Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Co mnie najbardziej denerwuje w CDA? cz. II

Polecane posty

Pamiętam, że też kiedyś kupiłem cda i myślałem że są dwa DVD w środku (kiedyś były dwa cd więc się troche zdziwiłem nawet, ze nie ma), ale cóż reklama dzwignią handlu... A ceny 14.99 to typowe działanie na podświadomość, niełądnie :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam czego oczekujesz? Że będziemy święci i nie będziemy korzystać z technik marketingowych? Sorry, ale nie jesteśmy pismem klubowym robionym przez fanatyków na pożyczonym ksero i rozprowadzanym po kosztach. Nasz pracodawca wyznaczył nam prosty i oczywisty cel. Pismo ma zarabiać. A jak nie będzie zarabiać to on nie będzie się bawił w charytatywne dotacje. Pismo zostanie zamknięte a my wywaleni na bruk. Więc nie ma się co dziwić, że staramy się uniknąć takiej perspektywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej denerwuje w CD-A to, iż nie mam się za bardzo do czego przyczepić ;)

Może pełniaki nie zadowalają co miesiąc, ale bez przesady... w moim przypadku, obchodzi mnie treść czasopisma.

Płytka jest tylko dodatkiem, która w mniejszy lub większy sposób zadowala graczy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam czego oczekujesz? Że będziemy święci i nie będziemy korzystać z technik marketingowych? Sorry, ale nie jesteśmy pismem klubowym robionym przez fanatyków na pożyczonym ksero i rozprowadzanym po kosztach. Nasz pracodawca wyznaczył nam prosty i oczywisty cel. Pismo ma zarabiać. A jak nie będzie zarabiać to on nie będzie się bawił w charytatywne dotacje. Pismo zostanie zamknięte a my wywaleni na bruk. Więc nie ma się co dziwić, że staramy się uniknąć takiej perspektywy.

A tak w ogóle to kto ustala cenę? Chyba nie redakcja, więc się nie tłumaczcie i spokój :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym co mnie denerwuje musiałem trochę pomyśleć. Często mnie wkurza wymuszony często humor w podpisach pod skrenami i także ten wymuszony humor który nieraz dochodzi do GW. Ale możliwe jest że jestem po prostu tak zramolały że mnie to już nie śmieszy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 2 razy większy DVD? Jest.

Taa, jasne. Większe ciekawe od czego?

Juz raz nawet o tym pisałem:

2. DVD Na okładce każdego CDA (od numeru 119) widzimy napis:

"2 razy wieksze DVD"

Ja się pytam: Co to ma znaczyć?! 2 razy większe od czego?

Aha, już wiem: w numerze 118 było DVD o pojemności 4,7 GB. W numerze 119 dodano już 2 razy większe DVD (nie, nie chodzi zapewne o średnicę krążka, tylko pojemność) - czyli 9,4 GB. W numerze 120 znowu dano 2 razy większe DVD (znów chodzi o pojemność, a nie średnicę) - poprzednio było 9,4 więc teraz mamy 18,8 GB! Numer 121 to znowu 2 razy większe DVD - 37,6 GB!

Idąc dalej tym tokiem myślenia, w numerze 156 dostaniemy DVD o kosmicznej pojemności ok. 1 291 926 162 636 GB!!! Ciekawe, czy umiecie wogóle przeczytać tą liczbę... :lol:

A nie! Jednak nie o to chodzi: To czysty marketing i dla wydawcy ma kilka istotnych znaczeń:

1. Z daleka widać tylko napis 2 DVD, więc jak ktoś nigdy nie kupował CDA i do tego ma niskie IQ, pomyśli, że do czasopisma dostanie 2 płyty DVD.

2. Jeśli nasz ktoś ma nieco wyższy poziom IQ (na tyle, by przeczytać napis "razy większe") i tak CDA najprawdopodobniej kupi, nie zastanawiając się, co właściwie te 2 razy większe DVD znaczy - ważne, że jest większe.

