Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Nauki wszelakie & łamigłówki

Polecane posty

Nie wiem czy było, ale w każdym razie polecam. Gram od tygodnia, jak mam wolny czas to wchodzę.

http://deathball.net/notpron/

Coś pan zapodał . Od razu zawiesza przeglądarkę . Co parę sekund wyskakują okienka z głupawymi napisami :x

A może znacie taką gierkę . Kiedyś w nią grałem . Gra we flashu mamy rozwiązywać zagadki i iść naprzód (przygodowa) . Tylko że tu ciągle powstają nowe levele!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wystarczy wpisać 3.

Ale kolo źle zaprojektował 2 . Powinno to być raczej zrobione we flashu. Sprawdziłem źródło stroni i to jak to wykombinował , siermięga ale działa jakoś . Po najechaniu na obszar drzwi pojawia się komunikat , tylko ten pic że na drzwiach i klikając na ok wyskakuje następne okienko :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Prawdziwe jest zdanie:

Nieprawda, że jeśli Platon założył Akademię to, jeśli Arystoteles był uczniem Platona to Arystoteles nie uczęszczał do Akademii.

Czy Platon założył Akademię?

CZy Arystoteles był uczniem Platona?

CZy Arystoteles uczęszczał do Akademi?

2.Jurek: "Ja nie zbiłem doniczki, Wojtek ją zbił."

Leszek: "Wojtek nie zbił doniczki, Jurek ją zbił."

Wojtek: "Ja nie zbiłem doniczki, Leszek też jej nie zbił".

Pytanie: Kto zbił doniczkę? Wiedząc, że jeden z nich dwa razy skłamał, drugi z nich raz skłamał, a raz powiedział prawdę, a trzeci dwa razy powiedział prawdę.

][...]

Hehe, ja jeszcze w gimnazjum ;] 3 gim, a że to końcówka, to profesorek nas poducza z m.in. logiki czy wartości bezwzględnych. Co prawda nie mieliśmy takiego samego przykładu, ale wystarczyło trochę myślenia i wykrystalizował się przyjemny zarys. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mamy tu już nauki wszelakie, więc można sobie coś napisać. :dwarf:

A podobno czarne dziury emitują promieniowanie, chyba to są kwazary, to w jaki sposób może się one wdostać skoro ma za małą prędkość aby opuscić horyzont zdarzeń, a najprawdopodobniej pochodzi ze środka. Co o tym sądzicie?

Nie promieniowanie, ale pojedyncze cząsteczki (neutrony). Rzeczywiście jest to dziwne i nie do końca zrozumiałe zjawisko. Naukowcy nazywają je parowaniem czarnych dziur. A co do tej historii z przyspieszającym światłem i człowiekiem bez przerwy przeżywającym swoją śmierć. To jest to mało prawdopodobne. Gdyby czarne dziury nawet cofały w czasie to cofałyby do początku swojego istnienia, czyli do momentu, kiedy były jeszcze gwiazdami a to dawałoby taki efekt, że wszystko, co by do nich wpadło i tak uległoby spaleniu, więc na jedno by wyszło. Jednak takie podejście jest mało prawdopodobne, bo znaczyłoby, że cała czarna dziura musiałaby się sama cofnąć i wtedy pożarłaby gwiazdę, z której powstała, co w efekcie doprowadziłoby do spontanicznego (spontanicznego naszego punktu widzenia) znikania największych gwiazd. Cóż teoretycznie to one znikają (nie widać ich), ale można stwierdzić istnienie czarnej dziury, więc nie ma tak, że nie pozostanie żaden ślad. Tak, więc takie cudaczenie z czasem i czarnymi dziurami prowadziłoby do wielu idiotycznych paradoksów czasowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskusji o czarnych dziurach chciałbym polecić książkę Igora Nowikow.

Czarne dziury i wszechświat , książka ma jakieś 230 stron i sam ją kiedyś czytałem , ba mam ją nawet przy sobie :D Powiedzmy że to jest taki wstęp do wiedzy o czarnych dziurach acha jeszcze ciekawostka we Francji nazywa je się czarnymi gwiazdami :? co oczywiście jest błędem.

A wszystko się stąd wzięło że komuś nazwa czarna dziura wydała się mało elegancka .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dostałem od mojej Kochanej Pani Profesor od matematyki zadanie napisania referatu nt. " Kody w matematyce "

Czy jest tu jakaś mądra głowa i podpowie mi gdzie szukać materiałów?? Będe wdzięczny :P

Chciałbym pomóc, ale nie bardzo wiem o czym ma byc ten referat. O jakie kody w matematyce chodzi? O wykorzystywanie bardzo dużych liczb pierwszych do algorytmów szyfrujących czy jak? Przybliż nam temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziała coś o tym że matematyka składa sie z kodów. Niestety nic więcej na ten temat nie wiem. Jestem w 2 kl LO, ostatnio przerabialiśmy "ciągi" więc może z tym łączy sie temat referatu?

Nie wiem o co chodzi twojej sorce od maty. Dopytaj się jeszcze o czym to ma być. Może ta strona Ci pomoże http://ufo.dos.pl/print.php?sid=336 , a tu jest o kryptologii, może o to chodzi: http://rawicz.naszemiasto.pl/magazyn_-_pia...ykul/39688.html Tylko co to ma mieć wspólnego z ciągami? Ciąg Fibonacciego czy jak też trzeba uwzględnić? Może jeszcze Ciąg Lucasa, ciąg 'Tribonacciego', ciąg 'Tetranacciego'? Sam już nie wiem. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z jakiejś strony. Ciekawe.

