Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Spore

Polecane posty

Sorry za dwa posty pod rząd, ale zależy mi na odświeżaniu tematum bo Spore to świetna gra ^^

BTW: Zapraszam wszystkich fanów na mojego bloga o Spore (www.sporegame.blog.onet.pl), mnóstwo informacji o Spore, i super forum!!! :)

ZAPRASZAMh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość dla wszystkich graczy czekających na Spore - gra ta nie wyjdzie w 2007 roky. Niżej więcej informacji:

Gracze PeCetowi muszą się uzbroić w cierpliwość - Spore nie ukaże się bowiem w 2007 roku. EA zdecydowało się przesunąć premierę gry na dalszą część 2008 roku.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawiciel Electronic Arts, John Ricctello, poinformował, że gra Spore wypadła z kalendarza firmy na bieżący (2008) rok fiskalny, który kończy się 31 marca 2008. Na nową produkcję Willa Wrighta przyjdzie nam więc poczekać dłużej, niż początkowo zakładano. Według wcześniejszych ustaleń, Spore miało ukazać się w okresie świątecznym tego roku.

"Spore to tytuł, którego jesteśmy pewni" - powiedział na konferencji John Riccitello. "Miałem okazję zobaczyć tę grę trzykrotnie od mojego niedawnego powrotu do EA i muszę przyznać, że wygląda ona fantastycznie. Data premiery została przesunięta na okolice 4. kwartału (roku fiskalnego 2008 - dop. red.), a jeżeli nie ukaże się ona w tym terminie, wyjdzie na początku roku fiskalnego 2009. Nie czujemy się więc na tyle komfortowo by prognozować konkretną datę".

Co więcej, wciąż nie jest znany nawet przybliżony termin wydania planowanej wersji na DS-a. Twórcy tłumaczą się standardowo - zależy im bardziej na jakości, niż na jak najszybszym wydaniu (czyt. większej kasie). W tym przypadku trzeba im jednak zwrócić honor, gdyż w końcu Spore miało ukazać się w najbardziej opłacalnym okresie przedświątecznym. Ktoś na górze w EA w końcu chyba zrozumiał, że jeżeli gra będzie dopracowana, to i tak sprzeda się świetnie.

Przypomnijmy, że pierwszy raz głośno o dziele Willa Wrighta zrobiło się głośno na E3 2005. Produkt stał się wtedy hitem targów zgarniając kilka nagród, także tę najbardziej prestiżową - dla najlepszej gry. Od tego czasu Spore postrzega się jako produkt mogący wnieść spory powiew świeżości do przemysłu gier komputerowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trailerze można było jeszcze zobaczyć, że można tworzyć nie tylko swoje stworki, ale także domy, łodzie, statki kosmiczne... ojej... tam to będzie można popuścić wodze fantazji... a tu jak na złość premiera przesunięta! Życie potrafi być okrutne. Nie ma co-trzeba sie nauczyć cierpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra będzie pewno genialna ;)

Ale jedno mnie zastanawia. Który z tych filmików jest nowszy:

Chodzi mi głównie o statek kosmiczny który pojawia się w obydwu filmikach. Bo bardziej podoba mi się ten w pierwszym :P (ten w 2 sux :( za wolny jest i pewno lot z jednego końca galaktyki na drugi trwał by wieczność :()

ps. Zna ktoś może jakieś nowsze filmiki? Bo najnowsze datowane są na 2006 a na stronie gry newsów brak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gram.pl możemy przeczytać niepokojące informacje:

Według dziennikarzy magazynu Game Informer, Spore pojawi się dopiero w roku fiskalnym 2009 firmy Electronic Arts. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu premiery na późniejszy termin w krótkim czasie.

No to sobie jeszcze trochę poczekamy. Takie ciągłe przesunięcia premiery nie wróżą grze nic dobrego. Mam nadzieje, że ten ambitny produkt nie przerósł możliwości twórców. Oby gra się nie zestarzała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gram.pl możemy przeczytać niepokojące informacje:

Według dziennikarzy magazynu Game Informer, Spore pojawi się dopiero w roku fiskalnym 2009 firmy Electronic Arts. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu premiery na późniejszy termin w krótkim czasie.

No to sobie jeszcze trochę poczekamy. Takie ciągłe przesunięcia premiery nie wróżą grze nic dobrego. Mam nadzieje, że ten ambitny produkt nie przerósł możliwości twórców. Oby gra się nie zestarzała.

Mnie akurat przesunięcia premier aż tak nie przeszkadzają (wiem jestem przedstawicielem wymierającego gatunku).

