Skocz do zawartości
Berlin

Pytania do Berlina

Polecane posty

Teraz gigancik stoi koło 15 zł, może nawet i więcej. Niewiem dokładnie, dawno nie byłam, ale ta cena niewiarygodnie rzuca się w oczy..

Tak, kosztuje w granicach 12-13zł, wychodzi średnio co miesiąc(dokładniej to 13 na rok), ale przecież bardziej się to opłaca, niż kupować co tydzień jeden numer za ok 7zł, i na pewno posiada mniej stron niż gigant. Niestety, czas mija nieubłaganie, kiedyś co tydzień miało się dawkę komiksu i ciekawych pomysłów z zabawką za 3-4złote.

Teraz pytanie ode mnie: Kierujesz się w życiu założeniami jakichś filozofii lub religii? :cat2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy za dzieciństwem tęskni - oczywiście, że tak. Bycie szczylem w latach 90-tych było w tym samym czasie koszmarne i piękne: zazdroszczę na przykład dzieciakom, że teraz mają w szkołach kible, które nie wywołują wymiotów ;D
Teraz za to śmierdzi papierosami... Chociaż i tak rzygać się chce. Wystarczy przejść obok, nie trzeba nawet wchodzić.

Muzykę z gier wolisz bardziej dynamiczną, czy łagodną tudzież bardową?

Jeśli miałbyś znaleźć się w jakimś świecie RPG, to w jakim i kim byś był? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siedzę sobie i słucham... słuchałeś ty może kiedyś Rise Against? Lubisz czasem sobie ich zapuścić? ;) Nie jestem strasznym wyznawcą - a patrząc na tagi lans.fm to właśnie grają ;p - punk rocka, ale słucha się ich naprawdę świetnie i to kolejna miła odskocznia od wiecznie katowanych przeze mnie kapel ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gigancik stoi koło 15 zł, może nawet i więcej. Niewiem dokładnie, dawno nie byłam, ale ta cena niewiarygodnie rzuca się w oczy..

Tak, kosztuje w granicach 12-13zł, wychodzi średnio co miesiąc(dokładniej to 13 na rok), ale przecież bardziej się to opłaca, niż kupować co tydzień jeden numer za ok 7zł, i na pewno posiada mniej stron niż gigant. Niestety, czas mija nieubłaganie, kiedyś co tydzień miało się dawkę komiksu i ciekawych pomysłów z zabawką za 3-4złote.

Teraz pytanie ode mnie: Kierujesz się w życiu założeniami jakichś filozofii lub religii? :cat2:

Kaczor Donald kosztuje teraz 7 złotych? Naprawdę? Jasna cholera, co się z tym światem stało...

A co do filozofii i religii: absolutnie nie interesują mnie żadne religie świata poza pastafarianizmem i ideą przykazań zaczynających się od "wolałbym żebyś nie", nie interesują mnie żadni bogowie i nakazy z zaświatów, ani nic, co próbuje być receptą na szczęście i rozwiązaniem wszystkich problemów. Nie interesuje mnie też nic, co wymaga od ludzi życia gorzej tutaj, żeby żyć lepiej tam, etc. - lepiej mi się już skrajnie wyszmaconego medialnie LaVey'a czytało, niż którakolwiek ze świętych książek i bliżej mi do "czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem", niż do "nie będziesz..." ;). No i cytat z wypowiedzi Murakamiego, który negacją doskonale opisuje moje podejście: "Narrow minds devoid of imagination. Intolerance, theories cut off from reality, empty terminology, usurped ideals, inflexible systems. Those are the things that really frighten me. What I absolutely fear and loathe.". :)

Teraz za to śmierdzi papierosami... Chociaż i tak rzygać się chce. Wystarczy przejść obok, nie trzeba nawet wchodzić.

Kible zawsze śmierdziały papierosami ;) Jest jedno proste rozwiązanie tego problemu, ale nie można mówić tutaj o takich rzeczach ;)

Muzykę z gier wolisz bardziej dynamiczną, czy łagodną tudzież bardową?

Nienawidzę orkiestrowych soundtracków i wielkich gwiazd pokroju Zimmera robiących muzykę do gier - po prostu nie dzierżę. Kompletnie mi to nie leży i bardzo rzadko do czegokolwiek pasuje. Podoba mi się za to muzyka, która jest albo bardzo "osobista", jak osty z Final Fantasy, które robił Uematsu, albo "dziwna" - jak jazz, swing i inne w Grim Fandango, czy cholerawieco w Super Meat Boy/The Binding of Isaac - świetne rzeczy zrobione pod gry. Nie pod filmy, nie pod książki, nie pod dzieła sztuki i kultury, ale właśnie bezpośrednio pod gry. Wtedy to ma sens :)

Jeśli miałbyś znaleźć się w jakimś świecie RPG, to w jakim i kim byś był? ;)

A to mnie zaorałeś teraz, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałem :D. Prawdopodobnie wylegiwałbym się na Costa del Sol w świecie Final Fantasy VII :)

Tak siedzę sobie i słucham... słuchałeś ty może kiedyś Rise Against? Lubisz czasem sobie ich zapuścić? ;) Nie jestem strasznym wyznawcą - a patrząc na tagi lans.fm to właśnie grają ;p - punk rocka, ale słucha się ich naprawdę świetnie i to kolejna miła odskocznia od wiecznie katowanych przeze mnie kapel ^_^

