Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

[stare Forum] Problemy Z Forum

Polecane posty

chcecie to mogę wam wytłumaczyć dlaczego mam taką xywę :D dlaczego się do mnie wzracacie jakbym był jakiś obcy :?: :?: :?:

? Bo w sumie jesteś^^ Nie znamy cie, a poza tym jak mielibyśmy sie do ciebie zwracać to ja nie wiem. Pochodzenie xywki to nie tu tylko na "Forumowicze o sobie"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy już jest taki topic ale niekasujcie go ale odpowiedzcie na moje pytanko, mianowicie czasem kiedy chce założyć nowy temat lub odpowiediedzieć na jakiś post klikam na odpowiedź i wywala mnie na stronę glówną forum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należy udostępnić przeciętnym forumowiczom pisanie tematów na Off Topic.

Jasne, żeby był jeszcze wiekszy smietnik niż jest. jak chcesz pisac tematy to sobie wejdź na "O CDA"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ze zrobil by sie smietnik, ale forum jest dla czytelnikow wiec dlaczego oni maja pisac tylko w topicach ktore zostaly zalozone? Niech zakladaja swoje, dyskutuja o czym chca itp. Nie mowie tu konkretnie o off-topic i o forum CDA ale ogolnie o idei forum...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arhenius

Coś takiego jest dobre dla małych forów. Takie coś wprowadzone tutaj to było by samobójstwo. Zalali by nas tematami ludzie pokroju Krzysztofa Gora, czy Woszczyny lub paru jeszcze innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ze zrobil by sie smietnik, ale forum jest dla czytelnikow wiec dlaczego oni maja pisac tylko w topicach ktore zostaly zalozone? Niech zakladaja swoje, dyskutuja o czym chca itp. Nie mowie tu konkretnie o off-topic i o forum CDA ale ogolnie o idei forum...

jezeli chcecie zalozyc watek w off-topiciu to piszcie do Qnika, jezeli watek bedzie w miare sensowny to Qnik bez problemu zalozy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem z stroną. Otóż czasem gdy działa innym mi nie działa. Tzn. strona działa ale do połowy. Obrazki na głównej są ale zamiast tektu tylko takie coś:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (111) in /html/cda/agora/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /html/cda/agora/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /html/cda/agora/db/mysql4.php on line 331

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

Gdy jednak chce wejść na forum actionum nie ma nic, tylko takie błędy. O co chodzi????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba im sie czasami sypie phpBB i wtedy takie cuda wyskakuja :) Ale to nic groznego. Po prostu wtedy admin ma wiecej roboty w weekend ;)

I musi przestac montowac te kamery w damskiej toalecie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje założyć tutaj jeszcze jeden wątek, a dokładniej "Najczęściej zadawane pytania" czy coś takiego. Moze chocaiz ci w miare inteligetni będa tam zagladac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowal ,zeby jakims kolorem ktory daje po oczach pokazywalo sie takie okienko jak to jest z regulaminem forum ,i tam by byly napisane odpowiedzi na te 3 pytania.Tj. padanie serva,PhpBB i Invalid Session.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DementeD

Wali się odnośnik do GG (nie działa) często

To wina tych od gg3d.com

Zamiast tego powinien byc normalny Link do statusu z gadu-gadu.pl (jest napisane w FaQ) a po klikniciu otwiera się okienko z rozmową

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listen People... Today morning... tfuu... Słuchajcie Ludzie dzisiejszego ranka gdy chciałem się wylogować z forum, zmienić dane w profilu, czy napisać post to nie mogłem ponieważ pojawiała mi się informacja "Invalid_session". Za jasną cholerke nie mogłem nic zrobić, już chciałem pisać do Admina. Chciałbym poznać przyczynę tego zjawiska ?? Can I ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listen People... Today morning... tfuu... Słuchajcie Ludzie dzisiejszego ranka gdy chciałem się wylogować z forum, zmienić dane w profilu, czy napisać post to nie mogłem ponieważ pojawiała mi się informacja "Invalid_session". Za jasną cholerke nie mogłem nic zrobić, już chciałem pisać do Admina. Chciałbym poznać przyczynę tego zjawiska ?? Can I ??

Wytumacze cala stuacje z INVALID SESSION.

PHPBB uzywa sesji ( sessions ) aby namierzac urzytkownikow, ktorzy chodza po forum, zakladaja tematy, postuja itd. Sesja to unikalny 32 znakowy kod - session_id, ktory identyfikuje kazdego uzytkownika. Session_id sa przechowywane w specjalnych tabelach sesji i w tymczasowym pliku cookie w komputerze uzytkownika.

