Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Nauki wszelakie & łamigłówki

Polecane posty

Na prosbe Radyana: miejsce, "w którym można wymienić informacje nt. najnowszych nowinek technicznych, sprzętu, a także ogólnie pojętych nauk ścisłych."

:)

Słyszeliście? Na moją prośbę, to znaczy, że jak nie będziecie pisać to mi się dostanie za zawracanie adminom głowy jakimiś bzdurami :). Tak więc do pracy! ;) - Rad

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pierwsza na świecie bezprzewodowa mysz optyczna działająca bez baterii A4Tech Battery Free Wireless Optical Mouse NB-30 zostanie wprowadzona na rynek polski w listopadzie 2004 roku przez firmę Multioffice. NB-30 składa się z dwóch komponentów: bezprzewodowej myszy optycznej oraz opatentowanego przez firmę A4Tech specjalnego mouse-pad’a. Mysz zasilana jest za pośrednictwem pad’a, który generuje prąd poprzez indukcję elektromagnetyczną. Najnowocześniejsza technologia RFID (Radio Frequency Identification) zapobiega interferencji fal radiowych wysyłanych przez myszy, dzięki czemu nawet 100 użytkowników może ich używać w tym samym pomieszczeniu w tym samym czasie bez najmniejszych zakłóceń.

Radiowe myszy optyczne NB-30 oprócz komfortu bezprzewodowego użytkowania dzięki wykorzystanej w nich nowoczesnej technologii oferują również korzyści wynikające z oszczędzania pieniędzy na baterie oraz czasu na ich wymianę. Pozbawienie myszy baterii powoduje, że są one lżejsze a dzięki temu wygodniejsze w użyciu w porównaniu do standardowych, występujących obecnie na rynku modeli. Idea nowych myszy, dzięki wyeliminowaniu baterii, na pewno szczególnie spodoba się osobom walczącym o czystość i niezmienność środowiska naturalnego. Przewidywana cena detaliczna brutto wynosi: 83zł"

nb-30-8b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ciekawy topic, będzie można nieźle postatsować :P .

Obi coś tam skrobnął o myszce... Od tego zacznijmy! Ja osobiście posiadam Logitecha z `97 roku ;] i musze powiedzieć - gdybym zdrapał brud w środku, wymył Vanishem - wyglądałaby jak nówka sztuka nieśmigana. Co do samej pracy, grania nią - dwuprzyciskowa, bez żadnej rolki, taka mi na razie styka. No ale rozglądam się za czymś nowszym, tylko żeby było z kablem i bez kulki, coś poradzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko :) - myślałem że dopiero za miesiąc Qnik założy :P

Też uważam że fajny topic ale jak nie będzie tu nikt pisał to udusze ^^

I Rad też 8)

No więc o myszkach (tych komputerowych :] ) mowa, to i ja się pochwalę.

Mam Logitech MX700 :D, bardzo fajna myszka, dużo lepsza od mojej starej A4Techu za 20 zł :)

Tylko żadnej podkładki do niej nie mam :(

A teraz wyszła nowa MX1000 :o - to jest dopiero mycha, kto się zamienia ? ^^

O widze że Obi zapodał fajną mychę, nie potrzebne są do niej akumulatorki (lub co tam trzeba do niej włożyć :) ) więc nie trzeba ładować co z kolei bardzo wpływa na komfort.

Bo nieraz jak siądzie mycha w najwazniejszym momencie to można ^&&^*#$%#$^&%*&^ dostać :D, ale i tak moja trzyma po zapaleniu się czerwonej diody jakieś 3-5 godzin - zależy ile się używa i ją zawsze włączam na noc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się, nowy topic zaistniał. :) Będzie można czasem wpaść i dorzucić swoje trzy grosze^^

Obi-San pisał o nowej, bezprzewodowej myszce, działającej bez baterii.

