Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

IE vs Firefox vs Opera

Polecane posty

Witam. Mam problem z Mozillą. A mianowicie od jakiegoś czasu nie ma u mnie okienka szybkiego wyszukiwania w googlach. Nie chodzi mi o te okienko po prawej, tylko te po lewej pod przyciskiem "pierwsze kroki". Te okienko było bardzo pomocne i ułatwiało życie. Próbowałem instalować Mozillę jeszcze raz ale to nic nie daje. "Liska" mam w najnowszej wersji. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z Mozillą. A mianowicie od jakiegoś czasu nie ma u mnie okienka szybkiego wyszukiwania w googlach. Nie chodzi mi o te okienko po prawej, tylko te po lewej pod przyciskiem "pierwsze kroki". Te okienko było bardzo pomocne i ułatwiało życie. Próbowałem instalować Mozillę jeszcze raz ale to nic nie daje. "Liska" mam w najnowszej wersji. Z góry dzięki.

Ponawiam pytanie i proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłm automatyczny update firefox'a do wersji 2.0.10 i przestały się strony laować. Chyba przez update. Wróciłem do wcześniejszej wersji i to samo. Wyrzuca standardowy komunikat by sprawdzić poprawnoś pisoeni i firewala - tyle że nic się nie zmieniało.

Wczsie updatu Kasperski coś tam próbował blokować ale zezwoliłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś miałem autoupdate i nie mam problemów.

Proponuję prosty test: wyłącz firewall i antywirus, po czym spróbuj wejść na jakąś stronkę. Spróbuj też po IP (google: http://209.85.135.147/).

Jeśli powyższe się nie uda, to zrób backup swoich danych itd, po czym wywal FF i zainstaluj od nowa. Upewnij się, że po deinstalacji zniknęły wszyskie katalogi ustawień (documents & settingstwój_profildane aplikacji - najlepiej przeszukaj cały katalog d&s).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się FF sam zaktualizował i nie mam z nim żadnych kłopotów - zatem... można założyć, że problemy nie leżą w nim samym.

Za to mam pytanie: wie ktoś, jak się dobrać do słownika tej jego "poprawnej" polszczyzny? :/

Z rozpędu dodałem jeden błąd jako właściwą formę słowa i teraz muszę się pilnować "ręcznie" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z pytaniem kolegi powyżej. Czy da się jakoś zaimportować inny słownik niż ten standardowy z firefoxa? Np. słownik z worda? Praktycznie wszystkie podkreślenia trzeba poprawiać ręcznie. Żadna z proponowanych poprawek w zasadzie nigdy nie jest właściwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoZy -> Wypróbowałeś to wszystko o czym wspomniałem (powiedzmy, że pomijając te IP, skoro IE działa)?

Bo strzelać w ciemno nie ma sensu...

XanTyp -> Słowniki są w formie zwykłego tekstu, więc nie powinieneś mieć problemu z edycją pliku słownika oraz usunięciem danej linii.

Tu też częściowa odpowiedź na kolejne pytanie: można zaimportować każdy słownik w formie zwykłego tekstu. Ewentualnie będzie potrzeba zmodyfikowania delimiterów pomiędzy kolejnymi wyrazami.

M$ Office'a nie mam, więc się nie wypowiem.

Ale znalazłem coś takiego: link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko, że mój słownik w Wordzie zawiera może z 10 słówek (widać, ile w nim działam ;)) więc tworzenie takiego pliku w folderze FF mija się z celem. Tworzenie? No, tak - bo mimo, że słownik FF przejawia swą aktywność nader często i wręcz namolnie - nie znalazłem (wg wskazówek) pliku o nazwie persdict.dat :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal z niej pliki tymczasowe, wszytko co można cookies itp, ,Odinstaluj ją, wyczyść rejestr, (np:Eusing Free Registry Cleaner- bardzo fajne narzędzie),

Przesaknuj PC Spyware doctroem, oraz hijack, jak już to zrobisz, zainstaluj ją.

I czy chodzi w trybie awaryjnym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matula zakomunikowała mi, że FF krytycznie się zamyka na Kurniku.

Bywa, że "przydarzają" sie jej rzeczy, które potem również robię i wszystko gra :D

Ale dziś nie. faktycznie, po zalogowaniu się i wejściu np. w kierki - wyskakuje błąd aplikacji FireFox i zamknięcie programu.

Na innych stronach wszystko gra.

Ktoś ma może podobnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...