Skocz do zawartości

Half Life (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Szczerze mówiąc nie znam Doctora Who, a widziałam tylko połowę drugiej części Mass Effect'a ( po obejrzeniu połowy stwierdziłam że muszę w tą grę zagrać, nie ją oglądać D: ) Inspiracją natomiast, był Silent Hill 2 i Bioshock. Dodam też że mam problemy z interpunkcją, więc dopóki nie skończę pierwszej klasy gimnazjum...przymknijcie na mnie oko dobrze ? icon_wink.gif Wracając do tematu :

- City 17 : podczas wczesnej wiosny, gdy przejeżdżam z rodzicami przez Kraków, mam wrażenie że sceneria jest wyjęta rodem z okolic miasta 17. Twórcy genialnie dobrali kolory, brązy i ,,brudne'' kolory kojarzą się ze smutkiem, jednak światło słoneczne trochę ociepla krajobraz. White Forest strasznie mi się spodobał, chcemy więcej poziomów z lasami Valve ! cat2.png

- Black Mesa wg. mojej starej teorii - ( przez to moje ciągłe ,,moje'' i ,,moja'' czuję się jak Magnusson, samolub nad samolubami blink_prosty.gif ) Może i pachnie Mass Effectem, w końcu jestem fanką komandora Sheparda i może nieświadomie do niego nawiązałam ? confused_prosty2.gif , ale jakiej teorii można się spodziewać od trzynastolatki ? Genialnej, orginalnej i poprawnie napisanej powieści ?. Jestem amatorką i lubię to co robię, nie przejmuję się opinią innych ale lubię i złe i dobre komentarze. Pisanie, mimo iż chaotyczne, jest moim sposobem na wyluzowanie, zapomnienie o dokuczaniu w szkole, kolejnej kłótni z rodzicem o kolejną czwórkę plus z odpowiedzi.Tyle z mojej strony na tamten temat. Żeby nie było, nie obraziłam się. Co do Gmana :

Jak już wspomniałam, ,,organizacja'' chciała doprowadzać do harmonii, mimo iż to wiązało się z zabójstwem lub końcem świata. Kolejna wojna i nieporozumienie na Ziemi spowodowała iż postanowiono zmusić ludzi do współpracy ze samymi sobą ( człowiek z człowiekiem, nie człowiek z ''organizacją,,). Po katastrofie ludzie mieli wstać i zacząć odbudowywać cywilizację na lepszym gruncie, i tak do skutku. Kaskada była rutynowym zabiegiem z o wiele gorszym skutkiem, niż zamierzony. Rzecz jasna intencja do harmonii została dokonana, choć tylko w połowie tongue_prosty.gif.

- Położenie City 17 ? Nie wiem, szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nad tym confused_prosty.gif.

Wpis napiszę dziś wieczorem, teraz idę na plastykę do domu kultury w moim mieście :3

EDIT : Możecie już pisać ,,You don't say ?!'', wreszcie się skapowałam o co chodzi z nawiązniem do Żniwiarzy tongue_prosty.gif

Edytowano przez middida
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz do głowy przyszła mi taka myśl, że z tym legendarnym wręcz ociąganiem się, co do premiery Half-Life 3, to może być tak, że Gabe Newell planuje sobie wydać ją jako "exclusive" na swoją przyszłą konsolę. To byłby "żelazny argument" dla wielu osób, jeżeli chodzi o zakup jego urządzenia. A on już to wszystko mógł sobie planować od dawna. Do tego niedawno zapowiedziane usługi, jak Steam Green Light, Steam Big Screen (czy, jak to się tam zwie), tajne prace nad kontrolerem, który by ogarniał stricte PC-towe gry na ekranie telewizora i tak dalej.

