Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Nauki wszelakie & łamigłówki

Polecane posty

10. Jaki sport uprawiali autorzy zadań Lwiątka 2006 podczas ostatnich wakacji?

I skąd ja to mam wiedzieć!? :twisted:

Jedno z najgłupszych pytań konkursowych z jakim się spotkałem!

Pytanie dość nietypowe, ale odpowiedz banalna - kolarstwo. Wystarczyło trochę fantazji i umiejętności kojarzenia faktów, gdyż w całym teście było wiele nawiązań do tej dyscypliny. Choć uważam, że pytanie powinny sprawdzać wiedzę fizyczną, a nie skłaniać do wyjazów razem z organizatorami konkursu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to było i proste do znalezienia i stare. Teraz coś innego:

Dziewczynka miała sześć zapałek, bo to była bardzo biedna dziewczynka z zapałkami. Chciała je sprzedać bardzo bogatemu królewiczowi.

Ale on powiedział: Zrób z tych zapałek cztery trójkąty a ożenię się z tobą i ...

Zrobiła trujkąty w 3D STRE!!! Figura przestrzenna wyszystkie ściany to trujkąty :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz takie małe wyjaśnienie. Tak wiem, że to stare. Inne takie są na stronie polskiej mensy ( www.mensa.org.pl ).

Teraz inna sprawa.

Tak zgadzam się, że odpowiedź na pyt. 10 w Lwiątku jest prosta, jeśli skojarzy się fakty.

Chodzi o to, że jest to konkurs fizyczny i pytania powinny sprawdzać wiedzę z zakresu fizyki. O!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie, pare tyg. temu bylo w telewizji o jakim pokazie tecnicznym. I chinczycy zaprezentowali tam "komore w ktorej nie odczuwa sie uplywu czasu" :shock:

Byla pokazana przez jakies pare sekund, bez wyjasnienia o co chodzi, a bardzo mnie to zaciekwilo, moze slyszal ktos o czyms takim i wie jak to dziala??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę zadań z logiki? Rozwiążcie niżej zamieszczone:

1. Prawdziwe jest zdanie:

Nieprawda, że jeśli Platon założył Akademię to, jeśli Arystoteles był uczniem Platona to Arystoteles nie uczęszczał do Akademii.

Czy Platon założył Akademię?

CZy Arystoteles był uczniem Platona?

CZy Arystoteles uczęszczał do Akademi?

2.Jurek: "Ja nie zbiłem doniczki, Wojtek ją zbił."

Leszek: "Wojtek nie zbił doniczki, Jurek ją zbił."

Wojtek: "Ja nie zbiłem doniczki, Leszek też jej nie zbił".

Pytanie: Kto zbił doniczkę? Wiedząc, że jeden z nich dwa razy skłamał, drugi z nich raz skłamał, a raz powiedział prawdę, a trzeci dwa razy powiedział prawdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałbym powitać wszystkich, gdyż to mój pierwszy post :wink:

Zagadka ode mnie:

Na brzegu stoją:policjant,zlodziej,rodzice (zestaw hetero :wink: ) oraz2synów i 2 córki. Jak przeprawić cała gromadkę na drugą strone rzeki, jeśli maja tylko jedna dwuosobowa łodke? Łodzią mogą sterowac tylko matka, ojciec i policjant. Ponadto policjant nie może zostawic na brzegu zlodzieja, a ojciec nie moze zostac z żadną córką, gdy nie ma matki i analogicznie matka z synami.Jak tego dokonac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę zadań z logiki? Rozwiążcie niżej zamieszczone:

1. Prawdziwe jest zdanie:

Nieprawda, że jeśli Platon założył Akademię to, jeśli Arystoteles był uczniem Platona to Arystoteles nie uczęszczał do Akademii.

Czy Platon założył Akademię?

CZy Arystoteles był uczniem Platona?

CZy Arystoteles uczęszczał do Akademi?

Czy Platon założył Akademię - tak, czy Arystoteles był uczniem Platona - tak, czy Arystoteles uczęszczał do Akademii - tak. Co do ostatniej odpowiedzi - tak, dlatego, że nieprawdą jest, że Arystoteles nie uczęszczał do Akademii ergo uczęszczał do niej :).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Jurek: "Ja nie zbiłem doniczki, Wojtek ją zbił."

