Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

IE vs Firefox vs Opera

Polecane posty

Dzisiejszy dzień długo będę pamiętał gdyż minimalizując WoWa komputer zawiesił się a z Firefoxa usunęły się wyszystkie zakładki i cała historia...

Usunąłem kompletnie Firefofa i zainstalowałem od nowa, teraz gdy uruchamiam to pojawia mi się w małym okienku zamiast na fullscreenie

jest to najbardziej upierdliwa rzecz na świecie i nie mogę tego zminić w żaden sposób. Usunąłem ciasteczka itp i nic nie pomaga, proszę o szybką pomoc bo szlag mnie trafia....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień długo będę pamiętał gdyż minimalizując WoWa komputer zawiesił się a z Firefoxa usunęły się wyszystkie zakładki i cała historia...

Usunąłem kompletnie Firefofa i zainstalowałem od nowa, teraz gdy uruchamiam to pojawia mi się w małym okienku zamiast na fullscreenie

jest to najbardziej upierdliwa rzecz na świecie i nie mogę tego zminić w żaden sposób. Usunąłem ciasteczka itp i nic nie pomaga, proszę o szybką pomoc bo szlag mnie trafia....

kliknij prawym na skrót do FFa z którego uruchamiasz przeglądarkę dalej Właściwości i poszukaj opcji 'uruchom zmaksymalizowany'

ewentualnie pamiętam że było kiedyś tak że jak program wyłączyłeś duży to się duży uruchamiał ->

włącz FF, zmaksymalizuj, wyłącz

teraz 'ctrl+alt+del' i sprawdź czy nie ma procesu 'firefox' jak jest to ubij drania,

włącz FF, i albo się uruchomi duży albo powtórz całość jeszcze raz tj wyłącz zmaksymalizowany, ctrl+alt+del [już nie powinno być tego procesu] potem włącz i powinien być OK przy kolejnych uruchomieniach.

a i zamiast usuwać FF i instalować spowrotem ja bym skopiował użył plików .bak do odtworzenia działania FF poprawnego, i na przyszłość zainstalował wtyczkę 'bookmark backup' :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z Mozillą Firefox w wersji 1.5.0.4. Otóż niekiedy w miejsce obrazków pojawia się DUŻE logo Quicktime'a. Domyślić się można że Quicktime'a mam - i to nawet najnowszą wersję. Kolega też używający Mozilli nie ma takiego problemu. Czy ktoś wie może co z tym zrobić? Muszę dodać że, z tego co widziałem, Firefox zawsze gryzł się trochę z Q. Czy ktoś miał to samo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z Mozillą Firefox w wersji 1.5.0.4. Otóż niekiedy w miejsce obrazków pojawia się DUŻE logo Quicktime'a. Domyślić się można że Quicktime'a mam - i to nawet najnowszą wersję. Kolega też używający Mozilli nie ma takiego problemu. Czy ktoś wie może co z tym zrobić? Muszę dodać że, z tego co widziałem, Firefox zawsze gryzł się trochę z Q. Czy ktoś miał to samo?

on się nie gryzie wbrew pozorom tylko jest źle ustawiony [QT za dużo by chciał] wejdź w opcje

[pod linuksem: Edit>Preferences]

potem w 'downloads'

na dole w trzeciej 'ramce' masz Download Actions i tam klikasz na przycisk 'View & Edit Actions'

tam szukasz formatów graficznych [po lewej rozszerzenie, potem opis, a na końcu co sie z nim dzieje] znajdź formaty graficzne i użyj na nich przycisku 'Remove Action' :P powinny znów działać w FFie zamiast Quicku :D, pozatym jak masz tam jakieś rozszerzenia które chce np otwierać QT zamiast ściągać firefox [np mp3 czasem] to możesz zmienić [change action] na 'save to disk']

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam radę, ale pogrzebałem tam trochę i nie pomogło. W dodatku naszło mnie inne zagadnienie. Gdy chcę obejrzeć jakiś filmik na YouTube widzę komunikat (od strony) że mam starego Flash Player'a i wyłączoną obsługę JavaScript. Flash'a ściągnąłem a JavaScript mam w Opcjach Firefoxa włączony i nic się nie zmieniło. Jak to z tym Firefoxem jest?

P.S. Używam wersji pod Windows i po polsku. (Wiem, wiem... trochę wstyd.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to problem z mozillą...

Ale te schizole od reklam w necie przegięły. Chce wejść na jakąś stronke a jedyne co widzę to reklama co się załadowała i kompletnie nic!!! Pisze że stronka w 100% otworzona :?

