Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Odtwarzacze mp3/mp4

Polecane posty

Dobra panowie - jest sprawa i przyda się Wasza pomoc.

Mam do wydania na mp3 player do 300 złotych z groszami. Moje minimum to 512 mb (najlepiej jakby dalo się trafić gigówkę) i to w sumie wszystko. Nie musi mieć dyktafonu, może być radio (choć nie musi). Co jest dla mnie ważne: powinien być niewielki (jak pen-drive, coś na ten styl), w miarę lekki i z dobrym stykiem na słuchawki (tak abym nie musiał tego lutować po pół roku). Co do firmy - nie musi być to oczywiście Hi-End i wogóle wypas na krzyżu, ale zależy mi także żeby to nie był produkt marki "Blue-Sky" czy "NoName".

Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszke nie bezposrednio o odtwarzaczach. Chodzi mi o to jaki model sluchawek Creativa jest w odtwarzaczach MuVo - czy sa to najtansze EP-180 (dostepne na allegro za mniej niz 20zl)?

W tych oryginalnych sluchawkach pogial mi sie kabel i chcialem kupic nowe. Skusilem sie jednak na Sennheisery mx300, ktore na papierze maja lepsze parametry (pasmo przenoszenia 18Hz-20kHz w porownianiu do 20Hz-20kHz u cretiva, czy dynamika 116dB/MW wzgledem 112 u creativa) ale w porownaniu juz bezposrednim (na uszach) sa duzo gorsze od tanszego creativa!! -Basy nie brzmia tak mocno i dzwiek jest w ogole jakis taki pusty.

Czemu przy lepszych paramtrach sluchawki sennheisera okazuja sie gorsze?

I wracam do pytania z poczatku - czy oryginalne sluchawki dodawana do odtwarzacza mp3 to sa wlasnie te tanie (wygladem pasuja) czy moze jakies drozsze, bo nie ukrywam ze chetnie wrocilbym do jakosci oryginalnych sluchawek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych oryginalnych sluchawkach pogial mi sie kabel i chcialem kupic nowe. Skusilem sie jednak na Sennheisery mx300, ktore na papierze maja lepsze parametry (pasmo przenoszenia 18Hz-20kHz w porownianiu do 20Hz-20kHz u cretiva, czy dynamika 116dB/MW wzgledem 112 u creativa) ale w porownaniu juz bezposrednim (na uszach) sa duzo gorsze od tanszego creativa!! -Basy nie brzmia tak mocno i dzwiek jest w ogole jakis taki pusty.

Czemu przy lepszych paramtrach sluchawki sennheisera okazuja sie gorsze?

Pytanie z dziedziny fizyki ;)

Odpowiedz nie jest prosta. Dzwiek to fala mechaniczna. Do wytworzenia takiej fali uzywa sie membrany glosnika. Wprawaiajac ja w drgania o danej czestotliwosci uzyskuje sie odpowiedni dzwiek.

Prosta i przyjemna teoria, ale w praktyce robi sie nieco gorzej. Membrana nie jest niewazka, ma tez dosyc duzy opor. Przez co wybicie jej z polozenia rownowagi wymaga wiekszej energi (czasu). To powoduje, ze wysokie dzwieki nie sa odtwarzane dokladnie, powstaja znieksztalcenia. Dzwiek staje sie wytlumiony.

Teraz caly dowcip polega na tym, zeby tak dobrac material na membrane, aby amplituda byla jak najwieksza na wszystkich czestotliwosciach. Oczywiscie, nie jest mozliwe idealne pokrycie calego zakresu slyszalnego. Membrana, bedzie wpadac w rezonansy i takie tam pierdoly. Dlatego w kolumnach uzywa sie 3+ glosnikow. Kazdy na konkretny zakres. Dopiero w takim sprzecie mozesz liczy, na bardzo dobre odwzorowanie dzwieku.

Czemu sluchawki Creative'a sa lepsze? To chyba oczywiste, bo Creative robi sprzet na najwyzszym poziomie OooO !!! ;) Poza tym to ich odtwarzacz, wiec mogli dobrac wszystkie jego parametry tak, zeby brzmialo to najlepiej na ich sluchawkach. Opor elektryczny sluchawek tez ma znaczenie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może ktoś doradzi. Mianowicie nie bardzo się orientuje w odtwarzaczach MP3 a mam zamiar komuś sprawić taki prezent i stąd garść pytań.

Co powinien posiadać dobry MP3?

Czy w cenie do 250zł nabędę jakiś dobry MP3?

