Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

Gość Marcus1988
( wytrzymałość i siła po ok. 150)

Mało - w Morrowindzie pamiętam, ze bez cheatów miałem grubo powyżej 1000 :P

Lvl ~50 i zestaw ekwipunku zbliżony do twojego... nie powiem co dokładnie do w Morrowinda ostatnio grałem zeszłym roku :P

za umiejętności główne masz w grze do zdobycia 7 * 75 = 525, a na level wskakuje się za 10 punktów umiejętności głównych, to można najwyżej osiągnąć 525:10 = 52(level),5(czyli pół paska "do następnego poziomu")

Jak ktoś cwany i ma cierpliwość to może sobie oszczędzić te obliczenie i levelować w nieskończoność :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ja tam wolę nosić jako broń Złote Ostrze (choć podobno lepsze jest przekształcone w Błękitne Znamię) i Rękawice Randagulfa. Czerpak ogólnie rzecz biorąc silny to nie jest.
Czerpak silny nie jest???

Tu masz parametry Czerpaka i Błękitnego Znamienia. Porównaj sobie i nie opowiadaj więcej takich herezji :D

Czerpak

Chop: 10-70

Slash: 10-60

Thrust: 1-4

Szybkość: 1.75

Waga: 40.0

Wytrzymałość: 6000Cena: 400000

Stały efekt:

Zwiększa się Atak 30 pkt

Zwiększa się Siła 20 pkt

Obniża się Kondycja 1 pkt

Zwiększa się Wytrzymałość 20 pkt

Zwiększa się Szczęście 20 pkt

Błękitne Znamię (lepsze od Złotego Ostrza):

Chop: 10-60

Slash: 5-55

Thrust: 5-25

Szybkość: 1.50

Waga: 40.0

Wytrzymałość: 4500

Cena: 150000

Ładunek: 500

Przy użyciu (nie na stałe):

Obrażenia od ognia 10-30 pkt na dotyk

Zwiększa się Atak 30 pkt for 30 sec na siebie

Odnowienie Kondycji 10 pkt na siebie

Mało - w Morrowindzie pamiętam, ze bez cheatów miałem grubo powyżej 1000 :P
A jakim że to sposobem panie? :shock: Albo siedziałeś i spaczałeś się cały dzień (w czasie rzeczywistym :D ) albo źle mnie zrozumiałeś. :>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcus1988
Vivek nie jest wcale nietykalny. Bez problemów go zabiłem Very Happy

Vivek to kaleka i będąc już na 15lvl mogłem zrobić z nim co chciałem ;)

A jakim że to sposobem panie? Shocked Albo siedziałeś i spaczałeś się cały dzień (w czasie rzeczywistym Very Happy ) albo źle mnie zrozumiałeś. Smile

No może nie cały dzień (ok. 30 min :P ), ale posłużyłem się trickiem ze spaczeniem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekwipunkiem czy bez? :k
Chodzi ci o przedmioty zwiększające np. siłę? Bo co najwyżej taki Czerpak podnosi siłę o 20, więc jakie to ma znaczenie przy 1000 jak to ma miejsce u Marcusa1988?
Bez ekwipunku równo po 1000
:shock: Ja nadal powątpiewam, mi chodziło o podstawowe atrybuty rozdzielane po parę punktów przy każdym awansie na następny poziom.
No może nie cały dzień (ok. 30 min :P ), ale posłużyłem się trickiem ze spaczeniem :P
To ja również przeznaczyłem na to ok. 30 min., ale bez przesady nie przybyło mi w tym czasie ponad 900 punktów siły i wytrzymałości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcus1988
Lord Thomas

To ja również przeznaczyłem na to ok. 30 min., ale bez przesady nie przybyło mi w tym czasie ponad 900 punktów siły i wytrzymałości.

Heh, jak tam chcesz, postaci na pewno Ci nie wyślę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja ma postać raczej średniawą:

Redgard, Wojownik

Poziom 20

Długie ostrze: 100

Ciężki pancerz: 100

Tarcza: 100

Siła i Wytrzymałość: oba po 100

W łapie Chryzamer, na sobie Ciężka Zbroja Norska + Daedryczne nagolenniki, w sumie KP coś ponad 250.

