Skocz do zawartości
niziołka

HearthStone: Heroes of Warcraft

Polecane posty

KewL pisał, że AI pomaga graczom, dobierając odpowiednią kartę w złej sytuacji, więc nie chodzi tu o 'jakiekolwiek AoE' a o 'to AoE'. A określenie które AoE jest akurat *tym* zależy od zbyt wielu czynników by warto było się tym zajmować.

Pisząc odpowiednią nie miałem na myśli 100% kontry czy coś w tym stylu tylko kartę pomocną w danej sutuacji, tj. taunt kiedy jedynym ze sposobów wyjścia z sytuacji jest taki rodzaj karty.

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo doszukujecie się teorii spiskowych. Link wklejony na poprzedniej stronie przez Grzechus'a powinien rozwiać wszelkie wątpliwości i zamknąć dyskusje na ten temat.

W sumie ok, normalnie powiedział bym w/e ale taka sytuacja choćby z przed 2 min gdzie jestem 7 hp do 30hp i każda następna karta to 100% kontra dla kart przeciwnika [...]

@KewL, to tylko świadczy, że masz relatywnie dobrze skonstruowany deck :). Skoro przez kilka kolejnych tur dostawałeś dobrą kontre to oznacza, że musisz mieć przynajmniej kilka dobrych kontr na tego typu sytuacje. 'Odrobinka' szczęścia oczywiście była niezbędna ale tak właśnie funkcjonują karcianki. Gracz, poprzez dobre zagrania w oparciu o dobrze złożoną talię powinien dążyć do zwiększenia prawdopodobieństwa wygrania, które nigdy wynosić nie będzie 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a teraz z innej beczki wink_prosty.gif Bardzo podoba mi się przebudowa systemu rankingowego, który w końcu stał się przejrzysty i wiadomo jak dobra jest dana osoba. Przedtem siedziałem non stop w platynie i nie chciało mnie awansować nie ważne, ile wygrywałem. Teraz system jest dość dokładny i jasno określa naszą pozycję w grach rankingowych. Inną rzeczą, która przypadła mi do gustu jest Legendarna ranga, gdzie gracz po przebiciu się przez wszystkie rangi dostaje "Legendarny" kamyk ze swoim numerem pośród 300 najlepszych graczy, czyli Legend.

Do tej pory traktowano Areny jako jakiś wyznacznik "skilla", chociaż nie wiem jak losowo dobierane karty i gra ich użyciem ma o czymkolwiek świadczyć.... może ludzie po prostu myślą o Arenach w HS jak arenach w WoW'ie. Tak czy owak, dopiero teraz widać, że gry Rankingowe to "Real Deal" i przynajmniej dla mnie gra nabrała nowych kolorów, bo muszę przyznać, że było już nudno katując te wszystkie questy i w tym samym czasie nie być awansowanym nawet o stopień w lidze >.>

Ahh... w końcu poprawili oprawę gry i wszystko wygląda po prostu cudnie, chociaż nie powiem ze mogli, by dodać jeszcze kilka wersji plansz ot tak dla hecy wink_prosty.gif

EDIT: To jest dodatkowy powód dla, którego warto będzie zacząć konkretnie grać w gry rankingowe

"There will be rewards for playing ranked mode in the future, but they were not implemented with this patch, and will be added at a future date."

Czyli można się będzie spodziewać nagród za systematyczne rozgrywki rankingowe! ;)

A co wam się podoba po nowym patchu?

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja włąsciwie nie bardzo mam jak się wypowiedzieć o zmianach bo do bety dostałem się dzień przed patchem. Ranking rzeczywiście powinien działać teraz dobrze, ale jeśli na poziomach powyżej 20 dalej są tylko dwie gwiazdki, to skakanie między rankingami w górę i w dół może być denerwujące. Arenę traktuję bardziej jak szansę zdobycia trochę dodatkowego pyłu/złota do paczki kart, no i granie losowymi taliami bywa zabawne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Od rangi 20 masz 3 gwiazdki i już tracisz gwizdkę jak przegrasz rundę, od 10 pewnie masz 4 gwiazdki, a potem na jest max 5tylko nie pamiętam czy to dotyczyło tylko tych z rangą 1 czy np: od 5 do 1.

