Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Wiesz, każdy gra inaczej... mnie dla przykładu walka z

Letho

przyprawiła o ból głowy, a walka z

Draugiem

była jedną z prostszych

Napisałem, że jeśli już rozkmini się jakiś patent na

Drauga

, to jest za łatwo ;]

W moim przypadku było to po prostu rąbanie w niego Aardem, doskakiwanie, bicie mocnym ciosem i odskakiwanie (na początku trochę się patyczkowałem z normalnym ciosem, co okazywało się zupełnie niepraktyczne).

Z resztą takim samym sposobem

załatwiłem Letho

;] Wykorzystałem jego najsłabszy punkt, czyli szybkość. Szybkość w cudzysłowie oczywiście.

Edytowano przez Glovis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze!

Mam do was pytanie. Otóż, robię bibliografię. Postanowiłem wziąć temat wiążący mitologię i gry. Dlatego zapytuję. Czy w Wiedźminie znajdę odniesienia do mitów słowiańskich ? Bo nie wiem czy się brać za przechodzenie, czy nie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej części można odnaleźć nawiązania do wierzeń słowiańskich. Już w pierwszym akcie, jak przypatrzysz się na nagrobki, drogowskazy, to są one pisane głagolicą. Pomnik jakiegoś bóstwa w akcie II przypomina posąg Światłowida. Podobnie bestiariusz- są w nim strzygi, południce. Tak więc smiało wsiąkaj w grę :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, gra spokojnie przeleżała ponad pół roku na moim twardzielu kompletnie nie ruszana poza jednokrotnym przejściem prologu i dopiero po paru patchach zdecydowałem się ruszyć ją dalej ;] Zresztą kiedy już w końcu do niej usiadłem to od momentu wylądowania we Flotsam do niemalże końca pierwszego aktu ciężko mi było oderwać się od gry w czym głównie zasługa ma fabuła oraz klimacik, nie muszę dodawać, że to jedna z niewielu gier gdzie naprawdę polski dubbing mi się podoba, bo po prostu pasują do świata a rzucane mięso brzmi jak należy ^_^ Nie cierpię też z faktu, że nie skończyłem pierwszej części Wiedźmina, bo IMO gra wyjaśnia możliwe luki fabularne i czemu dana postać jest tu a nie gdzie indziej, natomiast chyba wezmę się w końcu za książki, żeby obadać całą sprawę z

Ciri, Yennefer oraz pogromem, bo późniejsza sprawa z Dzikim Gonem

na razie wyrasta na dosyć ważny czynnik fabularny... a piszę to mając za sobą kilkanaście minut po początku drugiego aktu ;p Podoba mi się fabuła i to w jakim kierunku się rozwija i jacy nowi aktorzy się pojawiają, podoba mi się większość zadań gdzie nawet jeśli jest łażenia od punktu A do B mnie aż tak to nie nudzi jak np. zadanie z

trollem, któremu znalazłem zabójców żony i przykładnie ukarałem

(a możliwości na rozwiązanie problemu było jeszcze kilka ;]), Cóż, audio-wizualnie jest naprawdę solidnie, żeby nie rzec wspaniale, gra daje sensowną perspektywę na powtórne zagranie - w sensie, że nie będziemy robić po raz drugi identycznych rzeczy -, żeby tutaj wspomnieć o końcowym wyborze z aktu pierwszego na cały ciąg dalszy... Na razie jednak zobaczę czy

sprzymierzenie się z Roche'm

rzeczywiście było dobrym pomysłem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow:

Polecam oderwać się od gry i poczekać do 17 kwietnia, jeśli oczywiście masz możliwość. Otrzymasz wtedy darmowego patcha, który będzie zawierał solidną porcję usprawnień, kilka zmian w zakończeniu, dodatkowe parę h gry, czy takie ficzery jest zwierzaki :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc, że wątek Dzikiego Gonu wygląda trochę... dziwnie pod koniec gry, a jak się już rozkręcisz, to będziesz miał potem problemy z uświadomieniem sobie, że to już koniec. :trollface:

Poza tym - czy wyjaśnia? Nie miałem save'a do importu i nie wiem czy przez to nie doszło do paru bugów. Raz np.

