Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda

Polecane posty

Ale właśnie chodzi mi o to, że format jest ostatnią deską ratunku. Musi być jakiś sposób, by wyeliminować ten błąd. Nie wiem, kiedy się on pojawił, po prostu niedawno włączyłem Vice City i postać "ciągnęło" na prawo, w innych grach podobnie. Tylko dlaczego w większości gier wszystko działa normalnie? Zauważyłem jeszcze, że w najnowszych produkcjach ów błąd się nie pojawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak mam, ale naciśniecie kilka razy SHIFTA (wiecie jak wyłączyć klawisze filtru, tzn. opcję po 5 krotnym naciśnięciu tego klawisza?) eliminuje ten błąd. Wiem też, że w starszych klawiaturach nie można naciskać jednocześnie strzałek - do przodu i w prawo, bo wtedy postać/pojazd wogóle nie reaguje. Nie dotyczy to naciśnięcia tej samej kombinacji ale ze strzałką w lewo. To dopiero jest idiotyzm :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb w Panelu Sterowania. Możliwe, że problem powodowany jest przez Ułatwienia dostępu (proponuję wyłączyć wszystkie pod Opcje ułatwień dostępu).

Jeśli to nie pomoże, czy mógłbyś podać te kilka gier, w jakich występuje ten problem? Brzmi dość niesamowicie, a niektóre gry mają taki problem, że jeśli zapiszesz grę idąc w prawo, po wczytaniu postać nadal będzie szła w prawo i da się z tym niewiele zrobić.

Pozdrawiam,

Voldor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w Opcjach Ułatwień Dostępu nie mam nic włączonego. Problem ten ostatnio wystąpił w GTA:Vice City i Duke Nukem 3D :D Tego sposobu ze sterownikami na razie nie mogę wypróbować, ponieważ nie wiem, gdzie mam te sterowniki (w przypadku, gdybym chciał je zainstalować znowu). W ogóle z moim kompem dzieją się dziwne rzeczy. Kiedyś już o tym wspominałem. Podobno przyczyną miał być zły zasilacz, ale nie w tym tkwił problem. Któregoś dnia próbuję uruchomić grę, w którą grałem wcześniej (The Simpsons:Hit & Run) i ekran robi się ciemny, próbuje załadować się gra i...wywala mnie z powrotem do pulpitu. I to samo powtarza się przy próbie uruchomienia Land Of The Dead, Starsky & Hutch i kolejnych "wybranych" tytułów. Może te dewa problemy są jakoś ze sobą połączone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z wywalaniem do pulpitu są w wielu przypadkach powodowane przez stare sterowniki do karty graficznej (a czasami, choć rzadziej, przez NOWE sterowniki do karty graficznej(!))

Co się dzieje, kiedy przytrzymujesz przycisk skrętu w lewo? Czy postać zatrzymuje się? Co się dzieje kiedy naciskasz przycisk skrętu w prawo? Może masz podłączony do komputera jakiś gamepad/kierownicę/joypad który jest nieco przekrzywiony/nieskalibrowany?

PS. Nie wydaje mi się, aby te problemy były ze sobą powiązane...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy naciskam przycisk skrętu w lewo, postać i tak skręca w prawo. Na naciśnięcie skrętu w prawo nie wiadomo, jak reaguje komp, bo postać cały czas porusza się w tą stronę. Czasem mam podłączoną przejściówkę z padem od PSXa, ale ten problem występował chyba zanim kupiłem przejściówę. Zresztą nawet gdy ją odłącze, nic się nie zmienia. A co byście radzili mi zrobić z tymi sterownikami do karty graficznej (przypominam - Radeon 9550)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz, która jeszcze przychodzi mi do głowy: możesz mieć jakiś konroler-ducha, który jest zainstalowany w systemie i systemowi wydaje się, że wysyła dane. Aby takiego znaleźć, wejdź w menedżer urządzeń, zaznacz Widok->Pokaż ukryte urządzenia i odinstaluj wszystkie klawiatury/myszy/gamepady etc których nie używasz.

Co do karty, radzę zaktualizować sterowniki (http://www.ati.com). Jeśli już to zrobiłeś - może przyczyny problemu trzeba poszukać gdzie indziej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu mam pewien problem:

2 lata temu kupilem kompa z sempronem 2200+ w zestawie. nastepnie po ktorejs tam reinstalacji systemu przestalo mi wykrywac ten procesor a na jego miejscu wyswietla mi athlona 1200mhz da sie temu w jakis prosty sposob zaradzic ?

