Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka Nożna IV

Polecane posty

Tak, a jeszcze w zeszłym roku były spekulacje, czy Roman sprzeda Chelsea czy swój mega-ultra-wypas jacht

Spekulacje wyssane z palca, Roman zaprzeczył wyraźnie, że nigdy nie myślał o sprzedaży klubu, bo go najzwyczajniej w świecie... kocha. Jest jego kibicem i myślę, że on tego prędko nie zrobi (nie zdziwię się jak będzie naszym prezesem do końca życia), dlatego mam do tego człowieka szacunek, w końcu z sieroty stał się miliarderem i nie wahał się pompować w CFC wiele pieniędzy.

Zwróćcie uwagę jednak na obecną Chelsea, wydajemy bardzo mało na transfery, w zeszłym okienku wydaliśmy około 25 milionów na Ramiresa i Benayouna, rok temu 20mln na Zhirkova i rekompensata za Sturridge'a (do tego klauzule za ewentualny występ w rep. Anglii etc.), skończyły się czasy wielkich zakupów i minęły wydaje mi się bezpowrotnie.

Klub ze Stamford Bridge bardzo chętnie stawia ostatnio na młodych piłkarzy, przecież w prawie każdym meczu gra McEachran, w ważnych ligowych meczach w pierwszym składzie wychodzi Gael Kakuta, do tego posiadamy jeszcze tak wspaniałych piłkarzy jak Jeffrey Bruma, Patrick Van Aanholt, Ryan Bertnard (na wypożyczeniu) etc., nie mamy gorszej młodzieży chociażby od Manchesteru United, tylko ci piłkarze nie dostawali wcześniej szans, dlatego The Blues nie są kojarzeni z dobrą szkółką. Jak to podkreśla często Ancelotti - to właśnie ci piłkarze zastąpią obecnych, a ewentualne luki można zapełnić transferami, a taka polityka bardzo mi odpowiada, bo mieszamy rutynę z młodzieńczą siłą, pozbyliśmy się Deco, Bellettiego, a właśnie w ich miejsce nie kupiliśmy nowych, a po prostu więcej szans otrzymują juniorzy i to jest fajne.

EDIT: Milan ogrywa Napoli 2-1, gole Robinho i Ibrahimovica sprawiają, że Rossoneri wracają na pozycję wicelidera, myślę, że Lazio nie utrzyma na 100% pierwszego miejsca i w końcu odda je Milanowi, oby Czerwono-Czarni zdobyli Serie A, a będę bardzo szczęśliwy, na uwagę zasługuje jeszcze szarpanina (wielka), która odbyła się podczas meczu z byłą drużyną Maradony, prokuratorem został Kevin-Prince Boateng, który słynie ze swojego charakterku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha ha! San Paolo zdobyte po 13 latach posuchy czyli ... AC MILAN 2-1 Napoli Drugi raz w życiu mam okazję powiedzieć, iż takiego horroru nie przyżyłem od ostatniego finału CL z L'poolem. Tragedia Antosia i wejście Oddo oznaczało kolejne straty punktów a tymczasem Wirtuoz Prawej Flanki zagrał genialne zawody i zaliczył obie asysty. Wpierw piękne podanie w tempo do Binho i mamy gola a w drugiej połowie równie piekna wrzutka w pole karne na 4 metr i Ibra dokończył dzieła zniszcenia =]

Milan 2 w tabelii a przed nami tylko Lazio =]

Ha!

**********Editowanko**********

Słynie z charakterku, ale ogólnie niektóre mecze w Italii (podobnie jak wszędzie indziej) sa spotkaniami wysokiego ryzyka. Milan vs Genoa jest najlepszym przykładem kiedy to kilkanaście lat temu doszło do morderstwa na trybunach w wyniku czego do dziś są afery. Z Napoli akurat raczej dochodzą piłkarskie a nie kibicowskie historie bo Milaniści pamiętają jeszcze jak Napoli na San Paolo ograło ich 3-1 przez co graliśmy w PUEFA ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy właściciel to taki, który nie zaciąga długu, ale i nie pompuje kasy w nieskończonośc.