Foltest powiedział w jednej rozmowie, że Adda żyje, a potem powiedział, że już nie ma dzieci poza tymi w zamku.

. Dziwne. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP Wyjąłeś to trochę z kontekstu,

bo o ile pamiętam to Foltest mówił, że Adda ożeniła się z Radowidem i jeśli pozwoli im zasiąść na tronie to Redania wchłonie Temerię. Więc jedynym sposobem na zachowanie niepodległości są dzieci baronowej

.

Edytowano przez LekhimorPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymasz wtedy darmowego patcha, który będzie zawierał solidną porcję usprawnień, kilka zmian w zakończeniu, dodatkowe parę h gry, czy takie ficzery jest zwierzaki :P.
Coś o tej edycji rozszerzonej słyszałem - podobny patent jak z pierwszą częścią :D - ale zobaczymy czy będzie mi się chciało na nią czekać. Albo inaczej, czy się zbiorę, żeby w nią zagrać i przejść do końca, bo podobna gra jakoś strasznie długa nie jest... Sama zawartość patcha mnie w sumie cieszy, zawsze fajnie dostać nowy content za darmo aczkolwiek np. brak zwierząt w ogóle mi nie przeszkadzał ^_^

Nie mówiąc, że wątek Dzikiego Gonu wygląda trochę... dziwnie pod koniec gry, a jak się już rozkręcisz, to będziesz miał potem problemy z uświadomieniem sobie, że to już koniec.
Możliwe, że swego czasu słyszałem pewne narzekania na końcówkę, ale podobno nadchodzący patch ma to poprawić, prawda? Zatem chyba nie mam czym się przejmować ;)

BTW. ponieważ za którymś razem będę celował w wymaksowanie gry w każdym aspekcie to mam takie pytanie ile jest

możliwych obiektów podbojów miłosnych Geralta

? :D W pierwszym akcie naturalnie nie będę wspominał o

Triss

, ale czy jest ktoś tam jeszcze? Widziałem na jakieś stronie opis i są niby jakieś

trzy panie tylko wyczaić ich nie mogłem a w zamtuzie

żadnych opcji nie było ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LekhimorPL:

Miałem bardziej na myśli to, że raz mówi

że nie żyje (Adda), a raz że żyje.

Trochę dziwny bug.

@Black:

Oprócz tego Ves, jeśli poparłeś Rorche'a, ale to w drugim... choć najpierw musisz i tak "coś" zacząć w Akcie I... a przynajmniej tak mi się wydaje. Mówiąc krótko trzeba wpaść do Niebieskich Pasów i zaprzyjaźniać się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ves -

w 2 akcie na ścieżce roche'a, w okopach Henselta będzie arena. na tej arenie będzie quest, na którym trzeba będzie się bić z kolejnymi przeciwnikami. na końcu przyjdzie ves. jeśli ją pobijesz, powie, że lubi być traktowana poważnie i żebyś odwiedził ją w jej namiocie. i puff, zaliczyłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Ostatnio dopadły mnie refleksje po obu Wiedźminach. Sapkowski pisze, że każdy wiedźmin zabijający człowieka nie w obronie własnej staje się renegatem. A Geralt tak właśnie robi np.

pierwsza część i polowanie na "Salamandrę" i jeszcze wiedźmin nie może być ochroniarzem ale Geralt się po części nim staje np.koniec jedynki początek dwójki. A co z jego przekonaniami, żeby nie brudzić sobie rąk polityką? A co z konfliktem Jednorożec vs Smokobójczyni? A Wy co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się, czy ten nadchodzący patch wprowadzi zmiany w gameplayu w już rozpoczętej grze, czy tylko da efekty fabularne dla nowej? W sumie, gdyby wprowadzili jakieś zadania poboczne, których skutki widać później, to trochę trudno byłoby to zaimplementować do gry kogoś, kto jest już np. w drugim rozdziale. A więc...czy będąc na samiuśkim początku drugie rozdziału dostanę to rozszerzone zakończenie, czy jednak będę musiał zaczynać od początku? Gra i tak na drugie ukończenie poczeka jeszcze trochę, bo mam i studia do zawalenia i parę godzin ME3 do dogrania :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Ostatnio dopadły mnie refleksje po obu Wiedźminach. Sapkowski pisze, że każdy wiedźmin zabijający człowieka nie w obronie własnej staje się renegatem. A Geralt tak właśnie robi np. pierwsza część i polowanie na "Salamandrę" i jeszcze wiedźmin nie może być ochroniarzem ale Geralt się po części nim staje np.koniec jedynki początek dwójki.