W Rise Against mi się nie podoba ten ich skrajny idealizm i jakieś dziwne podejście typu "wy macie karabiny, więc my pójdziemy z wypiętą klatą, żebyście nas wystrzelali" - jakoś nie leży mi aż tak ideologiczny punk, na pewno już nie w tę stronę - wolę poppunki z Kalifornii ;). Podoba mi się ich "Collapse" - świetny kawałek, świetne otwarcie albumu i cholernie genialne wejście tam mają w połowie, jak wokal wjeżdża na "With perfect aim we stand back and throw glass windows break and it's all about to blow..." - geniusz. No i "Swing Life Away" po ciężkim wieczorze o trzeciej w nocy mi wchodzi bardzo, jest świetną, osobistą piosenką, a do tego bardzo ładnie zagraną :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rise Against mi się nie podoba ten ich skrajny idealizm i jakieś dziwne podejście typu "wy macie karabiny, więc my pójdziemy z wypiętą klatą, żebyście nas wystrzelali"
Chyba będę musiał bardziej wsłuchać się w ich teksty piosenek choć przyznaję, że czasami jest to dosyć karkołomne zadanie :P Naturalnie nie grają całkowicie niezrozumiale, ale mam wrażenie, że sens tekstów przychodzi dopiero po n-tym razie, ofc jeśli piosenka ma nieść jakieś przesłanie - przyznam, że na razie bardziej podoba mi się ich warstwa muzyczna aniżeli skupienie na lyricsach ;]

Co do orkiestry w soundtrackach - IMHO zazwyczaj symfoniczne kawałki dodają +150% do epickości, szczególnie IMO do filmów (ale anime czasami też :D). Niektórych kawałków Two Steps From Hell mógłbym słuchać ciągle ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rise Against mi się nie podoba ten ich skrajny idealizm i jakieś dziwne podejście typu "wy macie karabiny, więc my pójdziemy z wypiętą klatą, żebyście nas wystrzelali"
Chyba będę musiał bardziej wsłuchać się w ich teksty piosenek choć przyznaję, że czasami jest to dosyć karkołomne zadanie :P Naturalnie nie grają całkowicie niezrozumiale, ale mam wrażenie, że sens tekstów przychodzi dopiero po n-tym razie, ofc jeśli piosenka ma nieść jakieś przesłanie - przyznam, że na razie bardziej podoba mi się ich warstwa muzyczna aniżeli skupienie na lyricsach ;]

Co do orkiestry w soundtrackach - IMHO zazwyczaj symfoniczne kawałki dodają +150% do epickości, szczególnie IMO do filmów (ale anime czasami też :D). Niektórych kawałków Two Steps From Hell mógłbym słuchać ciągle ^_^

STARY OGARNĄŁEM HELLSINGA OVA WSZYSTKIE OSIEM I MOJA GŁOWA WYBUCHŁA

ODCINEK ÓSMY TO JEST JAKAŚ MOC NIELUDZKA

NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ KOLEJNYCH

TYCH, W KTÓRYCH POKAŻĄ TO EPICKIE ZAKOŃCZENIE CAŁOŚCI, KTÓRE ZRESZTĄ WCZORAJ W NOCY DOCZYTAŁEM

OMG OMG OMG OMG OMG OMG OMG

Dobrze zakończyć tę przygodę po tylu latach, mogę coś odhaczyć w końcu na liście rzeczy dokonanych 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś wcześniej, że lubisz Bitelsów, który z nich jest Twoim ulubionym? :P Ulubiona płyta, piosenka? Nie uważasz, że talent Harrisona był trochę tłamszony przez duet Lennon-McCartney? Znasz twórczość chłopaków z Liverpoolu po rozpadzie zespołu? Byłeś może na koncercie Ringo w Warszawie? :P

Wspominałeś też o Simpsonach, co sądzisz o najnowszych sezonach? Dla mnie to jest porażka, obecny sezon to już jakiś kompletny dramat, pierwsze trzy odcinki były fatalne, dopiero najnowszy (23x04) był całkiem w porządku, mam nadzieję, że się ogarną, bo aż odechciewa się to oglądać.

Skończyliście już Six Feet Under? :P

O, wiem o co jeszcze chciałem zapytać! Grałeś kiedyś w Football Managera? Straszny pożeracz czasu, w fm'a 2008 gram od premiery i nie mogę przestać. :D

Edytowano przez stork
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja recenzja Skyrima to jakaś skrócona wersja przyszłej recenzji w czasopiśmie czy coś zupełnie osobnego ? Widzę nasunął się temat Rise Against, więc, o ile go nie słuchałeś, to polecam kawałek ''Prayer of the refugee''. Świetna IMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o sadze Gothic? A dokładniej dwóch pierwszych częściach + dodatek? Grałeś? Podobało ci się? Czy może denerwowały cię liczne niedoróbki, wytykane przez graczy, choć ja ich praktycznie nie uświadczyłem (a przynajmniej nie częściej niż w innych grach). Jak podoba ci się model rozgrywki zaprezentowany przez Piranha Bytes i czy czekasz na Risen 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałeś w Dragon Age i w Dragon Age II ?