Ps. Tak w ogóle to od tego nowego patcha został otwarty pierwszy sezon rozgrywek rankingowych czyli już można walczyć przez cały miesiąc i ścigać się do rangi legendy xD

EDIT:

Na Twitterze jest info że rozdają 300 kluczy, więcej info na twitterze @PlayHearthstone

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podobają mi się zmiany odnośnie gier rankigowych. System stał się teraz bardziej przejrzysty chociaż uważam, że może być jeszcze lepiej :) Ciekawy jestem jakie nagrody będą na nas czekały w przyszłości za osiąganie poszczególnych miejsc.

Większość zmian dotyczących konkretnych kart też na plus z wyjątkiem (moje osobiste odczucie) reworku Unleash the Hounds huntera, który poprostu mnie nie urzekł. Nerfy: Argent Commander, Shattered Sun Cleric, Flame Imp dla mnie mało znaczące. Bardziej odczuwalne jednak będzie obniżenie punktów życia Starving Buzzard z 2 do 1 oraz zwiększenie kosztu Mind Control z 8 do 10. Warto też zauważyć, że na dobrą sprawę niewiele kart zostało zmienionych co może świadczyć o tym, że balans rozgrywki już teraz stoi na całkiem przyzwoitym poziomie (a dalej jesteśmy w fazie closed beta). Myślę, że w tym aspekcie idą w dobrym kierunku :) Chociaż klasa maga i priesta w dalszym ciągu wydaje się najlepszym wyborem na arenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Wiadomo że jednymi z nagród (o ile będą inne rodzaje) będą złote karty.

Co do zmian kart to Mind Control został tak znerfiony że w sumie nie warto go trzymać w talii. Został też znerfiony chyba Holy Fire też priesta z 5 many na 6. Ja swoje Mind Control zamieniłem na Sunwalker'a... genialny wysoki Taunt z Divine Shield i kosztuje jeno 6 many. Gdyby nie to że nie da się na razie grać to bym przetestował mój zmieniony po patchu deck Priest'a ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wardi

Owszem nie warto bo skuteczność tej karty po prostu poleciała na pysk po zmianie jej kosztów. Gram dzisiaj cały dzień Ranking i tylko jeden Priest miał tą kartę, a i tak mu się nie przydała. Lepiej wrzucić na to miejsce jakiś Rare lub nawet Legendarną jak się da. Ja osobiście teraz zbieram na Hogger'a :D Później chcę właśnie Ragnarosa uciułać tylko ciężko będzie bo mi się na arenach zawsze głupie talie trafiają =.=" Peszek i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz do bety leżał w mojej skrzynce prawie 2 tygodnie, kompletnie zapomniałem że chciałem w to grać i że zapisałem się do bety, będąc aktywnym graczem od 3 dni stwierdzam że Heartsone to fajna propozycja dla fanów Warcrafta, jednak jako karcianka Duel of Champions jest o wiele bardziej ciekawy, lepszy, przeciwnik z wysokim ELO jest nieprzewidywalny. a ciągłe aktualizacje zmieniają 'topke" i co kroć to inny bohater ma swoje 5 minut. Co w Heartsone ? to dopiero beta, niespełna 300 kart na ten moment, jest nadto kolorowo jak dla mnie, ale który Warcraft nie był kolorowy...gram bo gram, dla postaci czy kart stronników które mówią kwestiami z W3, może to być fajny tytuł dla fanów karcianek, ale dopiero gdy się rozwinie, nowe opcje, więcej kart, tańsza Arena, która jest najciekawszym elementem póki co, przede wszystkim Heartsone nie jest dynamiczny, w DoC, nieraz i nie dwa razy wygrywałem starcie mając 1HP szala zwycięstwa potrafiła się przechylać nawet z 5 razy podczas pojedynku, tutaj grając dziś Warriorem kontra Szaman, nabiłem sobie +10 pancerza dwoma spellami ( Boska Tarcza x2 ) i jeszcze mocą specjalną dodawałem, koleś nie tknął mnie ani razu, robił stronników z prowo co chwilę i wilczych jeźdźców ( szarża ) ale na nic mu się to nie zdało, po prostu od 3 tury stałem się dla niego nietykalny, może zwyczajny fart w doborze kart mi się trafił, może grałem przeciw zwyczajnemu noobkowi...