Pomysł na takie zasilanie wydaje się być bardzo ciekawy. W końcu, kto by nie chciał nie wydawać kasy na baterie do swojego gryzonia? Tylko mi wydaje się, że taki sposób zasilania może stwarzać jeden problem - czy pobrudzona podkładka będzie dalej w stanie sprawnie przekazywać energię myszy. Bo jeśli nie, oznacza to konieczność częstego czyszczenia (tylko czym? - bo zwykła woda raczej nie wchodzi w rachubę). A jak wiadomo, szybkość brudzenia się, jest wprost proporcjonalna do stopnia czystości, wymaganej do poprawnego działania urządzenia^^. Ale idea i tak ciekawa.

A moja myszka - cóż szkoda gadać - stary, kulkowy A4Tech. Jakby była metalowa, to powiedziałbym, że to złom jest^^ Niedawno myślałem nawet o wymianie na MX510 (do kompletu z klawaturką Internet Navigator), ale zakup ten, będzie musiał poczekać, bo mam realną szansę na nowego procka, więc kasa na niego pójdzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki myszki to raczej nie do domowych, a biurowych zastosowań...

I jak to będzie to oszczędne? Przecież podkłada musi tą energię skądś czerpać - podjerzewam że nie z ruchu wiatru czy wody, a raczej z kontaktu. Więc i tak będziemy płacić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki myszki to raczej nie do domowych, a biurowych zastosowań...

I jak to będzie to oszczędne? Przecież podkłada musi tą energię skądś czerpać - podjerzewam że nie z ruchu wiatru czy wody, a raczej z kontaktu. Więc i tak będziemy płacić...

eee tam przesadzasz :P

Wydaje mi się że ona jest pod USB (no bo przecież takiej biednej myszki nie podłączyli by pod 230V :) ), no bo ile może taka myszka prądu zużywać? IMO bardzo mało.

Czyli jak dla mnie koszt będzie porównywalny do zwykłej optycznej mychy 8)

Ale myszki na wiatr? Dobry pomysł :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym.. ja mam jakiegoś A4tech'a 5 przycisków/2 rolki i trzeba przyznać, że jest całkiem... wytrzymały :twisted: . Nie oszczędzam jej, znęcam się nad nią fizycznie, kiedyś nawet poleciała w ścianę i dalej działa[tylko jedna rolka przestała działać :D ]. Ale tak czy inaczej to nieprecyzyjny badziew i muszę jak najszybciej ją wymienić[czyli nieprędko :D ].

A co do tych myszek z zasilaniem z podkładek - IMO poroniony pomysł. Sęk w tym, że często mousepady się nie sprawdzają bo są z badziewnego materiału/są za małe - więc autorzy musieliby sie bardzo postarać, żeby wszystkim przypasować :]

..:Edit do posta niżej:

To NIE to samo. Moja jest na PS2 i kulkowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc się udało :)

Ja swoją mysz kupiłem na wakacje. To chyba to samo, co ma Zapp. Jest optyczna, firmy A4tech, 5 przycisków, 2 rolki. Podłącza sie ją na USB, ale akurat "jadę" na przejściówce (PS/2). Kosztowała 59zł i narazie nie narzekam.Zakupiłem, bo dość już tych wiecznie psujących się kulek! Żadna z poprzednich mych myszek nie przetrwała 5 miesięcy.

A ta myszka zaprezentowana przez Obiego, to nie dla mnie. Ja tam nie lubię takich bajerków. Nie mam zamiaru też kupować bezprzewodowych myszek. Jakos mam stresa przed tymi promieniami... Zdecydowanie kabelek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja myszka to media-tech MT1000. Ogólnie jest ok: dwa przyciski plus trzeci w rolce; optyczna z ogonkiem ;) . Czasami mnie denerwuje, ponieważ po dłuższym giercowaniu rolka się trochę ślizga.