Mogę tu podać przykład Berlusconiego. To prezydent, który wyznaje zasadę, że jego klub musi pracować sam na siebie. Jest jednak taki, że widząc okazję do ściągnięcia " wielkiego mistrza" sięga po własny portfel. Sprzedaż Kaki pokazuje jak Milan walczy z dziurą budżetową. Obecnie Milan ma bodajże 8mln ojro na minusie. To nie jest tak dużo.

A klub Berlusconiego właśnie wygrał na trudnym terenie z Napoli. Cieszy bramka Robinho i smuci błąd Abbiattiego przy golu Lavezziego ( wspaniały piłkarz - to cud, że nie gra w Romie, Milanie czy Juve). Tak czy inaczej - Milan zajmuje drugie miejsce w lidze ( czyli wyżej od Barcelony, a to nie zdarzało się w ostatnich latach często) mając dwa punkty straty do lidera i dwa przewagi do trzeciego Interu. Czyżby na horyzoncie pojawiło się połyskujące w promieniach wschodzącego słońca Scudetto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę jednak na obecną Chelsea, wydajemy bardzo mało na transfery, w zeszłym okienku wydaliśmy około 25 milionów na Ramiresa i Benayouna, rok temu 20mln na Zhirkova i rekompensata za Sturridge'a (do tego klauzule za ewentualny występ w rep. Anglii etc.), skończyły się czasy wielkich zakupów i minęły wydaje mi się bezpowrotnie.

Nie, nie skończył się czas wielkich zakupów, skończyły się pieniądze.

Klub ze Stamford Bridge bardzo chętnie stawia ostatnio na młodych piłkarzy, przecież w prawie każdym meczu gra McEachran, w ważnych ligowych meczach w pierwszym składzie wychodzi Gael Kakuta, do tego posiadamy jeszcze tak wspaniałych piłkarzy jak Jeffrey Bruma, Patrick Van Aanholt, Ryan Bertnard (na wypożyczeniu) etc., nie mamy gorszej młodzieży chociażby od Manchesteru United, tylko ci piłkarze nie dostawali wcześniej szans, dlatego The Blues nie są kojarzeni z dobrą szkółką.
A

Ja rozumiem, że ty jesteś fanem Chelsea ale daj spokój. Chelsea ma najlepszych bocznych obrońców na świecie? Dobrych, ale nie najlepszych. Nie macie gorszej szkółki od Manchesteru? No fajne, ale ale nie widzę uzasadnienie w rzeczywistości.

Rozumiem, naprawdę rozumiem, że kibicując jakiemuś klubowi, wydaje się, posiada on wszystko najlepsze. Niestety trzeba przejrzeć na oczy, bo najczęściej nasze wyobrażenie nie pokrywają się z rzeczywistością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, naprawdę rozumiem, że kibicując jakiemuś klubowi, wydaje się, posiada on wszystko najlepsze. Niestety trzeba przejrzeć na oczy, bo najczęściej nasze wyobrażenie nie pokrywają się z rzeczywistością.

Podpisuję się pod tym wszystkimi "rencami i nogami" jakie mam! Trzeba patrzeć obiektywnie a nie tylko przez pryzmat kibicowania określonej drużynie ... dlatego nie zgodzę się i z Tobą, bo MU też jakiejś fenomenalnej szkółki nie ma =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramka Ibry cudowna. Wyjaśni mi ktoś, jak to możliwe, że za każdym razem, kiedy zaczynam wątpić w jego skille, on strzela bramkę? Tak było z Auxerre, z Ajaxem i wczoraj z Napoli.

Sam mecz piękny, było w nim wiele walki (szczególnie po stronie Napoli, mimo, że grali z 10-tkę potrafili przycisnąć Milan), a końcówka to prawdziwe piekło. Z wyniku jestem bardzo zadowolony, najtrudniejszy wyjazd w sezonie mamy już za sobą. Teraz tylko ograć Palermo na wyspach, i będę bardzo zadowolony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie skończył się czas wielkich zakupów, skończyły się pieniądze

Pieniądze powiadasz? Zacznijmy od tego, że Chelsea nie jest na minusie jak Twój Manchester United i to na takim WIELKIM minusie, dlatego stwierdzenie "kończące się pieniądze" pasuje chyba do Twojej drużyny, nieprawdaż? ;) Do tego Man Utd wydał w ostatnich dwóch-trzech latach o wiele więcej pieniędzy od The Blues pomimo długów.

