Skocz do zawartości

Gra na gitarze


Turambar

Polecane posty

Ale za takiego Troopera to za cholerę się nie będę brał. Za szybko jak na moje palce.

No ale mimo wszystko na IM świat się nie kończy :)

Jeśli chciałbyś się nauczyć czegoś dość ambitnego i w wolniejszym tempie to polecam Stairway To Heaven, Led Zeppelin.

Ew. One, Metaliki, ale to już trzeba mieć rytm w paluszkach i w głowie (nie twierdzę, że nie masz, tylko wiele osób już poległo na tym :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 607
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Jeśli chciałbyś się nauczyć czegoś dość ambitnego i w wolniejszym tempie to polecam Stairway To Heaven, Led Zeppelin.

Zeppelinów nie bardzo lubię, choć przyznam że Stairways to Heaven jest całkiem fajne. Mimo to nie podchodzi mi zbytnio. :P

Ew. One, Metaliki, ale to już trzeba mieć rytm w paluszkach i w głowie (nie twierdzę, że nie masz, tylko wiele osób już poległo na tym :P)

Z rytmem u mnie nie problem, problem mam tylko z graniem arytmicznym. :P

A One już kilka razy próbowałem z tabów, ale po krótkim czasie rezygnowałem, bo nie chciało mi się uczyć. D;

I swoją drogą szkoda że w necie jest mało tabów polskich zespołów. Kata i Huntera troszkę jest, zamierzam zabrać się za rozpracowanie "U've been waiting" Kata, do którego nie ma tabów, ale widzę to jako syzyfową robotę. Lepszej jakości na YT nie ma, ale i tak daję. :D

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Swoją drogą, jest tutaj ktoś kto mógłby stabować jedną piosenkę dla mnie? Tabów szukałem wszędzie, nie ma nawet na stronce zespołu. Kabanosa wprost uwielbiam, genialne i jednocześnie szurnięte teksty, co można zaobserwować w piosence "Kibel". :P

Chodzi mi jednak o piosenkę Jagoda. Help for Major?

Youtube Video ->Oryginalne wideo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majorze Domo!

Też jestem przyczepialski do błędów językowych, więc w 100% Cię rozumiem, a przy tym sorry, że takowy błędzik składniowy u mnie się znalazł. Ironii tam nie było.

Opracowenie... zajmę się tym (jak tylko przesłucham, i jeśli wokal jest odpowiednio oddzielony od instrumentów, bo inaczej rady nie dam). Już kilkadziesiątk utworów (głównie filmowych, z gier i z rocka) opracowałem, mam nadzieję, że podołam i tej powyższej.

A tak na marginesie, to muszę dzisiaj popróbować z One i Stairway to Heaven, bo przyznam, że jeszcze nie próbowałem tego grać. Rytmu chyba mi wystarczy, kilka rat grania - mam nadzieję - zrobiło swoje. Piszę z infy, więc tyle - i papa, nie będzie mnie zapewne do czwartku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w takim bądź razie pytanie czy opłaca się kupno Fendera Stratocaster'a MIM z fender paskiem, fender pokrowcem, parę picksów i stojak na gitarę za 400$?

Fender MIM za ~1200zł...daj namiary na tego gościa :D Oczywiście że się opłaca, o ile jest to gitarka w dobrym stanie. Zobacz czy progi są nie wytarte zbytnio itd. W USA taka cena nikogo nie dziwi, bo używki po tyle chodzą ( 300$ - 450$ ), ale w Polsce jest to jak najbardziej opłacalny zakup, zwłaszcza że jest to gitarka ze świetnym stosunkiem Jakość/ Cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie z innej beczki. Otóż uczę się gry na gitarze, zawsze dobrze mi szło, ale jakoś od piątku nie trafiam dobrze w struny, gubię się podczas uderzania i podczas naciskania basowych strun dotyka pozostałą częścią palca resztę strun. Czy to normalne? Normalnie nie zadawałbym takich pytań, ale to trwa już parę dni i niepokoi mnie to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tak chciałem się cenowo zorientować :) Mam zamiar się z nim spotkać w ten czwartek więc jak wszystko dobrze pójdzie to gitarkę będę już miał w ty tygodniu a później tylko zbierać na wzmacniacz. Stronę wam podam gdy już zakupię gitarę bo nie chce żeby ktoś mi ją ściągnął sprzed nosa.

