Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chimaira

Seriale ogólnie

  

469 użytkowników zagłosowało

  1. 1. mój ulubiony serial to:

    • M jak Miłość
      30
    • Klan
      12
    • Moda na sukces
      43
    • wszystkie wymienione wyżej i jeszcze kilka podobnych
      14
    • ten otrzymany razem z grą i potrzebny do jej uruchomienia
      369


Polecane posty

Rzadko się zdarza, żeby nad danym serialem pracował tylko jeden scenarzysta (np. Tom Fontana napisał prawie wszystkie odcinki "Oz"), bo nawet jeśli się wyrobi, to naturalne jest, że pomysły mu się dość szybko skończą (patrz: "13 posterunek"). Zazwyczaj nad serialem pracuje grupa scenarzystów, a ich zadania zależą od serialu: albo tłuką fillery, albo robią według szablonu, albo pchają wątek główny pod kierownictwem głównego scenarzysty. Im lepszy zespół, tym lepszy serial, wiadomo: dobre scenariusze nawet z sieczki z gatunku police procedural potrafią zrobić coś ciekawego, tak jest według mnie w przypadku Criminal Minds.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są świetne komediowe seriale na Comedy Central. Takie jak "Jim Wie Lepiej", albo "On, ona i dzieciaki". A z tych poważniejszych to House jest fajny, Lost to tylko 1 sezon, Skazany na śmierć, też tylko 1 sezon. Swego czasy oglądałem Dextera (super) ale po pewnym czasie byłem tak zmęczony, że nie chciało mi się czekać do 23.30. "Gotowe na Wszystko" są też super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozioł404 mógłbyś powiedzieć, dlaczego nie lubisz Pierwszej Miłości?

Banał.W polskim serialu współczesnym dominuje banał. Akcja nie zmierza donikąd , są momenty kulminacyjne ale one okazują się jeszcze większym banałem. Właściwie nie wiem czy można mówić o akcji , zamiast drugiego dania albo jakiejś konkretnej zupy dostajemy popłuczyny.Punkty kulminacyjne są pod koniec odcinka

>>Dzwoni telefon

Pani Zosia odbiera

>>Co !!! >Okrzyk zdziwienia przerażenia // widz ma sikać w majty na myśl co będzie w drugim odcinku

Drugi odcinek

>> Co!!! Kartofle po 3,50 za kilo!

Czyli mamy naszą pierwszą rzecz marny scenariusz.

Punkt drugi aktorstwo. Właściwie jego brak :/ To jest chyba jedna z najbardziej męczących widza rzeczy w serialu. Aktorzy nie potrafią grać albo odtwarzana postać jest bezbarwna bez jakichkolwiek uczyć przyjmująca śmierć żony tak samo jak wybór dania w restauracji. Znowu inne osoby znowu przeciągają w drugą stronę zbyt dużo jakiś odczuć wygląda to tak samo nienaturalnie jak kompletny brak odczuć.

Punkt trzeci technika. Czyli praca wszystkich poza aktorami i scenarzystami. Praca kamery taka sobie , muzyka to głównie 4-5 nut zapętlonych w kółko , postprodukcja i montaż leżą.

Czy w Polsce można zrobić dobry serial ?

MOŻNA!

Tak więc dlaczego w Polsce się już nie robi dobrych seriali ?

Bo nikt nie wyłoży kasy na nie . Za kasę na porządny serial można zrobić 3 nędzne serialiki które i tak ludziom się spodobają bo nie mają wyrobionego gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie można spodziewać się niczego lepszego po serialu, którego budżet jest równy przeciętnemu polskiemu gospodarstwu domowemu. Jedyny przypadek, kiedy byłem zachwycony serialem, to "Glina". To był naprawdę rewelacyjny serial i jedyny, którego obejrzałem wszystkie odcinki. A wszystkie inne "Made in Poland" omijam z daleka. To jest dobre dla babć, które obserwują swoje alternatywne życie w młodości. O odmóżdżaniu już nie wspominam, bo to chyba oczywiste? :) A swoją drogą, zauważył ktoś, że co jakiś czas (może kilkadziesiąt odcinków) pojawia się bardzo podobna sytuacja? Różnicą może być to, że dotyczy innych osób np. kradzież majątku. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zabrałem się za oglądanie; tak, tak Wiedźmina. I co mogę powiedzieć o nim. Ten serial jest naprawdę zły. Nie wiedziałem, że aż tak! Jest tak beznadziejny, że aż dobry na swój pokręcony sposób. Właśnie dlatego fajnie się to ogląda :D. "Gra aktorów" w tym filmie wymiata po całości. Zachowują się mniej więcej jak w objazdowym teatrzyku na przedstawieniu w przedszkolu nr 34. Nawet główna postać nie odstaje od reszty. Pomijam już fakt, że Michał Wiedźmin Żebrowski jest zwyczajnie złym aktorem. Zatrzymał się w rozwoju jakoś tak na poziomie Skrzetuskiego z "Ogniem i wodą". I oczywiście nawet serial jest skonstruowany tak, że jak nie czytałeś Sapkowskiego i jego wymysłów to nie będziesz wiedział o co kaman. Generalnie żeby wiedzieć co poeta miał na myśli i wiedzieć o co im tam w serialu chodzi to trzeba znać prozę pana Andrzeja. Aż strach pomyśleć jakiej kołomyji można w głowie dostać po obejrzeniu pewnie ok 2 godzinnego filmu. No i oczywiście smok wymiata! Już nie mogę się doczekać odcinka z Danielem Olbrychskim jako królem effów. Ponoć myślał, że gra w tym filmie wiedźmina :lol:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce można zrobić dobry serial. chodzi mi tutaj o 39 i pół.