Jak widać postać mocno średnia z tendencją na "słaba" :wink: Ale i tak na nikt mi nie podskoczy, większość luda kłade jednym ciosem, największe debeściaki idą do nieba za trzecim uderzeniem. Nie widze potrzeby dalej expić tego warriora, wykonuje więc tylko zadania dla wszyskich Gildii :)

A tak wogóle, co uważacie za lepsze Błękitne Znamię czy Chryzamera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie..

Uruchomiłem Obliviona na wysokich detalach.. Niestety troszkę mi zacinał.. Właśnie uzbierałem trochę kasy na modernizację kompa i zastanawiam sie, co wymienić, by Oblivion działał bez zacięć. Mam

Sempron 3400+

1 GB RAM DDR2 667 mhz

Galaxy GF 7300GT

Zastanawiałem się nad kupnem 2 GB RAM Geil 667 (2x1 gb, te RAMY sprzedam).. Są teraz na Allegro po 400 zł i taniej.. Czy lepiej zainwestować w co innego? Co pozwoli grać bez zacięć?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie..

Uruchomiłem Obliviona na wysokich detalach.. Niestety troszkę mi zacinał.. Właśnie uzbierałem trochę kasy na modernizację kompa i zastanawiam sie, co wymienić, by Oblivion działał bez zacięć. Mam

Sempron 3400+

1 GB RAM DDR2 667 mhz

Galaxy GF 7300GT

Zastanawiałem się nad kupnem 2 GB RAM Geil 667 (2x1 gb, te RAMY sprzedam).. Są teraz na Allegro po 400 zł i taniej.. Czy lepiej zainwestować w co innego? Co pozwoli grać bez zacięć?:)

Ja wymieniłbym kartę graficzną :wink: , ram możesz zostawić. Żeby grać w Obliviona z wysoką jakością tekstur trzeba mieć mocną kartę graficzną, ale na tej możesz pograć na średnich teksturach. Użyj tego modu: trawa - tweak i zobacz czy chodzi płynnie, jeśli nie, obniż do połowy trawę (ten mod oczywiście zostaw, znacznie przyśpiesza działanie gry w miejscach gdzie jest trawa. W wyglądzie trawy różnic widocznych nie ma a gra chodzi znacznie płynniej), instrukcję instalacji moda masz w readme dołączonym do niego.

TEN MOD POWINNI ściągnąć WSZYSCY!!! Poprawia znacznie wygląd gry (dodaje depth of field - taki jak w gothicu 3)i nie wpływa na płynność chodzenia gry! Yu jest link do niego:Depth of Field - pamiętaj żeby z dwóch dostępnych wersji ściągnąć tą, która zajmuje 1.5mb (czyli większą) opis instalacji masz - tak jak w poprzednim modzie - w readme. A tu daje link do screena pokazującego jego możliwości: zobacz. Do ściągnięcia modów trzeba być zarejestrowanym na stronie - można zrobić to za darmo, więc nie stanowi to żadnego problemu. Dzięki tym modom Oblivion będzie chodził płynniej na otwartych przestrzeniach (mod z trawą) i wyglądał lepiej (depth of field). Zachęcam do korzystania z obydwóch modów, depth of field powinni ściągnąć wszyscy, ale i na drugi mod (ten z trawą) powinien się skusić każdy, w miejscach gdzie jest trawa może znacznie przyśpieszyć grę nie wpływając widocznie na jej (trawy) wygląd. Aktualnie rozpracowuję kolejny mod, który może znacznie przyśpieszyć grę, więc czekajcie na info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle, co uważacie za lepsze Błękitne Znamię czy Chryzamera?

Buzdygan Aevara Stone-Singera

<_<

Nie walcze obuchami ;)

A tak poza tym, to spotkał ktoś coś lepszego niż ten buzdygan? Czy to już jest najmocniejsza broń w grze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będzie można dyskutować tu jeszcze o Shivering Isle (dodatku do Obliviona) - Cenega oświadczyła dziś, że jego Polska premiera będzie miała miejsce już za trzy dni, czyli w piątek :). Trzeba jej przyznać, że potrafi mile zaskoczyć :).

