Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

IE vs Firefox vs Opera

Polecane posty

Korzystam z Opery od kiedy mam internet i jestem z niej bardzo zadowolony :). Uważam, że jest to bardzo dobra przeglądarka, ma wiele ciekawych funkcji np. poręczne zakładki, czy możliwość dodania dowolnej strony jako przycisk na pasku...

A i z tego co wiem, to nie ma wznawiania pobierania, po restarcie programu.

Można wznawiać pobieranie po restarcie programu i u mnie wszystko działa dobrze, oczywiście do ściągania plików większych niż nawet 10mb używam FlashGet'a albo GetRight'a, ale do ściągania czegoś mniejszego Opera wystarcza całkowicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jackoi

nastepny problem :x

A wiec po instalacji wtyczki firefox przestal dzialac. Reinstalacja jego nic nie daje to samo z usuwaniem plikow z dysku i wpisow z rejestru poprostu nic. Gdy go włączam wyskakuje komunikat błędu "wystąpił problem z aplikacją firefox.exe i zostanie ona zamknięta blebleble.. " i drugi -

"XPCOM:EventREveiver : firefox.exe - Błąd aplikacji

Instrukcja spod "0x013caf7b" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x00000002". Pamięć nie może być "read". Kliknij przycisk OK, aby przerwać działanie aplikacji"

proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość f.r.e.d.

Zainstalowałem sobie Mandriva Linux 2005 i oczywście korzystam z ulubionej przeglądarki, czyli Firefoksa. :)

Problem leży w tym, że nie mogę go skonfigurować! Klikam "Narządzia" i...zaraz zaraz... gdzie podziały się "Opcje"!? Czy to wina wersji dołączonej do systemu, czy po prostu "tak ma być"?

(Firefox jest w wersji 1.0.2. - ten sam numerek na Win XP Pro nie sprawia żadnych problemów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znany problem wielokrotnie poruszany na forum mozillapl.org - opcje/narzędzia w linuxie zostały ukryte pod "preferencje" w edycji/widoku lub narzędziach [sorry ale nie korzystam z tej wersji od pół roku prawie]

pozatym zaśsij FF1.0.4 z firefox.pl sobie :D

[przy problemach z instalacją jest tu gdzies temat linuxowy pod ręką]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujacy problem: jesli klikam link do strony .asp firefox chce go zapisywac zamiast otwierac. Jesli wybiere otworz w nowym panelu, otwiera bez problemu. Moze ktos wie jak to rozwiazac??(pare dni temu mi sie skrzaczylo i nie wiem jak to przywrocic)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowny problem z Operą i jak zwykle zgłaszam się do niezawodnej pomocy na forum CDA.

tworze konto na operze - podaje swojego maila bym nie musiał ciągle zaglądac na skrzynke, i owszem wszystko działa - wiadomości moge czytac, jednak każda moja próba wysłania wiadomości kończy się nie powodzeniem.

s2nto@o2.pl

Błąd wewnętrzny [554 <s2nto@o2.pl>: Sender address rejected: SERWER poczta.o2.pl WYMAGA UWIERZYTELNIENIA. Zobacz http://pomoc.o2.pl/poczta/autoryzacja/ i skonfiguruj poprawnie program pocztowy.]

Adres który został wymieniony powyżej oczywiście już byłem, jednak nie doszukałem się żadnych nieścisłości.

Czy ktoś wie na czym problem polega :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak:

Wchodzisz we właściwości konta (Narzędzia -> Konta poczty i czatu -> Podwójne kliknięcie na konto pocztowe)

Na karcie Serwery ustawiasz Uwierzytelnienie na automatyczne (przy poczcie wychodzącej i przychodzącej) i poniżej wpisujesz login i hasło (także i przy wychodzącej i przychodzącej!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z flashgatem - gdy chem by coś ściągnął to oczywiście go uruchamiam i kopiuje link do danego pliku wtedy flash gate zaczynał zassysac dany plik, natomiast teraz, ani rusz - robie to i on nie reaguje, nie wiem czym to jest spowodowane.

Dla przykładu podam jeden z plików których nie moge glashgatem pobrac:

http://www.cossacks.sztab.com/download.php...click&id=24

Naprawdę nie mam pojęcią czym to jest spowodwane.... może nie umiem się posługiwac fg :?

plizzz pomózcie :)

P.S

mam OPERE:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem, to chodzi ci o to, że FlashGet nie otwiera automatycznie okienka potwierdzającego ściąganie pliku?

