Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Odtwarzacze mp3/mp4

Polecane posty

Witam.

Chciał bym kupić MP3 Player do 800 zł. Jest wogle sens wydawać tyle kasy na Playera? Szczególnie zainteresowałem się Sony. Dwie sprawy. 50 H odtwarzania muzyki! Gdzie reszta ma po 15H. Oraz system ATRAC3. Dzięki niemu na 1 GB można zapisać około 44 Audio-CD!

http://www.odtwarzaczemp3.pl/?com=PT/413&a...qrjpfmtqqjpqumi <---- Tutaj conieco o Playerze SONY.

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Może mnie ktoś oświecić, czy to jakaś rewolucja, czy tylko tani chwyt reklamowy? W MP3 Playerach sa pamięci typu Flash. Nie mylę się? Nie są one wymienne? Bo jednak nawet ten 1 GB to troche mało :/. Jedyna nadzieja w SONY.

PLZ. O szybką odp, bo to wiadomo... Gwiazdka, prezenty ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tinyurl.com/a5qe6

549Zł za 1GB

http://www.apollo.pl/?menu=store&grp=4...er=1&desc=0

tu masz iRiviery i Creativy

np MP3 Player Creative MuVo2 4GB za niecałe 800PLN Brutto

co do akumulatorka to powiem ci jedno - koleżanka ma któregoś z Creative`ów który miał mieć wg producenta czas trzymania "ok 15 godzin" trzyma ok 20 spokojnie mimo że jest ustawiony najczęściej na maxa głośność i potem zaczyna padać, a widziałem też jednego Samsunga który nie trzyma nawet 2/3 czasu deklarowanego przez producenta.

żeby wierzyc w te dane trzeba znaleźć np w sieci człowieka który ma dany egzemplarz i zapytać ile trzyma na 1 ładowaniu. no i lepiej mieć coś z normalnymi akumulatorkami/bateriami bo można wsadzić choćby i najmocniejsze jakie sie dostanie a na jakąś np wyprawę dłuższą wziąć kilka odrazu i mieć pewność że przez tydzień posłuchamy muzyki choćby i brak gniazdka :P sie zdarzył.

co do rodzaju pamięci to większe pojemnościowo playery {np muvo o którym mowa wyżej} mają już mały dysk twardy wbudowany a nie pamięć flash która jest nieekonomiczna w takich wielkościach.

zresztą znalazłem tam nieścisłość:

Sony NW-E407 1 GB

# pamięc flash: 512 MB

mianowicie 1GB to maksymalna wielkość {po wymianie karty pamięci flash z 512 na 1GB we własnym zakresie...

a wogóle to znalazłem tam kilka ciekawych playerków

http://www.odtwarzaczemp3.pl/?com=PT/493&a...qrjpfmtqqjpqumi

długi czas trzymania baterii, dyktafon, mp3, ogg, wma - jeśli tylko plików słuchasz to jest ok

http://www.odtwarzaczemp3.pl/?com=PT/441&a...qrjpfmtqqjpqumi

to co tamten + radio, ale krótszy czas na baterii - wniosek prosty, jeśli naprawdę dużo używasz w różnych warunkach {np biegasz/jeździsz na rowerze w ilościach hurtowych} to przyda sie przedewszystkim radio, a za zaoszczędzoną kasę kup większe akumulatorki :P

--

zastanów się też czy nie warto dołożyć ok 40-50 złotych na coś większego np

http://www.odtwarzaczemp3.pl/?com=PT/290&a...qrjpfmtqqjpqumi

lub ewentualnie

http://www.odtwarzaczemp3.pl/?com=PT/136&a...qrjpfmtqqjpqumi

przy czym z tych dwu wybrał bym pierwszego min ze względu na wymienny akumulator.

