Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

IE vs Firefox vs Opera

Polecane posty

wiki-yu: może jakaś nieudolnie napisana wtyczka była poprostu zainstalowana- jak są takie problemy to jest tryb safe mode i chodzi ok, i masz okazje, aby usunąć wadliwe rozszerzenie. A jak nadal źle chodzi to se ściągnij wersje pod AMD i nie bylo by siły aby źle chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki-yu: może jakaś nieudolnie napisana wtyczka była poprostu zainstalowana- jak są takie problemy to jest tryb safe mode i chodzi ok, i masz okazje, aby usunąć wadliwe rozszerzenie. A jak nadal źle chodzi to se ściągnij wersje pod AMD i nie bylo by siły aby źle chodziło.

eee o czym ty piszesz człowieku ? ja tu chwale FF że dobrze chodzi więc jakie wadliwe wtyczki or sth ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem. Jak robilem format to zachowalem wczesniej cały folder z przeglądarką i jak ponownie instalowalem wszystko to wsadzilem do tego folderu wersje 8.01pl (wczesniej 8 ) i wszystko co mialem nie chce mi sie pokazac mimo iż w katalogu glownym opery jest folder mail i takie tam podobne. Co robić? Probowalem korzystac z funkcji importuj ale jakos nie wychodzi mi to... Pomocy

Pomoże mi ktoś wreszcie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz system z rodziny NT (czyli NT, 2000, XP, 2003) to prawdopodobnie Opera przechowuje ustawienia w profilu użytkownika, na którego koncie została zainstalowana - czyli Document and Settings. Jeżeli puściłeś formata... to nie masz tych danych :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danielson_x
Opera ma dużą przewage nad mozilą/FF także ze względu na wirusiki - IE łątwo je łapie a FF/Mozilla jest zbudowana na kodzie IE natomiast Opera to kod NetScape - czyli kompletnie nowy.

bullshit, mozilla bazuje na znanym już silniku "el greco"

a jeśli chodzi o wyższość Opery to proponuje wizyte na stronie

secunia.com oraz na kilku Bugtraq :D

zaś co do prawidłowego implementowania stron napisanych w specyfikacji

W3C Opera jest najbliżej ideału 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbliżej ideału W3C jest Amaya akurat a nie Opera :]

co do secunii to ... też mało wiarygodne źródło do sprawdzania błędów bo... Opera jest starsza i to sporo od FF i w ff jeszcze nie zdążono wykryć błędów które tam są.

a i gdybyś zauważył to już padło sprostowanie informacji jakoby FF miało działać na IE {lol}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danielson_x

Amaya jest raczej swojego rodzaju kombajnem

(edytor html,css/przeglądarka)

i jej funkjonalność pozostawia wiele do życzenia.

W tym artykule zostal opisany test na zgodność ze standardami z W3C, w którym dominuje...opera :D Zresztą spróboj sobie odpalić go pod Operą i dajmy na to FF :wink: Zaś pod Amaya sie krzaczyło całkiem :| mimo iż tak "przeglądarka" jest autorstwa W3C <lol>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amaya jest raczej swojego rodzaju kombajnem

(edytor html,css/przeglądarka)

i jej funkjonalność pozostawia wiele do życzenia.

W tym artykule zostal opisany test na zgodność ze standardami z W3C, w którym dominuje...opera :D Zresztą spróboj sobie odpalić go pod Operą i dajmy na to FF :wink: Zaś pod Amaya sie krzaczyło całkiem :| mimo iż tak "przeglądarka" jest autorstwa W3C <lol>

lol fajnie ale ten test jest... niezgodny ze standardami :] bo części kodu z tego co jest w CSSie jak i tego co jest w divach nie było jeszcze w html4.01 z której pochodzi doctype {wogóle były już wtedy divy ?}pozatym <p> nie jest zamykane przez <table> wg standardu 4.01 to było wprowadzone dopiero w kolejnej wersji :] a coś takiego sugeruje autor w komentarzu.

no i w artykule: Sam test polega na wyświetleniu uśmiechniętej buźki, zaprogramowanej przy użyciu HTML4, CSS1 (częściowo CSS2) i PNG.

to fajnie ale w czasach html4 format png dopiero raczkował {więc umieszczanie go w formie tekstowej coś jak svg mija sie z celem, a CSS2 dopiero był w produkcji więc przeglądarka wypuszczona np razem z HTML 4.01 nie przeszła by tego tekstu mimo że ma pełne wsparcie dla tego standardu - klapa i niedopracowanie ze strony autorów.