Mysz bez baterii==> tego pada nie trzeba do niczego (pewnie) podłączać, ponieważ prąd produkowany jest przez indukcję elektromagnetyczną, to znaczy, że w podkładce jest jakiś magnes, w myszce jest magnes, w wyniku zmiany położenia względem siebie produkuje się prąd (patrz podręcznik od fizy z 3 gim.). Z tego samego powodu nie trzeba jakoś specjalnie dbać o czystość tej podkładki ani o środki do jej "pielęgnacji".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją mysz kupiłem na wakacje. To chyba to samo, co ma Zapp. Jest optyczna, firmy A4tech, 5 przycisków, 2 rolki. Podłącza sie ją na USB, ale akurat "jadę" na przejściówce (PS/2). Kosztowała 59zł i narazie nie narzekam.Zakupiłem, bo dość już tych wiecznie psujących się kulek! Żadna z poprzednich mych myszek nie przetrwała 5 miesięcy.
Nie nooo. Ja też mam taką myszke^^ Naczy optyczną, A4tech 2rolki, 5 przycisków^^ Bardzo fajna głównie dlatego, ze nietrzeba podkładki więc można nią jeździć po całym biurku^^

Chociaż ostatnio pół pokoju przeszukałąm szukając podkładki zanim się zorientowałam że mam optyczną myche^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Qń zapomniał również o mnie. To ja na to pierwszy wpadłem^^ A Rad mnie poparł (no i BoguSa^^)

A ja mam zwykłą myszkę za 15zł z Media-techu, 2 przyciski + rolka. Jest dobrze zbudowana i bardzo dobrze mi się na niej gra^^ I jeszcze do tego podkładka, którą dostałem z CDA za roczną prenumeratę^^ Ta też jest fajna, tylko trochę mała^^ A optyczne mi się nawet podobają, tylko jak jestem u kolegi i słyszę jak ta jego myszka optyczna ściera stół (nie uzywa podkładki^^) to mi się aż w głowie coś dzieje^^

A wy używacie podkładki pod waszą optykę??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie też poparł :P;)

A wy używacie podkładki pod waszą optykę??

Ja nie, chociaż chciałem sobie kupić taką wypasioną Thermaltake-a :), ale zrezygnowałem bo mi szkoda kasy było ^^

Jeżdzę mychą po podstawce pod kompa, biurku i czy tam jeszcze mam :) - czyli tam gdzie mi wygodnie.

Zresztą na każdej powierzchni dobrze działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy używacie podkładki pod waszą optykę??
Ja nie mam podkładziochy. Z resztą z nią, mysz działa mi beznadziejnie :/ Wskaźnik drga, czasem "lata" po całym ekranie i doprowadza mnie do szału. Zdecydowanie wolę deskę pod nóżki mojej myszeczki ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość !Chrząszczu

A ja używam myszki A4 Tech. Model RFWOP-49. 4 przyciski i dwie rolki. Gryzoń jest oczywiście optyczny, bezprzewodowy i moim zdaniem dobrze się na nim gra (myszka dobrze leży w dłoni, zupełnie jak Makarov :wink: ), pracuje itd. Gdyby tylko tak nie żarł energii.

PS: Ta myszka o której pisał Obi to ciekawa rzecz. Nie dość, że optyczna i bezprzewodowa to jeszcze bez bateriii... Hmmm... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja nie przywiązuje jakiejś specjalnej wagi do myszki. Wiem, że bezprzewodowa niby wygodna itp. ale ja tam takich rzeczy nie potrzebuje. Aktualnie mam MediaTecha MT117K zakupioną za całe 9 zł. Oszą^__^ i mi bardzo pasuje. Działać, działa, ładnie wygląda, bo czarna jest, ma rolke co jest dla mnie bardzo ważne, więc wszystko jest si ^__^

A co do tej myszki co Obi opisał to fajna niby sprawa, ale mi na przykład zupełnie nie potrzebna. Zresztą za te 83 zł moge sobie dołożyć kupić coś innego do kompa.

Ja mam myszkę zwykła "kabelkowa i kulkową" A4tech za 6 dych i jakoś mi sie bardzo podoba bo ma taki fajny 3 przycisk z boku myszki(pod kciukiem) i teraz bez tego przycisku nie wyobrazam sobie grania..

