Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

[stare Forum] Problemy Z Forum

Polecane posty

To wrzuc go na jakis serwer. Na wp albo lycos albo geocities.

A jak? :lol:

Zacznijmy od tego, że trzeba sobie założyć konto WWW (np. na wspomnianej Wirtualnej, ale może też być Interia itp.). Wtedy, dysponując własnym adresem WWW (przyda się, jak będziesz chciał zrobić własną stronkę itp.) oraz loginem i hasłem (przy rejestracji trzeba podać coś odpowiedniego, a login = fragment adresu WWW. Przykład: login: skibka, a adres: www.skibka.w.interia.pl) możemy zacząć bawić się we wrzucanie plików na serwer. Można użyć Windows Commandera, ale jest też kilka innych programów (ale nazw nie pamiętam, bo nie używam). Net -> FTP New Connection (ważne, by NIE logować się jako Anonymous! Wpisujesz gdzie trzeba adres, login, hasło, i kopiujesz pliki na serwer tak, jakby to był normalny dysk (no, tylko pojemność nie ta :) ). Potem przy podajesz odpowiednie linki tam, gdzie chcesz (np. w postach), np: http://www.fire.w.interia.pl/awatar.jpg . I już! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzuc go na jakis serwer. Na wp albo lycos albo geocities.

A jak? :lol:

Zacznijmy od tego, że trzeba sobie założyć konto WWW (np. na wspomnianej Wirtualnej, ale może też być Interia itp.). Wtedy, dysponując własnym adresem WWW (przyda się, jak będziesz chciał zrobić własną stronkę itp.) oraz loginem i hasłem (przy rejestracji trzeba podać coś odpowiedniego, a login = fragment adresu WWW. Przykład: login: skibka, a adres: www.skibka.w.interia.pl) możemy zacząć bawić się we wrzucanie plików na serwer. Można użyć Windows Commandera, ale jest też kilka innych programów (ale nazw nie pamiętam, bo nie używam). Net -> FTP New Connection (ważne, by NIE logować się jako Anonymous! Wpisujesz gdzie trzeba adres, login, hasło, i kopiujesz pliki na serwer tak, jakby to był normalny dysk (no, tylko pojemność nie ta :) ). Potem przy podajesz odpowiednie linki tam, gdzie chcesz (np. w postach), np: http://www.fire.w.interia.pl/awatar.jpg . I już! :)

.......-_-''...."i już" :?: :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem ale chce sie zapytac jak zrobic obrazek pod loginem np. rysunek del pie :?: rro

Argh! A poczytać forum Dla początkujących to nie łaska? Tam jest opisane to (temat "Awatary"), jak i więcej spraw. Ludzie, zanim się o coś pytacie, sprawdzcie, czy nie było o tym mowy wcześniej! Zwłaszcza, że ten problem był opisywany zarówno w tym wątku, jak i w Dla początkujących, jak i w wielu różnych tematach... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK ZMIENIAC NICKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(kiedy juz jestem zarejestrowany)

HELP ME

wchodzisz w profil klikasz uzytkownik wpisujesz nowy nick klikasz wyslij i masz nowego nicka :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy zmieniam emblemat o wymiaracha 54x72pixele i rozmiarze 12,0kb to wyskakuje mi taki dziwny błąd (to znaczy powiadomienia na górze okna)

"Rozmiar emblematu musi być większy niż 0 kB i mniejszy niż" i tylko tyle pisze :?

OCZYWIŚCIE! Zajrzeć TUTAJ to nie łaska. :evil: A było nie raz, nie dwa i nie trzy mówione, że awatary powinny być jak najmniejsze, maksymalnie 6 kB. Poobcinajcie niepotrzebne fragmenty, zmieńcie jakość itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy zmieniam emblemat o wymiaracha 54x72pixele i rozmiarze 12,0kb to wyskakuje mi taki dziwny błąd (to znaczy powiadomienia na górze okna)

"Rozmiar emblematu musi być większy niż 0 kB i mniejszy niż" i tylko tyle pisze :?

max rozmiar avatara to 6 kb (ciekawe jakby sie dlugo forum wgrywalo jakby kazdy mial avatar o rozmiarach 12 kb?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max rozmiar avatara to 6 kb (ciekawe jakby sie dlugo forum wgrywalo jakby kazdy mial avatar o rozmiarach 12 kb?)