Naukowcom z IBM'a udało się umieścić ponad 15-krotnie więcej informacji na specjalnie wytworzonej kasecie niż na dotychczasowym zwykłym nośniku magnetycznym. Czyżby inżynierom z Almaden Research Centre w San Jose (centrum rozwojowe IBM) udało się tchnąć nowe życie w kurzące się taśmy magnetyczne? Na takie wnioski będzie trzeba poczekać, co najmniej 5 lat, zanim nowa technologia wejdzie do komercyjnego użytku. Jednak już teraz 6,67 miliarda bitów danych umieszczonych na calu kwadratowym ( około 6,46 cm kwadratowego) budzi podziw. A to nie koniec. Docelową pojemność calu kwadratowego ma osiągnąć 8 terabitów. Tak dużą pojemność zapisu udało się osiągnąć dzięki nowym taśmom produkowanym przez Fuji. Pokryte są one warstwą ochronną ferrytu baru ( BaO*6Fe2O3), z którego otrzymuje się bardzo krótkie i małe magnesiki o bardzo stabilnych właściwościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo źle zaprojektował 2 . Powinno to być raczej zrobione we flashu. Sprawdziłem źródło stroni i to jak to wykombinował , siermięga ale działa jakoś . Po najechaniu na obszar drzwi pojawia się komunikat , tylko ten pic że na drzwiach i klikając na ok wyskakuje następne okienko :?

To była chyba pomoc do dotarcia na 3 level. W notpronie jestem już na 8 xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(W nawiązaniu do postu Mordimer'a Madderdin'a)

Wiem, trochę bez składu napisałem post o czarnych dziurach, ale mówilem gdyby można było przekroczyć prędkość światła. Po za tym jak byśmy wykryli te pojedyńcze neutrony pochodzące z czarnej dziury? Chyba miałeś na myśli strumień neutronów (a może są to anty neutrony?, ale czy może coś takiego istnieć? Anty-protony są naładowane ujemnie(a normalnie są dodatnie), a anty elektrony dodatnio, więc jak wygląda anty neutrony?), a z tego co się dowiedziałem, promieniowanie może powstawć przez rozgrzanie się materi wpadającej do czarnej dziury. Zgadzam się z tym, że gdybym cały cas cofał się w czasie co by to zmieniło, i tak przestałbym istnieć. Ale czemu czarna dziura musiała by się cofnoć? Uważasz ,że w studnia grawitacyjnej czarnej dziury ma koniec w którym jest cała materia która do niej wpadła o rozmiarze punktu? (po co mówić niewyobrażalnie mały punkt, skoro każdy punkt jest nieskończenie mały?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz ,że w studnia grawitacyjnej czarnej dziury ma koniec w którym jest cała materia która do niej wpadła o rozmiarze punktu?

Troszeczkę zamotałeś. Jeśli dobrze zrozumiałem to pytasz czy cała czarna dziura to jeden nie wyobrażalnie mały i gęsty punkt materii? Cóż właśnie tym jest czarna dziura w pojęciu fizyki, jaką wysnuł Einstein. A co do tych neutronów to widać naukowcy jakoś to wykryli skoro twierdzą, że takowe zjawisko ma miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z ciekawostek naukowych . Jak wiadomo coś co jest trucizną w pewnych dawkach jest lekarstwem i vice wersal :D

Otóż człowiek umrze po spożyciu 50 litrów wody , przez składniki mineralne w niej zawarte. Nie wiem kto finansuje takie badania :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z ciekawostek naukowych . Jak wiadomo coś co jest trucizną w pewnych dawkach jest lekarstwem i vice wersal :D

Otóż człowiek umrze po spożyciu 50 litrów wody , przez składniki mineralne w niej zawarte. Nie wiem kto finansuje takie badania :?

Faktycznie jak niby oni to sprawdzili? Przecież po spożyciu 40 litrów wody człowiek by pękł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho to zwykła matematyka: ilość jakiegoś minerału w litrze wody x 50 = dawka śmiertelna dla człowieka :) Nie do udowodnienia w sposób empiryczny ;d

acha jeszcze ciekawostka we Francji nazywa je się czarnymi gwiazdami :? co oczywiście jest błędem.

A wszystko się stąd wzięło że komuś nazwa czarna dziura wydała się mało elegancka .

To nie do końca błąd - w końcu czarne dziury to zapadnięte gwiazdy, więc teoretycznie taka nazwa też ma racje bytu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z ciekawostek naukowych . Jak wiadomo coś co jest trucizną w pewnych dawkach jest lekarstwem i vice wersal :D

Otóż człowiek umrze po spożyciu 50 litrów wody , przez składniki mineralne w niej zawarte. Nie wiem kto finansuje takie badania :?

Faktycznie jak niby oni to sprawdzili? Przecież po spożyciu 40 litrów wody człowiek by pękł.

Obliczyli :D

Ale badania pt. kiedy człowiek umrze czy ile wytrzyma bez .. prowadzili Niemcy podczas 2WŚ. Dzięki ich eksperymentom dzisiejsza medycyna ma taki poziom . Niezbyt to przyjemne ........

A tak co do 2 WŚ jest kilka ciekawostek o tym się nie mówi ale zachodnie firmy robiły interes na wojnie oferując usługi niemcą , dopóki USA nie wypowiedzieli wojny. Np taki IBM dostarczał(dokładnie wypożyczał) maszyn(na kartach perforowanych) do ewidencji w obozach koncentracyjnych . Maszyny były konserwowane na miejscu przez pracowników IBM , a umowa została podpisane przez biuro w NY.

A co do łokcia to niektórzy ludzie potrafią się polizać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...