Chelsea ma najlepszych bocznych obrońców na świecie?

Tak! Mogę to powiedzieć jeszcze raz: Tak! Twój Manchester ma jedynie dobrze obsadzoną lewą obronę - Evrę, a prawa strona? Neville, O'Shea? Żaden z nich nie jest lepszy ani od Ivanovica ani od Bosingwy, chciałbym dodać, że posiadamy jeszcze kogoś takiego jak Zhirkov, który może z powodzeniem grać na lewej obronie, wiele drużyn może nam pozazdrościć tych zmienników, a co dopiero tych pierwszych.

wydaje się, posiada on wszystko najlepsze

Gdzie tak napisałem? Rzecz tyczy się tylko bocznych defensorów.

bo najczęściej nasze wyobrażenie nie pokrywają się z rzeczywistością.

W "tej" jak mówisz rzeczywistości - Chelsea wyprzedza Manchester w tabeli o 5 oczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelsea ma najlepszych bocznych obrońców na świecie? Dobrych, ale nie najlepszych.

Podpisuję się w 100%. Sztandarowym przykładem może być Maicon.

Nie macie gorszej szkółki od Manchesteru? No fajne, ale ale nie widzę uzasadnienie w rzeczywistości.

A wyznam, że zaskakuje mnie podejście Carlo do młodzieży. W Milanie nie mieliśmy tak fajnie z wychowankami. Nie ma uzasadnienia? Proponuję przestudiować grę podanych wcześniej grajków i noty jakie zbierają. Trzymam kciuki za tych zawodników.

Bramka Ibry cudowna.

Wybacz za moje słowa, ale przesadziłeś ;) My jako kibice Milanu zachwycaliśmy się już piękniejszymi uderzeniami z głowy jak choćby to.

Mecz włączyłem przed wbiciem kontaktowej bramki Lavezziego. Nie uniknąłem więc spięcia na boisku ( myślałem, że posypią się kartki - nawet Nesta włączył się do " ożywionej dyskusji".

Pragnę z tego miejsca zareklamować i zachęcić do obejrzenia za tydzień Derbów Włoch - Milan vs Juve.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się w 100%. Sztandarowym przykładem może być Maicon.

Sam Maicon? Lewa obrona? Chodzi mi o całość, a nie o jedną stronę, Bosingwa+Ashley Cole - wątpię, że znajdziecie coś lepszego, na dodatek jak wspominałem, w zapasie: Zhirkov i Ivanovic.

zachęcić do obejrzenia za tydzień Derbów Włoch - Milan vs Juve

Mnie nie musisz zachęcać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz za moje słowa, ale przesadziłeś My jako kibice Milanu zachwycaliśmy się już piękniejszymi uderzeniami z głowy jak choćby to.

A mi się bardziej podobają takie silne główki, dokładnie taka jak ta Ibry... bramkarz, mimo, że dobrze ustawiony, szans na obronę nie miał. Ale sam Szwed by tak nie strzelił, gdyby nie piękne dogranie... Oddo. Normalnie przecierałem oczy ze zdziwienia, że ten, do którego przylgnęła łatka beztalencia jeśli chodzi o wrzutki, tak pięknie zagrał do Ibry. Brawo, Massimo, rób tak dalej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elev8tor, spokojnie. Czy ja wspomniałem o Manchesterze United w moim poście (no... może prócz szkółki ; p)? Nie musisz od razu na mnie naskakiwać. ; ]

Żeby nie było totalnego offtopu, to... 23 piłkarzy zostało nominowanych do Złotej Piłki:

Xabi Alonso (Real Madryt);

Daniel Alves (FC Barcelona);

Iker Casillas (Real Madryt);

Cristiano Ronaldo (Real Madryt);

Didier Drogba (Chelsea FC);

Samuel Eto'o (Inter Mediolan);

Cesc F?bregas (Arsenal FC);

Diego Forlán (Atlético Madryt);

Asamoah Gyan (Sunderland AFC);

Andrés Iniesta (FC Barcelona);

Júlio César (Inter Mediolan);

Miroslav Klose (Bayern Monachium);

Philipp Lahm (Bayern Monachium);

Maicon (Inter Mediolan);

Lionel Messi (FC Barcelona);

Thomas Müller (Bayern Monachium);

Mesut Özil (Real Madryt);

Carles Puyol (FC Barcelona);

Arjen Robben (Bayern Monachium);

Bastian Schweinsteiger (Bayern Monachium);

Wesley Sneijder (Inter Mediolan);

David Villa (FC Barcelona);

Xavi (FC Barcelona).

