Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rimmel

Mysz optyczna i każdy inny gryzoń komputerowy

Polecane posty

A ja mam taki drobny problemik z razerem diamonbackiem. Otóż, jak pewno wiecie, mysz posiada 7 przycisków, przy czym( tak jak kolega wyżej napisał) w grach działają tylko 3. Przyciskom można przypisać jakiś klawisz z klawiatury ale to troche nie teges pamiętać że np pod 7 kryje się "k" więc wszystkie snajperki w grach ustawiamy na "k". w instrukcji jest to tak napisane że niech to drzwi ścisną, wg mnie macro... i assigne a key... to samo. Nie wiecie może co z tym zrobić, czy to przypisawanie jak w przykładzie to jedyna droga?

A tak na marginesie to ten razer wymiata, normalnie cudo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociesz się że nie masz problemów z trzecim klawiszem, co też się zdarza :P

Ale tak na poważnie... Razera nie znam niestety osobiście, więc jedyne co można poradzić to poszukanie do niego nowego softu i /lub sterownika.

Ogólnie to problem z konfiguracją dodatkowych przycisków w grze leży zazwyczaj po stronie gry, ponieważ nawet u tego samego producenta myszek, odwołania do dodatkowych klawiszy moga być inne w 2 różnych modelach (a oba mają po tyle samo klawiszy i ten sam soft).

Ale jest nadzieja. Razer to przecież myszka dla graczy, więc może ma to samo rozwiązanie co myszki z serii Nostromo ;) ?... można było w nich przestawić klawisze by gry rozpoznawały je jako klawisze joysticka. Wtedy nie trzeba było definiować odpowiedników z klawiatury. Spróbuj na początek włączyć joystick w ustawieniach gry i wtedy przypisać klawisz myszki do opowiednigo działania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ja takze od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem Razerka, i jestem po prostu zachwycony :) A wydaje mi sie, ze jak juz kupowac mysz to lepiej chyba troche odlozyc niz kupic cos slabego za 50 - 60 zl. Ja w zadnym wypadku nie zaluje kasy na razera.

:arrow: kubaa - u mnie takie przypadki nie wystapily. Sprobuj, jak juz napisal CataractuS, poszukac softu badz sterownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alo!!

A co myślicie o tym modelu: Logitech Cordless Click! Optical Mouse SE?

Kupiłem ją jak byłem jeszcze młody, niedoświadczony i nie miałem net'a (czyli jakieś 5 miesiący temu :D). Teraz czasem kursor skacze po ekranie ale czy to może być wina podkładki, która ma 5 lat i jest wytarta? I czy jak kupie np. IceMat 2nd Edition to będzie duża różnica w działaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myszka jest niezła, ale imo nie opłaca się ładować w nią Icemata.

Co prawda jeśli dałby do niej teflonowe ślizgacze to efekt na Icemacie byłby piorunujący (w sensie pozytywnym)

Wydaje mi sie, że kupowanie podkładek hi-endowych ma sens w przypadku tylko najlepszych myszek typu Razer/MX choć jak masz kasę to czemu, nie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie podzielam w stu procentach zdanie Pawła. Nie jest zbyt mądrze (chyba, że naprawdę możesz sobie finansowo pozwolić na wieeeeele) kupić podkładkę + ślizgi za cenę wyższą od mychy. A co do twojego problemu - może, aby mysz działała wystarczająco dobrze, spróbuj pojezdzić trochę po stole, innej podkładce itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż tak się złożyło, że muszę jednocześnie wymienić zasilacz, grafikę i mychę, więc jak już kupuję wypasioną grafę i zasiłkę to nie mogę szaleć z mychą. Potrzebna mi jest zwykła, przewodowa, może być kulkowa myszka którą można w miarę komfortowo grać we wszystkie gry, ale jej cena nie powinna przekroczyć 40-50 zł. To nie musi być jakiś wyczesany Logitech z masażem i podgrzewaniem :D tylko zwykła myszka. Co polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wlasciwy temat do mojego problemu ale w koncu to temat o myszach optycznych.

Kupilem taki zestaw - kalwiatura mysz - logitech mx 3000 laser - mam problem z mysza. wszystko podlaczone jest jak nalezy ale mysz nie dziala. Mali sie na niej od spodu dioda ON/OFF ale wciskam connect i niestety nie wykrywa jej. Myslalem ze to moze przez brak odpowiedniej podkladki ale zadne klawisze na myszce tez nie dzialaja. na odbiorniku pali sie tylko jedna diodka "1" ktorej nota bene nie znam znaczenia.

Co moze byc przyczyna niedzialajacej myszki??

Aha - uprzedam ewentualne pytania - z partami kompa jest wszystko OK - zestaw jest podpiety tak jak standartowe myszy/klawiatury - pod PS/2.

