Skocz do zawartości
niziołka

HearthStone: Heroes of Warcraft

Polecane posty

Odnośnie mojego poprzedniego postu. Faktycznie, dzisiaj był daily, który polegał na wygraniu 2 gier Shamanem bądź Warlockiem - tak więc jakaś różnorodność w tych zadaniach jest :) Chociaż również dotyczył 40g jak te poprzednie.

Pytanie z innej beczki (jako, że nie ma jeszcze założonego odpowiedniego tematu w odpowiednim dziale): ktoś chętny na wspólną grę? :) (na priv najlepiej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą miałem świetny mecz - wojownik zostawił mnie z 2HP Arcanite Reaperem, ale udało mi się przeżyć i wyłożyć taunta. On miał 26 HP, mieliśmy po jednej karcie, zasypałem go totemami, trafiało mi się windfury i bloodust, po 7 rundach go wykończyłem, modląc się cały czas, żeby nie wylosował jakiejś karty niwelującej mojego taunta (jedynego, totemowego). Najbardziej emocjonujący mecz w HS do tej pory :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram od wczoraj,moj main jak narazie to Shaman,12 lvl ale gram tez Roguem,Warriorem i Hunterem.Jeszcze nie wiem na jaka klase sie zdecydowac ale ciagnie mnie troche do warka tongue_prosty.gif.Fajnie ze nawet po 3 porazkach na arenie nagrody i tak sa dosyc wysokie tongue_prosty.gif(tzn zagralem tylko raz i dostalem pakiet kart + gold+pyl)

Nie podoba mi sie to ze w zwyklych pojedynkach oprocz dosw nic nie dostajemy(nie mowie o serii 3 zwyciestw) mogloby byc np. 1 gold za przegrana i 2 za wygrana.

Macie jakies porady(i do tego przydatne info biggrin_prosty.gif)?Gdy gralem w Duel of Champiions tam mniej wiecej na rowno wychodzilem jesli chodzi o przegrane/wygrane a tutaj na 3,moze 4 przegrane uda mi sie raz wygrac sad_prosty.gif

I jak zmienic jezyk gry na ENG?Mecza mnie hasla typu "Pieklorycz","Wichrogrod"," Burzogniewny"

I co to za roznica czy gram poza rankingiem czy w nim?(Czy gram tylko o odznake czy moze o cos wiecej?)

Edytowano przez Maniutek7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Grałem wiele lat w różnego rodzaju karcianki, a i tak pierwszą arenę zakończyłem tylko z 1 wygraną :) Napisałeś, że jak dotąd grałeś Shamanem, Roguem, Warriorem i Hunterem. A co jeśli system arenowy każe Ci wybrać klasę spośród np. Druid, Mage, Priest ? Radzę pograć każdą klasą chociaż do 10 lv. Poznasz przynajmniej te najbardziej podstawowe zasady rządzące się każdą klasą. Ja osobiście odpuściłem sobie całkowicie gre jedynie Paladynem. Oczywiście całą resztą nie gram regularnie bo poprostu nie mam na to czasu. Moim pierwszym wyborem jest najczęściej Rogue, czasem również zagram Priestem lub Hunterem.

Co do Twoich słabszych jak dotąd wyników. Grunt to jakiś pomysł na talię. Możesz podpierać się rozwiązaniami innych, ale najlepiej spróbuj stworzyć coś własnego i dopiero wtedy podpytaj o jakieś sugestie/rady :)

Jeśli chodzi o nagrody za poszczególne, pojedyncze gry to kwestia podejścia. Jeżeli na 10 gier będziesz wygrywać 3 to sobie może przyjąć, że za rozegraną partyjkę masz średnio 1 złoto :) Będą lepsze wyniki to i ta średnia się zwiększy. Moim zdaniem ten system nagród działa dobrze, bo gdyby dawali nagrody za porażki to ludzie byliby bardziej skłonni do poddawania się.

Jeżeli chcesz wersję angielską to poprostu zaloguj się na battlenet i zmień w zakładce klienta gry wersję językową.