i sprawdziłem pod przeglądarkami jakie mam w windowsie zainstalowane

FF, Opera i IE - klapa żaden nie pokazał poprawnie, w FF sie porozjeżdżało całe, w operze ok połowy sie porozjeżdżało a IE {wersja z WinXP SP2 z najnowszymi patchami} wogóle nie wyświetlił obrazka. także na mój gust żadna nie zdała egzaminu {FF1.0.6, Opera 8.01b7642} w teście który nie może być wiarygodny skoro ma błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Dotyczy on i Firefoxa, i Opery. Otóż nie wiem dlaczego nie mogę korzystać z linków w formie skryptów java (tzn. kiedy klikam na taki link nic się nie dzieje). Czy ktoś wie czym może to być spowodowane i jak mogę się pozbyć tego problemu? Jest to strasznie uciążliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Dotyczy on i Firefoxa, i Opery. Otóż nie wiem dlaczego nie mogę korzystać z linków w formie skryptów java (tzn. kiedy klikam na taki link nic się nie dzieje). Czy ktoś wie czym może to być spowodowane i jak mogę się pozbyć tego problemu? Jest to strasznie uciążliwe.

Moze czas zrobic update Javy? W IE wszystko dziala Ci bez problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CormaC: Kolega napisał, że ma problem z skryptem javy (co jest złym określeniem). Chodziło zapewne o JavaScript. Są skrypty do "tworzenia linków". Większość z nich została napisana przez nieudolnych programistów, którzy nie przewidzieli, że ktoś może korzystać z innych przeglądarek niż MSIE. Rozwiazanie: poszukaj skryptu, który będzie napisany pod wszystkie przeglądarki. Możesz sprawdzić, czy postąpiłeś zgodnie z instalacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed

Słyszeliscie, że goście od opery rozdają za darmo klucze rejestracyjne ( do jutra 9 rano)?

no to w związku z tym postanowiłem przerzucić się z firefoxa na operę. i ogólnie jest spoko, ale denerwuje mnie brak możliwości korzystania z zewnętrznego downloadera, tak jak w firefoxie gdzie jadna wtyczka--FlashGot-pozwala sciągać dowolnym menadżerem ( ja używałem FlashGeta ). nie wie kto, czy można zrobić takie kombo w operze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, wystarczy kiedy pokaże ci sie okienko sciagania kliknąć "change", później zaznaczyć i wybrać program w polu "open with other application". Ewentualnie na flashgeta możesz poszukać pluginu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera do dobra przeglądarka według mnie najlepsza.choć ma jeden błąd(bug)niewiem czy tylko u mnie to występuje lecz gdy zacznie mi sie otwierać dużo stron lub gdy coś poprostu nieche sie załadować Opera zawiesza sie i wyłancza...naszczęście stronki sie zapisują i po powturnym uruchomieniu jest wcześniejszy stan :D Ogólnie polecam!

P.S. IE sux :lol: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wiki-yu, nie chcę się przemądrzać, ale chyba nie w pełni chwyciłeś żyłkę. Otóż są dwie przeglądarki: Mozilla Firefox i Mozilla. Skoro masz klienta IRC, a nie instalowales go z plug-in'em, to musisz mieć Mozill'ę. W Firefox'ie go nie ma... A więc skoro chcesz się pozbyć szmerów typu IRC zainstaluj zwykłego Ognistego Liska. Ja osobiści wolę Mozillę, ale to już kwestia gustu i upodobań...

Serdecznie pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z FF. Właściwie, to pytanie... gdzie się zmienia użytkownika FF? Tylko nie pytajcie, czy coś takiego istnieje, bo naprawdę istnieje. Chciałem sobie stworzyć nowego, teraz na nim siedzę, ale nie mam zapamiętanych żadnych zakładek i adresów. W 'pomocy' nic o tym nie pisze, ale moż ktoś z Was wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z FF. Właściwie, to pytanie... gdzie się zmienia użytkownika FF? Tylko nie pytajcie, czy coś takiego istnieje, bo naprawdę istnieje. Chciałem sobie stworzyć nowego, teraz na nim siedzę, ale nie mam zapamiętanych żadnych zakładek i adresów. W 'pomocy' nic o tym nie pisze, ale moż ktoś z Was wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z FF. Właściwie, to pytanie... gdzie się zmienia użytkownika FF? Tylko nie pytajcie, czy coś takiego istnieje, bo naprawdę istnieje. Chciałem sobie stworzyć nowego, teraz na nim siedzę, ale nie mam zapamiętanych żadnych zakładek i adresów. W 'pomocy' nic o tym nie pisze, ale moż ktoś z Was wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...