Skocz do zawartości
P_aul

Dyskusje ogólne

Polecane posty

Forum Actionum ma wielu utalentowanych użytkowników - rysowników, pisarzy, programistów. Wszyscy jesteśmy też fanami gier komputerowych. Dlatego postanowiłem otworzyć ten temat i rozpocząć ambitny projekt stworzenia od zera gry komputerowej dość dobrej, by mogła trafić na płytkę CDA. A jeśli nie, to żeby chociaż można ją było bez wstydu pokazać w necie :D

Póki co nie chcę pomysłów na gry, na to przyjdzie czas. Na razie chcę zadać proste pytanie - Kto chce pomóc? Od razu dodam, że pomóc może każdy, nie zależnie od umiejętności programistycznych czy graficznych. Kogo konkretnie szukam do współpracy?

- Programistów - mimo wszystko kod sam się nie napisze. Nie musisz być jednak mistrzem kodu z dziesięcioletnim doświadczeniem. Chciałbym, aby ten projekt miał też walory edukacyjne, a nie trzeba mieć wielkich umiejętności by napisać jedną czy dwie funkcje.

- Inżyniera oprogramowania (:D) - Co prawda zaprojektowanie silnika jest w zasięgu moich możliwości, ale fajnie byłoby mieć pomoc...

- Grafików - Najprawdopodobniej będziemy robili grę 2D, ze względu na to, że jest to dużo prostsze i mniej czasochłonne. Dlatego każdy kto potrafi rysować i/lub obsługiwać na rozsądnym poziomie programy graficzne jest bardzo mile widziany. Z drugiej strony jeśli znajdzie się dość chętnych z doświadczeniem w Blenderze czy innych programach do modelowania to możemy rzucić się na głębokie wody gier 3D :D

- Muzyków - niby w sieci jest mnóstwo legalnej darmowej muzyki do użycia, ale nie sądzicie, że fajnie by było gdyby podkłąd muzyczny był napisany i nagrany specjalnie dla naszej produkcji?

"Ok, nie umiem nic z powyższych, co teraz?" spyta pewnie kilka osób. Żaden problem, bo potrzebujemy też:

- Matematyków - każda gra ma w bebechach model matematyczny. Dobre "wyważenie" gry często polega po prostu na dobraniu dobrych liczb, np. prawdopodobieństwa, że bohater trafi smoka :D

- (level) Designerów - słowo "level" wziąłem w nawias bo oczywiście będziemy potrzebowali osób do wymyślenia poziomów, ale nie tylko. Potwory same się nie wymyślą i nie zrobią statystyk ;) Gracze w grze typu menager sami nie opiszą swoich umiejętności...

- Pisarzy - ktoś musi napisać fabułę, przerywniki, tysiące linii dialogowych (:D) itd.

- Dźwiękowców - masz mikrofon i minimum talentu aktorskiego? To możesz nagrać kwestie jakiejś postaci ;)

Z powyższych opisów mogłoby wynikać, że będziemy robić grę RPG, ale nie jest to wcale powiedziane. Jedyne założenia jakie mam w tej chwili to:

- Open source i tworzony za pomocą legalnych narzędzi (to ostatnie chyba jest oczywiste ;) )

- Nie zrobimy drugiego WoWa. Jakikolwiek nie byłby typ gry, którą stworzymy, będzie ona stosunkowo prosta. Lepsze coś małego i pomysłowego, co będziemy w stanie dokończyć, niż wielki i ambitny projekt, który umrze po miesiącu...

- Każdy może pomóc. Jeśli ktoś będzie chciał, będzie mógł wziąć na siebie dużą część pracy, ale mile widziane będzie nawet narysowanie jednego sprite'a czy napisanie kilku linijek tekstu (lub kodu ;) )

Czas na jedno ostrzeżenie. Jeśli znajda się chętni do współpracy i rozpoczniemy ten projekt to myśląc realistycznie efekty pracy zobaczymy po mniej więcej roku. Wiem, że sporo osób teraz się zapali, a potem znudzi pracą. Nie chciałbym aby projekt umarł już po tym jak wymyślimy coś fajnego i zaczniemy pracę. Dlatego też zanim się zgłosisz przemyśl, czy za trzy miesiące nadal będziesz miał czas i ochotę, żeby pomagać.