Sam jeszcze nie rozgryzłem gier rankigowych. Tak więc nie odpowiem na ostatnie pytanie :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,po calodniowym maniaczeniu idzie mi coraz lepiej,pokusilbym sie o stwierdzenie ze wiekszosc meczy wygralem niz przegralem biggrin_prosty.gif

Mam zamiar kazda klasa wbic conajmniej 10 poziom,narazie udalo mi sie to zrobic piecioma.

Strasznie ciezko jest sie zdecydowac jaka klase wybrac na swoja glowna confused_prosty.gif

Jak to jest z misjami,dostaje sie tylko 1 na dzien?Kumuluja sie jesli nie gram kilka dni i po jakims czasie znikaja albo zmieniaja sie?

Edytowano przez Maniutek7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przeszkadza mi losowość w tej grze, gram gdzieś od października, dosyć aktywnie (średnio 2 mecze dziennie) i wczoraj spotkała mnie dosyć przykra sytuacja. Oczywiście chodzi o double Pyroblast, miałem całą planszę wypełnioną buffującymi się nawzajem stronnikami, Stormwind Champion, Blood Imp, etc., magowi zostało 2hp i nagle wyjął drugiego Pyroblasta. Dodam jeszcze, że od wczoraj Flame Imp zadaje swojemu bohaterowi 3dmg, a nie 2, więc gdyby nie ta zmiana i jeden Life Tap mniej, to mógłbym to wygrać xD. Menu w nowym patchu wygląda super, ale polskie teksty announcera (w tym przypadku krasnoluda z karczmy) najbardziej podobały mi się w pierwszej fazie bety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Fakt losowość potrafi poirytować, ale warto też zauważyć, że AI gry odrobinę pomaga graczom przy rozdawaniu kart, tzn. odpowiednia karta w złej sytuacji trafia się częściej niżeli statyka przewiduje wink_prosty.gif Tak czy owak, wiele postaci ma możliwość "nuka" przeciwnika i wiele zależy od budowy deck'a. Można narzekać, że np: Mag pociśnie nas 2x 6dmg z Fireball'a, ale nie ma problemu, kiedy sami Priest'em kogoś pociśniemy 2x 5dmg z Mind Blast'a + 5dmg z Holy Fire i jeszcze do tego uleczy nas 5 HP biggrin_prosty.gif

Co do głosów to używam anglojęzycznego klienta, bo po prostu polski dub źle mnie nastawia... z resztą podobnie było w przypadku takich gier jak BF4, gdzie polskie głosy ni jak nie wpasowywały się w klimat gry i tak samo jest tutaj.

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przeszkadza mi losowość w tej grze, gram gdzieś od października, dosyć aktywnie (średnio 2 mecze dziennie) i wczoraj spotkała mnie dosyć przykra sytuacja. Oczywiście chodzi o double Pyroblast, miałem całą planszę wypełnioną buffującymi się nawzajem stronnikami, Stormwind Champion, Blood Imp, etc., magowi zostało 2hp i nagle wyjął drugiego Pyroblasta.

Taki urok karcianek - losowości się w nich nie pozbędziesz, możesz ją co najwyżej zmniejszyć przez właściwy dobór kart do talii. Pocieszające jest chociaż to, że masz takie same szanse na wyciągnięcie właściwej karty w ostatniej chwili co twój przeciwnik.

Fakt losowość potrafi poirytować, ale warto też zauważyć, że AI gry odrobinę pomaga graczom przy rozdawaniu kart, tzn. odpowiednia karta w złej sytuacji trafia się częściej niżeli statyka przewiduje.

Szczerze w to wątpię.

@DOWN

Zdarzało mi się w ten sposób wygrywać i przegrywać, ale nadal nie widzę powodu, dla którego miałbym to przypisywać czemukolwiek poza szczęściem.