Ogólnie zastanów się do czego ci ten odtwarzacz, w jakich warunkach będziesz go eksploatował, może napisz jak spędzasz życie czy jest to raczej siedzenie za biurkiem, dojazdy do pracy samochodem. czy też nie możesz usiedzieć na miejscu do pracy dojeżdzasz na rowerze a w weekendy chocby na 1 dzień wyjeżdzasz w góry żeby po nich pochodzić a w wakacje trudno cie zastać gdzieś bo zawsze jesteś w innym miejscu coś robiąć. od tego bardzo wiele zależy tak przy wyborze MP3 playerka jak choćby przy kupnie telefonu lub aparatu fotograficznego. im więcej wiemy o tobie tym łatwiej pomóc w wyborze "gadżetu" elektronicznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnelem go ze stronki creativa, a ten pliczek nazywa sie: MuVoTX_PCFW_LB_1_10_05

Wiesz co tam nie ma starszego firmware niż te co wgrałeś co oznacza, że chyba nowszego nie ma do tego modelu więc wgrałeś najnowszy :)

Masz tu linka do pomocy Creative'a jak chcesz to napisz do nich co się stało bo ja nie wiem co ci już poradzić :/

http://tinyurl.com/adfvo

Podzieliłem go. Teraz jest nieklikalny, ale za to strony nie rozciąga - RoZy

Wiki-yu: Pozwoliłem sobie zmienić go jednak na klikalnego, dzięki pomocy strony www.tinyurl.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bylo tak :P : moj odtwarzacz mial tylko 25 stopni glownosci, chyba wiesz o co mi chodzi :P a qmpla mial 40 i jego gral glosniej. zobaczylem ze on ma starszy firmware odemnie czyli ten 1.10 czy cos ,a ja mialem 1.14 a na stronce creativa nie bylo nowszego od mojego tylko ten 1.10 to go wgralem i padlo :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za tego linka. Głupio wyszło :?

A co do głośności to pierwszy raz słyszę żeby z nowszym firmware'm mieć ciszej grający odtwarzacz. A twój player ustawiony na maxa grał tak samo głośno jak kumpla, który też miał na maxa głośność w swoim playerze? A może było tak że twoje 25 głośności odpowiadało 40 głośności kumpla? Ja na swoim mam 40/40 głośności (V200) a moi znajomi na MuVach też mają skalę głośności do 40 :? Może twój model był uszkodzony? Teraz to już lepiej napisz do Creative'a o pomoc bo ja już nie czaję jak to się mogło stać z tą głośnością :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten odtwarzacz nie jest uszkodzony dlatego że ma skale do 25 ,siostra ma włąsnie TX SE i ma skale do 25 a moje MUVO n200 ma skale do 40 . Tylko pamiętam że tam przy aktualizacji trzeba było specjalnie przygotować odtwarzacz według instrukcji, i jest jeszcze jeden problem w wymaganiach piszą że oprogramowanie wymaga MUVO TX a do MUVO TX SE nie znalazłem firmware na stronie creativa.Może tutaj jest problem na twoim miejscu skontaktował bym sie z pomocą techniczną i zapytał czy nie możliwości przywrócenia do starego oprogramowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze aby odtawrzacz grał ciszej. Ja gdy wgrałem nowszy firmware (Creative MuVo TxFm), to skala uległa zmianie, właśnie z 40 na 25 i nie odczułem aby głośność była mniejsza. Natomiast odniosłem wrażenie, że bardziej wyraźne stały się zmiany w equalizerze (poprzednio wydawało mi się iż za słabo zmiany wpływają na dźwięk).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel za przeproszeniem bullshit ci wciska :) Ja mam swojego już od 11 miechów i nic się mu nie stało prócz roztrzaskania słuchawek :( Ale to moja wina. Koledzy mają jeszcze dłużej i nic się im nie dzieje. Zresztą Creative to porządna marka jest :D Twój kolega się nie zna albo jaja sobie robi ;)

A teraz mam pytanie odnośnie słuchawek do MuVo V200. Gdzie można dostać porządne słuchawki? Jakie firmy robią porządne słuchawki? Niechcę kupić czegoś co będzie leciuchno przebąkiwało muzykę :( Potrzeba mi czegoś zbliżonego mocą i wygodą do moich słuchawek (te co były z plajerem). Liczę na szybką reakcję bo nie mogę muzy słuchać teraz w tramwaju i busie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Z tego co widziałem poszukując podanych przez was modeli to widzę, że to porządny sprzęt. Można by rzec high endowy ;) Dziś spróbuje upolować Sennheisery o ile uda mi się dostać taki sprzęt w moim mieście ;) Spodziewam się, że macie racje i nie będę zawiedzony, szczególnie że klejf ma taki sam model mp3 playera jak ja :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem nie wiem jak sobie z nim poradzić i chyba będe musiał odesłać mój sprzeę bo i tak jest na gwarancji ;)