Byłoby ok, ale co tam robią Gyan, Klose Daniel Alves?

No jescze Rooney'a nie ma... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby ok, ale co tam robią Gyan, Klose Daniel Alves?

W celu uhonorowania kogoś z Ghany, która dotarła najdalej ze wszystkich afrykańskich drużyn. Czynnik geograficzny ma tutaj wielkie znaczenie, bo oprócz Gyana na liście są tylko Eto'o i Drogba.

Pragnę z tego miejsca zareklamować i zachęcić do obejrzenia za tydzień Derbów Włoch - Milan vs Juve.

Milan z Juventusem, a jakie to są derby Włoch? :tongue: Wydawało mi się, że tak się mówi na mecze Juventusu z Interem, ale co mi tam, nie znam się. Ostatnio oglądałem 30 minut meczu Interu i byłem pod wrażeniem gry mediolańczyków. Nie udało im się wygrać, ale na pole karne Sampdorii szła akcja za akcją, szczęśliwie dla gości skończyło się tylko jedną bramką. Na gwiazdę środka pola wyrasta Bruno Coutinho, swoje umiejętności pokazał już w LM z Tottenhamem. Świetny rozgrywający, choć jeszcze nie do końca skuteczny, ale to nieopierzony młokos. Inter będzie miał pożytek z tego chłopaka.

PS Ja tam i tak jako fan ligi angielskiej będę pewnie oglądał Manchester United - Tottenham i starcie "Młotów" z Arsenalem.

EDIT: Drobna pomyłka, nie Bruno Coutinho (ten gra w Polonii), ale Philippe Coutinho :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elev8tor, spokojnie. Czy ja wspomniałem o Manchesterze United w moim poście (no... może prócz szkółki ; p)? Nie musisz od razu na mnie naskakiwać. ; ]

Spokojnie. ;) Jedyną osobą, na którą faktycznie naskakiwałem na tym forum był Eagle i moja długa dyskusja z nim na temat Barcelony, w której uczestniczyli jeszcze takie asy jak FaceDancer! ;) Koalicja antykatalońska nadal obowiązuje.

Byłoby ok, ale co tam robią Gyan, Klose Daniel Alves?

No jescze Rooney'a nie ma...

Co racja - to racja, Klose niczym sobie nie zasłużył, to samo Dani Alves, Rooney powinien być, miał świetny sezon, to samo tyczy się Lamparda czy chociażby Florenta Maloudy, Cole'a etc.

Jak widać jest to już drugi plebiscyt piłkarza Mistrzostw Świata RPA, niestety, ale panowie nic się nie nauczyli, zapewne wygra któryś z Hiszpanów (Xavi, Iniesta) lub Sneijder (czego życzę, bo zasłużył), Robben ze strony Holandii.

eduś: W Derbach Włoch nie zagra Milos Krasic, czyli wielkie osłabienie dla Juventusu, wg mnie najlepszy piłkarz Starej Damy w tym sezonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Face, mecz mego ukochanego United ze Spurs, jest w sobotę, Derby Włoch w niedzielę ;)

Ech, Barcelona... jest mnóstwo powodów by tego klubu nie lubić, zarówno sportowych, jak i politycznych chociażby. Ale będąc przy piłce (i rozgrywając =) ) : ważne, że Juventus uczestniczy w meczu zwanym Derbami Włoch. A czy zwać tak mecz z Milanem czy z Interem... :)