Myślisz że dobrze zrobili idąc w komercje ?

Nie zastanawiałeś się by odpowiadać na listy wraz z smugglerem ?

Twoje Odpowiedzi Prosto z Mostu i Wyśmiewanie się jak i Chwalenie Smugglera Byłyby Ciekawym Połączeniem

Jaka Panuję Atmosfera w CD-Action według Ciebie ?

Czy Macie Jakiś Proces Inicjacyjny ?

Z góry pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś wcześniej, że lubisz Bitelsów, który z nich jest Twoim ulubionym? :P Ulubiona płyta, piosenka? Nie uważasz, że talent Harrisona był trochę tłamszony przez duet Lennon-McCartney? Znasz twórczość chłopaków z Liverpoolu po rozpadzie zespołu? Byłeś może na koncercie Ringo w Warszawie? :P

Dosyć konwencjonalnie powiem, że McCartney wydaje mi się najbardziej spoko, Lennona nie znoszę, chociaż każdy z nich zrobił coś świetnego - ciężko w przypadku tego typu zespołu rozbijać go na pojedyncze jednostki, ale jakoś... No nie wiem, McCartney wydaje mi się najbardziej spoko, no i wokale miał mega. Ostatnio zrobiłem sobie własne Greatest Hits z ich wszystkich płyt po remasterze stereo i mam tam pełno 'ulubionych', ale jak mam z pamięci wymieniać, to na pierwszym miejscu byłoby "From Me to You" i "Hey Jude" :) Na pewno przeczytam to później i będę chciał zmienić wybór, ale w przypadku geniuszy takich jak Bitelsi to tak już bywa... ;).

Nie znam ich twórczości po rozpadzie, nie byłem na koncercie Ringo - rzadko w ogóle bywam na koncertach, poza tym to tak trochę jakby słuchać Doorsów po LA Woman, jakieś bluźniercze trochę :D

Wspominałeś też o Simpsonach, co sądzisz o najnowszych sezonach? Dla mnie to jest porażka, obecny sezon to już jakiś kompletny dramat, pierwsze trzy odcinki były fatalne, dopiero najnowszy (23x04) był całkiem w porządku, mam nadzieję, że się ogarną, bo aż odechciewa się to oglądać.

Nie mogę oglądać Simpsonów, bo są cholernie depresyjni. Przedwczoraj w nocy odpaliłem sobie ten odcinek z E4 i Funtendo, ale jak sie skończył, to jakoś mi źle było - zawsze tak mam po tym serialu, to jest jakiś koszmar. Oglądanie Homera i Marge jest straszne - szczególnie Homera. Zbyt wiele osób podobnych do nich wszystkich znam, żeby mnie to bawiło... no ale też niewiele wiem, bo od dawna nie oglądam. Możliwe, ze coś się zmieniło..

Skończyliście już Six Feet Under? :P

NA SZCZĘŚCIE. K-O-S-Z-M-A-R. Od 3 sezonu to jest taka padaczka, że żal mi słów.

O, wiem o co jeszcze chciałem zapytać! Grałeś kiedyś w Football Managera? Straszny pożeracz czasu, w fm'a 2008 gram od premiery i nie mogę przestać. :D

Nie dzierżę piłki nożnej, a bawienie sie w menażer futbolu jakoś w ogóle mnei nie kręci - dziwne, bo uwielbiam managery i pewnie bym się wkręcił, ale jakoś nie mogę sie przekonać do zarządzania jakimś czymś, czego W OGÓLE nie rozumiem :)

Co sądzisz o grze Twierdza 3?

Nic absolutnie - przez mgłę pierwsze dwie pamiętam, w tą nie zagram :)

Na ile oceniłbyś Wiedźmina 2? Co Ci się podobało, a co nie (jeśli grałeś)?

http://www.cdaction.pl/artykul-19373/wiedz...--recenzja.html :)

Twoja recenzja Skyrima to jakaś skrócona wersja przyszłej recenzji w czasopiśmie czy coś zupełnie osobnego ? Widzę nasunął się temat Rise Against, więc, o ile go nie słuchałeś, to polecam kawałek ''Prayer of the refugee''. Świetna IMO.

Całkowicie inna bajka - w CDA chyba Allor recenzuje, ja na stronę dałem moje wrażenia, ciekaw mnie strasznie co tam napisał w recenzji... A "Prayer..." mi średnio wchodzi, jakoś Rise against to jednak nie do końca mój klimat w punkrokach :)

Co sądzisz o sadze Gothic? A dokładniej dwóch pierwszych częściach + dodatek? Grałeś? Podobało ci się? Czy może denerwowały cię liczne niedoróbki, wytykane przez graczy, choć ja ich praktycznie nie uświadczyłem (a przynajmniej nie częściej niż w innych grach). Jak podoba ci się model rozgrywki zaprezentowany przez Piranha Bytes i czy czekasz na Risen 2.