Zresztą system, który daje ci odpowiednią kartę akurat wtedy, kiedy jesteś przyparty do muru jest prawdopodobnie niemożliwy (na pewno nie warty zachodu) do stworzenia, bo jest po prostu zbyt dużo zmiennych by określić, która karta z posiadanych w talii jest akurat tą najlepszą w danej chwili. Poza tym jest niesprawiedliwy, bo arbitralnie zmniejszałby przewagę przeciwnika, którą sam wypracował.

Edytowano przez Grzechus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechus

Podczas gry, kiedy jesteś już totalnie w tyłku i w magiczny sposób dostajesz kartę lub nawet kilka pod rząd, które Cię wybraniają z sytuacji 2HP vs 30HP? Takie coś zdarzyło mi się tyle razy że głowa mała, mówiąc prościej zbyt często aby nazwać to po prostu szczęściem. Reasumując, zbyt dużo szczęśliwych zdarzeń w tej grze widuję aby nazwać to po prostu szczęściem.

Ofc. nie mówię że jest tak na 100% procent ale już nie jedna osoba mi o tym wspominała, więc coś jest na rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mind Blast to akurat marnowanie miejsca w decku, za tyle many możesz postawić miniona, który ma potencjał zadać znacznie większy dmg, albo zabijesz nim miniona przeciwnika tongue_prosty.gif. Co do tego jak często zdarza się, że w kryty;cznej sytuacji dostajesz idealną kartę - to dziwne, ale też tak mam. Być może rzeczywiście system jakoś to dobiera, a nie tylko losuje xd.

"ojej, teraz to bym użył swipe'a"

>swipe ląduję w ręce

Edytowano przez Aroniusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą system, który daje ci odpowiednią kartę akurat wtedy, kiedy jesteś przyparty do muru jest prawdopodobnie niemożliwy (na pewno nie warty zachodu) do stworzenia, bo jest po prostu zbyt dużo zmiennych by określić, która karta z posiadanych w talii jest akurat tą najlepszą w danej chwili. Poza tym jest niesprawiedliwy, bo arbitralnie zmniejszałby przewagę przeciwnika, którą sam wypracował.

Poprawka - taki system nie byłby trudny/niemożliwy, ale wręcz banalny do zaimplementowania. Na przykład warunek "jeśli przeciwnik ma dużo minionów, preferuj (nie daj 100%, ale zwiększ szansę) wylosowanie karty z AoE dmg". Prosty algorytm. I podejrzewam, że tak właśnie jest. KewL ma rację. Tych 'szczęśliwych zdarzeń' jest zbyt dużo, aby nazwać to po prostu szczęściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aroniusz

Z jednej strony masz rację, 2x Mind Blast w deck'u to wolne 4 many dla miniona i pewnie dla wielu osób ten dodatkowy minion czy nawet dwa to lepsze rozwiązanie niżeli surowe 10dmg. Z drugiej strony testując deck z 2x MInd Blast'em i odpowiednimi kartami aby wesprzeć tego rodzaju build przekonałem się, że stosując odpowiednią taktykę zacząłem wygrywać więcej niżeli build Priesta bazujący głównie na minionach. Do najciekawszych taktyk uważam taktykę na "niedźwiedzia", czyli leż i udawaj, że nie żyjesz biggrin_prosty.gif Na czym ona polega? Jeżeli trafi nam się na początku Mind Blast z dobrymi startowymi minionami to zaczynam grać po prostu na wpół pasywnie na wpół agresywnie, gdzie moim głównym celem jest zyskanie drugiego Mind Blast'u i ew. Holy Fire. Koniec końców mając już w ręce przynajmniej 2x Mind Blast gram tak aby wyglądać na przegranego, a między czasie skubie HP przeciwnika... dla niego rozgrywka wygląda na 100% wygraną nie ważne co zrobię i m.in. dla tego pozwala mi bić się po pysku, ale, kiedy przyjdzie co do czego to rozgrywka kończy się na tym, że mój przeciwnik ma X tauntów + mioniony, ja mam jakiś tam taunt czy gołe miniony ALE to on przegrywa, bo ja mu zjadam od 10 do 15++ HP jedną kombinacją wink_prosty.gif Wiem, że to ryzykowny styl gry, ale do tej pory lepiej mi służy niż jakikolwiek build na +/- miniony wink_prosty.gif