Myślicie, że to wszystko jest takie przypadkowe... :trollface: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ich tam wie co się tam dzieje ? ^^ Kilka filmików/trailerów dla przypomnienia o becie HL 2 :

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=Ls1GXZGOp-w

Ostatni filmik mnie trochę zaskoczył, wcześniej myślałam że motyw z Borealis został stworzony później. Na szczęście znalazłam ten filmik z moda Missing Information ^^ To stworzenie/cyborg/istota to Combine Assasin (została wycięta z gry, istnieje tylko w becie, ma swój model - więcej informacji o nich/jej tu : http://half-life.wik...ombine_Assassin ) Zaraz, zaraz...Po co Gordonowi w ostatnim filmiku gaśnica ?! D: Anyway, daję też concept art związany z rodzinką Vance :

http://images.wikia....cripts_full.jpg

Edytowano przez middida
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@middida

A widzisz! Znalazłem chyba problem naszej dyskusji o ile oczywiście tak go mogę nazwać ^_^ Osobiście w swoim teoriach staram się dawać jakiekolwiek poszlaki, które jednak można wyłapać w grze i z których idzie wyprowadzić/snuć przypuszczenia na temat rzeczy niemalże nieznanych w uniwersum Gordona Freemana (i w sumie dobrze, bo jak najechana przez Kombinat ludzka cywilizacja mogła by wiedzieć o czymś więcej nt. sytuacji w galaktyce albo istnieniu G-Mana i jego pracodawcy? =]). Natomiast w twoim wypadku, choć teoria ciekawa, widzę raczej opieranie się na fan fic'ach - przynajmniej tak zrozumiałem, za pomyłkę przepraszam i proszę o naprostowanie - które nawet jeśli dobre to jednak zazwyczaj są głośnym życzeniem tego co miało/mogło być/inaczej się potoczyć w życiu naszego małomównego naukowca :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie opierałam się na fanfic'ach, nie znam żadnego z uniwersum HL'a, i nie za bardzo bym chciała aby moje teorie pojawiły się w grze, jestem raczej osobą która rozgłosu nie potrzebuje a i tak staje się głównym tematem pinch.gif To mój dar i przekleństwo, dar bo mogę rozmawiać o ciekawych rzeczach, przekleństwo....jestem chorobliwie nieśmiała, wśród obcych ludzi najchętniej bym była jak najciszej by nikt mnie nie zauważył. Czasem staram się nawiązać do wydarzeń które już występują, lecz one są tylko podstawą, a ja lubię zaczynać od zera, co do teorii się raczej nie przydaje icon_wink.gif Wracając do Half-Life'a, okazało się że mam więcej materiału na ,,Organizację'' niż tyle ile miało być, więc postanowiłam podzielić go na części. Jestem w połowie pisania, powiem że mogą znaleść się w nim pewne odniesienia do innych gier, od razu ostrzegam żeby nie było nieporozumień thumbsup.gif

Kilka conceptów :

http://images.wikia.com/half-life/en/images/4/4c/Concept_art_eli_gordon_alyx_skitch.jpg Ja chcę taki plakat ! icon_mrgreen.gif

http://images.wikia.com/half-life/en/images/6/6e/Borealis01_Half_Life_2_Episode_2.jpg

Jakie są wasze ulubione teksty z serii HL ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie teksty freemana...

A tak na serio to z całej serii chyba najbardziej zapamiętałem początek HL 1- rozmowa 2 panów przed experymentem "nothing will go wrong..." . I w sumie mimo że przechodze tą serie dość często to jednak ta gra nie ma zbyt wielu tekstów do zapamiętania oprócz g-mana

@up ten 1 link nie działa.

Edytowano przez Fearoth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up ten 1 link nie działa.

Sorki, naprawiony link : http://half-life.wik...alyx_skitch.jpg

Swoją drogą, bardzo lubię tekst jednego z rebeliantów do Alyx :,, więc tego... to twój chłopak ?'' Kiedy pierwszy raz usłyszałam ten tekst, śmiejąc się spadłam z krzesła wink_prosty.gif Ciekawe jak Al zareagowała na ten tekst biggrin_prosty.gif

Trochę o White Forest : http://half-life.wik...ki/White_Forest

A to zdjęcie : http://half-life.wikia.com/wiki/File:Hunter_from_EP2_teaser.jpg ustawię sobię jako tapetę ;]

Edytowano przez middida
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spaaacja po linku! ;p

Mi się marzy jakieś spotkanie Freemana z Shephardem skoro Gordon

mógł wydostać się spod władzy G-mana to shephard też mógłby jakoś to zrobić chociaż jego sytuacja jest cięższa - jest zamknięty gdzieś przez g-mana by nie stanowił zagrożenia