W tym przypadku to prawidłowa reakcja:). FlashGet bierze ze schowka jedynie linki kończące się na: .ZIP;.EXE;.BIN;.GZ;.Z;.TAR;.ARJ;.LZH;.MP3;.A[0-9]?;.RAR;.R[0-9][0-9] (w opcjach programu to jest).

Musisz sobie w FlashGet ręcznie nacisnąć przycisk Nowe zadanie (trzeci guzik od lewej).

A, czasem da się "zdobyć" linka do pliku dopiero gdy Operą zaczniesz ściągać, a potem skopiujesz link z karty Transfery.

PS. Nie pisz tak szybko:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Firefoxa polecam: Allow Right-click (zadna strona nie zablokuje ci prawego przycisku), Flashblock (do blokowania animacji flash), Tabbrowser Extensions (ustawia spsób wyświetlania stron), PDF Download (powoduje, że po kliknięciu na plik pdf pojawia się okno z wyborem czy chcemy go otworzyć czy zapisać bez tego rozszerzenia Firefox będzie nam otwierać te pliki przez co będziemy trochę czekać) i Nuke Anything (dzięki niemu można usunąć każdy element ze strony, ale tylko na czas oglądania danej strony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba samemu ocenić co bardziej człowiekowi pasuje

jeśli chcesz mieć wszystko w jednym miejscu {przeglądarka, poczta, irc i masa innych rzeczy} to wybierasz między mozillą i operą, ale musisz wziąć pod uwagę że są dość pamięciożerne

jeśli zaś chcesz mieć samą przeglądarkę którą chcesz dostosować do własnych potrzeb i mieć ją 'spersonalizowaną' a jednocześnie chce ci się ściągać trochę dodatków {małe pliczki także czasu to nie zajmuje dużo ale trzeba je przejrzeć} to bierz firefoxa.

edi

- allow right click - po co skoro taka opcja jest w "narzędzia - opcje - przeglądanie teraz przy obsłudze JS dajemy na 'zaawansowane' i tam masz co wolno robić javie i np blokujesz jej możliwość podmiany menu kontekstowego :]"

TBE strasznie zwalnia firefoxa,

pdf - hmm tu wystarczy na linku kliknąć prawym i dać 'zapisz element docelowy jako' i tyle bez wtyczki sie obchodzi

ja mam wśród dodatków obecnie

BBCode - bardzo przydatna na forach opartych na IPB czy phpBB jak tutaj, no i możliwość dodania własnych BBków jak choćby stałe kolorowanie tekstu w danym kolorze z jakimś określonym początkiem frazy.

bookmark backup pl - najbardziej przydatna rzecz pod słońcem - robi kopie bezpieczeństwa wszystkich ustawień FFa

Configurator mania - masa przydatnych opcji których nie ma domyślnie udostępnionych

Crash recovery - nazwa mówi za siebie prawda ? {przywołuje sesję po wywaleniu sie systemu}

Download Menager Tweak - pare opcji przy ściąganiu plików

Ext2ABC - układa rozszerzenia alfabetycznie

Foxtrick - dodatek do firefoxa który umila grę w www.hattrick.org :D POLECAM {i foxtricka i hattricka :D}

MiniT+ - dodaje dodatkowe rzecyz do obsługi paneli, choćby możliwość przesuwania kolejności paneli

Webmail compose - na linkach do maili {mailto://sss@sss.ss} otwiera nie klienta poczty systemu ale stronę nowej wiadomości na zdefiniowanym przez nas systemie poczty {domyślnie obsługuje: gmail, yahoo, hotmail, netscape, mail.com, opera, i kilka systemów mailowych {bsługujących pocztę od strony www} np: squirell, horde}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiki-yu nie zgodzę się z Tobą, że Opera jest pamięciożerna.... Własnie ona jest najmniej ze wszystkich alternatywnych przeglądarek pamięciożerna.... Aby bezstresowo bawić się w Operze nalezy mieć tylko P166 mhz oraz 32 mb RAM to niewiele, natiomiast aby pracowac w Firefoxie nalezy mieć minimum 64 RAM. Tak podają producenci ale sensowne minimum to 128 RAM.