Gothic - nie moja bajka, nigdy mi się nie podobała ani jedna gra z tej serii, więc i niewiele nie jestem w stanie powiedzieć. Niedoróbek nie pamiętam (poza tym, że jak wieleeeee osób swego czasu męczyłem się z czymś w pierwszej części... chyba podnoszeniem broni, czy czymś równie absurdalnym), pamietam za to reakcję mojej kobiety, która rzuciła płytą z Gothic 3 przez pokój o ścianę wściekła na niedoróbki i bugi, dodając przy okazji "TA GRA NIE DZIAŁA" i kilka przekleństw pomiędzy tymi słowami :). Gothic w ogóle mnie nie interesuje - coś jest w tej serii takiego, co mi nie leży i... generalnie nie czekam też na Risen 2, bo mam Skyrim. Mam Skyrim i teraz dużo będzie trzeba, żeby jakiekolwiek RPG mnie zainteresowało :)

Grałeś w Dragon Age i w Dragon Age II ?

Myślisz że dobrze zrobili idąc w komercje ?

Grałem w DA1, ale nie przeszedłem, bo okazało się, że mój build postaci nie podoba się BioWare i nie chce mnie przepuścić dalej sprawiając, że walki sa absurdalnie trudne - potem zacząłem grę od nowa jak bozia w ich grach przykazała magiem i kilka godzin zeszło bez najmniejszych problemów... A potem mi się odechciało - nie było już czasu na to, były ważniejsze rzeczy, gdzieś tak w połowie/lekko za połowa rzuciłem w kąt i czeka na emeryturę. W dwójkę nie grałem, bo jakoś nie miałem okazji i generalnie jak czytam o tym, to niekoniecznie w ogóle mam ochotę się tym zajmować - DA1 było super, bo było takim oldskulowym RPG w nowoczesnej oprawie itd., a jak zabierają mi właśnie to co mi się podoba i robią z tego DA2... no to po co sobie tym głowe zawracać?

Na pewno zagram, ale nie wiem jeszcze kiedy :)

Nie zastanawiałeś się by odpowiadać na listy wraz z smugglerem ?

Twoje Odpowiedzi Prosto z Mostu i Wyśmiewanie się jak i Chwalenie Smugglera Byłyby Ciekawym Połączeniem

:)

Jaka Panuję Atmosfera w CD-Action według Ciebie ?

Napięta ;]

Czy Macie Jakiś Proces Inicjacyjny ?

Musisz przynieść worek cukierków, albo pizzę, którą skonsumują osoby wyższe rangą - potem dostaniesz jakieś zadanie, które musisz bezzwłocznie wypełnić i zakąsić ogórkiem fermentującym w słoiku w jednej z szuflad biurka Smugglera. Jeżeli zrobisz to nie krzywiąc się przesadnie i nie zostaniesz wyśmiany przez siedziących przed tobą ludzi z DTP, którzy sa taką jakby komisją egzaminacyjną, to zostajesz wpuszczony do redakcyjnej kuchni, w której Hut robi sobie kawę, a ty ścierasz to, co narozlewa. WTEDY dopiero możesz ukłonić się MacAbrze, który prawdopodobnie "winicjuje" cię dając ci papiery do podpisania, albo odeśle do Qn'ika... Ale tego nie życze, bo Qn'ik ma spojrzenie bazyliszka i siedząc przed nim ani słowa z siebie nie wykrztusisz, a podpiszesz się przy okazji nazwiskiem koleżanki... i wtedy cię wyśmieją. A Śmiech Redakcji potężnym orężem jest, naprawdę.

Z góry pozdrawiam

I ja też!

...sorry, żem tak długo nie odpisywał na wasze pytania, ale ROBOTY MIAŁEM CO NIE MIARA i te gry teraz sa takie wielkie, że czasu nie ma na nic innego, tylko to granie i granie ciągle i pisanie i pisanie i kto ma czas stanąć z otwartym czołem i powiedzieć: to ja, ja człowiek...

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakąś Grę do której powracasz mimo że przeszedłeś ją wiele razy ?

Grałeś w Divine Divinity ?

Pytasz się czasem o gadzety promocyjne w sklepach z grami

Czy też zawsze zaczynasz dzień od kubka kawy ?

I czy zdarza Ci się popijać coś podczas pisania Recenzji

Jakie macie stosunki między sobą w redakcji ? Zawodowe czy przyjacielskie ? {Piątkowe wyjście na piwo albo sobotnie zmagania w starcraft 2}

Co sądzić o Starcraft 2

Z góry dzięki za odpowiedzi

Miałeś wątpliwości podczas tworzenia postaci w Skyrim ?

Czy od razu od rozpoczęcia gry {Skyrim} próbowałeś zabić jakiegoś stwora który po pierwszym rzucie oka zabiłby Cię jednym ciosem ? {np Troll}

PS: Twoje Recenzje Przyjemnie Się czyta i Gratulacje z tego powodu :tongue:

Lubisz Oglądać Kanały na YouTuba Które wypowiadają się na temat Gier ? {Np ROJOV13 albo RockAlone2k itd}

Jaka była najbardziej Hardkorowa i najtrudniejsza gra w w którą grałeś w przeciągu paru lat

Lubisz Guns N Roses ?

Lubisz Jak Czytelnicy piszą Ci Na GG ?

Są sądzisz o platformie Steam albo Origin ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć konwencjonalnie powiem, że McCartney wydaje mi się najbardziej spoko, Lennona nie znoszę, chociaż każdy z nich zrobił coś świetnego - ciężko w przypadku tego typu zespołu rozbijać go na pojedyncze jednostki, ale jakoś... No nie wiem, McCartney wydaje mi się najbardziej spoko, no i wokale miał mega.