No cóż, pożyjemy zobaczymy, na razie Heroes of Warcraft nie dorównuje DoC w moim rankingu, ale nie zamierzam odrzucić tego tytułu tak od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

No tak dadzą info o tym kto czym gra i masz murowane kopiowanie deck'ów 24/7 gdzie tu sens w tym wszystkim? Lista jest czysto informacyjna tak jak Lader w StarCraft2, a jak chcesz wiedzieć kto, czym i jak gra to oglądasz np: streamy tych graczy itd. i to samo tyczy się HS'a.

@Anyway....

Właśnie przegrałem arenę do 0 i z booster pack'a dostałem takie karty xD http://www.picshot.p...iew/full/392759 2x Rare 1x Epic xD Jak tak dalej pójdzie to zrobię sobie jakąś legendarną :3

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up.

Ja jeszcze takiego boosterka nie trafiłem smile_prosty.gif Maksymalnie 1 epic i 1 rare jak dotąd. Co więcej, trafiłeś dwa bardzo grywalne commony smile_prosty.gif otworzyłem już 2x boosterków, a jeszcze żadnego Harvest Golema nie dostałem sad_prosty.gif

Odnośnie statystyk najlepszych graczy to faktycznie udostępnianie zawartości decków nie jest najlepszym pomysłem. Wiązałoby się to z tworzeniem tysięcy takich samych talii. Jednak mogliby chociaż pokazać, ile dana osoba grała statystycznie poszczególnymi klasami (np. Gracz X, 55% Druid, 30% Mag, 15% Priest itp.)

Wczoraj pobiłem swój rekord na arenie, a więc udało mi się wygrać 9 razy i to nie magiem (który w oparciu o wpisy na oficjalnym forum uznawany jest za najlepszy wybór na arenę), a paladynem, którym grałem dopiero pierwszy raz w tym trybie. Jak dotąd rekord miałem Priestem - 8 wygranych. Nagroda za wczorajsze osiągnięcie to 4 paczki nagród, a w tym 280 golda i 1 booster.

Edytowano przez omega48
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Yep w końcu mam drugiego Blood Imp'a do talii Locka i ten golem też mi się przyda do talii zarówno Locka jak i Priesta :D Co do reszty to Ancient of Lore leci na rozbiórkę bo już jednego mam, a 100 pyłu drogą nie chodzi, kiedy chce się nazbierać na konkretną legendarną kartę. Master of Disquise od razu rozebrałem, a Holy Wrath na razie zostaje bo nie wiem czy będę szedł w Paladyna, ale wiem że ta karta jest dość imba w pewnych sytuacjach :D

Fakt można było by pokazać staty klas.

