Skocz do zawartości
niziołka

HearthStone: Heroes of Warcraft

Polecane posty

Każdy kto zgłosił się do Bety dostanie klucz do 6 stycznia także kto jeszcze nie ma niech się zapisuje to Bety i YOLO

A to nie było czasem tak, że kto się zapisał do bety bodajże przed 20tym którymś grudnia to dostanie kluczyk? Czy nadal trwa ta akcja?

Ja na chwilę obecną przestałem grać w Hearthstone. Mimo, że coraz więcej znajomych zaczyna w to grać i mógłbym z nimi jakiegoś duela zagrać to mi sie po prostu nie chce. Gra, na którą czekałem tak długo mi się znudziła, niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Poprawka.... to część informacji z strony HS:

"Mamy też dla was kilka innych informacji. Do dziś (19.12.2013) wysłaliśmy zaproszenia do testówwszystkim, którzy zgłosili zainteresowanie zamkniętą wersją beta Hearthstone przed poniedziałkiem 16 grudnia br. Jeśli mimo przesłania zgłoszenia nie otrzymaliście e-maila z zaproszeniem, polecamy zajrzeć do folderu spamu poczty, żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie trafił w niespodziewane miejsce. Nadal nie możecie znaleźć zaproszenia do beta-testów Hearthstone? Spokojna głowa! Przygotowujemy listę wszystkich kont Battle.net, których właściciele zgłosili się do bety Hearthstone, ale nie aktywowali swoich kluczy. Konta te zostaną wytypowane do udostępnienia wersji beta w pierwszych tygodniach stycznia.

Zgłoszenia do zamkniętych beta-testów będzie można wysyłać do 7 stycznia. Wszyscy, którzy do tego dnia wyrażą chęć uczestnictwa, otrzymają zaproszenie jeszcze przed premierą otwartej wersji beta."

Czyli jak się zapiszecie nawet teraz to klucz będzie przed OB, pewnie gdzieś w styczniu góra na początku lutego.

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście w nieszczęściu czyli w jednej talli z Areny 3/3 dostałem Legendarną, Epica i Rare.... fajnie tak? Hmm.... Legendarna to Baron Geddon czyli badziewna karta dla samobójców XD Epic to Sword of Justice czyli dość mocna karta dla Palka, tylko szkoda że palkiem nie gram :X W końcu Rare to Eaglehorn Bow.... kompletnie bezużyteczny dla mnie X_X

Podsumowanie? 520+ pyłu z jednej talli pokerglass.pngrage.png Tylko 600 więcej do legendarnej mojego wyboru pokerface.png

Jedyne co dobre z ostatnich gier mam to awans do 15 Rangi po ostatnich zmianach w mojej tali "manipulacyjnej" Priesta cheesy.gif

Brakuje mi do szczęścia Sylvanas i może Cairne Bloodhoof, Illidan i Hogger, ale głównie to chce Sylvanas cat2.pngcat2.pngcat2.png

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zrezygnowałem z Aren na rzecz kupowania boosterów. Dzięki dobrym kartom, które się pojawiły skompletowałem deck do Warriora, który błyszczy w midgame'ie. Do tego mam już od pewnego czasu skompletowanego aggro Warlocka, który skręca się w 4-5 turze.

@KewL

Zamiast Illidana i Hoggera brałbym Ragnarosa i Black Knighta/Yserę. Oczywiście to wciąż zależy od decklisty, ale Illidan ma ledwo 5 w plecach i nic nie robi na wejściu/tej samej turze, więc najczęściej na wyższym ranku to będzie ty - Illidan - koniec tury, opp - removal w Illidana - dogrywa coś jeszcze - koniec tury, ergo opp przejmuje kontrolę nad stołem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, jestem ślepy i głupi biggrin_prosty.gif

Chyba mi się coś śniło, że widziałem jak ktoś korzysta z Fireballa i Pyroblasta właśnie z tym legendarem... oO

No nic, w decku Priesta też wykorzystam tongue_prosty.gif

Raczej Ci się nie śniło -

Fajna sprawa, ale w arenie/rankedzie raczej tego się nie zobaczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zrezygnowałem z Aren na rzecz kupowania boosterów. Dzięki dobrym kartom, które się pojawiły skompletowałem deck do Warriora, który błyszczy w midgame'ie. Do tego mam już od pewnego czasu skompletowanego aggro Warlocka, który skręca się w 4-5 turze.