Bardziej odpowiada mi czekanie kilka lat na grę i otrzymanie produktu dopracowanego, przemyślanego i oczywiście grywalnego bez konieczności ściągania 9471082659273989561 paczy z sieci :P.

BTW czy początek roku fiskalnego 2009 przypada na czerwiec 2008? (przepraszam za moją niewiedzę ale zwyczajnie nie jestem pewien :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok fiskalny 2009 przypada na kwiecień 2008. Niestety to, że premiera jest ciągle przesuwana nie zawsze świadczy o tym, że dostaniemy nie zabugowaną grę. Takim przykładem może być Stalker. Czekaliśmy na niego kilka lat i mimo tego wyszedł z wieloma błędami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok fiskalny 2009 przypada na kwiecień 2008. Niestety to, że premiera jest ciągle przesuwana nie zawsze świadczy o tym, że dostaniemy nie zabugowaną grę. Takim przykładem może być Stalker. Czekaliśmy na niego kilka lat i mimo tego wyszedł z wieloma błędami.

Mniejsza o błędy, ja bym się raczej martwił o to, że wzorem Stalkera postanowią uprościć, by to wreszcie wypuścić i wyjdzie... gra może dobra, ale z pierwotnymi założeniami mająca tyle wspólnego, co obietnice wyborcze z rzeczywistością...

Ale bądźmy dobrej myśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok fiskalny 2009 przypada na kwiecień 2008. Niestety to, że premiera jest ciągle przesuwana nie zawsze świadczy o tym, że dostaniemy nie zabugowaną grę. Takim przykładem może być Stalker. Czekaliśmy na niego kilka lat i mimo tego wyszedł z wieloma błędami.

Mniejsza o błędy, ja bym się raczej martwił o to, że wzorem Stalkera postanowią uprościć, by to wreszcie wypuścić i wyjdzie... gra może dobra, ale z pierwotnymi założeniami mająca tyle wspólnego, co obietnice wyborcze z rzeczywistością...

Ale bądźmy dobrej myśli.

O tak, tego się najbardziej obawiam... Kiedy przeczytałem że twórcy stalkera postanowili go "uprościć" (odciąć elementy rpg itp. itd.) od razu odechciało mi się kupować :/

Ohhhh boże błagam niech tak się nie stanie.

ps. Jak sądzicie czy po wyjściu spore ukaże się tona dodatków (patrz maxisowe simy) moim zdaniem było by to zabawne :) (zresztą nawet jeśli to zakładam że były by to raczej "paczki" pełne nowych "części")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie przesadzą z dodatkami do Spore. W przypadku The Sims 2 mnie to zdenerwowało że jeszcze raz wydają ten sam dodatek tyle że do 2 (The Sims 2: Zwierzaki). A że skończyły się im pomysły wiec obcięli z dwójki sporo rzeczy móc zrobić dodatki. :( Niestety pewnie będzie tak z Spore, dadzą tylko kilka np. kończyn a reszta będzie dodawana w dodatkach po 100 złotych każdy. Bo jednak EA może robić gry z dużą ilością rzeczy w podstawowej wersji gry (np. Simcity 4 i tylko jeden dodatek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zaciekawionych Spore-m podaję adres do najnowszego filmiku:

Ciekawe co stało się biednemu Willowi, że taki połamany...

EDIT: Wiele filmików których wcześniej nie widziałem znajduje się także na stronie (a dokładniej na forum jakiegoś fana)

http://sporeinfo.uni.cc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie będzie dodatków do Spore (ewentualnie jakiś pakiet rozszeżający możliwości edytora) - w tej grze jest już wszystko (tzn. ma być :P ) co możnaby w niej umieśćić... (i obym się nie mylił :? )

Heh przypomina mi się co mówiono o simsach 2 ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie będzie dodatków do Spore (ewentualnie jakiś pakiet rozszeżający możliwości edytora) - w tej grze jest już wszystko (tzn. ma być :P ) co możnaby w niej umieśćić... (i obym się nie mylił :? )

Heh przypomina mi się co mówiono o simsach 2 ;).

Sims 2 to inna historia - to kontynuacja najlepiej sprzedającej się gry ostatnich lat (chyba, żadnych statystyk nie czytałem :P ), więc to że również będzie do nich pełno nic niewnoszących dodatków było po prostu pewne. Spore to nowy projekt a nie kontynuacja, więc jest jeszcze nadzieja ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie będzie dodatków do Spore (ewentualnie jakiś pakiet rozszeżający możliwości edytora) - w tej grze jest już wszystko (tzn. ma być :P ) co możnaby w niej umieśćić... (i obym się nie mylił :? )

Heh przypomina mi się co mówiono o simsach 2 ;).