A czytałeś wszystkie części? Bo później Geralt uważał każdego człowieka, który zachowywał się w jego oczach źle, za potwora, więc w jego uznaniu zabicie takiego delikwenta nie było niczym niezgodnym z zasadami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crunchips:

Po pierwsze spoilery...

Po drugie... zdefiniuj "obronę własną". :P Geralt zabijał ludzi, ale nie robił tego dla przyjemności własnej (o co go oskarżano w Sadze), ale był zazwyczaj zmuszany. Czy dlatego powinien nie mieszać się, jak np.

bandyci atakują Vesnę na Podgrodziu? A Salamandra? Okradli go i raczej dobrowolnie nie chcą tego oddać, a pozwolić im działać Geralt nie może, więc ma zrobić? Podbić skill Perswazji?

:trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Obrona własna była

w ogrodach elfów kiedy bandyci napadli na Geralta i na Triss

. Ale np.

walka z Kedwenami kiedy mieli dzieci baronowej to wtedy napadliśmy na nich z Roch'em

z tego wytłumaczmy Geralta.

A co do "Spóźnionego Słowika" to Geralt nie powinien się mieszać to sprawa ludzi, a oni traktują go jako śmiecia

@wojto16

I to jest wytłumaczenie!

Edytowano przez Crunchips
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up@

Wyjaśnienie jest raczej banalne.

Geraltowi nie chodziło o żadne mieszanie się w politykę, tylko o fakt, że mała dziewczynka zostaje pojmana i uwięziona, a jej porywacze zdecydowanie nie mają wobec niej dobrych zamiarów. To po prostu postępowanie w zgodzie z własnym sumieniem. Tak samo w sadze zaatakował Nilfgaardczyków, aby ochronić dziewczynę przed gwałtem i stanął do walki po stronie wojsk Lyrii i Rivii celem ratowania Milvy, jak i stawał w obronie nieludzi podczas pogromu. W tych przypadkach też mógł się nie mieszać, ale byłoby to sprzeczne z jego przekonaniami. Innymi słowy, jest bohaterem pozytywnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od tego gdzie Crunchips znalazł napisany ręką AS'a ustęp o Wiedźminach renegatach. Geralt z sagi miesza się gdzie chce i kiedy chce, a w zasadzie kiedy mu tak nakazuje sumienie. Z resztą nie jako jedyny -

Coen wstąpił do wojska żeby walczyć z Nilfgaardem

. Tak więc nie widzę sensu tłumaczenia go z czegokolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to nie rozumiem tego dylematu - przecież wiedźmin jaki jest, każdy widzi. No już bardziej pzrewidywalnej postaci nie da się chyba stworzyć. Chociaż kto wie - Superman czy Pajączek, ewentualnie Cpt Ameryka? :P.

A tak w ogóle to 17 kwietnia czeka nas wiele usprawnien i ok. 4 godziny nowych zadań. Bardzo jestem ciekaw czy pewnych wyjaśnien się doczekamy, czy też wbrew zapowiedziom nowa zawartość okaże się jeno pobocznymi questami.

CIeszy natomiast nowa porcja cut scen na silniku gry, w tym w końcu porządnego zakończenia, coś na kształt podsumowania Jaskra z W1 nam się szykuje. A ja będę miał w końcu okazję ukończyć grę na Dark Modzie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam do was pytanie odnośnie przenoszenia save do dwójki. Mianowicie, przed chwilą skończyłem pierwszą część Wieśka, i przymierzam się do kupna części drugiej. Słyszałem o możliwości przeniesienia save z pierwszej części do drugiej. I tu moje pytanie: save jakiego momentu to ma być ? Mój ostatni save jest po pokonaniu Wielkiego Mistrza i po rozmowie z Jaskrem. Zrobiłem zapis przed przeszukaniem w/w władce. Myślałem, że gra automatycznie zrobi sava. Czy na tym savie zadziała mni dwójeczka ? Bardzo proszę o odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...