Pomyślmy. Modem 56 kbps ma przepustowość:

56 : 8 = 7 kB/s max., czyli zazwyczaj trochę wolniej.

Dlatego każdy awatar zajmujący dodatkowe 6 kB miejsca będzie się ściągał ok. 1 sekundę dłużej.

Idziemy dalej. Na stronie znajduje się średnio ok. 10-15 awatarów (nie liczymy podwójnych, czyli dwa posty jednego użytkownika, bo to jest jeden obrazek). Do tego np. ze 3 osoby mają jeszcze coś w podpisie. Wychodzi około 20 sekund dłużej na stronę.

Idziemy dalej. Przeglądając forum, a zwłaszcza ruchliwe wątki, np. Przecieki, otwieramy w sumie kilkanaście/kilkadziesiąt stron z postami. (Np. 25)

25 * 20 = 500 sekund = ponad 8 minut.

Wniosek: podczas jednych, nie za długich odwiedzin forum, modemowiec ponosi koszty dodatkowych 8 minut połączenia, które mógłby poświęcić na coś innego. Czyli: większe awatary to strata kasy i nerwów z powodu częstszych awarii serwera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !! Musiałem sie od nowa zarejestrowac bo moje konto u was nie działa co sie dzieje !!! ZABLOKOWALISCIE MI czemu???

Może napisz, co rozumiesz pod słowami "moje konto u was nie działa". Nie można się zalogować? Może pomyliłeś logowanie z rejestracją? A poprawne hasło wpisałeś? Jest setka możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !! Musiałem sie od nowa zarejestrowac bo moje konto u was nie działa co sie dzieje !!! ZABLOKOWALISCIE MI czemu???

Może napisz, co rozumiesz pod słowami "moje konto u was nie działa". Nie można się zalogować? Może pomyliłeś logowanie z rejestracją? A poprawne hasło wpisałeś? Jest setka możliwości.

ano racja Skibka moze chlopak zmienil maila (tzn w profilu) moze haslo duza litera wpisywal napisz do administratora i opisz swoj problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem 56 kbps ma przepustowość:

56 : 8 = 7 kB/s max., czyli zazwyczaj trochę wolniej.

*Jest gorzej. Modemy są maszynkami asynchronicznymi i do każdego bajta dorzucają dwa bity : startu i stopu. Czyli 56 : (8+2) = ..... kB/s

**Jest jeszcze gorzej. Transmisja idzie wg protokołu IP, a ten sieka informację na pakiety, a do każdej dorzuca swoje "śmieci" (nagłówki+stopki), lekko licząc 10% całej "sensownej" informacji. Czyli 56: ((8+2)*1.1)=.....

***Oczywiście jest jeszcze gorzej. Producenci modemów, ale też i dysków, przyjmują że k=1000, tymczasem kB=1024. Czyli 56: ((8+2)*1.1*1.024)=.....

****To jest jeszcze do przeżycia. Najgorsze jest to że obiecane 56000 to szybkość dojazdu z twojej posesji do najbliższego skrzyżowania (routera), a tam czekasz na czerwonym świetle na możliwość włączenia się do ruchu, a jak już wjedziesz, to na następnym skrzyżowaniu zaś stop :( W efekcie teoretyczne 5 kB/s może się zmienić w 0.5 kB/s :(

Może być jeszcze gorzej, lecz u mnie tu przebiega próg cierpliwości, jak było poniżej to sobie odpuszczałem ;)

P.S.

"=....." w obliczeniach zostawiłem z powodu zwykłego leniwstwa :wink: przecież każdy ma kalkulator, choćby w komputerze :D

P.S.bis

Oczywiście jest także dobra wiadomość : transfer nie może być ujemny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Balrog demon mocy

co kilka dni (jak zagladam na forum) to pojawia się komunikat że strona jest nie dostępna? (jak był taki post to sory ale niechciało mi się czytać wszystkich)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...