Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Xbox czy PS3 II

Polecane posty

Witam,

Chciał bym kupić konsolę PS3 slim

Czy jest jakaś różnica pomiędzy 120gb a 250gb ?

I czy np. RDR wygląda tu lepiej czy gorzej niż na X klocku ?

I czy RDR ma opcję j. polskiego czy jest tylko w wersji angielskiej ?

1. Pomyślmy, pewnie różnią się wielkością dysku.

2. Jak 90% multiplatform lepiej gra działa na x360.

3. Z tego co się orientuję tylko ang.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - przeanalizuj wszystkie "za" i "przeciw", to będziesz wiedział co kupić. Poza tym, to te 200 zł, które wydasz na abonament na net do Xboxa 360 są tak jakby gratisem, bo PS3 jest mniej-więcej o tyle droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 200 zł

Dostaniesz za mniej ;p

@Ashariel - Jeśli już zdecydujesz się na X360 to zdecydowanie warto. Za tą dyszkę~ miesięcznie dostajesz parę fajnych ''ficzerów'', których nie ma na darmowym PSN, m.in. cross-game chat. Do tego trzeba dodać, że Live Marketplace oferuje więcej ciekawych rzeczy niż PSStore. Do plusów multi na X360 należy też dodać większe społeczności graczy. Zwłaszcza w FPS.

Ogólnie to jeśli nie interesuje cię szerszy wybór 'ikskluziwów', oglądanie filmów w HD i jesteś gotowy płacić za multi to bierz konsolę MS. Dużymi plusami tej konsoli jest też Kinect, który potencjałem bije na głowę Move i zdecydowanie lepszy pad. PS3 oferuje mniejszą awaryjność (chociaż teraz statystyki różnią się nieznacznie tylko na korzyść sprzętu Sony), lepszy plan wydawniczy na rok 2011 i Bluray. Lepszej jakości tytuły multiplatformowe na X360 IMO skończą się już niedługo. PS3 nie jest już ''super trudnym sprzętem'' i twórcy zaczynają doceniać jego moc i to widać po niektórych nowych produkcjach, które prezentują się lepiej na PS3 (MoH 2010, AC:B, przyszły Portal 2) lub wyglądają identycznie (m.in. Castlevania). Najważniejsze to, żebyś nie dał sobie wmówić, że gorsza jakość na PS3 wynika z małych możliwości tego urządzenia. Jest też jeden argument przemawiający na korzyść PS3. Jest to sprzęt nowszy i pewnym jest, że jako pierwsi z nową konsolą wyjdą ludzie z MS i co za tym idzie żywotność PS3 będzie odrobinę dłuższa. Wystarczy spojrzeć co działo się z pierwszym XBOXem i co dzieje się z PS2 po wyjściu obecnej generacji.

Jak dla mnie obie konsole mają swoje atuty i czego byś nie wybrał to będziesz zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Geexe

No możliwe, że ''lepszy'' to złe słowo, bo niektórzy wolą trzecie Gearsy niż kilkanaście innych tytułów. Kwestia gustu. Powinienem napisać, ze plan jest bardziej zróżnicowany, bo o ile Sony wyraźnie stara się dostarczyć rozrywkę do różnych grup graczy, tak MS skupia się na graczach casualowych (co broń Boże złe nie jest) i przy tym olewa odrobinę inne grupy. Gearsy, Forza, XCOM, Hybrid i drugi Alan (z tego co wiem to jeszcze nie jest oficjalnie zapowiedziany) to trochę mało IMO. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pada od PS3 da się przyzwyczaić, multi też znowu najgorsze nie jest (kto grał na Wii, ten wie o czym mówię), za to xbox również ma ma ciekawe tytuły na wyłączność do zaoferowania. Moim zdaniem plusu obu systemów się równoważą. Nie ważne co kupisz i tak będziesz zadowolony, bo obie konsole są warte swojej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem co wybrać. Wszystkie gry co mi się podobają są multiplatformami. A zależy mi na dobrym multi i wygodnym padzie. (xbox) Ale ciągnie mnie do exclusiwów z PS3 (GoW3. GT5).

Jeśli chcesz tylko multi (czyli sama gra) to bierz PS3, bo jest za darmo. Jeżeli zależy Ci też na bogatym ,,zapleczu" to zdecydowanie warto płacić za LIVE. Można swobodnie chatować, duuuuuuży wybór gier arcadowych i ogólnie Xlive jest jakby dla mnie cieplejszy. Cóż, co do exclusivów. God Of War i Killzone, to naprawdę świetne gry, ale za to za rok na xboxa wychodzi Gears of War, może kontynuacja świetnego Alana Wake i oczywiście Forza 4. Wybór należy do ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za to za rok na xboxa wychodzi Gears of War, może kontynuacja świetnego Alana Wake i oczywiście Forza 4.

Nie chcę tu zabrzmieć fanbojowato(fanbojsko? ), ale w 2011 na PS3 wychodzi ~20 exów. I'm just sayin'...

A jakie to exclusivy. Bez jaj nigdzie w internecie nie mogę znaleźć spisu exclusivów dla X0 i PS3 :(.

Co do fanbojowatości. Mam to głęboko w anusie czy ktoś jest fanbojem czy nie. Mi się bardziej podoba X0 i nic tego zdania nie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ps3 i nigdy bym na x boxa nie zamienił

@up

Z czego z 7 fajnych. ;) Tak samo na Xboksa wychodzi jak się wszystko policzy ponad 10 exów, ale ile z tego jest naprawdę godnych uwagi.