3. Tym razem nasz ktoś ma nieco wyższy poziom IQ od przeciętnego polityka (ale nadal nie kupował nigdyCDA) i domyśla się, że 2 razy większe DVD to tzw. DVD9. Kupuje tylko wtedy, jeśli zobaczy coś, co go zainteresuje. Napis 2 razy większe DVD nie robi na nim raczej większego wrażenia - obecnie jest to standard w wielu szanujących się czasopismach (które dodają płyty), więc bardziej interesuje go to, czym wypchane jest te 9 GB.

4. Nasz ktoś jest tym razem bardziej, lub mniej regularnym czytelnikiem CDA. Napis 2 razy większe DVD jest dla niego czymś tak normalnym, jak logo CD-Action, więc nie zatrzymuje na nim wzroku dłużej niż przez ułamek sekundy.

Ale gdzieś tam w głębi duszy cieszy się, że kupuje czasopismo, które dodaje 2 razy większe DVD... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh wiesz ile normalnie kosztuje czysta dwuwarstwowa płyta DVD? A Wiesz ile kosztuje normalna? Różnica jest ogromna i w momencie gdy CDA przeniosło się na taką płytę to TAK dali 2x większe DVD. Nie uważasz, że głupotą byłoby zdejmowanie tego po jednym numerze skoro o ile mi wiadomo żadne inne czasopismo z tej branży nie daje takiej płyty...?

Naprawdę doczepiliście się do tego napisu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki troszeczkę mnie wkurza, że praktycznie na każdym krążku jest jakaś strategia. Osobiście za nimi nie przepadam i mi to średnio pasuje ale z drugiej strony są ludzie, którzy je uwielbiają więc oni będą się cieszyć. No i nie można nie zauwarzyć, że to tylko jedna z TRZECH gier. Zresztą i tak większą wagę przywiązuję do samego pisma... No dobra wcale mnie to nie wkurza... Może odrobinkę... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz, że głupotą byłoby zdejmowanie tego po jednym numerze skoro o ile mi wiadomo żadne inne czasopismo z tej branży nie daje takiej płyty...?

Są inne pisma - nawet widziałem jedno, które się tym chwali w sposób prawie identyczny jak CDA (jakieś komputerowe to jest)

Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy kupują czasopismo dla jego zawartości - choćby po to, żeby w jednym miejscu mieć wszystkie nowiny z branży gier komputerowych - a nie dla dodatków.

Jak na ironię ja do takich właśnie ludzi należę - kupuję każdy numer CDA, a płyta jaką ostatnio odpalałem, to była chyba z nr. 132 i to było parę miesięcy temu.

Ja kupuję CDA głównie dla dobrej lektury, odnośnie DVD to sobie je na razie zbieram, ale planuję wkrótce zmienić kompa i będę wszystkie płyty po kolei odpalał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczne wypowiedzi w dziele sprzęt czy tam "nie tylko gramy", czasem wydaje mi sie że prowadzą to jacyś ludzie wzięci z ulicy kompletnie nie znającymi sie na rzeczy:/ nie że sie tam wymądrzam, że ja wszystko wiem ale niekiedy piszecie tam kompletne głupoty!!!

Podajac przyklady glupot i pokazujac gdzie owa glupota tkwi, znacznie podnioslbys wiarygodnosc posta w moich oczach. Bo poki co to "Anka jest dziwka, bo sie puszcza. A skad wiem? A tak mi sie wydaje".

Nie uważasz, że głupotą byłoby zdejmowanie tego po jednym numerze skoro o ile mi wiadomo żadne inne czasopismo z tej branży nie daje takiej płyty...?

Są inne pisma - nawet widziałem jedno, które się tym chwali w sposób prawie identyczny jak CDA (jakieś komputerowe to jest)

Bardzo zaluje, ze nie opatentowalem tego tekstu "2xwieksze DVD" bo juz PARE pism doslownie je przenioslo na swoje okladki... Zylbym z oplat licencyjnych - bo to moj pomysl jeste [duma mode on :)]

A odnosnie pretensji - sorry, takie jest zycie, taki jest marketing. Nie mysmy wymyslili zasady, wedle ktorych toczy sie owa gra, ale jak juz jestemy na arenie to albo podejmujemy gre wedle tych zaasd albo szybko nas zniosa nogami do przodu.