Może w formie bossa w HL3[albo co-op zalezy jak się historia rozwinie] ? marzenie

Edytowano przez Fearoth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to było by ciekawe spotkanie, tylko że obydwaj panowie są małomówni trollface.gif Jak by się mieli spotkać, to raczej w formie przypadkowego spotkania w stylu : ,,Gordon ? Gordon Freeman ? To ty ? Ostatnim razem widzieliśmy się w Black Mesie, nieprawdaż ? - Gordon wyciąga broń - Och, nie będzie potrzebna ! To już stare dzieje,(...) '' i tak dalej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki Valve nie powie czegokolwiek konkretnego na temat trzeciej części - prędzej bądź później powiedzą, może za rok albo dwa, ale powiedzą wink_prosty.gif - ciężko przypuszczać co będzie działo się z Gordonem, że nie wspominając o bohaterze Opposing Force. W sumie na wiki przeczytałem, że sam Valve żartuje o jego postaci, że jest niczym kat Schrodingera - w zależności od ich upodobań G-Man może go wyciągnąć z "lodówki" albo nie a niestety nasz wojskowy za bardzo nie ma co liczyć na pomoc Vortiguantów ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trzeciej części Shepard raczej byłby postawiony na bok, większa uwaga jest skupiona na Gordonie z Alyx, a co było z Barney'em? w drugiej części trochę tam nam pomógł, czy to przy przeprowadzeniu powstańców itp. i tyle, jak tu sobie wyobrazić Adriana S.? minęło kilkanaście lat, więc wątpię aby przy blisko 40-tce, latał tam i spowrotem z karabinem w ręku, już byłby tu za stary, co innego gdyby był u boku G-man'a, wojsko mogłoby mieć coś wspólnego z nim, inaczej powiem, mogłoby maczać z nim palce ( z G-man'em ), na temat tego wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shephard jest w zamknięciu tak jak Freeman wiec pewnie tak jak on nie starzeje się. Skoro jest zamknięty bo może stwarzać zagrożenie dla planów G-Mana to może zamiast vortiguantów pomoże mu ktoś inny? Ktoś kto chciałby mu przeszkodzić? Co do barneya wątpię że odegra większą rolę, pełni on funkcję przeciętnego obywatela który stara sobie poradzić w obliczu zagłady czy coś w tym stylu. Nie jest on geniuszem jak Eli czy Kleiner, nie jest też tak szczególny jak Gordon czy Alyx. Co prawda ma jakieś wyszkolenie ale był strażnikiem. Nie był elitą jak HECU z HL1. Jest po prostu przeciętny.

Myślę że universum HL się już tak rozbudowało że jakby się Valve postarało to historii starczy i na kilka gier. Wydarzenia dotyczące Adriana S. niekoniecznie muszą dotyczyć głównej serii.

Edytowano przez Fearoth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje Operation Black mesa czyli odswiezone Opposing Force[robia to inni ludzie niż Black mesa]. Także jacyś fani robią Opposing force 2.

HECU - przypuszczam że większość poległa w czasie wojny 7-godzinnej a reszta przeszła do rebelii inaczej sobie tego nie wyobrażam

Edytowano przez Fearoth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ciekawi :3 W między czasie przekopuję w internet, w celu znalezienia inspiracji do skończenia pisania pierwszej części mej teorii, moja leniwa natura atakuje wallbash.gif. Na szczęście mam jeszcze w zapasie soundtrack z Black Mesy cat2.png Anyway, trochę informacji o Lamarr ^^ : http://half-life.wikia.com/wiki/Lamarr

Serie Half-Life w streszczeniu, w minutę :

Miny Gman'a są najlepsze trollface.gif

Daję też to ( spokojnie, filmik bez spoilerów ) :

A teraz się przyznać, kto je już wcześniej widział ? wink_prosty2.gif

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee..yyy..no..wiesz...ale tam jedno się usłyszało jezyk1.gif

Masz dużo czasu na opis, nikt cię nie goni wink_prosty.gif

Co do nowego OF, napewno będzie napędzał go silnik Source, i myślę że poziomy zostaną takie same jak w oryginale, powiem szczerze, że nie za bardzo polubiłem kilka zmian w poziomach w Black Mesa, troszkę popsuły klimat oryginału.