Ja Lennona toleruję, uwielbiam w nim to jego chamskie poczucie humoru, do połowy lat 60 był znośny, później przyszła Yoko, pokój, miłość i cała ta hipokryzja. Ale imo utwory ma o wiele lepsze od Paula, wokal również. A Harrison? Jakie to niesprawiedliwe, że tak często jest pomijany gdy mówi się o The Beatles. :D Zawsze Paul i John, John i Paul, nawet Ringo ma swój artykuł w nonsensopedi. :P

Nie znam ich twórczości po rozpadzie, nie byłem na koncercie Ringo - rzadko w ogóle bywam na koncertach, poza tym to tak trochę jakby słuchać Doorsów po LA Woman, jakieś bluźniercze trochę :D

Nie, dlaczego? :P Ringo też Bitels, najmniej utalentowany, z kiepskim głosem ale zawsze. ;) Na koncercie zagrał sześć piosenek z czasów The Beatles, odśpiewanie z Bitelsem Yellow Submarine to coś kosmicznego, teraz jeszcze McCartney, Dylan, Clapton i można umierać. Myślę, że Ringo podobał się koncert, w prasie wypowiadał się w samych superlatywach, ale wiadomo - kurtuazja. Tylko jak patrzę na filmy z innych koncertów z tej trasy koncertowej to jakiś dramat. Ludzie siedzą jakby byli w teatrze, i płacić za takie coś parę stów? W Warszawie był szał.

Ktoś wpadł na pomysł rozdawania przed koncertem żółtych łodzi podwodnych, na nich była instrukcja żeby podnieść je w górę podczas refrenu, ludzie się trochę pospieszyli ale fajnie wyszło.

- jak będziesz miał parę minut to polecam.

A tak ogólnie to jak sądzisz, co było w nich takiego, że wzbudzali takie emocje? Całe te schizy z Chrystusem, palenie płyt, zamach na Lennona, zamach na Harrisona, na widok McCartneya i Starra* nastolatki nadal piszczą jakby to byli bogowie seksu, a przecież przy dużym szczęściu mogliby to być ich pradziadkowie.

*Autentycznie tak było, myślałem, że teraz tylko Paul wzbudza takie emocje ale gdy Ringo wszedł na scenę, to miałem małą próbkę z Beatlemani z lat 60, byłem na koncercie Watersa w Łodzi i nic takiego się nie działo.

NA SZCZĘŚCIE. K-O-S-Z-M-A-R. Od 3 sezonu to jest taka padaczka, że żal mi słów.

I tak podziwiam Was, że wytrwaliście, ja darowałem sobie oglądanie na początku czwartego sezonu, ostatni odcinek ponoć fantastyczny? To może teraz czas na Dextera? Czy nadal nie przepadasz za Hallem?

Nie dzierżę piłki nożnej, a bawienie sie w menażer futbolu jakoś w ogóle mnei nie kręci - dziwne, bo uwielbiam managery i pewnie bym się wkręcił, ale jakoś nie mogę sie przekonać do zarządzania jakimś czymś, czego W OGÓLE nie rozumiem :)

Może to i dobrze, właśnie skończyłem grać a tu już prawie czwarta. :D

http://www.lastfm.pl/user/storkowy - zapraszam. :P

Edytowano przez stork
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka kwestia:

1) Zainteresowała cię może zapowiedź piątej części GTA? :D Osobiście trailer strasznie mnie podjarał, bo R* udowodniło już, że posiedli kamień filozoficzny - wszystko czego dotkną zamieniają w złoto ;]

2) Na ew. dalszą dyskusję - czy sądzisz, że gatunek FPSów wpadł w pewną stagnację? Jeśli tak to zastanawiałeś się może co musiało by się stać, żeby kopnąć rozwój strzelanek do przodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o konsoli Sony Playstation 2 ?

Dla mnie wciąsz to jest kawał dobrej konsoli, obecnie może już tak nie wymiata ale znam parę osób co jeszcze z niej korzystają np...JA :D, moja kolekcja gierek nadal przybywa, ale z pseudo zawiszonego konta na Allegro nie mogę kupować nowych gier, więc pozostają hipermarkety lub empiki, czy jak ostatnio byłem pod dworcem w takim stoisku z używanymi telefonami komórkowymi używane gry na PS2 za 40zł czy lokalna wypożyczalnia ale z niej jeszcze nie korzystałem, bo bym w niej zasiedział się i nie mógł zdecydować co wypożyczyć.

Liczę na święta Trylogię GTA(GTA 3, Vice City i San Andreas) i Tekkena 5, bo serię GTA Stories luż mam cudem w Gdańsku dorwałem Vice City Stories co u mnie w Gdyni było trudno dorwać, no chciałym Multitapa na slimkę może w tej wypożyczalni będa mieli na sprzedaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakąś Grę do której powracasz mimo że przeszedłeś ją wiele razy ?

Final Fantasy VII :)

Grałeś w Divine Divinity ?

Coś mi świta, że jakieś 5 minut, ale nie mam pewności, więc możliwe że nie grałem - warto?

