 2kb=jeden obiekt.

A co do animacji to zarzucę cytat: "(...)już na tym etapie trzeba będzie wymiślić sposób animowania pewnych gestów takich jak powitanie(...) także dla tych organizmów, które nie będą miały kończyn". Wydaję mi się też że te 90 % jest na wyrost coś w stylu: "powiemy że jest tyle, a za rok się zobaczy ile wyjdzie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigy nie byłem fanem Simsów, ale na Spore czekam, choć nie dorównuje to czekaniu na np.: Obliviona (maniakalne sprawdzanie kilka razy dziennie www.elderscrolls.phx.pl). Myślę, że Spore się uda (w końcu robi je gość, który zna się na rzeczy). Na razie pozostaje nam tylko czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzji jeszcze nie było i prędko nie będzie :P .

A co do samej gry: Według mnie najciekawsza będzie druga faza. Walka o przetrwanie, dodawanie sobie kolejnych kończyn w procesie ewolucji i związana z tym (ewolucją) kopulacja :pig: . Pomyślcie, ile może to pomieścić możliwości- polowanie w stadach, kamuflaż (ciekawe czy ów organizm wielokomórkowy będzie można rozwijać w środowisku wodnym), jad, kolonie (jak u mrówek), opieka nad potomstwem i mnóstwo innych aspektów. Niestety gra ma mieć wiele uproszczeń, w dodatku sądzę, że będzie bardziej skoncentowana na tworzeniu cywilizacji, podboju planet itp. Zapewne (doświadczenia z Simsami :wink: ) goście natrzepią też mnóstwo dodatków, no bo co jak co, ale TAKI temat można drążyć praktycznie w nieskończoność. Ale nie ma się co smucić, Gra i tak na pewno będzie świetna, a ja już na wszelki wypadek zaczynam zbierać kasę na upragade (Spore to gra, dla której warto zainwestować w podpakowanie kompa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem "najnowszy" CDA a dziś przeczytałem zapowiedź tej gry - jak dla mnie, osoby która grała głównie na konsolach jest to arcyciekawy pomysł, oby wymagania były rozsądne 8)

Tak sobie marzę by zrobic rasę genetycznie doskonałych lisów i podbić całą galaktykę :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz, która mi się w grze nie podoba to lekko zbyt kolorowa grafika. No i czy np. ostatnia faza będzie tak rozbudowana jak MMO3 albo Galactic Civilizations? Bo jeżeli chodzi o symulatory gwiezdnych imperiów to za uproszczeniami nie przepadam - lubię majstrować przy budżecie, ustalać skład floty, bawić się nastrojami mieszkańców planet (:P) itp. Na kilka miesięcy przed premierą wiem, jak nazwę swoją rasę - Skaarj. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na ta gierke i ja zaczałem czekac :). Po przeczytaniu zapowiedzi w sierpniowym numerze CD-Action napalilem sie na nia. Zawsze lubiłem gre The Sims, a ta gra ma byc przecie polaczeniem wszystkich gierek, ktore w tytule zaczynaly sie na "The Sim...". Najbardziej ciekawi mnie tworzenie wlasnego stworka. Czy bedzie mozna tam stworzyc wszystko? Nawet cos co by przypominaloby osiolka? :] Czy niestety ograniczenia beda jakies.... Coz czas pokaze...no i mam nadzieje, ze gra zbyt ogromnych wymagan miec nie bedzie. Po obejrzeniu screenow i filmikow nie wyglada na to aby graficznie miala powalic ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wszyscy tutaj juz zacieraja rece na Spore i wietrza rewolucje :P heh, moze i dobrze ale ja osobiscie sceptycznie do niej podchodze. Simsy nigdy nie wywarly na mnie zadnego wrazenia, a probowalem grac w nie wielokrotnie. Po przeczytaniu zapowiedzi w cda odnioslem wrazenie, jakby mial nastapic przelom. Jak przeczytalem ze to ma byc symulator wszystkiego to rozbawila mnie ta kolorowa grafika. Czy gra ktora ma byc odpowiednikiem rozwoju, ewolucji i stworzenia cywilizacji moze wygladac jak teletubisie :?: :P Jak gra dla niewiele wiedzacych o swiecie dzieci. Niewatpie ze to nie jest gra dla dzieci wylacznie, ale rozrywka dla wielu doroslych ludzi na dlugi czas. Ta oprawa wydaje mi sie do tego niestosowna...choc z drugiej strony tworcy byc moze uznaja nasz swiat za bardzo niedoskonaly i postanowili nie narzucac graczom rzeczywistosci, chca aby stworzyli swoj wlasny doskonaly swiat. J mimo wszystko podchodze do Spore bez specjalnego entuzjazmu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz, która mi się w grze nie podoba to lekko zbyt kolorowa grafika.