@KewL

Zamiast Illidana i Hoggera brałbym Ragnarosa i Black Knighta/Yserę. Oczywiście to wciąż zależy od decklisty, ale Illidan ma ledwo 5 w plecach i nic nie robi na wejściu/tej samej turze, więc najczęściej na wyższym ranku to będzie ty - Illidan - koniec tury, opp - removal w Illidana - dogrywa coś jeszcze - koniec tury, ergo opp przejmuje kontrolę nad stołem.

Kupujesz boostery za sam gold? o.O Jeżeli tak to tylko tracisz.

Co do legendarnych to Ragnaros o ile mocny to o tyle również łatwy do zdjęcia i w pewnym sensie nieprzewidywalny. Wiele razy grałem przeciwko tej karcie i nigdy nie udało się przeciwnikowi nią zagrać tak aby wygrać, tzn. karta żyła góra jedną turę xD

Black Knight, yep ta karta jest jak najbardziej przydatna i nawet nie wiem czemu ją pominąłem >.<

Ysera, dobra i też można ją mieć tym bardziej że nie łatwo ją zniszczyć z uwagi na ilość ataku i to że nie ma za dużo karty, które mogą niszczyć/kontrolować miniony z 4pkt ataku. Ew. można paść ofiarą Backstaba, MInd Cotrol'u czy jakiejś randomowej assasynacji huntera.

Co do ...

na wyższym ranku to będzie ty - Illidan - koniec tury, opp - removal w Illidana - dogrywa coś jeszcze - koniec tury, ergo opp przejmuje kontrolę nad stołem.

Wiesz to samo można powiedzieć o każdej karcie w grze więc niczego tutaj nie udowadniasz. Wczoraj zwykłymi kartami rozwaliłem kolesia, który wyskoczył na mnie 3 legendarnymi raz za razem, czy to udowadnia że moja talia jest silna? Oczywiście że nie po prostu miałem lepsze rozdanie.

Tak czy owak moja talia głównie opiera się na manipulacji, ale może też być bardzo agresywna dzięki temu że gram również w Shadowform czyli idealnym rozwiązaniem dla mnie byłyby karty pokroju Prophet Velen, Sylvanas czy wspomniany Black Knight.

@Zdenio

Jak zobaczyłem tego Velena u ciebie to automatycznie pojawiło mi się w głowie "Shut up and take my money!" biggrin_prosty.gif

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie tracę, bo moje runy na Arenie sprawiają, że przepłacam za booster o jakieś 5-10 golda. True story.

A Illidana wyrzuciłem po przeczytaniu o manipulacji, a dla mnie manipulacja=kontrola bitwy, więc wrzucenie oppowi Ragnarosa na pusty stół to strzał za 8 w twarz. Sam trochę grywałem w MtG i patrząc przez jego pryzmat tam w 60 kartowej talii byłoby miejsce dla niego, ale w HS jest to obcięte to 30, więc biorąc uwagę jego ability w porównaniu z innymi legendami wypada blado (chyba, że masz god-handa Druidem i wyrzucasz go w 1 turze). Z tego co zaproponowałeś to Sylvanas>Cairne>Hogger>Illidan. Przynajmniej takie jest moje zdanie na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim przykładzie wiem że im więcej się gra areny, ale nie na pałę, a starając się budować deck naprawdę z sensem to można lekką ręką wygrać z 4 gry, a to już jest bardzo opłacalne. Będziesz w sumie tracił tylko jeżeli wygrywasz 1-2 gry max bo wtedy dostajesz tylko 2 nagrody, a chyba od 3 (a może 4) wygranych są 3 nagrody. Za 4 wygrane ostatnio dostałem coś około 80g i deck ofc. czyli opłaca się próbować. Ja wcześniej prawie nic nie wygrywałem, ale jak to mówią praktyka czyni mistrza i teraz wygrywać od 4 do 5 gier praktycznie za każdym podejściem.