Zainteresowany? To nie pisz po prostu, że chcesz pomóc, napisz co konkretnie umiesz, w której z powyższych grup się widzisz. Proszę też o możliwie dużo informacji - jakie konkretnie znacie języki programowania, czy potraficie robić coś 3D itp. I jeszcze raz powtarzam, jeśli masz jakieś doświadczenie z tworzeniem gier to fajnie, ale to czego szukam przede wszystkim to chęci do pracy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja? Jako pisarz, matematyk lub dizajner. Mam też mikrofon, a talent aktorski może gdzieś też się znajdzie. :) Dodatkowo potrafię się obsługiwać GIMPem (żeby nie być gołosłownym dam może link do mojej galerii: deviantART - zawsze to coś). Mogę nieskromnie powiedzieć, że lubię pisać i mi to wychodzi (chcę być dziennikarzem), matematyk ze mnie czwórkowy, a z dizajnowaniem miałem do czynienia podczas przygotowywania kłestu do Olympus Actionus (fabuła, postacie i ich historie itp.).

Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem programistą, znam się tez trochę na designie i scenariuszach :P

Dodatkowo należało by jeszcze uwzględnić programowanie narzędzi - edytorów, które na pewno będą potrzebne (do edycji map, dialogów, przedmiotów itd) oraz jakieś centrum QA - do raportowania i obsługi błędów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... mógłbym spróbować. Zawsze do tej pory kodziłem zadania konsolowe, w dodatku czysto matematyczne, więc nie mam pojęcia jak to by się robiło pod jakąś grafikę, ale moge spróbować.

Fakty:

język - c/c++

środowisko - linux , vim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zająć się projektowaniem postaci i przeciwników (ale na kartce i później zeskanować), ogólnego wyglądu poziomów/map (również na kartce), jeśli zajdzie potrzeba mogę nauczyć się potrzebnych wzorów (nigdy w życiu nie uczyłem się z matematyki i zawsze mam 5) oraz planowałem rozpocząć w najbliższym czasie naukę obsługi Blendera. Mam również w domu "Podstawy języka C++".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię - to nie jest tak, że pięć najlepszych osób wchodzi do projektu, a reszta sorki, ale nara :P Każdy, kto chce pomóc i ma pomysł jak pomóc będzie miał ku temu szansę, prędzej czy później. Do tego jak już pisałem wcześniej nie każdy musi brać na siebie duże zadanie. Jeśli akurat ktoś ma trochę czasu by wyklepać funkcję, albo narysować concept arta, a potem nie zrobi nic więcej to i tak będzie to cenny wkład. Póki co chodziło mi przede wszystkim o sprawdzenie, czy na forum znajdą się osoby gotowe zmierzyć się z zadaniem stworzenia gry komputerowej :D

I tu jest póki co mały problem. Bez grafików daleko nie zajedziemy, a im ich będzie więcej + im będą lepsi tym lepiej będzie wyglądała gra. Póki co nie zgłosił się nikt z takimi głównymi umiejętnościami... Ale może przez tydzień ktoś się znajdzie. Czemu tydzień? Bo najdalej za tydzień proponuję ruszyć z pracami koncepcyjnymi. Czemu nie od razu? By każdy ewentualny zainteresowany zauważył ten temat i miał szansę się wypowiedzieć jaką grę chcę robić. Gdy już ustalimy dość szczegółowo wszystkie elementy zabierzemy się za programowanie, a wtedy za późno będzie na wprowadzanie nawet niewielkich zmian...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę pomóc w matematycznych rzeczach i programowaniu. Jeśli chodzi o programowanie, to z języków, które mogą się przydać w tworzeniu gry znam C/C++, Javę oraz Pascala/Delphi, poza tym mogę napisać drobne rzeczy w językach skryptowych, jeśli będzie potrzeba. OSy z jakich korzystam to GNU/Linux i Windows. Coś tam umiem napisać w OpenGLu, ale nie znam niestety bibliotek do tworzenia gier, no ale najwyższy czas, żeby nauczyć się z nich korzystać.