- MIanowice byłem u koleżanki i sobie chciałem wgrać muze (512 pameici mam) no i wrzucam kopiuje się tam, nie patrzałem nawet na to :P yły lepsze rzeczy do robienia :) wracam wyskoczył jakis błąd że brak miejsca no i tyle, juz nie patrzyłem werocilem do domu, wkladam playerka jest folder kazik dwa albumy, klikam jeden i jest to samo i od nwoa kazik -> 2 albumy -> kazik -> 2 albumy i tak w kolko a w kazdym nic nie ma!!! a kolezanka miala tam muzyke, poza tym w kazdym z tych pliczkow jest jakaś chyba aplikacja "USBEIODNFOESE" czy cos takiego, i powtarza sie tylko USB i reszta to jakies znaczki dziwne, NIE DA SIĘ TEGO USUNĄĆ zajmuje mi to połowe playerka, i nie da sie usunąć jakiś błąd wyskakuje z wolumiem, prosze o pomoc.. jak się to usuwa..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy jak mówił mój profesor :"nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi"

:arrow: najpierw format: podłączasz odtwarzacz do komputera klikasz jak sie pojawi ikonka w moim komputerze na nim prawym klawiszem myszy i w rozwiniętym menu wybierasz formatuj pokaże ci sie menu formatowania kliknij na przycisk rozpocznij i potwierdz gdzy odtwarzacz sie zapyta czy na pewno :wink:

:arrow: teraz bierzemy sie za sprawdzenie :procedura podobna tylko że zamiast formatuj wybieramy właściwosci i tam wchodzimy w zakładke narzędzia i wybieramy tam sprawdzanie dysku i potwierdzamy w nastepnym menu

mam nadzieje że ci pomogłem co prawda podałem ci jak to jest w win 98 ale w xp jest podobnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się, że macie racje i nie będę zawiedzony, szczególnie że klejf ma taki sam model mp3 playera jak ja Very Happy

sie wie :P porzadny sprzecior :D jedyne co mi przez pol roku sie w nim zepsulo to takie male cos w srodku co przytrzymuje zeby smycz nie wypadla ;/ a na gwarancje za cos takiego oddawac to nie chce mi sie raczej :D

a co do sluchawek

icemat siberia i tak sa nie do pobicia (zwykle, wokoluszne), czasem se podlaczam do odtwarzacza i daja lepiej niz wieza :D

mx550 na allegro widzialem za dosc niewielkie pieniadze

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80917110

ja je kupilem za 89 ale nie narzekam akurat bylem w centrum handlowym z wysylka by sie pokrylo :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokonałem zakupu słuchawek do playerka firmy Sennheiser model MX 550 tak jak klejf poradził i jestem zachwycony. Miał rację, że sprzęt się sprawdzi. Czyściutki dźwięk i głośne granie. tego szukałem. Już nie muszę słuchać rozmów i szumu w tramwaju / busie :) Thx again klejf.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D'artagnan a przeskanowaleś scandiskiem bo mój Muvo n200 też raz zgubił około 300 mega ze swojej pojemności a po tym zabiegu mu przeszło.Spróbuj jescze raz ja pamietam że 2 razy formatowalem i sprawdzałem ,tylko pamietaj najpierw format a pozniej scandisk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np ^^

btw wie ktos gdzie mozna kupic gabki do sluchawek bo <CENZURA> strasznie sie gubi :C

przez miesiac chyba z 4 zgubilem gabki juz ze wszystkich poprzednich sluchawek i nie wiem gdzie to dokupic a kupowanie nowych sluchawek dla ich gabek to raczej odpada :D

wiki-yu: nie wiem jak ty, ale ja nie życzę sobie bluźnienia w mojej obecności tak w życiu codziennym jak i internecie i jako że jest to kulturalne forum to radziłbym stosować jakiś wewnętrzny mechanizm usuwania bluźnierstw przed wysłaniem posta. Z góry dziękuję.

sry ale te gabki potrafia byc naprawde denerwujace :P poza tym nie staram sie sypac przeklenstwami na lewo i prawo tylko zeby ewentualnie podkreslic sytuacje/emocje :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...