Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

IE vs Firefox vs Opera

Polecane posty

jak faierfox nie zapamiętuje ustawień: wchodzimy na C:Documents and Settings tu może być nazwa użytkownika Dane aplikacji

i usuwamy plik "Mozilla"

powinno być oki u mnie zadziałało

tylko uwaga bo po tym nie ma zapamiętanych haseł i zakładek

plik dane aplikacji jest z regóły ukryty :wink:

wies.niak do mozilli masz rację :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że mozillka ma problem z flashem.Nawet potrafi przyciąć całkiem dobrego kompa.W poprzedniej wersji nie było takiego problemu ale teraz..

A kurde jeszcze potrafi się niespodziewanie zresetować i wszystkie ustawienia diabli biorą.[

zainstalowalam niedawno firefox'a jestem zadowolona ale msn massenger otwiera mi sie w IE !kompletnie sie na tym nie znam czemu...czy wiesz jak i gdzie to zminic?

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury na stronie http://operapl.net/nie/:

"Używając Internet Explorera narażasz się na ataki złośliwego oprogramowania, takiego jak wirusy i programy szpiegujące, dla których twoja przeglądarka jest furtką do twojego komputera. Opera jest szybsza, bezpieczniejsza i zużywa mniej pamięci twojego komputera."

Wygląda na to, że panowie, którzy to pisali, dawno nie znają swojego konkurenta. IE7 już nie jest tak dziurawe IE6 (ba, Microsoft nawet przesadził z bezpieczeństwa przeglądarki). Teraz Opera jest tak szybka jak IE7 i wbrew pozorom "dziewiątka" zużywa więcej RAM-u.

"Opera wyposażona jest również w program do obsługi poczty e-mail, więc nie musisz już używać osobnych programów do przeglądania WWW i obsługi poczty, chyba, że tak wolisz."

W takim razie dlaczego nie ma obsługi tak popularnego kodu jak HTML?! Po co ta uniwersalność?

"Prawdę mówiąc nawet nie możesz odinstalować Internet Explorera, gdyż jest on wbudowany w Windows."

Jak to nie? Narzędzie "Dodaj/usuń składniki systemu Windows" to pies? W każdej sytuacji można wywalić IE z dysku. Nie lubię, gdy traktuje się mnie jak potencjalnego debila, który dopiero się zapoznaje z komputerem...

Te słowa wylewające sarkazm pisał użytkownik, który przez rok używał Opery i się na niej zupełnie zawiódł (brak obsługi Shockwave'a, FlashGeta, QuickTime'a...). Radzę się nawrócić na IE7 bądź Firefoxa dającego tyle, ile się od niego oczekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słowa wylewające sarkazm pisał użytkownik, który przez rok używał Opery i się na niej zupełnie zawiódł (brak obsługi Shockwave'a, FlashGeta, QuickTime'a...). Radzę się nawrócić na IE7 bądź Firefoxa dającego tyle, ile się od niego oczekuje.

No fajnie, tyle że u mnie zarówno Shockwave jak i Quicktime chodzi. FlasGet'a nie używam, więc z własnego doświadczenia nie powiem, ale przeglądając rozmaite fora o tematyce komputerowej można wywnioskować że i z tym nie ma problemu - tylko trzeba umieć to skonfigurować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie? Narzędzie "Dodaj/usuń składniki systemu Windows" to pies? W każdej sytuacji można wywalić IE z dysku. Nie lubię, gdy traktuje się mnie jak potencjalnego debila, który dopiero się zapoznaje z komputerem...

Problem leży w tym, że w ten sposób nie da się usunąć IE. To coś wywala jedynie skróty do explorerka, a sam program nadal pozostaje w systemie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie? Narzędzie "Dodaj/usuń składniki systemu Windows" to pies? W każdej sytuacji można wywalić IE z dysku. Nie lubię, gdy traktuje się mnie jak potencjalnego debila, który dopiero się zapoznaje z komputerem...

IE jest tak naprawdę integralnym składnikiem systemu, nie można go usunąć. spróbujesz to zrobić, a przekonasz się, że np gg nie będzie już działać bo opiera się o kontrolki z IE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davy Jones ->

To zainstaluje najwyżej wystarczające do porządnego, bezpiecznego przeglądania najnowsze IE7.

Zap ->

Ale konfiguracja FlashGeta w Operze jest bardzo skomplikowana (edycja plików przeglądarki - to przecież produkt Open Source, łatwo nie ma). Poza tym Flash Playera, Shockwave'a, QuickTime'a itp. trzeba zainstalować po instalacji Opery, bo inaczej nie odbierają na niej. W Firefoksie pyta się o możliwość instalacji pluginów, a z FlashGetem i innymi menedżerami plików nie ma problemów dzięki wtyczce FlashGot. Nie mówię już o IE7, gdzie wszystko działa bezproblemowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale konfiguracja FlashGeta w Operze jest bardzo skomplikowana (edycja plików przeglądarki - to przecież produkt Open Source, łatwo nie ma).

Bzdura...