Z innej beczki, to jeszcze by się beta testerzy przydali. Co prawda na początku nie będą mieli co robić, ale sądzę, że już teraz warto znaleźć chętnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programowaniu jestem tak "dobry", że raczej byłbym dla projektu ciężarem niż pomocą :lol2:. Jeśli będzie trzeba, to mogę pomóc w kwestiach matematycznych.

Z innej beczki, to jeszcze by się beta testerzy przydali.

O, to coś dla mnie! Umiem zwiesić każdą grę :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym spróbować być Designerem (mógłbym też narysować mapę świata, gdyby to było RPG), fabułę też lubię pisać. Matematykę znam na poziomie gimn. (ale specjalnie nie powiem jakiej klasy xD). Oczywiście mógłbym nagrać kwestie postaci, mógłbym spróbować porobić coś w GIMPie (znam tylko podstawy).

Beta tester też coś dla mnie, zawieszam XP co najmniej raz na tydzień :).

A i jeszcze jedno : nie mam dużo czasu, więc nie oczekujcie ode mnie systematyczności (chyba że weekend). Ale na pewno postaram się coś stworzyć :).

PS. Przy okazji mogę pisać fabułę.

Edytowano przez RaxusV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny muzyk-symfonik? Jeśli potrzeba mocnego brzmienia, i spodoba się to co mam na http://www.youtube.com/user/MaxZenati, to chętnie bym dołączył. :)

No chyba, że trzeba będzie zrobić coś w midi, ale to też nie problem :P

Edytowano przez MaxZenati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę pomóc, co do testowania gry (betatester), tworzenia fabuły (pisarz) i projektowania poziomów (Designer). Pragnę zaznaczyć, że w tygodniu mam 34 godziny wolne, a w weekendy mogę siedzieć xD. Mimo to będę się starał jak najczęściej tworzyć grę razem z forumowiczami.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem chetny do pomocy.

Ludzie powiadaja ze jak chce, to potrafie napisac dobre opowiadanie, robie tez zdjecia.

Jesli chodzi o muzyke, to potrafie sklecic jakis kawalek w programie Absynth 4, dodatkowo moge podlozyc " zywa" perkusje, gitare i gitare basowa.

Programista ze mnie zaden, choc za mlodu zrobilem chyba I w Polsce domowa polonizacje gry Dune II na...Amidze:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się na ochotnika. :) Mogę pomóc w każdej dziedzinie, albo w niczym. :) Znam trochę Blendera, kilka rzeczy w nim stworzyłem.

Mogę pomóc w tworzeniu muzyki, może jako aktor się sprawdzę. :)

- Matematyków - każda gra ma w bebechach model matematyczny. Dobre "wyważenie" gry często polega po prostu na dobraniu dobrych liczb, np. prawdopodobieństwa, że bohater trafi smoka :D

- (level) Designerów - słowo "level" wziąłem w nawias bo oczywiście będziemy potrzebowali osób do wymyślenia poziomów, ale nie tylko. Potwory same się nie wymyślą i nie zrobią statystyk ;) Gracze w grze typu menager sami nie opiszą swoich umiejętności...

- Pisarzy - ktoś musi napisać fabułę, przerywniki, tysiące linii dialogowych (:D) itd.

