Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

ciekawe czy tym razem tez obniżą cenę bo to trochę bez sensu płacić 30 zł za to że się zamówiło wcześniej :)

29bn1xd.png

Diablo 3: Reaper of Souls - Edycja Kolekcjonerska (PC) 210,99 zł

http://www.empik.com/diablo-3-reaper-of-souls-edycja-kolekcjonerska-pc-blizzard-entertainment,p1090504250,multimedia-p

i pomyśleć że komputronik anulował zamówienia rzekomo z powodu wyczerpania nakładu, normalna szopka

a patrzcie tutaj :D :D

http://blizzard.strefamarek.allegro.pl/diablo-iii-reaper-of-souls-ed-kolekcjonerska-pc.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że z tą kolekcjonerką to niezły cyrk jest. Nakład miał być mocno ograniczony w stosunku do poprzednich EK, a wychodzi, że to może i edycja kolekcjonerska, ale szeroko dostępna dla każdego, nawet po premierze, co z kolei wpływa na jej niewielką wartość w przyszłości. Szkoda.

Pamiętam, jak się w temacie toczyła dyskusja i niejaki wolfman76 oburzał się, jak pisałem, że ta EK nie jest warta więcej jak 250-270 zł. W tym momencie zmieniam zdanie - jest warta o wiele mniej, nawet mimo soundtracka w zestawie, o którym wcześniej nie wiedzieliśmy. smile_prosty.gif

Tak czy inaczej paczkę z empika odbiorę, bo widywałem znacznie słabsze EK w podobnej cenie (EA się kłania z ich pseudo-kolekcjonerkami*), a Diablo 3 było, mimo powszechnego marudzenia, całkiem niezłe.

_______________________________

* mam na myśli np. EK Mass Effect 2, 3, Dragon Age'a albo Dead Space 2, są jednak wyjątki pokroju Titanfall

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerki dodatków Blizza nie są z reguły zbyt chodliwe i najczęściej można je potem zobaczyć lezakujace po saturnach. Z RoS wcale nie musi być inaczej. Komu zależało (jak mnie np.), zamówił sobie preordera, ale myślę, ze to po premierze jeszcze będzie można gdzieś wyhaczyc. Kolekcjonerka mocno średnia i na skraju jakiejkolwiek opłacalności (mniej mi zal 350zl za podstawkę i świetny zestaw USB z d2 + postumencie), ale sentyment przemówił. Drugi dodatek juz w takiej wersji odpuszcze. Dwa piękne pudla wystarcza. Poza tym to będzie znów w sumie to samo.

Edytowano przez R1P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niezły zestawik Andzia gratuluję :)

też uważałem że D3RoS powinien być do wzięcia po premierze ale że to Diablo to jednak zaklepałem pre

myślę też że w przeciwieństwie do Wow-ów ten dodatek szybciej zejdzie i nie zjedzie tak ostro z ceną ale sądzę że lekko poniżej 200 pln się pojawi za jakiś czas i chyba dużo niżej nie spadnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ostatni zastosował niezłą przecenę, z 599zł na 259 mega okazja smile_prosty.gif

a komputronik to powinien zmienić nazwę po tej akcji jako że to totalna kompromitacja proponowałbym lekką modyfikację obecnej nazwy tak żeby uwzględnić to kluczowe słowo

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę smile_prosty.gif dostalem maila i jednak RoS juz do odbioru przed premiera. Empikowcy się cieszą smile_prosty.gif

No i odebrałem. Dla mnie pudło zabójcze. Świetnie się prezentuje i super będzie kontrastować z tym z podstawki. Artbook chyba jeszcze lepszy - bardziej klimatyczny i pięknie oprawiony. Poza tym oczywiście standardzik, czyli muza, którą sobie zaraz przesłucham, film, który trochę poczeka, tania podkładka, która i tak jest lepsza od mojej obecnej i kod na 3 zestawy kart do HearthStone(może przyjdzie czas,że wrócę do gry i skorzystam). Generalnie jeśli gra mi podejdzie i z 200h na nią poświęcę, to te 2 kolekcjonerki będą świetną pamiątką na półce.

Edytowano przez R1P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem wziąłem samą premierową edycję. Ładne pudło i Artbook (no i ten film, choć jeszcze z kolekcjonerki podstawki nie obejrzałem) to jednak trochę za mało, żeby mnie do kupna kolekcjonerki Reaper of Souls przekonać (poza tym to nie mam już gdzie trzymać takich pudeł, a do śmieci żal by było wyrzucać).

Odbiorę jutro, a razem z RoSem, wziąłem też Authenticatora. No cóż, swego czasu odszedłem od gry, hacknięto mi konto, a teraz na wakacje planuję wrócić i jakoś trzeba się zabezpieczyć.

Choć tak swoją drogą, to zastanawiam się, czy warto odbierać to zamówienie, czy też może jednak EK D3 RoS jest coś warta i wysupłać trochę więcej?

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jak najbardziej warto. W sam dodatek zagram zapewne dopiero na konsoli, ale kolekcjonerka trzyma poziom. Tym bardziej cieszę się, że udało mi się ostatnio nabyć kolekcjonerkę podstawki za prawie bezcen. Obydwa pudła wyglądają obok siebie niesamowicie, jedyny problem to że nie mam ich gdzie wyeksponować :D

Z innej beczki Bethesda pokazała dziś kolekcjonerkę nowego Wolfensteina - Panzerhund Edition. Zestaw prezentuje się bardzo przyzwoicie, statuetka, ładnie prezentujący się box, mini steelbook i inne mało ważne gadżety. Został on wyceniony na 100 $ i rzekłbym, że jest to całkiem przyzwoita cena, jest jednak jedno ale :PW edycji kolekcjonerskiej zabrakło samej gry. Nie wiem, nie rozumiem już tego świata...