A wracając do tematu cyklu TES, z przyjemnością stwierdzam, że gdyby Oblivion miał bardziej wyraziwszy klimat, a Morrowind był mniej statyczny, to gry te byłyby baardzo bliskie ideałowi. Aczkolwiek i tak uważam je za jedne z lepszych gier w historii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja SI Skończyłem już kilka tygodni temu ale nie grałem do czasu wydania patcha gdyż ten bug z znikaniem przedmiotów po prostu mnie zabił ale mój sejv był do uratowania mam nadzieje iż w Polsce nie popełnią tego błędu i wszystko będzie perfecto. To już chyba ostani dodatek do Obliviona i następną gra będzie TES5 w przyszłym roku - nie sądzę 2010 brzmi prawdopodobniej. Zobaczymy ja na jednym sejvie mam przegrane 243 godziny i na razie odstawiłem TES4 czekam na Two Worlds, pozdrowienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Polska wersja jest wydana w wersji z jakimś krytycznym błędem! (nie wiem jakim :P) Ci którzy ją kupili powinni ściągnąć ze strony Cenegi patcha, likwidującego błąd. To tak w ramach ostrzeżenia, żeby nie było w przyszłości zbędnych pytań :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio cicho w temacie... rozumiem, wszyscy zamiast o serii Elder Scrolls pisać wolą w nią grać... i poprawnie :twisted: . Postanowiłem zebrać do kupy :twisted: kilka świetnych modów do Obliviona, dzięki którym Oblivion chodzi i wygląda lepiej, a także te związane nie z grafiką, etc a z samą rozgrywką, oto one:

Mody poprawiające wygląd i niewpływające (zauważalnie) na prędkość gry:

- Depth of Field, dodaje piękny efekt dof'u, wyglądający praktycznie tak samo jak w Gothicu III.

Screeny: 1, 2, pokazujące mod w akcji.

Autorzy: Qarl i Timeslip

- Enhanced Water, najlepszy mod ulepszający wygląd wody, po rozpakowaniu ściągniętego pliku mamy dwie wersje moda do wyboru: normalną, jeśli gramy w Obliviona ze zwykłą jakością wody i HD, jeśli Oblivion chodzi z wysoką jakością wody.

Screen.

Autor: LprMan

- Trzy mody, które razem dodają Parallax Mapping do praktycznie wszystkich tekstur (za wyjątkiem tych, które zamiast lepiej wyglądały by gorzej, np. drewno). Co to jest ten cały Parallax Mapping :?: , efekt dzięki któremu płaskie tekstury wyglądają jakby były w 3d. Tutaj mamy pierwszy mod, drugi i trzeci. Pamiętaj, że pierwszy (Parallax Mapping Giga Pack) mod musisz wrzucić jako pierwszy :!: , zaś drugi i trzeci w dowolnej kolejności :wink: .

Screeny: 1, 2, 3.

Autorzy:

pierwszy mod (Parallax Mapping Giga Pack) - RuLZ

drugi mod (Sewer Parallax Pack) - OblivionRules42

trzeci mod (Ayleid Ruin Parallax Pack) - OblivionRules42

Mody poprawiające wygląd gry kosztem animacji :!:

- Qarl's Texture Pack III, ten mod sprawia że Oblivion wygląda jak film :!: , tekstury mają taką jakość/rozdzielczość, że można wziąć Obliviona za Elder Scrolls V :P . Oczywiście do tego moda trzeba mieć mocną kartę graficzną ale jeśli już taką posiadasz to MUSISZ mieć tego moda :wink: .

Screeny: 1, 2, 3, są to animacje porównujące wygląd gry z modem i bez, zdjęcia zmieniają się automatycznie, co kilka sekund :wink: .

Autor: Qarl

Mody przyśpieszające grę i niewpływające (widocznie) na jej wygląd :!:

- Low-Poly Grass, zmniejsza szczegółowość trawy (niezauważalnie), dzięki czemu w miejscach gdzie jest trawa gra będzie działać znacznie szybciej :!: (dobre dla wszystkich).

Autor: mmmpld

Mody usprawniające rozgrywkę :!:

- Quest Award Leveling, bardzo przydatny mod, sprawia, że przedmioty, które dostajemy jako nagrody w niektórych zadaniach awansują razem z naszą postacią, np. normalnie za wykonanie jakiegoś tam zadania na 2 lvl, dostajemy jakiś tam miecz, który jak się okazuje jest jedną z najlepszych broni w grze, tylko że my mamy jego pierwszy lvl, który wcale taki najlepszy nie jest. Mod ten sprawia, że już takich problemów mieć nie będziemy i w każdym momencie będziemy mogli wykonać zadanie, za które dostaniemy jakiś interesujący nas przedmiot nie martwiąc się tym, że mogliśmy wykonać to zadanie później i przedmiot byłby lepszy... Te przedmioty/nagrody awansują na wyższy level co pieć poziomów naszego herosa, np. nagroda xxx od 1 do5 lvl naszego bohatera jest na swoim pierwszym poziomie, od 6 do 10 na drugim itd... Dokładne info znajdziecie w ReadMe po ściągnięciu moda :wink: .