Pytasz się czasem o gadzety promocyjne w sklepach z grami

Nie bywam w sklepach z grami - tylko cyfrowa dystrybucja/allegro, ewentualnie zamawianie z neta, albo po prostu kopie recenzenckie :)

Czy też zawsze zaczynasz dzień od kubka kawy ?

Yeah, a żeby było precyzyjniej to od tego, co jest w tytule filmu Jarmuscha z 2003 roku :)

I czy zdarza Ci się popijać coś podczas pisania Recenzji

Różne rzeczy - efekty widać zawsze :D

Jakie macie stosunki między sobą w redakcji ? Zawodowe czy przyjacielskie ? {Piątkowe wyjście na piwo albo sobotnie zmagania w starcraft 2}

Nie wiem, bo nie siedzę na miejscu, ale jak wbijam do redakcji, to raczej wygląda mi to na kamieniołomy, niż wesołą randkę w kawiarni :D

Co sądzić o Starcraft 2

Nie wiem, co masz sądzić :)

Miałeś wątpliwości podczas tworzenia postaci w Skyrim ?

Żadnych - wiedziałem, że będę Nordem, a wygląd się nei liczy, bo i tak potem przecież biegam w hełmie zasłaniającym całą twarz ;D

Czy od razu od rozpoczęcia gry {Skyrim} próbowałeś zabić jakiegoś stwora który po pierwszym rzucie oka zabiłby Cię jednym ciosem ? {np Troll}

Nie, na szczęście nie :D. Szedłem przez jakiś czas razem z fabułą, więc miałem delikatne wprowadzenie :)

PS: Twoje Recenzje Przyjemnie Się czyta i Gratulacje z tego powodu :tongue:

Dzięki!

Oglądać Kanały na YouTuba Które wypowiadają się na temat Gier ? {Np ROJOV13 albo RockAlone2k itd}Jaka była najbardziej Hardkorowa i najtrudniejsza gra w w którą grałeś w przeciągu paru lat

Nie, nie oglądam żadnych wideorecenzji i nie mam pojęcia o co w nich chodzi. Nie rozumiem tego rodzaju "dziennikarstwa" i kompletnie mnie on nie interesuje - kojarzę ROJOV13 z nazwy, ale w życiu nie widziałem co ten człowiek robi.

Najbardziej hardkorowa gra? Nie mam pojęcia, chyba Zelda: Skyward Sword mi dała ostatnio najwięcej powodów do rzucania przekleństwami, ale to chyba się nie liczy...

Lubisz Guns N Roses ?

"Welcome to the jungle" tylko i wyłącznie :)

Lubisz Jak Czytelnicy piszą Ci Na GG ?

Yeah - jeżeli nie mam akurat strasznie dużo roboty, to zawsze miło jest posłuchać co mają do powiedzenia ludzie, którzy czytają te moje tekściory :)

Są sądzisz o platformie Steam albo Origin ?

Steam rządzi - to jest przyszłość. Origin nie dzierżę i nigdy nie mam zamiaru mieć z tym nic wspólnego, chyba że - jak do GfWL - praca mnie przymusi. Chociaż wątpię, żeby to gorsze od Games for Windows było... to jednak wolę mieć WSZYSTKO na Steamie.

co sądzisz o prezentach dodawanych w kaczorze Donaldzie

ile masz już ich :laugh:

Dude, żadnego w rękach od LAT nie miałem :D. Nie wiem więc co teraz tam dają, a mam ich - a raczej miałem - tony. Jakiś czas temu wszystko poszło gdzieś do śmieci, albo do Afryki, czy innego PCK :)

Ja Lennona toleruję, uwielbiam w nim to jego chamskie poczucie humoru, do połowy lat 60 był znośny, później przyszła Yoko, pokój, miłość i cała ta hipokryzja. Ale imo utwory ma o wiele lepsze od Paula, wokal również. A Harrison? Jakie to niesprawiedliwe, że tak często jest pomijany gdy mówi się o The Beatles. :D Zawsze Paul i John, John i Paul, nawet Ringo ma swój artykuł w nonsensopedi. :P

Zawsze, ale to zawsze jest "ten czwarty", którego nazwiska nikt nie pamięta :D. Jest też "ten, który odszedł zanim stali się sławni", ale jego już też kompletnie nikt nie ogarnia... A Lennon - prawda, riposty miał cięte, a teksty mocarne. Za to szacun.

Nie, dlaczego? :P Ringo też Bitels, najmniej utalentowany, z kiepskim głosem ale zawsze. ;) Na koncercie zagrał sześć piosenek z czasów The Beatles, odśpiewanie z Bitelsem Yellow Submarine to coś kosmicznego, teraz jeszcze McCartney, Dylan, Clapton i można umierać. Myślę, że Ringo podobał się koncert, w prasie wypowiadał się w samych superlatywach, ale wiadomo - kurtuazja. Tylko jak patrzę na filmy z innych koncertów z tej trasy koncertowej to jakiś dramat. Ludzie siedzą jakby byli w teatrze, i płacić za takie coś parę stów? W Warszawie był szał.

Ktoś wpadł na pomysł rozdawania przed koncertem żółtych łodzi podwodnych, na nich była instrukcja żeby podnieść je w górę podczas refrenu, ludzie się trochę pospieszyli ale fajnie wyszło.

- jak będziesz miał parę minut to polecam.

