Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

IE vs Firefox vs Opera

Polecane posty

Możecie mówić, że jestem lapsem, ale najpierw mi pomóżcie. Smile Przypadkowo

przełączyłem profil użytkownika 'default' ( ten standardowy) na jakiś inny, przez co zniknęły wszystkie moje zakładki, historia itd itp. Mam problem, bo nie mogę znaleźć opcji, w której mógłbym z powrotem zmienić profil użytkownika. Wie ktoś jak to zrobić ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila. mówisz o firefoksie czy o mozilli? no w ff nic takiego jak profile nie widziałem. natomiast w mozilli możesz przełączać się między profilami poprzez menu tools -> switch profile (mam starszą wersję po angielsku, więc może być różnica). tam możesz zmienić profil jak również posiadanymi profilami zarządzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie się to znajduje, bo ja ciemny jestem ;) Nie mogę w żadnej opcji znaleźć, w której jest zarządzanie profilami, a mam wersje polską, więc jeśli takowa opcja zarządzania profilami byłaby w narzędziach to bym napewno nie przeoczył :roll: mam Mozille 5.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie pobrałem najnowszą wersję po polsku z http://mozillapl.org, jest to wersja 1.7.12, ale domyślam się, że to 5.0 to jest cos w stylu określenia kompatybilności (nie wiem jak to określić, nie znam mozilli, ale tak to odbieram, co znalazłem).

wybierz sobie menu 'pomoc' -> 'o mozilli' - napisze ci jaką masz wersję.

a co do profilu... to jest dokładnie tak samo jak pisałem wcześniej (tyle że po polsku), czyli menu 'narzędzia' -> 'zmień profil...' (ostatnia pozycja) i tam sobie wybierasz / zarządzasz...

jeśli ciągle coś jest nie tak, zrób zrzut ekranu z tego programu, chcę to zobaczyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzieje się coś takiego: jeśli przedtem następował niespodziewany reset (np. przy zwieszce systemu) i firefox był włączony, to kasowało wszystkie obrazki ze stron, jakie były na dysku - przy ponownym uruchamianiu tej strony wszystko ładowało się od nowa (np. avatary osób na forum). Teraz niestety dzieje się to przy każdym uruchomieniu komputera, nawet jeśli został on wyłączony prawidłowo :shock: Zmieniłem ilość miejsca dla pamięci podręcznej do 100000 kB i nadal nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden problem. Jak się w tej mozilli usuwa adresy z paska adresowego, bo za dużo tego, chcę zostawić tylko te, których używam najczęściej. A w tych opcjach to się zupełnie nie wyznaję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

localstore.rdf <- adresy wpisywane w pasek adresów, znajdziesz je w sekcji rozpoczynającej się znacznikiem

<RDF:Seq RDF:about="nc:urlbar-history">

oba pliki w katalogu

Documents and Settings_uzytkownik_Dane aplikacjiMozillaProfiles_profil__smieszna_nazwa_katalogu_.slt

(opis dla xp)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że mozillka ma problem z flashem.Nawet potrafi przyciąć całkiem dobrego kompa.W poprzedniej wersji nie było takiego problemu ale teraz..

A kurde jeszcze potrafi się niespodziewanie zresetować i wszystkie ustawienia diabli biorą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy z flashem mozesz miec jak masz starsza wersje macromedia flash player, a reset ustawien?? Chyba po jakiejs systemowej zawieszce tak mialem, sila wyzsza, zadko to sie zdarza... Firefox rulez :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o link na stronie www, to możesz przytrzymać shift, aby otworzyć na nowej karcie lub shift + ctrl, wtedy otworzy się w tle. Lub po prostu kliknikj PPM na link i masz tam te opcje.

A jeżeli chcesz by otwierały się na nowych kartach linki z zakładek, to musisz "zaptaszkować" 'Używaj istniejących kart' w Narzędzia -> Preferencje -> karta Zaawansowane i na liście po lewej Przeglądanie. Dzięki temu Szukaj i Przejdź pod ten adres z prawokliku na zaznaczonym tekscie też będą się otwierać na nowej karcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie przeglądarki są dużo lepsze od IE. Najpierw miałem Mozilla Firefox'a i byłem bardzo zadowolony...potem komp sie zwiesił i coś sie z przeglądarką zchrzaniło. Musiałem ją usunąć i korzystając z okazji postanowiłem wypróbować Opere. No i musze przyznać, że to równie dobra przeglądarka. Szczerze poleca obie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z dotychczas idealnie chodzącym Firefoxem. Miznowicie nie chce zapamiętywać autoamtycznego logowania na forum i tak dalej. Problem ten dotyczy FA gdzie za każdym razem wchodzę do zaloguj i tam mam już wpisanego uzytkownika i hasło i nawet jak biorę zaloguj automatycznie to za każdym następnym razem trzeba się logować od nowa. Trochę do denerwujące, ale poza tym Mozilla Firefox to jest najlepsza przeglądarka internetowa jaka jest dostępna dla każdego internauty. Firefox rules :) (Thunderbird too)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie wyłancza zapamiętywanie haseł w operze bo nie mam pojęcia jak to zrobić a denerwują mnie te ciągłe pytanie opery typu "zapamiętać hasło na tym serwerze". Po co mi to jak znam je na pamięć!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie wyłancza zapamiętywanie haseł w operze bo nie mam pojęcia jak to zrobić a denerwują mnie te ciągłe pytanie opery typu "zapamiętać hasło na tym serwerze". Po co mi to jak znam je na pamięć!!

Ctrl+F12 -> Wand -> Let the Wand remember password - wyłącz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jak to będzie z tym nie zapisywaniem się ustawień w Firefoxie? Jeszcze raz powiem , żę jak wchodze na forum np: CDA to pomimo tego iż biorę zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie to i tak za każdm razem muszę logować się na nowo. Szczególy w poście powyżej. Nikt nie wiem jak to zrobić :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...