PS na tej stronie jest właśnie boska oferta Squire Fender Strat z pokrowcem, wzmacniaczem itd. za 100$ . Kupiłbym gdybym nie mierzył wyżej :D

@edit: badcompany2

jak nie trafiasz w struny i palce ci się po nich ślizgają to radze je przeczyścić , może być również wina nieodpowiednich ćwiczeń. Poszukaj na internecie jakichś lesson'ów dla początkujących pomocnych w trafianie struny. Wbrew pozorom takie rzeczy pomagają wystarczy, że będziesz ćwiczył. Inna sprawa jak grasz z niechęcią, lub na siłę szybko uderzasz struny jeszcze dobrze nie umiejąc piosenki . Ćwicz piosenki powoli a dopiero później przyśpieszaj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tak chciałem się cenowo zorientować Mam zamiar się z nim spotkać w ten czwartek więc jak wszystko dobrze pójdzie to gitarkę będę już miał w ty tygodniu a później tylko zbierać na wzmacniacz. Stronę wam podam gdy już zakupię gitarę bo nie chce żeby ktoś mi ją ściągnął sprzed nosa.

Nie, no tak tylko żartowałem z tymi namiarami, oczywiste jest, że ktoś mógłby sprzątnąć ci gitarkę sprzed nosa. A jaki to kolor? S-S-S czy S-S-H? Gryf cały klonowy, czy z palisandrową podstrunnicą? No i, jak już kupisz, to zdaj jakieś relacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ograniu ostatnimi czasy większej liczby gitar stwierdzam, że Straty są jednak troszkę przereklamowane (jak na mój gust), oczywiście są to dobre i świetnie wykonane wiosła, ale jednak marka robi też swoje, dzięki czemu umyka nam (czyt. gitarzystom) dużo świetnych i tańszych gitar - no i Fender kojarzy mi się z samymi starymi zespołami.

Ostatnimi czasy postanowiłem iść za waszą radą i nauczyć się rozkładu dźwięków na gryfie - swoją drogą opracowałem szybki patent nauki tego rozstawu, którego niestety nie mogłem znaleźć w żadnej szkółce online, a który można zauważyć samemu jeśli tylko trochę uważniej się temu przyjrzeć. Oczywiście dla kogoś kto już zna ten rozkład może wydać się to śmieszne i oczywiste, ale dla kogoś kto ma się tego nauczyć wcale takie nie jest. Jakby co - służę pomocą.

Wracając do tematu następnie wkułem na pamięć dwie skale, i co się okazało? Skale te doskonale już znałem, tylko po pierwsze nie wiedziałem z jakich składają się dźwięków, a po drugie nie znałem ich nazw - wszystko było na słuch :3

W sumie powinienem mieć do was teraz pretensje, bo ostatnio gdy słucham muzyki to słyszę tylko: C, E, Cis, Dis etc. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka zmiana frontu. Przez ostatni tydzień wojowałem ze wzmakiem Harley Benton GA15. Opycham mega 150W Spidera i przesiadam się na 15W. Matko jakie to głośne. W domu nie ma szans rozkręcić trochę mocniej bo szyby się "nadymają". Spotkałem się z kumplami przy piwku i uradziliśmy że jutro jamujemy. Zobaczymy jak to maleństwo poradzi sobie z perkusją i basem.

Tutaj trochę linków na YT do

. Mimo że to taka mała pierdziawka to ma potencjał. W między czasie mam zamiar (jak czas i zdrowie pozwoli) zmodować starego Regenta, i spróbować go przysposobić do bycia wzmacniaczem gitarowym. Mam wrażenie że zostaną z niego tylko trafa i cokoły do lamp, ale to już jest jakiś początek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOhhoo! Fender jest już mój ! Jak będę miał trochę wolnego czasu to mogę przesłać wam parę zdjęć tego cacka :D