Edytowano przez GutekHolubek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę muzyki :

biggrin_prosty.gif

.... Eli, wszyscy będą za tobą tęsknić sad_prosty2.gif

Cóż, raz radośnie raz depresyjnie, i tak dalej :I Swoją drogą, muzyka ,momentami ale jednak, jest kolejnym dowodem że Half-life'y, jednak opowiadają trochę smutną/tragiczną/dramatyczną historię, przeplataną hardkorowymi czy komicznymi momentami ^^ A jaki jest wasz ulubiony utwór z HL'a ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie to są utwory, ale z jedynki widzą mi się takie kawałki, jak zakładaliśmy kombinezon HEV na samym początku, troszkę wolniejsza muzyka która przypadła mi do ucha, to ten moment, gdy wychodziliśmy z kanału wentylacyjnego, 3 samoloty przleciały, zaczeła lecić właśnie ta muzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje to zdecydowanie: Apprehension and Evasion z bodajże 2 i Path of Borealis (Wiem że to nie z oryginalnego Half Life'a ale melodia i tak jest świetna). W ogóle gra ma tak zwane swoje momenty: np. kiedy wyszedłem w dwójce z kanałów na samym początku i byłem przy torach kolejowych: i wtedy do rozwałki akompaniowała mi dobra, motywująca muzyka. Troszkę mi żal też tego, że jak dotąd (HL2 i episodach) Alyx była raczej wesoła i może nieco beztroska. Jeśli w HL3 (lub episode 3) będzie smutna, to troszkę gra straci. A jeśli nadal taka sama, to będzie dziwne: tu straciła ojca, a tu się bawi. No, ale to już problem Valve. Mnie trochę przerażają informacje o HL z otwartym światem, mam nadzieję, że to tylko plotki. Za to chciałbym większego połączenia Portala i Half Life, zwłaszcza Borealis mógłby pomóc, nie miałbym nic przeciwko temu, żeby akcja portala 3 (czy też portala 2 episode 1icon_biggrin.gif ) działa się na pokładzie owego statku podobnie jak nowej części przygód Freemana.

Edytowano przez spidymaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione to chyba Triage at Dawn, Hazardous Environments(tj. muzyka z intra Valve, która przygrywa również w momencie gdy ponownie zakładamy kombinezon) i Particle Ghost - słyszymy kawałek po etapie z Ravenholm; zaraz po tym gdy udaje nam się wyjść na świeże powietrze

A przed tym gdy zaatakuje nas TEN $#@% headcrab

smile_prosty.gif

Edytowano przez Ganjalf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam lost Coast theme/Dark Interval (dlatego znalazł się na moim poprzednim poście ^^ ) Something Secret Steers Us oraz Triage at Dawn ( aka. Path of Borealis ). I też się zgadzam, Alyx rozmiękczała ( rozmiękcza ? ) powagę sytuacji/ich świata w której/którym się znaleźli, potrafiła odszukać choćby najmniejszą przyjemność w tym co robi, była pełna wiary że świat się zmieni... do czasu gdy

jej ojciec zginął

. No, Gordon też pewnie się załamie, w końcu Eli był jego dobrym przyjacielem, jak znam życie, ciągle się obwinia za Black Mesę, Kombinat itd. Biedak, jak on się trzyma psychicznie ? A kto będzie następny po Eli'u ?....blink_prosty.gif .....przygotujcie jej HEV, ale to już. mad.gif

Edytowano przez middida
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, szkoda by mi go było, kilka sytuacji z nim i Lamarr w roli głównej, wywołały u mnie uśmiech na długie minuty smile_prosty.gif Anyway, Seria Half-Life 2 to druga ( obok Silent Hill'a ) najsmutniejsza seria gier którą widziałam. Przy kilku scenach coś po prostu chwytało mnie za gardło.

Kilka dołujących/strasznych utworów :

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=Cjb05NPcbYw&feature=relmfu

Czy tylko ja, podczas słuchania ich, mam przed oczami obraz pustego, zardzewiałego placu zabaw z początku HL 2 ? Rany, taki prosty chwyt a jednak zmusza do zastanowienia się...lub jak kto woli zabawy na karuzeli czy w huśtanie pustej huśtawki -,-

Edytowano przez middida
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...