To nie problem z Mozillą. Tak samo jest zarówno w Operze jak i w IE(bleee).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam strasznie denerwujący problem z Firefox. Od kilkunastu godzin, zaraz po włączeniu kompa, gdy przeglądam internet, strony ładują się strasznie długo, a wskaźnik transferu pokazuje 0, dopiero po jakieś minucie nagle ożywa i w ciągu 2-3 sekund strona się ładuje... (mam neo 2048).

Ale to nie wszystko, po jakiś 30 minutach po włączeniu kompa i internetu, FireFox "świruje" jeszcze bardziej... Gdy klikam na jakiś link, przez chwilę wyświetla się pasek ładowania, i zaraz potem "zakończono"... Gdy klikam na link otwierający nowe okno, jest to samo, biała strona i Zakończono. Co ciekawe, jak klikam kilka razy, to za którymś razem "zaskakuje" i normalnie szybko otwiera się strona... żeby dojść do tego tematu i napisać ten post musiałem z 10 razy nacisnąć adres w zakładkach, potem kilka razy naciskać "programy" i kilkanaście (!?) razy na link z tym tematem. (i będę musiał jeszcze z kilkanaście razy nacisnąć "wyślij").

Komputer prze skanowałem Avastem, a FireFox przeinstalowałem, ale dalej jest to samo...

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, a na razie muszę się naklikać, żeby zrobić FS-a w Ogame :? .

____________________EDIT

Jeszcze jedno, internet działa normalnie... Emule zassysa z normalną prędkością, a w Tactical Ops pingi też takie jak zwykle (żeby to dodać xznowu musiałem się naklikać ***** ****** mać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumie na innych przeglądarkach nie ma tego problemu.

Kurde ale zagwozdka . Możliwe że masz trochę wolna sieć albo w momencie wysyłaqnia wiadomości troche przymula ( to odbija sie troche na M jak już łącze się polepszy to ona daslej tkwi w letargu)

Można pobawić się jeszcze konfiguracją Mozilli , można też pobawić się Firewallem i ustawić tam przepustowość dla Mozilli na max)

Jak na stępnym razem się troche przytnie sprawdź ping-iem serwer z który chcesz się połączyć.

Z mojego doświadczenia wynika że czasem szybciej wejdziesz na ameryke niż na jakiś polski :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DayWalker

1. czy masz jakiegos firewalla ?

2. jakiego masz antywirusa ?

stawiam ze to jeden z nich ci bruzdzi poprzez sprawdzanie calej wchodzacej i wychodzacej zawartosci z kompa, zmus je aby

1. port 80 nie byl sprawdzany

2. wszystkie pliki o rozszerzeniach

.htm .html .xhtml .xml .php .php3 .php4 .php5 .css .svg [grafiki pisane w xml`u] .asp .js .txt .jpg .gif .png .swf .mid .bmp

NIE byly sprawdzane gdy sa sciagane z sieci / otwierane przez Firefoxa.

UWAGA wypisalem tam tylko pliki ktore mozna z zasady uznac za bezpieczne:

.htm .html .xhtml .xml .php .php3 .php4 .php5 .asp .txt to albo pliki statyczne, albo obrabiane po stronie serwera

.jpg .gif .png .mid .bmp .svg to grafiki / dzwieki [mid] ktore sa bezpieczne

jedynie w .js moze sie kryc jakis syf, ale tez zeby powodowal 'syfienie' musi byc w przegladarce luka, jesli trzymasz najnowsza wersje FF`a to jestes bezpieczny na tyle na ile pozwala przegladarka czyli dosc mocno.

co wiecej moge napisac ? chyba tylko tyle zebys przejrzal jeszcze uslugi jakie masz uruchomione w systemie, przeskanowal go jakims hijackiem i wrzucil loga do tematu w ktorym osoby pokroju Wies.niak`a je sprawdzaja i moga powiedziec co za syf tam siedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Firefoxa pod WinXP w wersji 1.5.0.6, czyli najnowszej. Problem jest taki, że kiedy wczytuje mi się jedna strona i otworzę nową kartę, przeglądarka dostaje zawieszki. To samo jest przy ściąganiu plików. Przy ściąganiu tych poniżej 1mb zwiecha puszcza po ściągnięciu. Podczas zasysania większych, okienko pobierania pojawia się po ok. 20s.

Z wtyczek mam Video Downloader (1.0), Adblock Plus (0.7.1.1), Adblock Filterset.G Updater (0.3.0.4); do tego motyw Noia 2.0 (eXtreme), który jest wyłączony - jadę na standardowym.

Bardzo irytujące, bo kiedy załącze do wczytywania stronę i chcę zajrzeć gdzieś indziej - mam kotwicę. O co chodzi?