Miałem taką samą, dostałem ją od kumpla, który sobie zmieniał na bezprzewodową i przyznaje że bardzo fajna była. Tyle, że mało wytrzymała, bo spadła z całkiem niedużej wysokości :twisted: i się cóś złamało w środku. Stwierdziłem, że nie warto się bawić w jakieśtam klejenie i wróciłem do swojej pierwszej pięcioletniej myszki. Ta to była twarda! Ale pewnego dnia w cosik grałem (chyba już o tym opowiadałem) i zrobiła mi się mysz bezprzewodowa (czyt. urwałem kabelek^^). I tak oto zakupiłem owego MediaTecha. Zobaczymy ile ta wytrzyma :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widze że Obi zapodał fajną mychę, nie potrzebne są do niej akumulatorki (lub co tam trzeba do niej włożyć :) )

Jest wszystko opisane jak to dziala... czytajcie posty :)

A tak wogole to nie jest topic kto ma jaka mysz tylko o NOWINKACH technicznych, czyz nie Qn'iu?

Z tego co wiem, to Qń i tak tego czytał nie będzie. Ale fakt faktem - nie róbie z tego wątku Sprzętowego Forumowicze o Sobie. - Rad

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to nie jest topic kto ma jaka mysz tylko o NOWINKACH technicznych, czyz nie Qn'iu?

Temat w sumie nazywa się "Technika", więc równie dobrze jak gadamy o jakichś nowinkach możemy gadać o ENIACu czy jak to sie tam to zwało. Zresztą jeśli tak przyjmiemy ten topic to to od razu się więcej tematów do rozmowy porobi. A tak to, to będzie wyglądać tak że ktoś zapoda jakimś newsem, potem ileśtam postów w stylu "fajnie" i od nowa :D To już lepiej np. pogadać o myszkach naszych i np. wymienić się doświadczeniami czy cóś.

To tyle co do oftopu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, ze spróbuję to rozruszać, więc próbuję.

Jako że można tu rozmawiac również o naukach ścisłych proponuje Wam mały konkurs. Za chwilę napiszę tu taką ciekawą IMO zagadkę, a wy spróbujcie ją rozwiązać. Ten komu się uda w nagrode dostanie pół kilo satysfakcji :)

Dziewczynka imieniem Ania lubi zbierać pluszowe misie. Niestety, lubi równiez urywac im główki. W swej niezmierzonej łaskawości dała 30 ostatnim misiom szansę - jutro rano ubierze je w czapeczki w kolorze niebieskim lub czerwonym. Każdy miś dostanie jedną czapeczkę. Następnie ustawi ich wszystkich razem i każdemu zada pytanie "Jaki kolor czapeczki masz na głowie?", na które miś będzie mógł odpowiedzieć "czerwony" lub "niebieski". Jeżeli odpowie dobrze - przeżyje. Jeżeli nie - no cóż...

Przez całą noc misie mogą obmyślić pewien system odpowiedzi, który pozwoli na przeżycie jak największej ich ilości. Musisz pomóc misiom opracować ów system.

Założenia:

- czapeczki będą przydzielane losowo czyli może być tak, że wszystkie misie dostaną niebieskie, może być tak że 14 misiów dostanie czerwone a 16 niebieskie - kombinacje są dowolne

- misie w chwili odpowiedzi będą widzeć kolory czapeczek wszystkich pozostałych misiów, z wyjątkiem swojej

- misie nie mogą sobie podpowadać ani niczego pokazywać

Próbujcie - zobaczymy kto wymysli najlepszy system... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że można tu rozmawiac również o naukach ścisłych proponuje Wam mały konkurs.

Musisz pomóc misiom opracować ów system.

Próbujcie - zobaczymy kto wymysli najlepszy system... :)

He he... Nauki ścisłe? No to odpowiadam, że misie jako zabawki pluszowe nie są w stanie odpowiedzieć na zadane pytanie, więc automatycznie stoją na straconej pozycji, cokolwiek by nie robiły ;)

Czepiasz się :P. Ludzie, którzy próbuja w ten sposób odwracać kota ogonem po prostu nie znają odpowiedzi i w ten sposób się maskują :P. - Rad

A toś mi dogadał ;) Col.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...