Co do tej "losowości".... jestem przekonany, że istnieje algorytm odpowiadający za "wyrównanie szans" czy coś w tym stylu... w sumie rachunek prawdopodobieństwa bije po gębie tą grę, za to jak "szczęśliwe dla graczy rozgrywki bywają" wink_prosty.gif

Ps. Co do tego Swipe'a.... dosłownie miałem tego typu gry XD

@Rozgrywka

Co mnie ciekawi to to, jak bardzo "szczęśliwi" jesteśmy w grze rankingowej, a jak "pechowo" potrafi nam się grać w Arenę. Od swojej strony mogę powiedzieć, że w grach rankingowych idzie mi świetnie, aczkolwiek na arenach nie dostaję żadnych sensownych kart, żeby zbudować deck i teraz się zastanawiam czy jest jakaś tendencja między powodzeniem w grach rankingowych, a na arenie, np:, skoro gram lepiej w grach rankingowych to dostaje gorsze karty/talie do zbudowania na arenie. Może to tylko moja bujna wyobraźnia, ale czasami mam takie dziwne wrażenie, że tak właśnie jest.

@Wardi

Zgadzam się z Tobą zaimplementowanie sytemu, który z dany sposób wyrównuje szanse czy wspomaga jest czymś banalnym do osiągnięcie, a niesie ze sobą niesamowite możliwości, jeżeli chodzi o "wygodę" graczy. Przecież nie chcemy aby gracze się zniechęcali co nie? biggrin_prosty.gif

PSSSS. Jeżeli ktoś chce pograć lub testować talie itd. to z chęcią mogę wspomóc, mój battletag to Luke#2730.

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ojej, teraz to bym użył swipe'a"

>swipe ląduję w ręce

Pytanie ile razy tenże swipe w ręce nie ląduje.

Poprawka - taki system nie byłby trudny/niemożliwy, ale wręcz banalny do zaimplementowania. Na przykład warunek "jeśli przeciwnik ma dużo minionów, preferuj (nie daj 100%, ale zwiększ szansę) wylosowanie karty z AoE dmg". Prosty algorytm. I podejrzewam, że tak właśnie jest. KewL ma rację. Tych 'szczęśliwych zdarzeń' jest zbyt dużo, aby nazwać to po prostu szczęściem.

Zwiększ o ile? Ile to jest 'dużo minionów'? Brać pod uwagę hp minionów? Dawać randomowy AoE (większość klas ma po kilka), czy jeden konkretny? Jeżeli konkretny, to który? 'Najsłabszy' (klasyfikacja według obrażeń czy według utility?) czy 'najsilniejszy'? Brać pod uwagę hp przeciwnika? Jeżeli tak, to czy nie lepiej dać single target z dużym dmg, żeby go wykończyć (jeżeli ma mało hp)? Albo miniona z charge? Albo miniona z tauntem, żeby spowolnić ofensywę? Albo miniona dającego taunt?

Takie pytania można by mnożyć w nieskończoność i na wszystkie musiałbyś odpowiedzieć, żeby stworzyć zbalansowany system.

Zresztą blue post:

http://us.battle.net...11400?page=2#40

"Card draw in Hearthstone is random. There are no weights, algorithms or hidden values in place to skew numbers to fit a particular curve, or for any other reason."

Co chyba kończy temat.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, tak bardzo szczęśliwi. Bo spośród 30 możliwych kart, po dociągnięciu kilku/kilkunastu na rękę dostaje się tą potrzebną. Nie mam pojęcia, po co doszukiwać się w tym jakiegoś dodatkowego algorytmu. Prosty rachunek prawdopodobieństwa, tym większa szansa na dociągnięcie potrzebnej karty im mniej kart zostało w decku i ile z tych w danym momencie niepotrzebnych już dociągnęliśmy. Po to wrzucasz do decku określone karty, żeby zwiększyć swoją szansę na to, że tych niepotrzebnych dostaje się jak najmniej. Ale cóż, Blizz powie, że draw jest randomowy ale gracze i tak będą doszukiwać się teorii spiskowych, bo "coś z tym szczęściem jest na rzeczy".