A może K-meleon... ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszaq - tu nie chodzi o to ile pamięci w kompie potrzebuje, a ile zjada zasobów systemowych. I podczas gdy Opera z otwartą jedną zakładką zabiera mi ponad 45k, to firefox nawet nie połowę z tego, bo 20k :]

Ale i tak Opera rox :P

..:Edit do posta niżej:

Zawsze można kupić, albo dorobic się opery bez bannera po kliknięciach w ich programie partnerskim ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że tak :D

Ale Firefox mi sie bardziej podoba niż Opera, jest bardziej "nowoczesniejszy" ma wszystkie opcje w jednym miejscu mozliwośc wgrania tysięcy wtyczek itd. Opera ma jeden duży minus.... banner na górze mimo że niezbyt duży jest to jednak rozprasza człowieka ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem. Jak robilem format to zachowalem wczesniej cały folder z przeglądarką i jak ponownie instalowalem wszystko to wsadzilem do tego folderu wersje 8.01pl (wczesniej 8 ) i wszystko co mialem nie chce mi sie pokazac mimo iż w katalogu glownym opery jest folder mail i takie tam podobne. Co robić? Probowalem korzystac z funkcji importuj ale jakos nie wychodzi mi to... Pomocy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whut twoja pomoc jest naprawdę nie oceniona :) na wszystkie pytania jesteś wstanie mi odpowiedziec super - aż się dostosuje do twojej rady i będe pisac wolniej :P

P.S

Opera ma dużą przewage nad mozilą/FF także ze względu na wirusiki - IE łątwo je łapie a FF/Mozilla jest zbudowana na kodzie IE natomiast Opera to kod NetScape - czyli kompletnie nowy.

chyba niczego nie pomieszałem:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahaha

S2nto - proszę nie pisz czegoś co Marcin powiedział że jego tata powiedział że ciocia klocia powiedziała

IE to IE

FF jest oparty na kodzie Netszkapy czyli zupełnie oddzielny projekt od IE

a Opera ma zupełnie własny kod źródłowy

i tak: pomieszałeś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S2nto- chłopie... to prawnie nie możliwe.... mozilla ma kod otwarty a IE jest MS, który nie udostępnia kodów.... wiesz o co mi już chodzi? Twoje argumenty są bzdurne.

Co do "przydatnych" rozszerzeń do FF to dam te które działają u mnie na Deer Parku 2 (Firefox 1.1 Alfa 2) ;)

1. Google Toolbar for Firefox ( http://google.com/toolbar/ )

2. Web Developer

3. Walidlator HTML

4. CustomizeGoogle

^ to taki dodatek do listy wiki-yu.

Opisy i reszte dodatków możecie oczywiście pobrać na http://mozillapl.org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S2nto - czy mi sie zdaje czy za wszelką cenę chcesz pokazać że Opera jest lepsza mimo braku fachowych argumentów :?:

otóż wiedz że FF otworzy ci stronę napisaną niechlujnie dużo lepiej niż Opera, FF otworzy ci stronę z niebezpiecznymi dodatkami ALE samych takich choćby ActiveX w których lubią czaić się wirusy czy inne badziewia nie uruchamia bo nie ma nawet zaimplementowanej obsługi tych MSowych pseudo standardów. po prostu FF od Opery różni się tym że Opera czyta tylko strony zgodne z HTMLem a FF czyta także te stworzone w językach pokrewnych {znaczy językach uważanych przez WYSIWYG`i i pseudo webmasterów z html`a} no i FF jest mniej pamięciożerna - na P60, 24Mb ram i WIN98SE gdy IE4 wiesza kompa a Opera nie daje rady sie uruchomić tam FF {bez dodatków} spokojnie się uruchamia i działa na jednym - dwu panelach. dlatego właśnie mimo że kompa z którego korzystam mam sporo lepszego niż ten staruszek pokój obok to postanowiłem pozostać przy tym co pozostawia dobre wrażenie :D

PS co do tego otwartego kodu - kolejna zaleta, nie ma problemu aby przy instalacji systemu skompilować sobie przeglądarkę pod konkretny sprzęt :D przydatne szczególnie dla osób ceniących szybkość biegania po pustyni swego pingwinka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze mi czasem lisek wono sie uruchamial na Athlonie 3000+ :shock: IE szybko, Opera jeszcze szybciej, K-Meleon torpeda ! A lisek- żółwik

Aha mam 512 RAM. I dlatego że się żółwił wywaliłem go

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...