Właśnie śledzę relacje z meczu United z Wolverhampton, z tego co widzę, SAF gra tradycyjnie w CC młodziutkim składem, z wyjątkiem Parka, Carricka czy Browna. Hernandez na ławce, może wejdzie w II połowie, jeśli, odpukać, nie będzie szło strzelanie goli, ale wolałbym nie ryzykować urazu młodego Meksykanina, by spokojnie zagrał w meczu z Kogutami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem, że Hernandez będzie objawieniem MU po tym jak go kupili i po jego występach na MŚ i nie myliłem się, naprawdę przeraża mnie ta młoda siła ofensywy United, przecież oprócz Meksykanina jest jeszcze niezły Macheda, Welbeck na wypożyczeniu, Diouf, jest czego pozazdrościć, a propos składu Red Devils: Pamiętam jeszcze czasy jak Brown w przypadku kontuzji Neville'a grał na prawej obronie jako ważny członek pierwszego zespołu i wystąpił od pierwszych minut w finale Ligi Mistrzów w Moskwie, później jednak ta kontuzja chyba wybiła go z rytmu, nigdy nie zapomnę tego jego dośrodkowania lewą nogą po klepce ze Scholesem, a potem tylko Ronaldo i ta główka na 1-0. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będąc przy piłce (i rozgrywając =) ) : ważne, że Juventus uczestniczy w meczu zwanym Derbami Włoch. A czy zwać tak mecz z Milanem czy z Interem... :)

A więc sam występ Juventusu będzie zwany Derbami Włoch? ;) A tak serio to Alexiej dobrze mówi - to starcie dwóch gigantów włoskiego futbolu. I choć obaj są pod butem Interu i choć obaj mają kryzysy ( choć Milan wydaje się z niego wychodzić) to jednak mecze tych drużyn są zwane właśnie derbami. Chciałbym wrócić do maja 2003 roku :)

Koalicja antykatalońska nadal obowiązuje.

Jako dzieciak kibicowałem Rivaldo więc i sentyment do Barcelony mam duży. Niestety ta Barca Guardioli trochę mnie przerasta. Jednakże Xavi to pomocnik którego stawiam niemalże na równi z Pirlo, co ukazuje moją wielką sympatię do niego.

lub Sneijder (czego życzę, bo zasłużył)

Podpisuję się. Świetny sezon świetnego grajka. Jak usłyszałem, że Milan " w imię przyjaźni" miał do wyboru jako pierwszy Sneijder lub Huntelaar to się załamałem.

W Derbach Włoch nie zagra Milos Krasic, czyli wielkie osłabienie dla Juventusu

Fakt - wielka strata Starej Damy. Wielki mecz już niedługo - zobaczymy jak to będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał do wyboru jako pierwszy Sneijder lub Huntelaar to się załamałem.

Szczerze to nawet o tym nie wiedziałem, fakt - ogromny niedosyt, AC Milan miałby wspaniałego pomocnika, a tak w ogóle ten transfer pokazuje jak Real pozbył się go lekką ręka, to samo tyczy się Robbena i na pewno jeszcze nie jeden taki transfer ujrzymy, no chyba, że Mourinho mądrze (chyba tak) będzie zarządzał i nie pozwoli na sprzedaż graczy, którzy mają kryzys, ale mogą bez problemu z niego wyjść.

stawiam niemalże na równi z Pirlo

Czyli zapewne Pirlo bardziej cenisz. :)

Powiem szczerze, że w obecnej sytuacji to nie wiem, ale Xavi jest słabszy od tego Pirlo z 2006 roku, który mi po prostu tak imponował, że przez niego polubiłem cały AC Milan i obecnie Rossoneri traktuje jako ten klub nr 2 zaraz po Chelsea, a utwierdziła mnie później w tym przekonaniu wspaniała historia klubu z Mediolanu, do tego incredibile(jak to mówią Włoscy komentatorzy na meczach) Van Basten, a wraz z nim Gullit (związany mocno z CFC) oraz Riijkaard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur - ok, ale z Juve w roli zwycięzcy ;)

I kończy się spotkanie w Carling Cup. Młode "Diabełki" miały ciężką przeprawę z Wolves, 1-0, 1-1, 2-1, 2-2 i na koniec, szczęśliwie, 3-2. Pochwalić należy na pewno Bebe, który starał się cały mecz i strzelił pierwszą bramkę, Obertan oraz Ji-Sung Parka. No i Chicharito, wszedł na końcówkę, i strzelił zwycięską bramkę. Jak ja uwielbiam tego chłopaka :) I skromny - kto nie wierzy niech zobaczy pomeczowe wywiady po spotkaniu ze Stoke. Choćby ten na Skysports.