@down

Na taką teorię spiskową mogę powiedzieć tylko jedno. PSZYPADEG? NIE SONDZE!

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

W sumie ok, normalnie powiedział bym w/e ale taka sytuacja choćby z przed 2 min gdzie jestem 7 hp do 30hp i każda następna karta to 100% kontra dla kart przeciwnika i na koniec jego ruch dobija mnie do 1 hp a ja go z 10hp do 0 bije tylko ze względu na kosmicznie szczęśliwe rozdanie. Z logicznego punktu widzenia nie pomijając rachunku prawdopodobieństwa nie powinienem mieć tak dopasowanych kart i nie żeby to było jedno rozdanie.. tak mam praktycznie cały czas zwłaszcza po kilku przegranych z rzędu.

Ps. Jeżeli producent gry chce aby gra była zbalansowana, aczkolwiek gra sama w sobie nie może być zbalansowana to myślicie że nic z tym nie zrobią? Wiem że na forum piszą jedną rzecz, aczkolwiek gra sama w sobie "opowiada inną historię".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ o ile? Ile to jest 'dużo minionów'? Brać pod uwagę hp minionów? Dawać randomowy AoE (większość klas ma po kilka), czy jeden konkretny? Jeżeli konkretny, to który? 'Najsłabszy' (klasyfikacja według obrażeń czy według utility?) czy 'najsilniejszy'? Brać pod uwagę hp przeciwnika? Jeżeli tak, to czy nie lepiej dać single target z dużym dmg, żeby go wykończyć (jeżeli ma mało hp)? Albo miniona z charge? Albo miniona z tauntem, żeby spowolnić ofensywę? Albo miniona dającego taunt?

Takie pytania można by mnożyć w nieskończoność i na wszystkie musiałbyś odpowiedzieć, żeby stworzyć zbalansowany system.

Za bardzo wchodzisz w szczegóły. System nie ma mi dać stuprocentowo perfekcyjnie nadającej się do danej sytuacji karty, ale 'preferować' wyciągnięcie jakiegokolwiek AoE, gdy przeciwnik ma dużo minionów. To wszystko. Kto powiedział, że ma brać pod uwagę dokładną ilość minionów, ich HP, HP samego przeciwnika itd.? Mówię tu o lekkim 'lend a hand', a nie wygraniu za nas gry.

Zresztą blue post:

http://us.battle.net...11400?page=2#40

"Card draw in Hearthstone is random. There are no weights, algorithms or hidden values in place to skew numbers to fit a particular curve, or for any other reason."

Co chyba kończy temat.

Mówić to sobie mogą. W takich oficjalnych dev speakach szansa, że jest to prawdą, jest równie wysoka jak szansa, że jest to bullsheet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo wchodzisz w szczegóły. System nie ma mi dać stuprocentowo perfekcyjnie nadającej się do danej sytuacji karty, ale 'preferować' wyciągnięcie jakiegokolwiek AoE, gdy przeciwnik ma dużo minionów. To wszystko. Kto powiedział, że ma brać pod uwagę dokładną ilość minionów, ich HP, HP samego przeciwnika itd.? Mówię tu o lekkim 'lend a hand', a nie wygraniu za nas gry.

KewL pisał, że AI pomaga graczom, dobierając odpowiednią kartę w złej sytuacji, więc nie chodzi tu o 'jakiekolwiek AoE' a o 'to AoE'. A określenie które AoE jest akurat *tym* zależy od zbyt wielu czynników by warto było się tym zajmować.

Ja na tym kończę. Ta dyskusja jest tak samo głupia jak ten rzekomy system, którego istnienie postulujecie, wbrew dowodom i zdrowemu rozsądkowi.

Mówić to sobie mogą. W takich oficjalnych dev speakach szansa, że jest to prawdą, jest równie wysoka jak szansa, że jest to bullsheet.

lol.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...