- Dźwiękowców - masz mikrofon i minimum talentu aktorskiego? To możesz nagrać kwestie jakiejś postaci ;)

W zasadzie, mogę spróbować swoich sił w każdej z wyżej wymienionych grup. Szybko się uczę, więc może będę w stanie pomóc w czymś, czego jeszcze nie umiem. Na pewno nie znudzę się po roku. ;) W ostateczności mogę zostać kierownikiem produkcji, i opowiadać niestworzone historie, na temat naszej gry, na różnych targach. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko (może i głupie, ale co tam, spytać się można :tongue: ):

Czy będzie Wam potrzebny tłumacz? Wiem, że projekt ma się tylko znaleźć na coverku CDA, ale jeśli może coś tam dalej miałoby się z nim dziać, to czy potrzebowaliście tłumacza, który przetłumaczyłby Wam teksty z gry :rolleyes: Oczywiście mówię tutaj o języku angielskim, bo tylko taki znam na odpowiednim poziomie :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Z chęcią mógłbym się przyłączyć (jak i MarkosBoss - być może współpracując ściśle z nim) do pisania i designowania (designingu?), lecz raczej nie poziomów - bardziej postaci, potworów, statystyk etc.

Edytowano przez behemort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pojawiło się wielu zapalonych pisarzy/scenarzystów więc jeśli jeszcze jeden pomocnik w tworzeniu fabuły nie zaszkodzi to oferuję swoją pomoc.

@MaxZenati Według mnie muzyka świetna :laugh:

EDIT: A zapomniałem- betatestów tez się chętnie podejmę.

Edytowano przez Fivtyen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ciekawy pomysł! : )

Na pewno mogę pomóc jako beta tester (jako facet, posiadam swoje "NothingBox", dzięki któremu mogę wykonywać bezmyślnie w kółko jedną akcję aż do zawieszenia gry ; ) ).

Nie wiem, jak będzie z weną, ale chyba mógłbym też co-nieco skrobnąć jako scenarzysta. O ile uda się uruchomić gitarę (coś jest nie teges z potencjometrem), będę mógł coś ew. nagrać. Jeśli będzie potrzebne "mocniejsze uderzenie" na cały zespół, mam kapelę. Potrzebny będzie tylko "szkic" w Guitar Pro, czy czymś podobnym, bo z nutami to u nas kiepsko... : ) Myślę, że w razie potrzeby uda się też skombinować jakiś chór, czy co-nieco smyczków, ale tu już by było mocno pod górkę.

Swego czasu bawiłem się Wings 3d - do prostych modeli powinno wystarczyć, jeśli zdecydujecie się na grafikę 3d.

Najgorzej jest, niestety, z czasem choć pewnie uda się po parę godzin w tygodniu wyskrobać.

Edytowano przez Alaknar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanem RPG jestem, szczególnie tych ze sporą ilością gadki. Mógłbym się zająć paroma linijkami tekstu ^ ^ Mikrofon posiadam, mógłbym też jakąś postać nagrać. Czasami uda mi się też coś narysować (ołówkiem). Kolega uczył mnie też podstaw C+, niestety dość dawno. Mam też jakąś wiedzę o Blenderze i Inkspace.

Sporo tych "też" wyszło. Tak, to TEŻ moja umiejętność ;)

Edytowano przez Roni13321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam (jak sądzę) talent do pisania oraz ogólnie dość otwartą wyobraźnię, więc widziałbym się na stanowisku Desingera oraz Pisarza. Ponadto, mikrofon mam, a wymagany minimum umiejętności aktorskich też posiadam, więc ewentualnie mógłbym także zostać 'dźwiękowcem'. Talentów programistyczno/graficznych posiadam okrąglutkie zero, więc na pewno to nie dla mnie. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mimo, że nie mam doświadczenia w tworzeniu grafiki to chciałbym taką nabyć a to chyba najlepsza okazja.

Może uda mi się robota z poziomami. Jeżeli będzie problem z matematyką to mój kolega też będzie się mógł (chyba) przyłączyć pod moim nickiem. Moje GG: 8644702

Wiem, że oferuję niewiele, ale od czegoś trzeba zacząć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...