1T7NEt8.png

  • Upvote 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, robi wrażenie ta kolekcjonerka Wolfensteina.

Na Polygamii znalazłem wytłumaczenie takiego kroku: "Edycja kolekcjonerska nie zawiera gry. Zachowajcie zamówienie przedpremierowe w ulubionym sklepie, a my wyślemy te dobra osobno. W ten sposób możemy wysyłać pudełka na cały świat, a wy nie będziecie musieli czekać aż otrzymacie grę w zbyt dużym i zbyt drogim w transporcie pudle."

Moim zdaniem to jest kontrowersyjny pomysł (chyba podobnie było z EK Dead Space 3 ? ), choć patrząc na tendencję do zabaw z restrykcjami w kluczach Steam, to dla gier jest to w miarę dobre (oczywiście tych gier, które Steama wymagają).

No bo co byś zrobił, gdybyś kupił taką EK z Amazona (bo u nas byłoby za drogo), po czym się dowiedział, że klucz ma restrykcję regionalną, gra nie działa w Twoim kraju i tylko możesz popatrzeć na resztę elementów kolekcjonerki.

Z drugiej strony, gdy się kupuje wydanie specjalne lub EK, to jednak liczymy nie tylko na fanty, ale i na grę. W takim razie to jest głupi pomysł wydawcy.

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, Panzerhund Edition jest świetna, ale bez gry... Choć z drugiej strony, nie oczekuję Wolfensteina tak bardzo, mógłbym go kupić potem. Cena nie jest taka zła. Myślę, że warto- paczka wygląda naprawdę rewelacyjnie, wszystko wygląda na dobrze wykonane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Edycja kolekcjonerska nie zawiera gry. Zachowajcie zamówienie przedpremierowe w ulubionym sklepie, a my wyślemy te dobra osobno. W ten sposób możemy wysyłać pudełka na cały świat, a wy nie będziecie musieli czekać aż otrzymacie grę w zbyt dużym i zbyt drogim w transporcie pudle."

Bzdura. Faktycznie koszty transportu na poziomie 55 $ można nazwać niskimi. Do tego oczywiście należy pamiętać o urokach "przeprawy celnej". Nic tylko im dziękować, że tak się o nas troszczą.

No bo co byś zrobił, gdybyś kupił taką EK z Amazona (bo u nas byłoby za drogo), po czym się dowiedział, że klucz ma restrykcję regionalną, gra nie działa w Twoim kraju i tylko możesz popatrzeć na resztę elementów kolekcjonerki.

W 99,9 % przypadków kupuje wersje konsolowe, więc akurat mnie ten problem nie dotyczy tongue_prosty.gif Pomysł Bethesdy jest durny, a ich tłumaczenie jeszcze gorsze.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę trochę bardziej przy kasie to chyba wezmę.

Cena nawet że akceptowalna, wysyłka obleci, ale znając życie dowalą 35$ podatku i tyle z tego dealu będzie :/ Jakby tak wysyłali jako "gift" to bym się nawet nie zastanawiał, zwłaszcza że dodają bardzo ładnego steela ( mam nadzieję, że jego wygląd się nie zmieni ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blazercruel

Mi się jednak bardziej podoba ten niemiecki steel z Wolfensteina. Myślałem, żeby go jakoś sprowadzić, ale poczekam, bo może jednak pojawi się w Polsce (empik ostanio robi dobre dodatki dla preorderów). Jak nie będzie to sprowadzę. Co do EK, to gdyby była normalnie do kupienia w PL w cenie ok. 300-350 zł, to byłaby dobra okazja, ale jednak jak dojdą koszty wysyłki + VAT i cło to już się mniej atrakcyjnie robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysł na sprzedawanie oddzielnie kolekcjonerki i oddzielnie gry jest świetny, tylko w obecnej formie dla nas nieopłacalnym. Spójrzmy na taki przypadek: Jako fan serii Assassin's Creed co roku zakupuję co najmniej 2 edycje związane z tą serią (w tym roku się zapowiada 2x2...), przez co posiadam nadmierne egzemplarze gry, które niekoniecznie tak łatwo schodzą, a na pewno nie za taką cenę, żeby zwrócił mi się egzemplarz gry z kolekcjonerki. To teraz sobie wyobraźmy sytuację, że te wszystkie edycje nie mają gry, ja kupuje kolekcjonerki załóżmy z ceną obniżoną o część wartości gry, a grę dokupuję oddzielnie. Z drugiej strony, dzięki temu można zdobyć jakieś fajne gadżety bez potrzeby kupowania gry w ciemno. Albo ktoś może woli poczekać na wersję kompletną gry. Pomysł w pełni bym popierał gdybym w moim ulubionym sklepie mógł zamówić te gadżety bez tej gry. Dzięki temu nie płaciłbym celnikom, a tym bardziej pominął horrendalną cenę wysyłki. Jeżeli pomysł się rozwinie z korzyścią dla nas, to czemu nie. smile_prosty.gif Byleby pomyśleli trochę o Europie i może to być dobre rozwiązanie.

Edytowano przez TTTr96
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt bogata EK Memorii nie jest, ale za 70 PLN, czemu nie wink_prosty.gif

Na razie nie ma info gdzie ją kupić, dopiero dzisiaj poinformowali o tym, że w ogóle będzie biggrin_prosty.gif

BTW, zbyt unikatowa ona nie jest, bo w Niemczech wyszła identyczna. U nas pewnie dostanie jakiś certyfikat i tyle z tej unikatowości...

Edytowano przez blazercruel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...