Autor: Namegduf Live

Dobra to by było na tyle. Niedługo dodam następne mody, których znalazłem jeszcze sporo, muszę tylko znaleźć do nich linki :P , jak coś znajdę to od razu z edytuję posta :wink: . Pozdro.

PS. Opis instalacji każdego moda znajduje się w pliku ReadMe, który jest dołączony do niego :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Wczoraj zacząłem nadrabiać zaległości i odpaliłem dziadka Morrowinda :) Gierka mimo upływu lat nadal zaskakuje wielkością świata i tym, że świat "żyje". Polecam serdecznie tym, którzy jeszcze nie grali :)

Ad1) wielkość świata? Daggerfall. Detale przy dużym świecie? Gothic (2).

Ad2) Żyje? Ha! Tak samo "żywe" były NPCe w Baldur's Gate czy Fallout. Nawet Nali czy Skaarje w Unrealu mieli więcej inicjatywy. I znów: Gothic...

Nie żeby TESM był zły... Sam znów zacząłem rozgrywkę z nową partią modów... A po dodaniu własnych ścieżek dźwiękowych zrobiło się naprawdę ciekawie (imo O WIELE bardziej do Morrowinda pasuje scenowa muzyka fantasy, jak choćby to co było dodawane do maga Legend - taki fajny klimat się robi).

A właśnie... Usiłowałem zmusić "spolszczony" mod Giants! (ściągnięty z elderscrolls.phx.pl). Jak odpalałem czystą wersję angielską (tzn. włączałem mod do gry), gra kompletnie wieszała się tuż po wybraniu wczytania lub rozpoczęcia nowej gry. Jak odpalałem spolszczenie, gra wieszała się podczas wyjścia na pokład statku :roll: . Czy komuś udało się odpalić moda z platynową edycją Morrowinda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wczoraj zacząłem nadrabiać zaległości i odpaliłem dziadka Morrowinda :) Gierka mimo upływu lat nadal zaskakuje wielkością świata i tym, że świat "żyje". Polecam serdecznie tym, którzy jeszcze nie grali :)

Ad1) wielkość świata? Daggerfall. Detale przy dużym świecie? Gothic (2).

Daggerfall? W sumie to ta sama seria, więc bluźnić nie wypada, ale jaki ten świat? Z każdą częścią TES jest mniej ilości i więcej jakości - i wychodzi to na dobre. Z tego co wiem Gothic większym światem nie dysponuje - zresztą nigdy i tak nie mogłem pojąć fenomenu tej gry.

Ad2) Żyje? Ha! Tak samo "żywe" były NPCe w Baldur's Gate czy Fallout. Nawet Nali czy Skaarje w Unrealu mieli więcej inicjatywy. I znów: Gothic...

Ha! W 2002 była to jedna z najbardziej "żywych" gier. Oczywiście dziś mamy rok 2007 i nie sposób starszyznę do Obliviona porównywać, lecz w chwili wydania raczej byś "Ha!" nie powiedział... I co znowu z tym Gothicem - już powoli się przyzwyczajam że jestem jakiś "inny". Jak tylko widzę jakieś porównania TES do Gothica... Naprawdę nie widzę żadnego aspektu w którym świat Tamriel przegrywa... A po tym co widziałem w G3, a czytałem w recenzjach - myślę sobie, to chyba nie ta gra.

Nie żeby TESM był zły... Sam znów zacząłem rozgrywkę z nową partią modów... A po dodaniu własnych ścieżek dźwiękowych zrobiło się naprawdę ciekawie (imo O WIELE bardziej do Morrowinda pasuje scenowa muzyka fantasy, jak choćby to co było dodawane do maga Legend - taki fajny klimat się robi).