Czy ma ktos podobny zestaw i zna znaczenia tych diod na odbiorniku (A / F / 1).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego zestawu (Mam Logitecha G7 + Logitech Ultraflat X) Podkładka na pewno nie jest przyczyną problemu, czasami Logitech dodaje przejśćiówki z PS/2 an USB, jak masz takatą polecam użyć. Sterowniki zainstalowałeś?? Sprawdź, czy na drodze pomiędzy nadajnikiem a myszką nie ma żadnych przeszkód (np. telefon komórkowy, odbiornik radiowy). Dla pewności sprawdź baterie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki są bez znaczenia, nawet bez nich sprzęt jest wykrywany jako standardowy i jako taki działa.

sprawdź tak jak radzi _aston_, czy nie ma problemów w komunikacji. jeśli nie, to weź sprzęt pod pachę i wypróbuj go na innym kompie. jeśli nie działa, to masz problem ze sprzętem.

a nie masz do tego zestawu instrukcji? poszukaj też info na stronie producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm juz dziala ale jestem troche skolowany- otoz w lakonicznej instrukcji (doslownie 3 zdania) jest napisane zeby owa przejsciowke (PS/2 - USB) stosowac w PCtach a odlaczac ja tylko w przypadku laptopow albo w PC ktory nie ma portow PS/2 - jak ze ja mam tradycyjnego PCta to podlaczylem pod PS/2 (z przejsciowka). I tak nie dzialalo.

Jednak w akcie desperacji podlaczylem wbrew zaleceniom instrukcji, czyli tylko pod USB - i DZIALA myszka i klawiatura.

Nie wiem czy to prawidlowo ale wazne ze dziala.

Co do porad na stronie logitecha znalazlem cos takiego ale opisywany sposob nie pomogl u mnie:

If you can synchronize the mouse to the receiver but not the keyboard, or vice versa, please use the following steps to synchronize all the devices together.

1. Remove the batteries from the keyboard.

2. Make sure you have the mouse synchronized. To do this, press the connect button on the receiver, then press the connect button on the mouse.

3. Open the iTouch Configuration Panel by double clicking the iTouch icon in the Systray.

4. Click the Cordless tab.

5. Click the Connect button in the Control Panel. A dialog box will appear instructing you to press the connect button. Before you do, you should re-insert the batteries.

6. After inserting the batteries, press the connect button on the keyboard.

7. Verify both devices function correctly.

If this does not work, please try the steps below:

1. Remove the batteries from the keyboard and press keys on the keyboard repeatedly (as if typing) for approximately one minute. This will clear out the capacitors.

2. Press the Connect button on the receiver.

3. Press the Connect button on the mouse. NOTE: You may need a pencil tip or other small tip to press the connect button.

4. Press the Connect button on the receiver.

5. Insert the batteries back into the keyboard.

6. Press the Connect button on the keyboard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w akcie desperacji podlaczylem wbrew zaleceniom instrukcji, czyli tylko pod USB - i DZIALA myszka i klawiatura.

Nie wiem czy to prawidlowo ale wazne ze dziala.

Jak najbardziej prawidłowo (chociaż wbrew zalecenią producenta), przecież port USB jest poto, żeby z niego korzystać :wink: . Ja miałem przez jakiś rok podłączonego Logitecha MX510 na USB (logitech zalecał i w tym przypadku podłączenie na PS/2), mysz działała w 100% poprawnie. Trochę to dziwne, żę Logitech zaleca podłączanie myszy do USB w komputerach Macintosh, a w PC już nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Icemata i Logitecha G7 to tylko i wyłącznie plota. Dysponuje takim zestawem i wszystko działa pięknie, nie odczuwam żadnych opóźnień czy błędów w odczycie.

Na icemacie to raczej kazda myszka bedzie dzialac, tam nie ma nic takiego co by powodowało złe czytanie ruchu... Co innego ze steelpadami.

Chyba odwrotnie :wink: . Zazwyczanj niektóre myszy nie radząsobie ze szklaną powierzchnią Icemata, gdyż niepoprawnie/niedokładnie odczytują odbity od szklanego Icemata sygnał optyczny/laserowy. Zaś niepoprawne działanie ze Steelpadem jest raczej rzadziej spotykane, ponieważ jego powierzchnia jest wykonana z "normalnych" materiałów i myszy zazwyczaj nie mają prawa gubić się na tym padzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston, to Ty sie mylisz. Na steelpadach sa problemy bo np. promien zle sie odbija od chropowatej powierzchni etc.

Zaś niepoprawne działanie ze Steelpadem jest raczej rzadziej spotykane, ponieważ jego powierzchnia jest wykonana z "normalnych" materiałów i myszy zazwyczaj nie mają prawa gubić się na tym padzie.
<- a jednak :P Poczytaj sobie o steelpadach, nawet w CDA byl artykul o tym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Aston błąd! na steelpadach niektore myszki "wariują" i w ogole jaja są niezłe. Na Icematach raczej jest spokój

Dokładnie... jestem tego żywym przykładem... Miałem steelpada i mycha najzwyczajniej w świecie zwariowała i kursor przy każdym ruchu wyczyniał jakaś 3 kółka, kopy z półobrotu i inne cuda... zmieniłem naIcemata i problem zniknął...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Aston błąd! na steelpadach niektore myszki "wariują" i w ogole jaja są niezłe. Na Icematach raczej jest spokój

Dokładnie... jestem tego żywym przykładem... Miałem steelpada i mycha najzwyczajniej w świecie zwariowała i kursor przy każdym ruchu wyczyniał jakaś 3 kółka, kopy z półobrotu i inne cuda... zmieniłem naIcemata i problem zniknął...

Tak, też miałem taki problem tzn. nie ja, a mój brat - myszka wariowała, kursor się tracił i nic nie dało się z tym zrobić. Zamieniłem mu podkładke na zwykłą szmacianke i wszystko działa OKI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...