Sims 2 to inna historia - to kontynuacja najlepiej sprzedającej się gry ostatnich lat (chyba, żadnych statystyk nie czytałem :P ), więc to że również będzie do nich pełno nic niewnoszących dodatków było po prostu pewne. Spore to nowy projekt a nie kontynuacja, więc jest jeszcze nadzieja ;)

Zwróć uwagę na to, że Sims (1) to też był nowy projekt... no ale na temat dodatków będziemy mogli dywagować dopiero po ukazaniu się samej gry, kiedy dowiemy się co z niej "tajemniczo zniknęło" a co nie.

Bo na razie wychodzi z tego tylko rozmowa o tym co można dodać do półmiska kiedy już będzie pełny (nie jestem pewien czy ktoś poza mną to zrozumie ale chyba brzmi sensownie).

EDIT:

A tak wogóle to mamy jeszcze duuużo czasu na takie nic niewnoszące do tematu pogaduchy Ekhm...

Dokładnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na razie wychodzi z tego tylko rozmowa o tym co można dodać do półmiska kiedy już będzie pełny (nie jestem pewien czy ktoś poza mną to zrozumie ale chyba brzmi sensownie).

Ja chyba rozumiem o co ci chodzi... chyba :D

A tak wogóle to mamy jeszcze duuużo czasu na takie nic niewnoszące do tematu pogaduchy :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, czasu jest dużo a gadanie nic nie szkodzi:) ja czekam na Spore, głównie dlatego, że będzie można wszystko zaprojektować wg własnych fantastycznych wyobrażeń:) szczerze mówiąc bardziej kręci mnie możliwość stworzenia własnego stwora i rozwijania go ewolucyjnie niż późniejsze cywilizacje i podbój kosmosu:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle lat za ile Spore wyjdzie może się tyle wydarzyć w branży że mogą ludzie zapomnieć o tej grze. O The Movies też mówiono że to będzie gigantyczny przełom, że za pomocą narzędzia do kręcenia filmów będą powstawać niepowtarzalne świetne krótkometrażowe produkcje (troszkę to przypomina mi edytor stworków), że niektóre algorytmy z gry są tak zaawansowane że wykorzystują je producenci filmowi do sprawdzania czy film będzie hitem. No i co ? Chwilę sie ludzie pocieszyli, szybko o niej zapomniano, nie stała się przełomem. Historia może się powtórzyć.

Jeśli chodzi o Spore z mojego punktu widzenia to mam obawy że będzie zbyt mało skomplikowana na poziomie miasta i cywilizacji. Marzę żeby te fazy były na poziomie Sim City i Civilization ale pewnie tak nie będzie żeby nie zniechęcać młodszych graczy i Simsowych wyjadaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że na poziomie wioski, gra przekształci się w nieskomplikowanego RTS-a. To dosyć zrozumiałe, bo wątpię czy udałoby się stworzyć tak wielki i różnorodne miasta jak w Sim City, zachowując jednocześnie specyficzne cechy stworzonej przez siebie ciwilizacji. Niestety jak narzie jest to chyba nierealne. Ja jednak również mam obawy, że gra będzie bardzo uproszczona i zostana nam narzucone spore ograniczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prezentowanych trailerach szczerze mówiac najbardziej podobał się pierwszy etap gdzie pływamy w tej mazi i drugi jak chodzimy i zdobywamy punkty ewolucji stworka:P powiem szczerze, że jak zobaczyłem to miasto to mnie odrzuciło. Jeszcze etap plemienny mi się podobał, taka w sam raz mała wioska i kilkunastu miezkańców. Ale co to ma być za cywilizacja potem? Jakiś murek, kilka budynków i latający statek, na dodatek badziewnie wyglądające. To ma być cywilizacja? Niech coś z tym zrobią bo wg mnie jeśli tak to zostanie to będzie niewypał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, będąc całym sercem za Spore muszę przyznać ci rację, Felessan. Edytor, etap indywidualny i plemienny wyglądają smakowicie, ale te następne wymagają przeróbki. No chyba, że twórcy nie pokazali jeszcze wszystkiego, ale trudno w to uwierzyć...

Mam nadzieję, że Spore będzie świetną grą i oby ta nadzieja nie prysła przy pierwszym podejściu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...