Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

IE vs Firefox vs Opera

Polecane posty

Moje typy...

1. Firefox -> Naprawdę bezpieczny -> Obsługuje i tak więcej niż Opera (pod Operę trzeba było dostosowywać moją strone, bo źle interpretowało kod, kiedy FF i pozostałe przeglądarki wyświetlały bez błędu) -> Ładny -> Nie obciąża znacznie systemu -> Po prostu Najlepszy.

2. Google Chrome -> Duży obszar poświęcony na wyświetlanie strony -> Incognito - przydatny tryb -> Niecodzienny wygląd!

3. IE 8 -> InPrivate (to samo co Incognito w GC) -> Poprawia sporo błędów i luk poprzednika -> Łatwy w obsłudze, wbudowany klient FTP ("przeciągnij i upuść")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O FF było głośno jakiś czas temu (o tym, że wykryto poważną dziurę), więc taki bezpieczny znowu nie jest :P (nie wiadomo, o ilu dziurach nie wiemy :)). A co do Opery - jesteś pewien, że to nie błąd w kodzie strony jest przyczyną jej nieprawidłowego wyświetlania? Sprawdzałeś stronę np. w tym validatorze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze mam Internet Explorera i Mozille Firefox. Niegdyś często używałem IE, ale potem ściągnąłem FF i jestem na niej do tej pory (jakieś 2 lata). Co do bezpieczeństwa FF to na stronie głównej Firefoxa widnieje napis, że jest to najbezpieczniejsza wyszukiwarka w internecie... :P

PS : IE praktycznie nie używam..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam FF i uwazam ze jest najlepszy. Prosty w obsludze, masa dodatkow (gesty myszka, adblock), szybki i dosc stabilny. Jedyne co mu brakuje to moim zdaniem jakis rozbudowany klient pobierania plikow.

IE uzywam wlasciwie tylko do pobrania FF po formacie, albo zeby wejsc na Windows Update i powiem ze jest zauwazalnie bardziej "przymulony" w porownaniu z innymi przegladarkami. Nie ma tez dodatkow.

Opera jest dziwna. Kiedys probowalem sie przyzwyczaic, ale ma zbyt nietypowy interface, tak samo google chrome.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam FF i uwazam ze jest najlepszy. Prosty w obsludze, masa dodatkow (gesty myszka, adblock), szybki i dosc stabilny. Jedyne co mu brakuje to moim zdaniem jakis rozbudowany klient pobierania plikow.

Co do klienta pobierania pików to spróbuj DownThemAll:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/201.

Moim zdaniem jest świetny. Działa jak akcelerator pobierania, można pauzować i wznawiać pobrania. W pełni zintegrowany z FF i ma dużą możliwość konfiguracji. Między innymi opcja "dTa OneClick", która pozwala ściągać pliki od razu według wcześniej ustalonych reguł. Można też (jak masz jakiś plik, który chcesz wyjątkowo gdzieś indziej zapisać) wybrać katalog - a to wszystko z małego menu dostępnego po kliknięciu na link z plikiem. Polecam. Do tej pory mnie nie zawiódł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie numer 1 to Firefox. Używam go od kilku lat i nie narzekam :P

Pozostałe miejsca :

Opera

Safari

IE 8 (ósemka jest całkiem przyzwoita, choć znów za wolna)

Chrome (zbyt dużo błędów, nie wyświetla poprawnie sporej ilości stron - wiadomo - przeglądarka jest jeszcze nowa).

Sea Monkey

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę zbyt błahe żeby zakładać na nie nowy temat, więc napiszę tu. Potrzebowałbym namiary na dwa dodatki do Opery:

- Blokowanie reklam - skuteczny odpowiednik Adblock'a,

- Dodatek pozwalający mi kontrolować odtwarzacz muzyczny (Winampa, WMP) z poziomu przeglądarki - coś jak FoxyTunes dla FF

Tak się składa że praktycznie od początku mojej przygody z internetem korzystam z FF, jednak prawdopodobnie przez najbliższy czas będę zmuszony korzystać z Opery, więc w miarę możliwości chciałbym ją dostosować do swoich potrzeb. Z tym że ten program znam głównie z opowieści i nie wiem które dodatki są dobre, a które już mniej. Liczę na waszą pomoc (i linki :tongue:)

A moja kolejność? To tak:

1. Firefox - ale tylko do wersji 2.x. Wersja 3.x IMO wymaga jeszcze kilku łatek żeby można ją było nazwać udaną przeglądarką (częste freezy, pamięciożerność itd.)

2. Opera - pracowałem z nią tylko chwile, ale już uważam że to dobra przeglądarka. Szybka, łatwa w obsłudze. Nic tylko polecić :)

3. Safari - za krótko z niej korzystałem żeby wyrobić sobie o niej zdanie. Nie mniej pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne :)

4. IE8 - pewnie niektórzy się zdziwią, ale ja uważam że tym razem panowie z Redmont się postarali. Przeglądarka jest dość szybka i pobiera mało zasobów (niestety zmienia się to przy większej ilości kart). Nie jest to morze poziom Opery czy FF, ale widać że M-soft zmierza w dobrym kierunku.

5. Reszta świata - czyli Google Chrome, Flock, Netscape itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie używam Opery. FF 3.x cholernie zaczął mi szwankować, a że po wielu próbach nie miałem już siły starać się o starze wersje sięgnąłem po Operę, która jest na wielu forach polecana. Trzeba przyznać pracują się na niej dobrze i ciekawego skina ma.

Jeśli o mój ranking chodzi:

1.Opera > prosta w obsłudze; ładny skin; na wyróżenie zasługuje pobieranie w nowej zakładce, zamiast w nowym oknie (jak to było w FF)

2.FireFox > równie prosty, w starszych wersjach wręcz idealny, mimo, że nie dorównuje podstawowym wyglądem Operze, jest to naprawdę bardzo świetna przeglądarka.

Szczerze wam powiem, jeśli wyjdzie już stabilna wersja 3.x FF to proszę mnie poinformować, bo tęsknie za liskiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b3rt

Blokowanie reklam Opera ma wbudowane "fabrycznie" :). Można go użyć na dwa sposoby - jeśli na aktualnie otwartej stronie jest reklama, klikamy gdziekolwiek prawym przyciskiem, wybieramy "Zablokuj zawartość..." i klikamy na to, co chcemy zablokować - po kliknięciu na Zastosuj niepożądany element zostanie zablokowany (przed kliknięciem na Zastosuj można kliknąć Szczegóły, by zmodyfikować regułę, znaki specjalne typu "*" także są honorowane). Drugi sposób to modyfikowanie pliku urlfilter.ini (\Documents and Settings\[nazwa_profilu]\Dane aplikacji\Opera\Opera\PROFILE), Operę trzeba przed tym zamknąć, dla tego pliku w necie można znaleźć masę gotowych filtrów, można je też sporządzić samemu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Opery, w razie konieczności Firefoxa, a IE tylko w szkole :P Do Firefoxa nie chce mi się po prostu ściągać wszystkich wtyczek, zeby mieć fajną przeglądarkę, w Operze wszystko mam jak na dłoni, odrazu wtyczki zainstalowae i hula wszystko. O IE nie będę się wypowidał, bo wszyscy wiedza jak działa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...