Ps. Ja bym Hoggera postawił na Ilidanem bo kosmicznie łatwo go zatłuc wink_prosty.gif Tak czy owak na pierwszy ogień idzie Sylvanas a potem chyba Prophet Velen albo Dark Knight, ew. Ysera. Do Ragnarosa nie mogę się ni jak przekonać bo tyle razy na mnie go wystawiano i może raz coś zdziałał xD Nie wiem chyba to dlatego że mój deck jest trochę podbudowany aby kontrować takie koks karty o.O

______

A tak z innej beczki to się wkurzyłem dzisiaj bo wbiłem 15 Rangę i 5 gwiazdek, a potem miałem 5 przegranych z powodu kiepskich rozdań czyli same 5-6 na początku lol A nawet nie mam ich dużo X_X Jak niefart to już na maksa rozpacz.gif

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nawet nie wiedziałem, że takie turnieje są. Z tego co teraz przeglądałem to całkiem fajnie się to prezentuje. Dobrze rozumiem, że wystarczy mieć jeden deck? Tyle co skończyłem craftować jeden i dużo aren minie, zanim zmontuje coś nowego.

Z innej beczki, jutro reset ranked na eu (us był dzisiaj). Planujecie od razu grać, czy czekacie aż wszystkie legendy wbiją jakieś wyższe rangi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talia maga jest chyba stworzona dla totalnych noobów rozpacz.gif Wrzuci taki delikwent 2x Pyroblast, 2x Fireball i nasra tych tauntów + kilka kart z spell dmg, a potem tylko się chowa i to nic że przeciwnik ma lepszą talię... noob zawsze wygra pierdami po 10+ dmg co rundę rozpacz.gif

Dla Priesta znerfili Mind Control z 8 do 10 many, ale maga Pyro to może sobie mieć te 8 many i to nic że ma od zatrzęsienia innych spelli, które prawie nic nie kosztują a targają tobą na lewo i prawo X_X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik jest właśnie po to, aby rzucać czarami. Przecież to oczywiste. Bez tego byłby beznadziejny.

Zresztą, gdyby magik był dla n00bów jak to stwierdzasz, to by ich było zdecydowanie więcej w czołówce. A jakoś na wyższych rankingach magik to nie jest zbyt częsty przeciwnik. Można więc sobie z nim radzić? Można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talia maga jest chyba stworzona dla totalnych noobów. Wrzuci taki delikwent 2x Pyroblast, 2x Fireball i nasra tych tauntów + kilka kart z spell dmg, a potem tylko się chowa i to nic że przeciwnik ma lepszą talię... noob zawsze wygra pierdami po 10+ dmg co rundę.

Pomijając to, że generalnie magiem gra się tak, że Frostbolt/Fireball używa się do kontrolowania planszy, a Pyroblasta jako finishera, to nie ważne jaką kto ma talię, kiedy nie potrafi się dostosować strategii do konkretnego przeciwnika.

Dla Priesta znerfili Mind Control z 8 do 10 many, ale maga Pyro to może sobie mieć te 8 many i to nic że ma od zatrzęsienia innych spelli, które prawie nic nie kosztują a targają tobą na lewo i prawo X_X

Tyle, że mag wypali Pyroblasta i nic z nim więcej nie zrobi.

Za to priest nie dość, że uzyska (przeważnie) bardzo mocną kartę, to jeszcze pozbawi jej ciebie, przez co nie dość, że musisz się teraz pozbyć 'swojego' stwora, to jeszcze zmarnowałeś turę (albo jej część) żeby go wcześniej wystawić (a teraz musisz zmarnować kolejną).

Zresztą, gdyby magik był dla n00bów jak to stwierdzasz, to by ich było zdecydowanie więcej w czołówce. A jakoś na wyższych rankingach magik to nie jest zbyt częsty przeciwnik. Można więc sobie z nim radzić? Można.

Na większości turniejów nadal jest przynajmniej jeden mage w czołówce. Nie jest to poziom przed nerfem, gdzie podczas jednej edycji ManaGrind mag zajmował pierwsze cztery miejsca na obu (!) serwerach, ale nadal jest to bardzo mocna klasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zaskakująco wielu ludzi ma decki praktycznie turniejowe, z masą legend (Sylvanas, Overspark, Ragnaros, Alexstrasza, Black Knight itp.) i epików. Po resecie rankingów, oglądając streamerów to praktycznie każdy przeciwnik sprawiał problemy a wbijanie ranków zajmuje im sporo więcej czasu. Poza tym są decki naprawdę tanie do złożenia (Warlock rush, niektóre odmiany rogala, hunter rush) i do tego mocne, którymi też gra sporo osób. Ktoś grający rzadko, skleconym z tego co jest mu dostępne deckiem naprawdę wiele w tym momencie nie zdziała.

Btw, pisząc 'tanie' nie mam też na myśli decków złożonych z samych rare i zwykłych kart. Takie decki też zwykle mają choćby Sylvanas i Leeroya.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...