Na Dylana nie trać kasy - byłem trzy lata temu w Berlinie na koncercie i ten koleś się sypie. Głosu ZERO, piosenki nie do poznania, charyzmy brak... Straszne to było tak sobie zepsuć tak niby cudowne doświadczenie. A te opcje z podnoszeniem rzeczy w czasie refrenu - to jakieś modne jest ostatnio, nie? Że publika robi show dla artysty :) Widziałem to na Mansonie w Warszwie, jak lud podniósł karteczki ze "swastyką z dolarów", całkiem ładnie wyglądało...

Jutuba nie odpalę tera, bo na laptoku jestem i późno, a kobieta śpi - ale przypomnij mi koniecznie!

A tak ogólnie to jak sądzisz, co było w nich takiego, że wzbudzali takie emocje? Całe te schizy z Chrystusem, palenie płyt, zamach na Lennona, zamach na Harrisona, na widok McCartneya i Starra* nastolatki nadal piszczą jakby to byli bogowie seksu, a przecież przy dużym szczęściu mogliby to być ich pradziadkowie.

*Autentycznie tak było, myślałem, że teraz tylko Paul wzbudza takie emocje ale gdy Ringo wszedł na scenę, to miałem małą próbkę z Beatlemani z lat 60, byłem na koncercie Watersa w Łodzi i nic takiego się nie działo.

Kurde - nie wiem, nie mam pojęcia, kompletnie nie ogarniam. Jak dla mnie to szał był w muzyce - te piosenki są genialne i nie da się znaleźć w nich jednego elementu, który nie pasuje... Takie rzeczy rzadko się zdarzają, a możliwe, że akurat w tamtych czasach to połączone z odpowiednio kręconym marketingiem dało dobre efekty... Ale dlaczego działa do dzisiaj? Boże, jakiś socjolog kulturoznawca by się przydał! Masz jakąś teorię?

I tak podziwiam Was, że wytrwaliście, ja darowałem sobie oglądanie na początku czwartego sezonu, ostatni odcinek ponoć fantastyczny? To może teraz czas na Dextera? Czy nadal nie przepadasz za Hallem?

Weź, to jedyny serial, po którym mi żal zmarnowanego czasu. Nie chcę o tym pamiętać :D. Ostatni odcinek to sztampa totalna, a tą "fantastyczność" tworzy tylko ładny montaż i genialna piosenka na koniec - ale jak się posłucha mając lekkiego doła tej piosenki to wrażenia będą takie same,a nawet lepsze, bo nie zepsute tymi twarzami, których od początku 3 sezonu po prostu nienawidzisz :D.

Dextera sobie daruję - jakkolwiek ten koleś aktorem jest świetnym itd., to jednak ten serial jakoś mi kompletnie nie leży. Jest poza moim gustem, poza moim zrozumieniem i wolę się nie męczyć po raz kolejny z jakimś tasiemcem. Może na emeryturze... ;)

Dodaj mnie /zorney - ja nawet nie wiem jak tam się to robi teraz :D

Szybka kwestia:

1) Zainteresowała cię może zapowiedź piątej części GTA? :D Osobiście trailer strasznie mnie podjarał, bo R* udowodniło już, że posiedli kamień filozoficzny - wszystko czego dotkną zamieniają w złoto ;]

2) Na ew. dalszą dyskusję - czy sądzisz, że gatunek FPSów wpadł w pewną stagnację? Jeśli tak to zastanawiałeś się może co musiało by się stać, żeby kopnąć rozwój strzelanek do przodu?

1) Absolutnie nie ;D. Mam zasadę, że nie jaram się na miesiąc przed premierą, chyba że jakoś pechowo kampania marketingowa jest tak mega, że nie mogę się oprzeć (Bulletstorm), a już na pewno nie jaram się po trailerach, które NIC nie pokazują. Poza tym GTA nigdy mnie przesadnie nie kręciło - za poważne to jest, a ja mam dosyć specyficzny gust w grach i niekoniecznie powaga autorstwa R* mi się podoba :). Wolę Saints Row 3 aktualnie, to jest FUN!

2) Tak - potrzeba mu więcej potworów i mniej wojen światowych :D. Nudzi mnie strzelanie do ludzi, wolę mordować mutanty i inne dziwaczne stworzenia w Bulletstormie, wolę też biegać zdalnie sterowanym dinozaurem, niż jeździć czołgiem.. Dla mnie więc sprawa jest prosta: mniej powagi, więcej strzelania. To jest to, co ostatnio na Twitterze ludzie od Serious Sama 3 zamieścili - "jutro wracam przywrócić 'shooter' do 'first person shooter'" :). Jak dla mnie potrzeba też dynamiki i takiego stareńkiego "jesteś bohaterem, do roboty" - Duke nie dał rady, bo najwięcej na ekranie to może czterech wrogów miał, ale np. Bulletstorm? Tam mięso leciało na prawo i na lewo, a akcja nie ustawała nawet na sekundę. TEEEEGO MI TRZEEEBA!

A ty jak myślisz? Bo już późno trochę, ostatnie 5 dni spędziłem przy Zeldzie i jakoś nie myślę prostymi liniami - mogę coś bełkotać.

Co sądzisz o konsoli Sony Playstation 2 ?