Innego wyboru nie ma i tyle. Jesli dopuszczalny jest cios ponizej pasa - wal zanim to ciebie kopna. Life is brutal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurza to, że czasami w CDA są niespójne oceny. Skala ocen winna być tylko jedna, a ja tu widzę znacznie więcej. Wiem, że każdy ma prawo do własnego zdania, ale skoro już piszecie czasopismo, to niech będzie to ocena rzetelna... np. Rise of Legend, dostałe tyle samo co Warcraft III: The Frozen Throne (8+). Nie zgadzam się z tym. W Rise of Legend jest wiele takich samych plansz, przez co gra staje się monotonna, natomiast w Warcrafcie nie ma dwóch takich samych plansz. Moim zdaniem Warcraft III jest dużo lepszy i zasługuje na wyższą ocenę, niż Rise of Legend.

(Nie bijcie, to nie moja ocena, tylko mojego kolegi, który się dorwał do klawiatury)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak! Ocena jest nie sprawiedliwa, bo Ty się z nią nie zgadzasz! Spal za to ten numer CDA z recenzją na stosie, a popiół wysyp do morza... <_< :P

A tak powracając do pewnego tematu:

Ja pisałem już o tym tyle razy, że nie mam siły, ale kropla drąży skałę, proście a otrzymacie itp więc popieram pafflicka, bo facet mądrze i sensownie pisze, ot co.

Dlaczego znowu znikła Średnia ocen w sieci przy opisie pełniaków z CDA?!?! Kto jest za to do cholery odpowiedzialny?!?!?! :angry:

Najpierw Smuggler obiecuje, że rubryka powróci (co też nie przeczę, że się nie stało - w aż jednym numerze CDA), a potem znów rubryki nie ma. <_< Oczywiście nie oskarżam tutaj Smugglera jako winnego, ale pytam, kto o tym decyduje?

Przecież są to tylko dane statystyczne, które nikomu nie przeszkadzały ani krzywdy nie robiły, a dla niektórych były wręcz bardzo pomocne. Dlaczego do ciężkiej nędzy ciągle zmieniacie formę?!?! (Raz są dane, raz tylko do jednej gry, raz w opisie tylko wzmianka, potem wogóle nie ma...) :blink: Nie mozna powrócić do starej sprawdzonej formuły: Wymagania sprzętowe, Średnia ocen w sieci, Ocena w CDA i numer CDA z recenzją?

Czy to aż takie trudne? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, tak.

Popieram pana powyżej, jak zwykle w tej sprawie.

Co w tym jest takiego trudnego, dziwnego i nieprzyzwoitego? DTP się nie wyrobi dorabiając jedną linijkę więcej w tabelce? Komuś kto tworzy ten dział odpadnie ręka/oko/mózg, kiedy wejdzie na gamerankings lub metacritics i sprawdzi średnią ocen? Przecież to maksymalnie trzy minuty roboty, nikomu nie zaszkodzi, a co poniektórym pomoże. Ludzie... Dodajcie te oceny, choćby po to, żebyśmy przestali was z pafflickiem molestować :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurza to, że czasami w CDA są niespójne oceny. Skala ocen winna być tylko jedna, a ja tu widzę znacznie więcej.

To tak jakbys chcial. zeby oceny lodowek i samochodow (koncowe) byly spojne, bo Merc 600 SL dostal 87%, a lodowka Whirpool 97%, czy to znaczy ze ona jest lepsza od Merca? Toz to bez sensu jest, kazda ocena obowiazuje w DANEJ kategorii "samochody" czy "lodowki", a nie mozna ich porownywac. Albo jka wolisz - lodowka i mikrofalowka - to sprzety AGD. Czy mozna porownywac ich oceny?

Wiem, że każdy ma prawo do własnego zdania, ale skoro już piszecie czasopismo, to niech będzie to ocena rzetelna...

>>>To jest tak: nie jestem antysemita, ale niech ZYdzi nie rzadza Polska, tylko won do Izraela. Skoro KAZDY ma prawo do WLASNEGO ZDANIA to nijak nie mozna wszystkich narzucic jakiejs JEDNEJ oceny danej gry, "rzetelnej". Czyli pewnie takiej, jak ty uwazasz :), to najprostsze kryterium "rzetelnosci" wedle sporej cesci graczy.

np. Rise of Legend, dostałe tyle samo co Warcraft III: The Frozen Throne (8+).