Problem z uzywaniem sesji polega na tym, ze jest je latwo przechwycic. Wszystko co trzeba to dopisac session_id do adresu ( URLa ), podczas gdy inny uzytkownik przeglada forum. Jezeli session_id bedze nalezalo do Admina czy Moderatora to sami wiecie jakie moga byc konsekwencje.

Aby to utrudnic session_id jest polaczone z numerem IP. Przy pomocy tej metody jest o wiele trudniej podrobic session_id. Jednak pojawia sie problem z niektorymi dostawcami internetu. Zamiast IP uzytkownikow, pokazuja IP serwera proxy. Wieksi dostawcy internetowi nie posiadaja jednego serwera proxy ( gdyz transfer przez niego byl by zbyt duzy ), tylko kilka(nascie), miedzy ktorymi uzytkownik jest przelaczany, przez co zmienia sie jego IP.

PHPBB porownuje wartosci z tabeli sesji z tym co sie znajduje w pasku URL. Jezeli wartosci sie zgadzaja to fajnie mozna kontynuowac to co sie chcialo zrobic. Jezeli nie to pojawia sie slynne INVALID SESSION. Moglo to sie pojawic po zmianie IP serwera proxy do ktorego byl podlaczony uzytkownik. Czasami przeskok pomiedzy serwerami proxy to kwestia minut, dlatego czasami, gdy okno odpowiedzi otwatre jest zbyt dlugo to pojawia sie niechciany komunikat.

Co ja moge zrobic? Wlasciwie niewiele. Jak widzisz dzieje sie to raczej niezaleznie od ciebie. Jezeli pojawia sie INVALID SESSION, a w danym momencie nie starales sie podszyc pod Admina to wystarczy otworzyc na nowo okienko przegladarki i dokonac zmiany profilu, odpowiedzi itd. Jezli nie pomaga - usun pliki cookie ze swojego kompa na nowo sie zaloguj na forum ( stworzy to nowe dane w pliku cookie ) i wtedy zrob to co chciales. Powinno pomoc.

Mam nadzieje ze wytlumaczylem to w miare jasno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytumacze cala stuacje z INVALID SESSION.

Przed chwilką znowu mi się tak zrobiło, usunąlem pliki cookie i działa :) Dzięki bardzo mocno!! - Pozdrawiam

Dopisek Ghost

Blaster, ty kasuj zbedne linijki postow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytumacze cala stuacje z INVALID SESSION.

!Przed chwilką znowu mi się tak zrobiło, usunąlem pliki cookie i działa :) Dzięki bardzo mocno!! - Pozdrawiam

Aby mu podziękować nie musiałeś cytować calego posta - po kiegi diabła tak zaćmiecasz forum. Podziękować możesz na GG, albo ptrzy okazji innego posta.

Wracając di IS to Ghost objaśnił to może mniej szczegółowo ale zdecydowanie bardziej przystępnie w "Dla początkujących". Tylko trzeba jeszcze przeczytać to co admini mają forumowiczą do powiedzenia - mniej wtedy zaśmiecania forum zędnymi pytaniami na ktore odpowiedź już padla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając di IS to Ghost objaśnił to może mniej szczegółowo ale zdecydowanie bardziej przystępnie w "Dla początkujących". Tylko trzeba jeszcze przeczytać to co admini mają forumowiczom do powiedzenia - mniej wtedy zaśmiecania forum zędnymi pytaniami na ktore odpowiedź już padla.

Wczoraj z rana ( poniedzialek ok 6:45 ), gdy pisalem posta w notatniku nie bylo jeszcze tej informacj w dziale "Dla poczatkujacych". Poniewaz wolalem nie napisac posta, niz spoznic sie do szkoly ( zwlaszcza na matematyke z pania wicedyrektor ) stwierdzilem, iz dokoncze pisanie po powrocie ze szkoly. Jednak ok 18 forum nie dzialalo. We wtorek rano okazalo sie ze forum znowu dziala. Wiec wrzucialem tekst z notatnika na forum, jednak nie zajrzalem do dzialu "Dla poczatkujacych". Dopiero teraz zobaczylem ze Ghost udzielil juz odpowiedzi. Tak wiec sorki, ze napisalem juz to co zostalo powiedziane, ale jak widac nie do kazdego to dociera :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co przepraszać. Twoje objaśnienie jest bardziej techniczne, podczas gdy ja starałem się pisać tak, żeby nawet osoby słabo obeznane z komputerem zrozumiały z czego wynika taki komunikat. I aby nie mącić w głowach pominąłem te sprawy, o których ty napisałeś. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas forum mi wywala napis invalid sesion... . Ale ja mam cąłkowicie valid sesję i do tego prawie zamkniętą. Został mi tylko jeden egzamin a nie ma jeszcze Lutego!!!

Pozdrowienia dla ekipy CDA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...