moim zdaniem to najlepszy serial komediowy i w ogóle najleposzy serial w polsce (m jak miłość wymięka xD)

podoba mi się w nim wszystko właściwie

fajni aktorzy fajne sytuacje fajne dialogi - ogólnie wszystko jest super :D

a jeśli chodzi o zagraniczny ulubiony serial to jest to Dexter

Prison break był fajny ale tylko 1 sezon - potem zaczęły się jakieś głupie ganianki, jakieś pseudo intrygi i nie ma tam nic ciekawego (i takie pytanie - ile oni zamierzają uciekać ? pewnie będzie 15 serii o niczym)

a Dexter to moim zdaniem serial doskonały

pierwszy sezon bardzo dobry a drugi nawet nie wiem czy nie jest lepszy :D

wszystko jest na najwyższym poziomie i wciąga jak czterej pancerni xDD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że wspomniałeś tutaj o "Pancernych", ponieważ jest to doskonały przykład, że w czasach czarno-białego obrazu, mając do dyspozycji jedynie 1,5 (autentycznie!) czołgu i kilka replik lub makiet innych pojazdów i broni można stworzyć genialny serial, który jest zdecydowanie lepszy od tych współczesnych, które można wzbogacić dodatkowo o efekty specjalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce rzadko kiedy powstaje coś "ryzykownego" - lepiej wymyślić standardową fabułkę i mieć zapewnioną publikę i/lub zatrudnić znanego aktora, który też przyciągnie widzów. Taki "Ojciec Mateusz" - miliony widzów i jeszcze większe miliony złotych zarobione przez TVP, dziś w gazecie przeczytałem, że na takim serialu (czytaj: reklamodawcach) całkiem sporo telewizje sobie zarabiają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zainteresował puszczany aktualnie na Canal+ Mentalista. Nie jest to serial zbyt oryginalny (detektyw!o specjalnych zdolnościach!) Nie jest też jakoś specjalnie wybitny (stwierdzenia po pierwszym odcinku), ale jest niesamowicie wciągający i ciekawy. Dobrze się go ogląda, a gra aktorów jest wcale dobra. Dziś drugi odcinek i to po nim chce wystawić oficjalny werdykt. Ale póki co to takie porządne 7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie. Był taki stary włoski (?) serial , ksiądz vs jego komunistyczny przyjaciel wójt ; zna ktoś tytuł.

Jakoś tak znajomo brzmi :)

A mnie zainteresował puszczany aktualnie na Canal+ Mentalista.

Sam wprawdzie nie oglądałem, ale ojciec ogląda regularnie i bardzo sobie chwali. W USA ten serial jest również chętnie oglądany (a przynajmniej był parę miesięcy temu), pobił jakiś tam rekord oglądalności jeśli chodzi o nowy serial. Pomysłodawca ten sam, co w przypadku "Rzymu", czyli Bruno Heller. "Mentalist" to oczywiście rzecz mniej ambitna od produkcji HBO, co nie znaczy, że zła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niepokonany wciąż Prison Break.

Czy ja wiem. Dropnąłem to już na początku trzeciej serii, która pokazała mi, że scenarzyści nic się nie nauczyli po idiotycznej drugiej. Według mnie Prison Break powinien się skończyć po trzynastu odcinkach (po których mieli uciec z więzienia), najpóźniej na pierwszej serii. A tak stracili chyba dość dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB to tylko pierwsza seria następne jechały z rozpędu :P Widzowie powoli się wykruszają. U mnie na początku wszyscy żądają PB po pierwszej serii już nikogo nie obchodzi co się tam dzieje. Wolałbym zobaczyć kontynuację McGavera :D

Nom McGaver rządzi P.S. czy jest jakieś DVD z Lost bo chciałbym sobie pooglądać ten serial?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...