Dla mnie wciąsz to jest kawał dobrej konsoli, obecnie może już tak nie wymiata ale znam parę osób co jeszcze z niej korzystają np...JA :D, moja kolekcja gierek nadal przybywa, ale z pseudo zawiszonego konta na Allegro nie mogę kupować nowych gier, więc pozostają hipermarkety lub empiki, czy jak ostatnio byłem pod dworcem w takim stoisku z używanymi telefonami komórkowymi używane gry na PS2 za 40zł czy lokalna wypożyczalnia ale z niej jeszcze nie korzystałem, bo bym w niej zasiedział się i nie mógł zdecydować co wypożyczyć.

Liczę na święta Trylogię GTA(GTA 3, Vice City i San Andreas) i Tekkena 5, bo serię GTA Stories luż mam cudem w Gdańsku dorwałem Vice City Stories co u mnie w Gdyni było trudno dorwać, no chciałym Multitapa na slimkę może w tej wypożyczalni będa mieli na sprzedaż.

PS2 to coś, co mam zamiar bardzo niedługo kupić - jedna z najlepszych konsol w historii, z jednymi z najlepszych gier w historii.

Jak w ogóle działają wypożyczalnie gier? Nigdy nie korzystałem, nie mam pojęcia co to takiego...

Berlin szybkie pytanie, praca w cd-action to jest, właściwie 24/7 i nie ma się czasu na nic ??.

Nie znasz dnia, ani godziny... Różnie bywa :). Jak dostaniesz deadline z tekstem "na za trzy dni!" a gra ma przynajmniej 30 godzin, to raczej będziesz siedzieć przy niej te 12 godzin dziennie i zdecydowanie obrzydzisz sobie ją raz na zawsze, ale żeby 24/7... to raczej nie. Chyba, ze jestes pracoholikiem, to wtedy - jak najbardziej, zawsze jest coś do roboty :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tekst, z którego jesteś najbardziej dumny?

2. Masz jakieś pozagrowe hobby ? ;-)

3. Też polecam Divine Divinity. O ile przebolejesz, że grafika już w chwili wydania (czyli blisko 10 lat temu) była brzydka, to gra cie może pozytywnie zaskoczyć.

4. Ulubiony utwór muzyczny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałeś kiedyś w Fallouta 3 lub New Vegas ?

Przeczytałeś ostatnio coś Ciekawego ? {Oprócz Instrukcji :laugh: }

Z jakich sklepów internetowych kupujesz gry ?

Jaki był Twój pierwszy komputer ?

Czy w szkole był jakiś nauczyciel za którym zbytnio nie przepadałeś ?

Oglądałeś Film Święci Z Bostonu ?

Czy każdy Pracownik CD-Action Dostaje magazyn za darmo ?

PS: Co Do Divine Divinity

Klon Diablo z ciekawą Fabułą

Wiem że pewnie wiele razy Cię oto pytano ale dlaczego masz ksywę Berlin ? i Czy używałeś jej wcześniej czy dopiero teraz jak pracujesz dla CD-Action ?

Grałeś Kiedyś w Borderlands albo Dead Island ?

Lubisz Gry Gdzie występują Zombie ?

Lubisz Filmy Gdzie Występuję Adam Sandler ? {Duże Dzieci {Moim zdaniem jeden z lepszych w których wystąpił :D} Wykiwać Klawisza, Happy Gilmore, Click i Robisz Co Chcesz itd...}

Lubisz Przystrajać swój Dom/Mieszkanie Plakatami lub Obrazkami z Gier ?

Byłeś kiedyś w Szpitalu ?

Pamiętasz może jakąś śmieszną sytuacje z Redakcji CD-ACTION ?

Pozdrowienia i z góry dzięki za odpowiedzi :smile:

Czy jak tworzyłeś postać w najnowsze Saint Row To starałeś się żeby była do kogoś podobna {Terminator, Max Payne itd..}

Lubisz Oglądać DR House albo Oficerowie ?

Edytowano przez Loghain
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berlin

Kontynuując ten wątek to w większości się zgadzam aczkolwiek przyznam, że zadając pytanie nie koniecznie postrzegałem gatunek w całości, ale głównie gałązkę pt. wojenne shootery, w których powtarzanie pewnych schematów zaczęło mnie strasznie irytować a jedynie co jakby IMO, ma pokazywać skok w rozwoju to... tylko lepsza grafika. Co sądzisz o tym? :)

A jeszcze apropo tych powtarzających się elementów:

*) fabuła koniecznie opierająca się na ratowaniu świata - zresztą ten motyw jest wałkowany chyba w każdym gatunku

*) troop [chyba znasz stronę tvtropes ;]] Glamously Elite i wynikający z tego fakt, że mało kiedy w wojennych shooterach - ja jeszcze nie widziałem - są inne jednostki specjalne niż te z największych mocarstw jak np. Delta Force, Rangersi albo GRU... bo wszystko lepiej znane i dobrze by się sprzedało... a ciekawe jaka by była reakcja jakby takie DICE zrobiło kampanię gdzie występowali by żołnierze GROMu

*) amerykański patos, heroizm itd.

*) chaos i oskryptowanie - wygląda to super, ale nudzi się po pierwszym razie

*) QTE is awesome...

NOT

Pewnie na coś bym jeszcze wpadł, ale większość rzeczy raczej zawarłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...