Brzmi idealnie tak jak chciałem. Jest też oryginalna bo ma na sobie naklejkę Bitte ein Bit! (hasło reklamowe Bitburgera) którą można łatwo i bezboleśnie odkleić ale mnie sie tam podoba 380$ za Fender Strat MIM, Fender Pokrowiec, Fender Tuner, Fender Guitar Polish, Fender Ścierka, Ponad 20 Fender picksów, 2 zestawy strun ernie'go ball'a regular slinky. Na ogół cacy :)

W związku z tym, że ktoś się pytał skąd to mam to tu strona: http://www.ramsteinyardsales.com/

A zapomniałem dodać, że dochodzą do tego wszelkiego rodzaju oryginalne manuale fendera i mnóstwo metek. jak nowa po prostu. Jedyna wada : jedna przyrdzewiała śrubka w pickguardzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy :smile: Wracam po naprawdę dłuuugiej nieobecności...

Powody tejże są osobisto-szkolne, nie będe was nudził :tongue: Ale mam też smutne wieści: zmuszony byłem sprzedać PODa i mojego ME-70... Także obiecanych kiedyś próbek nie wrzucę, gdyż po prostu nie miałem kiedy ich nagrać :sad:

@stingray

Zmieniasz swojego kobyłowego "pajęczaka" na taką małą pierdziawkę? Ja wiem, że Bentony brzmią naprawdę nieźle, no ale...

@Mats

Gratuluję taniego zakupu dobrej gitarki, jesteś już fanem Fenderów? :smile: Metalowe części Stratów mają taki brzydki zwyczaj, że czasami rdzewieją ni z gruszki, ni z pietruszki, nawet w amerykańcach. W stracie mojego kumpla, zardzewiały za to cewki pickupów, ale nie usunął tego, bo jak mówi "wygląd jest vintydżowy" :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gitarzyści, mam problem. Otóż mój tata sprzedaje pianino. Stare, dobre, warte 20-30 tysięcy. Za tą cenę chce kupić jakieś tańsze pianino, ja się do tego nie mieszam. Ważne jest to że dzięki temu będę miał możliwość kupna wymarzonej gitary, a z tego co czytałem na początek najlepsza jest akustyczna. Tylko ni czorta nie wiem jaką wybrać, wybór jest ogromny, fundusze też całkiem spore (pewnie max to koło 1000). Muszę dodać że jestem początkujący i do tego samouk, kocham Beatlesów, Black Sabbath i ogólnie Rock. Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hefpiot

Po wyproszeniu od siostry gitary(było ciężko) wreszcie się dorwałem i zacząłem od chwytów. Narazie udało mi się zapamiętać, bo nie powiem, że opanować a-mol, e-mol, A-dur, E-dur, D-dur. Ponad półgodziny, jeśli nie więcej mi zeszło na ogólnych ćwiczeniach(ręka mi się zmęczyła). Siostra też pomogła z niektórymi rzeczami. Ogólnie to mi się podoba i chcę więcej. Jednak nadal nie łapię, jak uda mi się przechodzić z taką łatwością z jednego do drugiego chwytu. Narazie odrywając palce od strun gitara wydaje nieprzyjemny dźwięk, więc o płynności w tej chwili nie można mówić. Dzięki stronce, która podałeś dużo się dowiedziałem, a więc :ok: dla ciebie, bo z tej książeczki, co moja siostra ma przy gitarze, z początku nic nie rozumiałem( a tam w trzy chwytów!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest to że dzięki temu będę miał możliwość kupna wymarzonej gitary, a z tego co czytałem na początek najlepsza jest akustyczna.

Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura... Wszystkich idiotów wypisujących takie rzeczy w internecie (podając się przy tym za znawców tematu) powinno się wyprowadzić i rozstrzelać. Marzy Ci się gra na elektryku? Zaczynaj od razu od niego. Jeśli zarzucisz nam funduszem to postaramy się doradzić.

Po wyproszeniu od siostry gitary(było ciężko) wreszcie się dorwałem i zacząłem od chwytów.

Będzie ciężko, więc się nie zniechęcaj :)

Ja sam za chwyty się brałem dopiero po około roku grania na gitarze, kiedy mogłem już zagrać naprawdę wiele rzeczy.

Ogólnie to mi się podoba i chcę więcej.

I dobrze, witaj w naszym zacnym gronie.