Tools -> Preferences -> advanced -> downloads -> wybierasz typ plików -> klikasz edit

tam masz pola "open with other application" (wybierasz flashgeta i smiga) i "use plugin" (sciagasz plugin i wybierasz go w tym polu)

Do wyboru do koloru, specjalnie sciagnalem i obie opcje działają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zaciął się FF i zaginęły wszystkie linki.

Wiem że jest na to jakiś sposób żeby je odzyskać.

>>bookmarks<< nie ma tego pliku

Ale jest bokmarkbackups :D Dobra nie wiem co z tym zrobic ale coś wykoncypuje.

>>W minute po napisaniu posta wykoncypowalem :P

jeszcze mam problem z Javą pod opera wszystko ok.

Reinstalowałem FF reinstalowałem jave i pic :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaktualizowaniu Opery do wersji 9.21. i pojawił się bardzo denerwujący problem. Za każdym razem jak uruchamiam Operę i wybiorę jakąkolwiek stronę pojawia się informacja o błędzie (standardowa, gdy np. wpiszemy adres który nie istnieje). Teraz wystarczy tylko kliknąć na odśwież i strona wchodzi normalnie. Dzieje się tak aż nie zamknę Opery. Potem przy każdym uruchomieniu dzieje się to samo z pierwszym wpisanym adresem. Dlatego po uruchomieniu najpierw wciskam F5 (odśwież), czekam kilka sekund po czym wybieram żądany adres. Co to za licho? Tyle razy aktualizowałem Operę a taki zonk pierwszy raz. Przeskanowałem kompa na obecność wirusów, instalowałem na nowo - nic.

Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam opery jakies 2 lata, jak do tej pory problemow mialem raptem pare, zaczolem w sumie uzywac z powodu zakladek [ie ktory wtedy mialem jeszcze tego niemial, firefox chyba tez] i tak sie przezwyczailem ze od tamtego czasu niezmieniam, zwlaszcza ze interfejs jest calkiem fajny, ikony w miare male tak ze niezajmoja pol ekranu no i nikt mi nie wpycha na sile 50 paskow z roznymi pierdolami jak to ma miejsce w ie [wiekszosc da sie wylaczyc ale sporo trzeba wylaczac recznie za kazdym razem, chyba ze grzebiesz w ustawieniach]. Jedyny problem jaki mam obecnie to media player, mam na dysku najnowszy wiec niezabardzo mam jak go "nainstalowac" zeby dzialal z opera, musial bym usunac go i zainstalowac od nowa, a znajac wlasne szczescie polowa codecow sie skaszani podrodze i znowu niebede mogl trainerow ogladac z CDA [25mb codeki do visty musialem sciagac jak do tej pory ale wszystko juz dziala].

A poza tym, mam ta sama opere [jesli idzie o ustawienia] od jakiegos poltora roku, zgralem na dvd przed wyjazdem katalog z opera i tylko jak mam nowy pc to wrzucam na dysk [wszystko dziala bez zadnych instalacji] czasem tylko update jak jest to automatycznie sciaga i instaluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu w menu kontekstowym Firefoxa 2.0.0.4 mam wpisy przypominające sprawdzanie pisowni. Wszystko widać na załączonym screenie..

HKEY_USERSS-1-5-21-1547161642-1993962763-1343024091-1003SoftwareMicrosoftSearch AssistantACMru5603

W tym kluczu znalazłem "Herezyj". Innych wyrazów z menu nie ma. Co zrobić z tym fantem?

http://www.pcformat.pl/forum/attachment.php?aid=6613

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem jaki mam obecnie to media player, mam na dysku najnowszy wiec niezabardzo mam jak go "nainstalowac" zeby dzialal z opera, musial bym usunac go i zainstalowac od nowa, a znajac wlasne szczescie polowa codecow sie skaszani podrodze i znowu niebede mogl trainerow ogladac z CDA [25mb codeki do visty musialem sciagac jak do tej pory ale wszystko juz dziala].

Jeżeli chodzi o Windows Media Player z Visty pod Operą czy Firefoksem, to trzeba zainstalować plugin, którego domyślnie w Viscie nie ma (na Xp wszysto działa bez problemów). Ot, taki psikus Microsoftu:).

http://port25.technet.com/pages/windows-me...n-download.aspx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki wies.niak :D W ogóle to YouTube przechodzi jakąś modyfikacje prawną bo coś zaczęli się czepiać tego czy fragmenty filmów czy seriali nie naruszają praw autorskich.

Normalnie to ściągałem filmiki przez YouTube Video Downloader 1.50 ale przestał działać. Wyskakuje błąd: "Filed to parse the HTML script, please contact support@3gp-cinema.com for help!". Pisze o tym tak dla ciekawostki bo to już nie temat Mozilla i Opera, ale jakby ktoś znał odpowiedź to byłbym wdzięczny (nawet za wiadomość na prywatną skrzynkę).

Program jest na pewno dobrze skonfigurowany i w wielu jego wersjach jest ten sam błąd.

Jeszcze raz dzięki! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...