Myśle że te kolorki w dużej mieże bvędą zależeć od ciebie. Projekt budowli projekt stworków to twoja działka. Dodatkowo system wymiany plików przez net ma szukać cywilizacji stylistycznie podobnych twojej (bardzo ciekawe :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore wywarło na mnie duże wrażenie. Nie obawiam się tego, że gra będzie miała ogromne wymagania sprzętowe. Nie obawiam się także, że Spore nie ukaże się za wcześnie. Obawiam się jednego - monotnności.

Nie dotyczy ona wszystkich faz rozgrywki. Dotyczy jednej - ostatniej. No bo co? W poprzednich częściach gry zrobimy właściwie wszystko - odpowiednio rozwiniemy swoją cywilizację, stworzymy ludka takiego, o jakim marzyliśmy i ruszymy na podbój innych planet. Zasiedlimy jedną. Czas na następną - i tak aż do us*anej śmierci. Obawiam się troszkę, że tak właśnie wyglądać będzie ostateczna faza, ale skoro będzie można wynaleźć statek kosmiczny - dlaczego nie iść dalej tym tropem i dać graczowi wolną rękę, a ostatnią fazę przybliżyć do zabawy podobnej w... OGame? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam takich gier typu Dino Island nie lubie a widzieliście screeny no właśnie moż ebędzie grywalna ale bardzie pasuje do dziewczyn :(

Obudź się to, temat spore, a nie zoo/inny tycon :roll: Ja sam nie przepadam za takimi gierkami (bawi mnie troche budowanie i nawet zarządzanie, ale reszte to ja moge zobaczyć na żywo - no może poza dinkami :twisted: ) ale spore wygląda bardzo ciekawie. Studio stara się uniknąc monotoni, jak w każdej symulacji występuje po pewnym czasie. I robi to w sposób nie tylko orginalny, ale i skuteczny 8)

Jedyna rzecz, która mi się w grze nie podoba to lekko zbyt kolorowa grafika

Ech, chyba nie myślisz, że grafa to zaraz będzie F.E.A.R albo Prey czy inny fpsiak. Bo wtedy to gra musiałaby wyjśc dopiero za jakieś 2 lata anjlepszym przypadku, bo nie wiem, co by to udźwigneło==' Uproszczenia te są konieczne, poza tym lepiej żebny celowe i pasujące do gry niż niecelowe i kontrastujące z resztą jak polska na mundialu:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore wywarło na mnie duże wrażenie. Nie obawiam się tego, że gra będzie miała ogromne wymagania sprzętowe. Nie obawiam się także, że Spore nie ukaże się za wcześnie. Obawiam się jednego - monotnności.

>> Idąc tym tokiem myślenia stwierdziłem że rozgrywka w końcu bedzie przypominać tą z ogame :/ juck

j tym tropem i dać graczowi wolną rękę, a ostatnią fazę przybliżyć do zabawy podobnej w... OGame? :)

To nie jest dobry pomysł . Na początku by było fajnie ale gdzieś po kilku miesiącach dochodzi się do wniosku że to strasznie nuuudne . Nie dzieje się nic ciekawego wszystkie technologie odkryte a my klikamy i klikamy już bez przekonania i tego dreszczyku emocji.

Myślę że tak może stać się ze Spore po jakimś czasie . Jednak mam nadzieje że twórcy wymyślą coś co znowu ubarwi rozgrywkę. Ale to przyszłość jak narazie to wszyscy gdybiemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...