Czy możecie zaproponować jakiś dobry MP3 za kwotę do 250zł?

Czy możecie podać jakąś fachową stronkę o tym sprzęcie? Bo to, co na razie znalazłem to tylko strony producencie a tam każdy zachwala swoje i ściemnia na potęgę.

O co chodzi z tym MP4?

Czy to się bardziej opłaci (jest lepsze) niż MP3?

Jeśli tak to:

Co powinien posiadać dobry MP4?

Czy w cenie do 250 zł nabędę jakiś dobry MP3? Jeśli nie to, w jakiej cenie?

Czy możecie zaproponować jakiś dobry MP4 za kwotę 250 zł? Jeśli nie to, za jaką?

Czy możecie podać jakąś fachową stronkę o tym sprzęcie?

Za fachowe i poważne odpowiedzi z góry dziękuje.

PS. Sprawa jest pilna proszę o szybką i wyczerpującą odpowiedź. Jeszcze raz dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry odtwarzacz MP3 powinna cechowac dobra jakosc dzwieku i moim zdaniem to jets najwazniejsze. Co z tego, ze odtwarzacz ma dyktafon, skoro w 99% przenosnych odtwarzaczy posiada bardzo slaby dyktafon (na tym polu wyroznia sie firma iRiver, ktorej playerki posiadaja bardzo dobry dyktafon). Przydatne moze byc radio FM, obecnie na rynku bardzo duzo playerkow je posiada.

Do 250 zl nie znajdziesz zadnej rewelacji. Do tej sumy mozesz kupic cos Sandiska, MPio. NIE polecam firmy Creativ, ktora moim zdaniem jak i wielu osob, jest przereklamowana, firma ta robi slabe odtwarzacze.

Na Twoim miejscu uzbieralbym 350 zł i kupil cos firmy iRiver (modele t10, t20 , t30 sa bardzo udane), albo firmy iAudio.

Co do stronki, to polecam www.forum.mp3store.pl , jest tam duzo ludzi, ktorzy sa obeznani z tematem.

Odtwarzacze MP4, odtwarzaja filmiki w tym formacie (MP4 :) ), ale kupowanie tych playerkow mija sie z celem i od razu mozesz i nich zapomniec.

Na dzien dzisiejszy polecam iRiver T10 (mam 512MB i jestem bardzo zadowolony), na allegro mozesz kupic wersje amerykanska, ktora posiada radio, europejska radia nie ma. To samo tyczy sie T20 i T30, oprogramowanie tych playerkow jest takie samo, roznia sie tylko wygladem. Cena powinna wynosic kolo 350 zł, osobiscie uwazam ze warto.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam sony nw-e107 :] posiada 1gb [beeep]ista moc basu <wszesniej testowalem muvo :/ nie ma porownania sony goruje> sluchawki jak narazie dobrze sie sprawuja nie pierdza i moze nie wygladaja ale tez moc maja bardzo dobra <w muvo po 2 miesiacach nie dzialaly> wiec serdecznie polecam jedyny minus to uzywanie programu sonicstage :/ :/ zjebany on zdeka jest ale da sie przyzwyczaic .oO menu jest intuicyjne i co jeszcze hmm cena w rtveuroagd kupilem za 430 zl wiec przystepna wg mnie jak na sony kolor pomaranczowy :] pozdrawiam i prosze o pomoc z telefonami .oO temat : TELEFONY nokia 6020 , motorola L6 i samsung sgh-x640

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić odtwarzacz mp3 Mpio FY500 – 512MB

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21139

Chciałbym wiedzieć co o nim myślicie

Wygląda na solidny i dobry odtwarzacz mp3. Cena 359 złotych też nie jest wygórowana, choć zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad wersją 1GB, troszkę więcej pieniędzy, a mamy o 2 razy pojemniejszy model. Cena z komputronika jest jedna z najniższych w Internecie, więc warto tym razem dokonać tam zakupu.

czy warto go kupić czy morze

Wybrałbym jednak morze. Plaża, kąpiele, opalanie się, to niezapomniane chwile, zaś odtwarzać mp3 to materialna rzecz, którą można stracić w wiadomy sposób. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym sobie kupić odtwarzacz MP3. Mam na oku PENTAGRAM Vanquish FM RT 512MB.

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=11267

Zwróciłem na niego uwagę, ponieważ ma wbudowany nadajnik FM.

Co o nim sądzicie?

I czy opłaca się jednak kupić 1 GB?