@Artur - ok, ale z Juve w roli zwycięzcy ;)

I kończy się spotkanie w Carling Cup. Młode "Diabełki" miały ciężką przeprawę z Wolves, 1-0, 1-1, 2-1, 2-2 i na koniec, szczęśliwie, 3-2. Pochwalić należy na pewno Bebe, który starał się cały mecz i strzelił pierwszą bramkę, Obertan oraz Ji-Sung Parka. No i Chicharito, wszedł na końcówkę, i strzelił zwycięską bramkę. Jak ja uwielbiam tego chłopaka :) I skromny - kto nie wierzy niech zobaczy pomeczowe wywiady po spotkaniu ze Stoke. Choćby ten na Skysports.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nawet o tym nie wiedziałem, fakt - ogromny niedosyt, AC Milan miałby wspaniałego pomocnika

Sneijder to zawodnik, który marzył mi się w koszulce Milanu jeszcze za czasów czarowania w Ajaxie. To był pomocnik, którego widzialem w parze z Pirlo - dwóch genialnych reżyserów gry.

Czyli zapewne Pirlo bardziej cenisz. :)

No jednak przywiązanie do barw klubowych i częstsze oglądanie Włocha robią swoje.

Ostatni motyw meczu z Napoli. Skrót meczu, a raczej komentarza Grande Tiziano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub ze Stamford Bridge bardzo chętnie stawia ostatnio na młodych piłkarzy, przecież w prawie każdym meczu gra McEachran, w ważnych ligowych meczach w pierwszym składzie wychodzi Gael Kakuta, do tego posiadamy jeszcze tak wspaniałych piłkarzy jak Jeffrey Bruma, Patrick Van Aanholt, Ryan Bertnard (na wypożyczeniu) etc., nie mamy gorszej młodzieży chociażby od Manchesteru United, tylko ci piłkarze nie dostawali wcześniej szans, dlatego The Blues nie są kojarzeni z dobrą szkółką.

Grają, ale jak na razie nic ciekawego nie pokazują. Jako przykład może posłużyć choćby mecz Chelsea z Aston Villą. Kakuta dostał szansę gry od pierwszej minuty i ją zmarnował, a McEachran o mało co nie sprokurował bramki dla The Villans w doliczonym czasie gry. Nie można oczywiście na podstawie kilku występów przekreślać kariery nastoletnich jeszcze piłkarzy, ale nazywanie ich na obecną chwilę "wspaniałymi" to gruba przesada. Szczególnie, że gdy wszyscy zawodnicy Chelsea będą zdrowi, młodym talentom do ogrywania się zostaną jedynie krajowe puchary bo wątpię, aby Ancelotti postawił na Kakutę kosztem Drogby/Anelki/Kalou/Sturridge'a czy znalazł miejsce dla McEachrana w dość silnie obsadzonym środku pola. Ich obecne częstsze występy są spowodowane w większej mierze kontuzjami, niż nagłą zmianą polityki kadrowej na rzucanie młodzieży na głęboką wodę.

W dzisiejszym meczu MU w Carling Cup udało mi się zobaczyć jedynie ostatnie trzydzieści kilka minut i niestety po raz kolejny byłem świadkiem trwonienia przewagi przez Czerwone Diabły. Po raz drugi z rzędu zbawcą okazał się Hernandez, ale ileż można obgryzać paznokcie do ostatnich minut? :wink: Oprócz tego warto odnotować jeszcze obecność Amosa pomiędzy słupkami. Anglik nie popełnił jakichś rażących błędów, ale w mojej opinii przy obydwu bramkach mógł wykazać się odrobinę lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę z tego miejsca zareklamować i zachęcić do obejrzenia za tydzień Derbów Włoch - Milan vs Juve.