Ścieżka z Morrowinda mi akurat niesamowicie wpadła z ucho i razem z soundtrackiem z Obliviona są na mojej playliście =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Gothic większym światem nie dysponuje - zresztą nigdy i tak nie mogłem pojąć fenomenu tej gry.

Będę się wypowiadał na temat gier, w które grałem - konkretniej chodzi mi o The Elder Scrolls III: Morrowind oraz Gothic II.

Jak tylko widzę jakieś porównania TES do Gothica... Naprawdę nie widzę żadnego aspektu w którym świat Tamriel przegrywa... A po tym co widziałem w G3, a czytałem w recenzjach - myślę sobie, to chyba nie ta gra.

To są porównania dwóch różnych gier z tego samego kręgu gatunkowego - Role Playing Game, więc nie dziwi mnie to, że fan jednej gry chce wykazać wyższość swojej nad inną. Ja mam neutralne podejście do obu, choć kiedyś sam trwałem po stronie Morrowinda.

Produkt Bethesdy oferuje nam rozległy świat, wiele dróg rozwoju postaci, szeroki wybór broni oraz pancerzy. Słabością The Elder Scrolls III mogą być błędy - do których jednak wydawane są łatki - problemy ze znalezieniem jakiegoś celu lub dialogi, te nie są mówione i odbiera mi to część radości z wczuwania się w świat. W takiej sytuacji przypominam sobie genialnie spolonizowanego Baldur's Gate II: Cienie Amn - aktorzy odwalili kawał naprawdę solidnej roboty. Jednak tekst w The Elder Srolls III został na ogół przetłumaczony poprawnie, a do przepisania na nasz język było całkiem sporo, więc nie będę się tego elementu czepiał.

Piranha Bytes wrzuciła za to coś innego - broni, pancerzy, czarów oraz dróg rozwoju jest nieporównanie mniej w stosunku do Morrowinda, ale gra nadrabia mówionymi, żywymi dialogami i tu podziękowania dla ekipy polonizacyjnej - gdyby spartaczono ten element, to największa radość z gry zostałaby mi odebrana. Tak, polonizacja Gothic II (oraz I) pozwala jednak wczuć się w klimat. Świat od początku jest nieprzyjazny i trzeba zdobywać respekt, wielu przeciwników pokonasz dopiero potem. Same zadania jakoś mnie nie bawią, ale w sumie nie mam tu nic do zarzucenia - jest przecież kilka dróg załatwienia spraw, choć żadnych rewolucji tu nie uświadczysz.

Podsumowując - Morrowind robi swoje mnogością dróg, kierunków rozwoju bohatera oraz świetnie budowanym, ciężkim klimatem podziemnych krypt, do których nie lubię wchodzić. Naprawdę, poruszanie się po jaskini z pochodnią i mieczem w dłoniach, gdy na ścianach masz namalowane krwawe inskrypcje, a przed sobą widzisz zdeformowany kształt Spaczonego... Nie, to trzeba przeżyć. Za to w Gothicu największą rolę odgrywają dialogi, komentarze Bezimiennego i "żywość" świata. Obie gry oferują nieco inne doznania, ale moim zdaniem warto mieć zarówno Gothica i Morrowinda

Ścieżka z Morrowinda mi akurat niesamowicie wpadła z ucho i razem z soundtrackiem z Obliviona są na mojej playliście =).

Wybacz, ale dla mnie każda muzyka to dobry sposób na zrobienie ze mnie beserkera - po prostu nie znoszę, jak usiłuję się na czymś skupić i granie w tle jakiejś orkiestry wybitnie mi w tym przeszkadza. Dotyczy to wszystkich gier, nie tylko tych dwóch wyżej wymienionych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z tego, że temat został wskrzeszony i też się wypowiem, chociaż Ameryki nie odkryję. Do Areny nie mogłem się przekonać, ale Daggerfall bardzo mi przypadł do gustu, Morrowind uwielbial, a Oblivion pokochałem. Proszę mi tylko nie mówić, że to dzięki grafice, bo gram za pomocą Oldbliviona beż praktycznie żadnych efektów świetlnych, cieni itd. i w 640x480. :P Ten wielki, szczegółowy, rozbudowany świat, w którym mamy całkowitą wolność to jest to, co lubię najbardziej. Nikt mi nie każe wykonywać jakiegoś questu, kiedy mam ochotę akurat oczyścić pewną jaskinię bądź nawet włamywać się do domów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...