<<<<Czyli oznacza to mniej wiecej tyl "b. dobra gra w swoim gatunku". Dla fanow H'n'S Legend bedzie znacznie lepszy niz Warcraft, dla fanow RTS odwrotnie. Kto ma racje? Wszyscy! Tylko kazdy SWOJA. Proste? Niby tak, a ciagle sa waty.

Nie zgadzam się z tym.

>>>NO ale skoro KAZDY MA PRAWO DO SWEGO ZDANIA, to ty masz sie prawo NIE ZGODZIC z ta ocena ale NIE MASZ PRAWA zabronic komus postawienia grze tej oceny. Rownie dobrze ON moglby TOBIE zabronic niezgadzania sie z JEGO ocena.

Posluchalbys?

W Rise of Legend jest wiele takich samych plansz, przez co gra staje się monotonna, natomiast w Warcrafcie nie ma dwóch takich samych plansz.

>>>W szachach jest mnoswo takich samych pionkow, a w kartach di gry kazda karta jest inna. Czy to oznacza, ze szachy sa gorsza gra od "wojny" czy "oczka"?

Moim zdaniem Warcraft III jest dużo lepszy i zasługuje na wyższą ocenę, niż Rise of Legend.

No i swietnie, nie mam nic przeciwko zebys tak uwazal. Moj swiat sie z tego powodu nie zawali.

(Nie bijcie, to nie moja ocena, tylko mojego kolegi, który się dorwał do klawiatury)

Mam nadzieje, ze to jakichs zart?

Dlaczego znowu znikła Średnia ocen w sieci przy opisie pełniaków z CDA?!?! Kto jest za to do cholery odpowiedzialny?!?!?! :angry:

>>>O matko, autor sie widac spieszyl i zapomnial, czy co? Nikt tego nie zakazal... ALe zdaje sie w opisach byly wspomniane oceny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<<<<Czyli oznacza to mniej wiecej tyl "b. dobra gra w swoim gatunku". Dla fanow H'n'S Legend bedzie znacznie lepszy niz Warcraft, dla fanow RTS odwrotnie. Kto ma racje? Wszyscy! Tylko kazdy SWOJA. Proste? Niby tak, a ciagle sa waty.

Zasadniczo się z Tobą zgadzam, ale Rise of Legends to taki sam RTS, jak Warcraft. Żadne z nich nie jest H'n'S :)

>>>O matko, autor sie widac spieszyl i zapomnial, czy co? Nikt tego nie zakazal... ALe zdaje sie w opisach byly wspomniane oceny...

Łał. To może zapomnijcie wystawić oceny jakiejś grze i napisać, że autor zapomniał ją wystawić. Przecież to nie jest zakazane, nie?

A w ŻADNYM opisie nie ma nawet wzmianki o średnich ocenach. Chyba, że oślepłem, albo dostałem wybrakowany egzemplarz CDA ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<<<<Czyli oznacza to mniej wiecej tyl "b. dobra gra w swoim gatunku". Dla fanow H'n'S Legend bedzie znacznie lepszy niz Warcraft, dla fanow RTS odwrotnie. Kto ma racje? Wszyscy! Tylko kazdy SWOJA. Proste? Niby tak, a ciagle sa waty.

Zasadniczo się z Tobą zgadzam, ale Rise of Legends to taki sam RTS, jak Warcraft. Żadne z nich nie jest H'n'S :)

>>>A to sorki, cos mi sie pomerdalo z Legend: HoG. Co nie zmienia faktu, ze obie gry autorom recek sie widocznie tak samo (w tym samym stopniu?) podobaly. Porownani ocen ma jaki taki sens, gdy np. jedna osoba ocenia 2xFPS - wtedy mozna sie zapytac czemu temu 6 a tamtemu 9

>>>O matko, autor sie widac spieszyl i zapomnial, czy co? Nikt tego nie zakazal... ALe zdaje sie w opisach byly wspomniane oceny...