Aaa.. oprócz Adblocka, mam zrobiony wpis do pliku userContent.css, kolejny od wyłączania elementów migających i przesuwającego się tekstu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem: ostatnio przeżuciłem się na Firefoxa, Wszystko chodziło super. Po kilku dniach zaczeły się problemy ze stroną startową, najpierw przy włączaniu przeglądarki zaczęła wyskakiwać strona formuły 1, później jakiś Bloger, teraz znowu coś innego i tak mi się to zmienia co kilka dni. W opcjach cały czas jako strona startowa jest http://www.google.pl/firefox, wpisywałem ją kilkakrotnie jako stronę startową i mimo to przy włączaniu wyskakują inne str. Gdy kliknę w pasku na ikonkę domku-strony startowej to wyskakuje normalnie google. Mam ver. 1.5.0.6 firefoxa. Prosił bym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem: ostatnio przeżuciłem się na Firefoxa, Wszystko chodziło super. Po kilku dniach zaczeły się problemy ze stroną startową, najpierw przy włączaniu przeglądarki zaczęła wyskakiwać strona formuły 1, później jakiś Bloger, teraz znowu coś innego i tak mi się to zmienia co kilka dni. W opcjach cały czas jako strona startowa jest http://www.google.pl/firefox, wpisywałem ją kilkakrotnie jako stronę startową i mimo to przy włączaniu wyskakują inne str. Gdy kliknę w pasku na ikonkę domku-strony startowej to wyskakuje normalnie google. Mam ver. 1.5.0.6 firefoxa. Prosił bym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

jakie masz rozszerzenia zainstalowane ? z jakich stron je instalowales ? moze cos spoza oficjalnych zrodel [ https://addons.mozilla.org/firefox/extensions/ http://mozillapl.org/rozszerzenia ] ? Pozatym jesli moglbys na PW wyslac mi adresy tych stron ktore ustawiaja sie jako startowe to bylbym wdzieczny [zobacze co tam za syf jest bo raczej do 'uczciwych' stron nie bedzie sie samo zmieniac, a na forum lepiej nie dawac niebezpiecznych linkow bo ktos kliknie i jakis IE syfu nasciaga ;-)]

aha jeszcze jedna rzecz co do rozszerzen: moze masz cos takiego jak np

Session Saver ? to rozszerzenie [i jemu podobne] przy uruchomieniu moze otwierac strony na jakich skonczyles serfowac ostatnim razem, sam tego uzywam dzieki temu zamiast klikania za kazdym razem niemal tych samych stron mam odrazu otwarte FA, Hattricka, Joggera czy wykop.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po przerwaniu sciagania jakiegos pliku za pomoca przegladarki mozna pozniej jakos wrocic do momentu do ktorego sie skonczylo sciagac czy trzeba zaczynac od nowa?

Sa w tym okienku przysciski wstrzymaj, wznow, usun ale co zrobic jak sie np. trzeba bylo rozlaczyc z netem i sie przerwalo sciaganie (anulowalo).

Czy jest na to jakis sposob? Pamietam, ze w IE tak mozna bylo zrobic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po przerwaniu sciagania jakiegos pliku za pomoca przegladarki mozna pozniej jakos wrocic do momentu do ktorego sie skonczylo sciagac czy trzeba zaczynac od nowa?

Sa w tym okienku przysciski wstrzymaj, wznow, usun ale co zrobic jak sie np. trzeba bylo rozlaczyc z netem i sie przerwalo sciaganie (anulowalo).

Czy jest na to jakis sposob? Pamietam, ze w IE tak mozna bylo zrobic.

To chyba zalezy od tego skąd pobierasz plik. Jezeli ściągasz z "miejsca" gdzie nie jest potrzebne zarezerwowanie "kupony" do ściągania (tak jak na przykłąd w Megaupload czy Rapidhsare) to nie da się potem dalej pobierać od momentu, w którym się skończyło. Jeżeli z innego miejsca to wydaje mi się, że mozna kontyunować. Jednak 100% pewności nie mam ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest jakiś sposób aby ukryć moje hasła w FireFox'ie? Gdyż trochę to 'przeszkadzające' gdy widzę jak łatwo można je uzyskać - tools/options/privacy/pass Po wejściu w tą zakładkę wystarczy już tylko jeden przycisk i już hasła stają przed nami w całej okazałości. Niby jest na to bardzo proste rozwiązanie - po prostu wyłączyć funkcje zapamiętywania w przeglądarce, ale jednak jest to wyjście nienajlepsze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem !!!!!!!!!

Dzisiaj Firefox pobrał aktualizacje i od tego momentu nie dziala(włącza się ale nie szuka stron, opcje itp. działają), odinstalowałem go i zainstalowałem ponownie, skutek - dalej to samo.

PLZ HELP !!!!!!! :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...