Jednak nadal nie łapię, jak uda mi się przechodzić z taką łatwością z jednego do drugiego chwytu.

Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Wpierw tak długo aż zacznie wychodzić, apotem tak długo aż przestanie nie wychodzić. W końcu będziesz płynnie przechodzić nawet bez patrzenia na gryf. Ba, będziesz nawet w stanie śpiewać w zupełnie inny rytm.

Narazie odrywając palce od strun gitara wydaje nieprzyjemny dźwięk, więc o płynności w tej chwili nie można mówić.

Musisz tłumić struny ręką bijącą (jakkolwiek to brzmi), w końcu będziesz robić to mechanicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tego co czytałem na początek najlepsza jest akustyczna.

Nieprawda! Na początek najlepsza jest ta, na której chcesz grać- banjo, klasyk, a może elektryk?

Skoro jesteś fanem rocka, najpewniej będzie to ten ostatni. Zestawów do 1000 złotych nadających się do grania tego gatunku wymienialiśmy już tu pełno, poszukaj, a znajdziesz. Ja powiem tylko tyle: Cort KX5, Wasburn X12+sympatyczne piętanś (pozdrawiam tyana)... sympatyczny piecyk, np. Roland Cube 15X czy inne ustrojstwo typu POD i nic Ci więcej nie potrzeba.

Jednak nadal nie łapię, jak uda mi się przechodzić z taką łatwością z jednego do drugiego chwytu

Ja na początku nie łapałem, jak można zagrać płynne przejście z jednej struny na drugą, spokojnie, ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Za pół roku będziesz śmiał się ze swojego posta, jednocześnie grając na gitarze "Eruption" Van Halena i do tego od tyłu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, chętniej pograłbym na elektryku:) Cort Katana- super wygląd, dużo ludzi ją w necie poleca. Ja znalazłem taki zestaw i taki wzmacniacz. Czy jak zamówię oba to będę miał wszystko co mi potrzebne do rozpoczęcia przygody z gitarą, czy jeszcze jakieś kabelki bym musiał dokupić czy cuś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ten wzmacniacz nie budzi we mnie zaufania- wzmacniacze za 150 zł w ogóle nie budzą zaufania. Lepszym wyborem będzie TEN.

Zastanów się też, czy potrzebny Ci będzie twardy case- podwyższa on cenę zestawu, a do domowych zastosowań spokojnie wystarczy stojak/pokrowiec za 3 dyszki. Spójrz TUTAJ (co za ironia, daję link do aukcji sklepu, który swego czasu ostro mnie wy... oszukał).

Do grania potrzebny Ci jeszcze będzie jakiś kabel (3 metry wystarczą, polecam Die Hardy), kostki, tuner, od razu możesz też kupić komplet strun i jakiś pasek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... taki zestaw nie wydaje się być optymalny. Gitara za 800zł + wzmak za 150zł = pupowate brzmienie, że tak brzydko się wyrażę. To już lepiej, żeby ceny tych dwóch grajków się równoważyły, np. Gitarka za 600zł i wzmak też coś koło tego ( może być za 400 ), gdyż to właśnie brzmienie wzmacniacza decyduje o tym, co tak naprawdę usłyszysz. Gitara jest też ważna, musi być wygodna, ale wzmak jest w tym przypadku kluczowy.

Chyba że trochę uzbierasz, i kupisz sobie np. Vintage'a, który to, jest już solidną gitarką. No i to zależy co chcesz grać ( wymień jeszcze kilka zespołów, narazie wiem o Black Sabbath i The Beatles ), ale to co podałeś w sam raz na takiego Les Paula ( V100 ) albo SG ( VS6 ), ale to już wydatek 800 - 1200 zł, na samą gitarkę.

EDIT: Post ten dotyczy oczywiście zestawu ze wzmakiem Washburna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zobaczyłem ten wątek :D Mam pytanie do "znawców". Poszukuję jakiejś gitary. Jestem totalnym amatorem i chciałem zacząć grać. Podobno na początek klasyk najlepszy.Może mi ktoś coś dobrego polecić? Tak cena do ok. 350 zł, to maksymalny pułap. Z góry dzięki za jakieś rady? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...