Jedyna gra którą bym chciał na ps3 to Halo reach ale reszto to .... <zieeeeew>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samego Kinecta ma wyjść z 20 tytułów, więc gdyby to dodać do tych 10 "prawdziwych gier", nawet bez produkcji z XBLA sumka jest już całkiem niezła. Oczywiście nie każdy musi od razu kupować dodatkowy kontroler, kwestia gustu. Już kilkakrotnie podkreślałem, że dla mnie w tym roku na xbox'a mogłyby wyjść tylko trzecie Gearsy i bym nie narzekał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"casual bullshit'ów"

Za ten zwrot mam ochotę dać w mordę twórcy tej listy. ;p

Na liście X360 nie ma Breach (fajnie zapowiadający się FPS), Hybrid (nastawiony na grę w sieci FPS), Draco (nie wiem jak to będzie wyglądać i możliwe, że jest on tylko pod Kinecta), Last Templar (wyjdzie też na PC) czy Codename Kingdoms (nie ma go na liście z podobnego względu co Twisted Metal i The Last Guardian - nie wiadomo czy się pojawi w tym roku). Wbrew pozorom gry na Kinecta mogą okazać się bardziej grywalne niż te wielkie, fantastycznie prezentujące się bombki na konsolę Sony. Kinect to urządzenie o poteżnym potencjale (Move to przy tym zabawka) i jeśli MS dobrze dobierze developerów to jeszcze ten rok może wygrać. Bo nie chodzi o to czego jest więcej, co lepiej prezentuje się graficznie czy co jest po prostu lepsze. Chodzi o to co się lepiej sprzeda ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kinecta to dla mnie jedyną pozycją godną uwagi jest Dance Central. No i może Kinemactimals, bo czasem fajnie jest pomiziać tygryska. :happy: Co do Move, hmm, IMO na razie fajnych gier nie ma, a jak są to są to zwykłe produkcje z patchami dodającymi obsługę Move, ale FAIL-em jest to, że w LBP2 nie ma obsługi tegoż kontrolera. A w tej grze sprawdziłoby się to jak w żadnej innej. :P

P.S. Co do exów dla mnie w tym roku na PS3 są ważne:

-Uncharted 3

-KZ3(przekonałem się do 3 :) )

-InFamous 2

-ICO Collection :)

P.S. 2

Nie wiem czy słyszeliście/czytaliście, ale MS się chwali, że opchnął 8mln Kinectów, a Sony nie opchnęło nawet 5 mln(4,5 chyba). :) Aż dziwne, bo stawiałem, że Move się lepiej sprzeda. o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsługę Move, ale FAIL-em jest to, że w LBP2 nie ma obsługi tegoż kontrolera

http://s.cdaction.pl/obrazki//littlebigpla...cenzja_4b6i.jpg Was, herr Suteq?

opchnął 8mln Kinectów

Opchnął sklepom, ile z tego się sprzedało - nie wiadomo. Dziwne, że jak Move sprzedano sklepom, to podkreślano to przy każdej okazji, a w przypadku Kinecta jest jakoś cicho.

Ale trzeba oddać M$ sprawiedliwość - zadbali o dobry start Kinecta, Sony nieco pokpiło sprawę z tytułami na Move, takie Sorcery na starcie miałoby kapitalny wpływ na sprzedaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBP2 nie ma obsługi tegoż kontrolera

Na okładce chyba jest znaczek ''PS Move Features''. Chyba, że o czymś nie wiem. ;p

Nie wiem czy słyszeliście/czytaliście, ale MS się chwali, że opchnął 8mln Kinectów, a Sony nie opchnęło nawet 5 mln(4,5 chyba). :) Aż dziwne, bo stawiałem, że Move się lepiej sprzeda. o_O

Kinect >>> Move. Do tego należy dodać kampanię reklamową, którą MS miał lepszą i fakt, że X360 jest więcej niż PS3. No i pod względem tegorocznych tytułów Kinect wygrywa z Move bezsprzecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tvgry.pl mówili, że gra nie ma obsługi Move'a, więc albo ich wersja nie miała(w co osobiście wątpię), albo go nie ma.

Opchnął sklepom, ile z tego się sprzedało - nie wiadomo. Dziwne, że jak Move sprzedano sklepom, to podkreślano to przy każdej okazji, a w przypadku Kinecta jest jakoś cicho.

MS w oficjalnym ogłoszeniu też napisał, że to jest ilość jaka została sprzedana sklepom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom gry na Kinecta mogą okazać się bardziej grywalne niż te wielkie, fantastycznie prezentujące się bombki na konsolę Sony. Kinect to urządzenie o poteżnym potencjale (Move to przy tym zabawka) i jeśli MS dobrze dobierze developerów to jeszcze ten rok może wygrać. Bo nie chodzi o to czego jest więcej, co lepiej prezentuje się graficznie czy co jest po prostu lepsze. Chodzi o to co się lepiej sprzeda ;)

Muszę się z tobą zgodzić i nie. Kinect jest i będzie lepszy od Mova (duuuuuuużo bardziej precyzyjny, na pewno będą kolejne patche), ale szczerze wątpię, nawet jako posiadacz X0, że gry na Kinecta będą bardziej grywalne niż taki Uncharted 3. Killzone 3 IMO będzie klapą, bo ile razy można strzelać do takich samych niemilców?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...