Ja do aren nie mam ani trochę szczęścia zawsze dostaje jakieś śmieszne karty, a moi przeciwnicy zawsze mają jakieś pierdzielone Jaraxusy i inne kombinacje >.>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że poszedł nerf dla Priesta bo był przesadzony. Na wyższym poziomie rozgrywki widać że królują 3 postacie, Priest, Mag i Paladyn. Ogólnie i tak gra zmierza do większego balansu, po ostatnich wcirach na rankedach, zauważyłem że sporo jeszcze brakuje mojej talii do ideału. Muszę wyfarmić trochę lepszych kart przez ślepy los lub stworzyć. Ja ostatnio na arenie bałem się że wyłapie 0 zwycięstw ale udało się skończyć z jedną wygraną :D, chociaż że talie i moje decyzje były naprawdę idiotyczne. Ogólnie zastanawiam się nad złożeniem jakiejś talii na Druida i Szamana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Warlock, Mag i Paladyn. W tym momencie niższe win ratio niż Priest ma jedynie Hunter. Zresztą oglądając streamy ludzi w okolicach 5 ranka widać, że przewijają się w sumie wszystkie klasy, jedynie Huntera nie ma. Priest i Szaman rzadko, czasem jakiś Druid, Warriora też w sumie nie widuję, Rogale też rzadziej odkąd masa Paladynów ma ze sobą tony leczenia. Ogólnie praktycznie cała topka streamerów gra teraz na kontrowanie Maga.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak Holy Fire i Mind Cotroll dostały nerfy Priest stracił niesamowicie na skuteczności ;/ Sam gram Priestem ranking i Mind Controll o ile naprawdę potrafi przechylić szalę to teraz jest po prostu niesamowicie sytuacyjną kartą. Z jednej strony można ją mieć tym bardziej na wyższych rankingach, ale z drugiej strony można nie doczekać się tych 10 many >.>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KewL - no niewiele to zmieniło. Ostatnio gram głównie wojownikiem, bo dzięki szczęściu głupiego mam już Garrosza i Gruula, i zwykle po sprowokowaniu szamana/maga/złodzieja/druida do pozbycia się swoich kart do 'eliminowania siłaczy' można nim naprawdę fajnie pograć. Tyle, że kiedy gram z kapłanem, to on nie dość, że może odebrać mi moich przyzwanych stronników (także dzięki szarżom mogę się nimi pobawić tylko rundę), to jeszcze może skopiować moje karty z talii i mieć ich jeszcze więcej. A więc kapłan, zaczynając grę bez legend, ma szansę w ciągu jednej rozgrywki kontrolować dwukrotnie jedną legendę, której w swojej talii nawet nie miał (trzykrotnie, jeśli ma niesamowite szczęście).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Niby tak ale budowanie talii w oparciu o karty kopiujące czy też kontrolujące ma ten jeden szkopuł że można skopiować sam chłam, a w czasie kiedy my tracimy kolejkę na kopiowanie talii przeciwnik nas przegoni w tym co mamy już wyłożone. Z jednej strony owszem dobra rozgrywka w taki sposób jest bardzo silna, ale też bardzo łatwo przegrać. Wystarczy że przeciwnik bazuje swoją talię na niskich kartach bufujących i zanim my zyskamy coś sensownego on już ma całą armię :S

W sumie sam chciałem spróbować talii kontrolującej, ale nie mam na razie z czego jej złożyć confused_prosty.gif

EDIT:

Tzn w sumie mogę od ręki zrobić sobie karty bo mam 900 pyłu, ale jakoś wolę wpierw nazbierać na jakąś sensowną legendarną xD

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Biednyś ty! :D W sumie to kapłan jest większym złodziejem w HS niż łotrzyca :D Tak czy inaczej - marudzić pewnie będę dalej, ale nie przestanę też wykonywać daily (jak już się zbiorą 3). Bo chociaż mam za mało czasu, żeby sobie pozwalać na Arenę i gram tylko pojedynki, to patrzenie, jak wypełniają się puste przegródki w klaserze, rozgrzewa serce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej systematycznie rozbrajam questy chociaż z uwagi na mojego pecha do aren raczej katuję ranking non stop i trochę nuda łapie ;/ A co do pobierania kart to zrobiłem sobie kilka dla priest'a i nie powiem miałem niedawno grę gdzie przeciwnik już nie miał kart i jego 2 ostatnie karty załatwiłem tak że zabrałem mu jedną i rozwaliłem od tą drugą tym samym zostawiając delikwenta z TOTALNYM ZERO kart ... biedaczysko się wykończył, ja leczyłem się dla hecy do samego końca nie atakując jego :D Tak to jest jak się przegnie na Life Tap'ie huehue :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wróciłem do Hearthstone'a i ciągle podchodzę do Aren wychodząc z wynikiem max. 4-3. Niektórym topdeckom oponentów można by dać spokojnie miano "Topdeck of the year". Co nie zmienia faktu, że i tak pcham się na tą Arenę, byle by dorwać trochę Dusta. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...