Może i bym obejrzał, ale o tej samej porze gra Real z Herculesem :P Poza tym wynik jest oczywisty - Milan wygra bo po Juve została tylko nazwa.

Sam Maicon? Lewa obrona? Chodzi mi o całość, a nie o jedną stronę, Bosingwa+Ashley Cole - wątpię, że znajdziecie coś lepszego, na dodatek jak wspominałem, w zapasie: Zhirkov i Ivanovic.

Z pewnością masz rację, że Chelsea ma najlepsze boki obrony. Dalej chyba Inter z Maiconem i Zanettim (a na ławce Santon). Ja również na boki swojego ulubionego klubu nie mógłbym narzekać gdyby nie to, że grają dobrze na zmianę. Marcelo na szczycie, to Ramos średnio lub kontuzja. W tamtym sezonie na odwrót.

Byłoby ok, ale co tam robią Gyan, Klose Daniel Alves?

No jescze Rooney'a nie ma...

Wielu piłkarzy jest tam nie wiadomo skąd, ale wiemy, że rok MŚ rządzi się swoimi prawami. I tak nagroda powędruje do Sneijdera, Iniesty lub Villi :P Oni świetne występy na Mundialu poparli dodatkowo tymi w Interze, Barcy i Valencii. Zwycięstwa zyczę Holendrowi, który grał naprawdę genialnie

Ostatnio oglądałem 30 minut meczu Interu i byłem pod wrażeniem gry mediolańczyków

Jak dla mnie Inter to najładniej grający włoski zespół. Coutinho jest bardzo zwinny i błyskotliwy i na pewno bardzo im pomoże w walce o mistrzostwo.

Jak usłyszałem, że Milan " w imię przyjaźni" miał do wyboru jako pierwszy Sneijder lub Huntelaar to się załamałem.

Tyle że gdyby przeszedł do Milanu, to wcale nie musiałby osiągnąć tego co w Interze. Po prostu pasowała mu taktyka dobrana przez Mourinho, który zresztą uczynił go najważniejszą postacią w zespole. Wcześniej Sneijder był w Realu i przecież nie grał na miarę Złotej Piłki. Był niezły i nie zasłużył by odchodzić, ale nic ponadto.

A co do Huntelaara, to aż się dziwię, że w słabym Schalke zdołał już strzelić tyle goli. Jednak liga hiszpańska i włoska to były za wysokie progi. Jak widać w Niemczech, gdzie (podobno, nie wiem, bo Eredivisie oglądam od święta) jest podobna gra do Holandii, znowu się odnalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McEachran o mało co nie sprokurował bramki dla The Villans w doliczonym czasie gry

Jeden błąd, obejrzyj sobie proszę inne mecze tego chłopaka, a przekonasz się dlaczego się nim tak zachwycam (np Carling Cup z Newcastle).

Kakuta dostawał za mało podań w meczu z Aston Villą, to najlepszy piłkarz skończonego Euro U-19, a to już coś znaczy, jestem pewien, że to naprawdę wielki talent.

Jedynie Danny Sturridge mnie troszkę zawodzi, takie dobre sparingi, ale coś mu gra teraz nie idzie i mam nadzieję, że się młody Anglik przełamie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Derby dwóch najbardziej utytułowanych Włoskich drużyn to zawsze były derby Włoch, więc nie wiem skąd tam się zaplątał Inter

Ano z tego powodu, że tak je tytuowali eksperci C+ od ligi włoskiej. Ja na Serie A znam się średnio, więc im zawierzyłem. Poza tym Derby d'Italia zostało sformułowane jako mecz dwóch drużyn, które nigdy w swojej historii nie "splamiły" się grą w niższej lidze niż Serie A. Poza tym wystarczy wpisać w wyszukiwarce i pokazuje mi się statystyka meczów pomiędzy Interem a Juventusem, nie wiem gdzie ci się tam zaplątał Milan :tongue:

Face, mecz mego ukochanego United ze Spurs, jest w sobotę, Derby Włoch w niedzielę

Przecież Juventus gra z Milanem 30 października. Teraz trochę zgłupiałem, bo nie wiem czy się naigrywasz z nowo ochrzczonych derbów, czy naprawdę pomyliłeś kalendarz :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...