Z góry dziękuje.

Tak sobie czytam tego posta i mysle sobie cos Ci sie chlopie popierniczylo, "nadajnik FM". Mysle sobie raczej odbiornik, wiec patrze pod link, ktory podales i mnie zatkalo. Nadajnik FM :!: Spoko pomysl, ciekawe tylko co na to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji :?: Jakby na to nie patrzec jest to nielegalnie nadawany sygnal :rotfl:

512 MB spokojnie wystarczy do codziennego uzytku. Takze o ile nie zmierzasz regularnie rozstawac sie z kompem, to nie kupuj wersji 1 GB. (chociaz na 2 tygodnie wakacji to mi 1,5 GB tak na styk bylo)

Nie wiem jak to to gra, wiec poszukaj jakichs opini o nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam tego posta i mysle sobie cos Ci sie chlopie popierniczylo, "nadajnik FM". Mysle sobie raczej odbiornik, wiec patrze pod link, ktory podales i mnie zatkalo. Nadajnik FM Exclamation Spoko pomysl, ciekawe tylko co na to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Question Jakby na to nie patrzec jest to nielegalnie nadawany sygnal Rotfl

Taki z tym problem, że jak słuchasz muzyki np. w zamkniętym samochodzie, to możesz słuchać jej przez zestaw audio, ale kiedy wyjedziesz na zewnątrz samochodu sygnał jest za słaby na słuchanie tej muzyki. Widziałem już gdzieś same transmitery sygnału (zamiast słuchawek się podłączało), i miało to zasięg bodaj 5m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z dostępami do katalogów na odtwarzaczach flash ? Mam THOMPSON LYRA i nie mam mozliwości odtwarzania z katalogów wogóle. Piszcie jak jest w waszych odtwarzaczach. (czy można np zrobić listę odtwarzanych katalogów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey mam odtwarzacz MP3 marki MONBEQ. Super urządzonko - ale trochę mało pamięci tylko 128 MB. Nie było z nim żadnego problemu do pewnego czasu. Otóż po wgraniu piosenek, niektóre same się urywają tzn. Włączam utwór, odgrywa się z 10 sekund i wraca do początku, albo przechodzi do połowy utworu następnego. Widział ktoś kiedyś coś podobnego? Przed wgraniem piosenek robiłem format pamięci (nie tym co dali softem tylko w Windzie) i zmieniłem nazwy piosenek do 8 znaków.

Druga sprawa --> opracowałem sam możliwość korzystania z baterii AA a nie tylko standartowych AAA. Wszystko pięknie działa ale jak podłączę właśnie baterie AA i to jeszcze akumulatorki, to nie mogę dać głośności więcej niż 65 %. Sprzęt od razu się zawiesza. Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy po kolej, czyli od konca :)

Akumulatorki daja nizsze napiecie, niz normalne baterie, dlatego gdy przekraczasz pewien pobor mocy to okazuje sie, ze napiecie jest za niskie. Sprzet interpretuje to jako rozladowana baterie, albo sie wiesza.

Takie przeskoki sugeruja pofragmentowana pamiec, moze sformatuj to dolaczonym softem :?:

Jezeli nie, to moze poprostu cos sie zkaszanilo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wolan -->

Heh a więc aby móc używać baterii AA trzeba było dołożyć pewną 'małą' cześć. U mnie posłużyła do tego celu mała skrzyneczka od zegarka (to gdzie wkłada się baterie) Trzeba było to odczepić i zmniejszyć do możliwie najmniejszych rozmiarów. Nawet nic nie musiałem lutować - jedynie zwarłem kabelki od biegunów w odtwarzaczu ze skrzyneczką. Na koniec pozostało przyczepić do MP3 skrzyneczkę, czarną izolacją i gotowe - źródło energii właściwe za free i koniec z bateriami AAA! Mam akumulatorki GP 1800 - dwie starczają na ok. 20 h pracy non stop. :lol:

Jak to mówią dla chcącego nic trudnego - polska myśl techniczna znajdzie sposób na all :D

Jak ktoś nie może sobie wyobrazić wyglądu takiego samodziału, mogę fotkę zamieścić :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację Krzychu ale akurat nie mam pod ręką 150 zł na ładowarkę i kolejnych 50 na 2 bateryjki a tak mam to z głowy. A no i dochodzi ta radość z zaskakiwania ludzi – wchodzisz do marketu a ochroniarz - "Jej! co pan tam ma?" No i oczy takie robi :shock: :shock: . Heh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...