Leszek: "Wojtek nie zbił doniczki, Jurek ją zbił."

Wojtek: "Ja nie zbiłem doniczki, Leszek też jej nie zbił".

Pytanie: Kto zbił doniczkę? Wiedząc, że jeden z nich dwa razy skłamał, drugi z nich raz skłamał, a raz powiedział prawdę, a trzeci dwa razy powiedział prawdę.

Rozwiązanie]Wojtek zbił doniczkę, ponieważ:

Jurek powiedział: "Ja nie zbiłem doniczki"(true), "Wojtek ją zbił"(true) - dwa razy powiedział prawdę.

Leszek powiedział: "Wojtek nie zbił doniczki"(false), "Jurek ją zbił"(false) - dwa razy skłamał.

Wojtek powiedział:"Ja nie zbiłem doniczki"(false), "Leszek też jej nie zbił"(true) - raz skłamał, raz powiedział prawdę.

Wszystko się zgadza. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy na to? :D

Niezłe... W przyszłości będzie to zapewne stadardem, zwłaszcza dla tych, którzy nie cierpią sięgać po gryzonia. Choć szczerze mówiąc, to do jakiegoś FPS-a to jest to niepotrzebne, bo trzeba się gapić w monitor, a nie podziwiać ikonki na klawiaturze. Choć do obsługi PhotoShopa, komunikowania się podczas rozgrywki sieciowej... Przynajmniej jest to znacznie lepsze rozwiązanie, niż klawiatura dla gracza pocinającego w tytuł XYZ. Sounds good. :) Ciekawi mnie tylko, ile coś takiego będzie kosztować i kiedy trafi w moje łapska. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy na to? :D

No, nie powiem, całkiem niezłe. Z daleka nie było za bardzo widać na czym polega cały "bajer" tej klawiatury, ale taka innowacja jest dal mnie jak największym plusem. Szczególnie podobało mi się to, że można sobie klawisze ustawic pod grę lub jakiś program. Podoba mi się to, że klawisze odpowiadające za uruchomienie programów bedą miały ikonki tychże :). W sumie z checią bym cos takiego posiadał, ale nie jest to dla mnie jakis szczególnie doskonały produkt. Pewnie z początku bedzie dość drogi, ale myslę, że byłoby mi się z początku cięzko przenieść z klasycznej klawy na taką nowoczesną :). Ahh ten sentyment :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.artlebedev.com/portfolio/optimus/

Co Wy na to? :D

kazdy klawisz to osobny wyswietlacz OLED i mozna ja dowolnie programowac, zwlaszcza podoba mi sie inkonka emula lub firefoxa na klawiszu :D

I co z tego, że taka bajeranca klawiatura. Dla mnie liczy się wytrzymałość, a potem wygoda. Lubię sobie przywalić z pięsci w klawę jak się zdenerwuje podczas grania. Jednak moja wygrana w konkursie interetowym klawiaturka Logitecha sprawuje się podczas tych wyładowa emocji bardzo dobrze i działa idealnie. Więc nie będę szukał czegoś innego, choć jak uderzę nią kantem o blat to ciekawy pewnie będzie efekt :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1zł=1zł

1zł=100gr

0,1zł=10gr

0,01zł=1gr

100gr=10gr*10gr

1zł=0,1zł*0,1zł

1zł=0,01zł

1zł=1gr

Poproszę o znalezienie błedu w tym pozornie logicznym toku rozumowania.

10gr*10gr=100gr ale gr^2 i tu zaczyna się bład

1zł nie równa się 1gr

ani też nie równa się 0,01,bo 0,01zł=1gr

a z kolei 1gr = 0,01zł :twisted: 666

poza tym 0,1zł*0,1zł=0,01zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poniewczasie zamieszczam tę informację, ale lepiej późno niż wcale. "Polityka" zorganizowałą konkurs Liga intelektu. Liga Intelektu (LI) to trzyetapowy konkurs polegający na rozwiązywaniu zadań ćwiczących umysł, wymagających logicznego myślenia, wyobraźni albo erudycji. Każdy etap obejmuje łamigłówki z czterech kolejnych numerów „Polityki” i zamieszczone w tym samym czasie w Internecie. Ostatnie łamigłówki można znaleźć na TEJ stronie. Zachęcam, bo zagadki są dość ciekawe i trudne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...