Łał. To może zapomnijcie wystawić oceny jakiejś grze i napisać, że autor zapomniał ją wystawić. Przecież to nie jest zakazane, nie?

A w ŻADNYM opisie nie ma nawet wzmianki o średnich ocenach. Chyba, że oślepłem, albo dostałem wybrakowany egzemplarz CDA ;)

Tak mi sie wydawalo, ze gdzies widzialem ale skoro mowisz, ze nie ma... Srednia ocen w Cover DVD to jakby nie to samo co ocena w recenzji. Gdyby autor zapomnial podac seriala do gry albo jej tytulu - oooo, wtedy by byla podobna afera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej denerwuje ten napis "2 razy większe DVD" Jest bez sensu bo niby 2 razy większe od czego? Tylko bez sensu denerwuje nowych czytelników którzy CDA nie znają. Jak ktoś jest wiernym czytelnikiem to wie że wasza płytka ma około 8 GB a nowy czytelnik się tylko wścieknie bo będzie myślał że dajecie dwie płytki :-( to jest zupełnie bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubik, już o tym pisałem, przejrzyj sobie chociażby poprzednią strone tego tematu, oraz mój post: http://forum.cdaction.pl/index.php?s=&...st&p=756689

Tak mi sie wydawalo, ze gdzies widzialem ale skoro mowisz, ze nie ma... Srednia ocen w Cover DVD to jakby nie to samo co ocena w recenzji. Gdyby autor zapomnial podac seriala do gry albo jej tytulu - oooo, wtedy by byla podobna afera.

Tak, racja to się tylko wydawało. A ocen jak nie było, tak NIE MA!!!

Moze tak przez pomyłke zapomnijcie dodać DVD do CDA, albo wogóle wysłać pismo do druku... <_<

Fajne mi tłumaczenie - rozumiem, gdyby przy jednej gierce tego zabrakło, ale przy wszystkich to już gruba przesada.

To nie ktoś "zapomniał" tylko celowo tego nie umieścił, bo mu się pewnie nie chciało, albo miał jakiś inny powód.

Co jest trudnego w przywróceniu malutkiej rubryczki, która w CD-Action już była?!?! Co innego, gdybyśmy prosili o wprowadzenie jakiejś nowości - wtedy tłumaczenie, że to nie takie proste miałoby jakiś sens, ale w tym wypadku, ja takiego sensu nie widzę... <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, racja to się tylko wydawało. A ocen jak nie było, tak NIE MA!!!

Moze tak przez pomyłke zapomnijcie dodać DVD do CDA, albo wogóle wysłać pismo do druku...

Ehhh...Tylko narzekać i narzekać. Zamiast wylewać swoje żale tu na forum można poświęcić ten czas by wejść na www.google.pl i samemu sprawdzić tą średnią ocen. A najlepiej samemu zagrać i ocenić grę podle gustu - rzekłem ;)

A co do tematu:

Mnie zaś najbardziej denerwuje umieszczanie co jakiś czas w NL tekstów, które były już w poprzednich numerach...O ile ma to sens dla nowych czytelników o tyle tych dłuższych stażem może z lekka irytować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubik, już o tym pisałem,

Widziałem, jednak temat brzmi: "Co mnie najbardziej denerwuje w CDA?". Więc mnie to też denerwuje i też o tym napisałem. Uważam że jeśli pewne opinie się powtarzają wychodzi im to tylko na zdrowie, jest większa szansa że ktoś postara się coś zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest się głąbem Smg: nie nalezy obrazac swoich rozmowcow. Ustne upomnienie. i nie widzi się różnicy pomiędzy płytą DVD 4,5 GB a DWA RAZY WIĘKSZĄ która ma ponad 9 GB pojemności to już wasz problem. Płyta w CDA jest dwa razy większa od normalnej płyty DVD i cholera od tego jest marketing, żeby się tym chwalić, sam Pafflick mówiłeś, że widziałeś jakieś pismo komputerowe, które też się tym chwaliło więc widocznie jest czym... skamlenie o ten nieszczęsny napis robi się żałosne... podobnie jak o oceny, sprawdzenie ocen danych gier w necie zajmuje 5 minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...