-Socket A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer nie działa wolniej to po co temu zaradzać? Właściwie to wychodzi na jedno, bo Athlony są szybsze od sempronów (chyba :D) może sprubój EVEREST odpalić i zobaczyć jak on pokazuje, możesz spróbować zresetować BIOS ale stracisz swoje ustawienia. Ale tak jak mówiłem, jeśli komputer działa z taką samą wydajnością jak na początku to po co się martwić paroma literkami i cyferkami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w biosie zmień taktowanie magistrali, najpewniej masz 133MHz a powinno być 166MHz (w zasadzie nie napisałeś jaki socket).

prawda mam taktowanie 133mhz, ale mam 2 opcje zmiany taktowania by jumper i manual jak biore by jumper to w biosie nie moge tego zmienic natomiast po wybraniu opcji manual wyskakuje mi warning ze opcja ta jest tylko do procesorow po overclockingu :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To jest moj sprzęt:

AMD Athlon 64, 2600 MHz (9 x 289) 4100+

DFI nF4 Ultra - D - (N4D510-XCEL2) 3.16RS MODDED BY HELLFIRE

XFX 7900GT EXTREME XT 550/1630 MHz

Creative SB X-Fi Sound Card

TAGAN TG430-U15 430W

ST3160827AS

2x512 GeIL CL2-2-2 UltraX400

Chciałem sobie przetestowac nową karte w 3dmarkach i porownać wyniki. I tu pojawia sie problem. 3dmark01 przeszedl bez problemu natomiast w 2003 i 2005 juz pojawiaja sie artefakty i co dziwne w testach Battle of Proxycon i ragtroll - po tym tescie to musze restart robic (03), Feature tests i Batch size test (05). Jeżeli wezme zakładke details w obu to tak jakby nierozpoznaje karty tzn. niewyświetla

VGA Memory Clock 0.0 Hz

VGA Core Clock 0.0 Hz

Acha w 05 mam do wyboru tylko Game test (musze sam reszte wybrać)

Co do gier to np. NFS Most Wanted chodzi normalnie na max detalach jeszcze Oblivion prawie tzn. normalnie chodzi ale jak wezme Alt+Tab i wejde spowrotem to juz pojawiaja sie arty, dziwne.

Testowalem na róznych sterownika (płyta i karta graficzna) i na defaultowych ustawieniach bez OC. Super Pi 1,4, Prime 95, SP2004 - bez problemu. Mam nadzieje ze ktoś mi pomoże. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w biosie zmień taktowanie magistrali, najpewniej masz 133MHz a powinno być 166MHz (w zasadzie nie napisałeś jaki socket).

To nie to. Zauważyłeś, że ma Semprona a napisał, że teraz wykrywa mu Athlona? To raczej nie znaczy że się przetaktował ;)

A co do postu który jest zaraz nad tym:

Podaj jaki masz system operacyjny, ale wygląda to na problem z jakimiś sterownikami bądź z wykrywaniem sprzętu. Może ze złączem PCIE albo AGP w zależności na jakim karta jest oczywiście. :D Ale najpewniej to system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem niedawno nową płytę i procka. Płyta to MicroStar MS-6702E K8T Neo2-F K8T800Pro Socket939 a procesor AMD Athlon 3800+ . Po podłączeniu wszystkiego nie uruchamia się wogóle BIOS. Komputer chodzi ale nie działa ani przycisk restart ani brzęczek. Przez cały czas świeci sie tylko pomarańczowa lampka zielona wogóle. Co może być przyczyną :?: Może coś źle podłączyłem ale próbowałem już na tyle sposobów wg intrukcji a i tak nic :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz wszystko, pozostaw podłączone płytę, procek, pamięć i grafikę. zobacz czy wstanie. upewnij się jeszcze że dobrze podpiąłeś przyciski. jeśli wstanie, to podłączaj pojedynczo inne elementy i sprawdzaj czy się włącza.

jeśli nie wstaje, to wyciągnij jeszcze ram i grafikę, bios powinien zapiszczeć. jeśli masz możliwości (znajomych): sprawdź wszystko na innym zasilaczu najlepiej firmowym, wypróbuj swój procek na innej płycie, wypróbuj swoją płytę z innym prockiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, że to spalony procesor :?: Przy jednym uruchomieniu kompa coś tylko strzeliło i komp się wyłączył. Było czuć lekki smród ale z wyglądu nic nie wskazuje na to, żeby cos było spalone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...