Jump to content

Lord Thomas

Forumowicze
 • Content Count

  141
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Lord Thomas

 • Rank
  Krasnolud
 • Birthday 10/09/1988

Sposób kontaktu

 • Discord
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 1. Sprawdź jeszcze raz w ustawieniach grafiki, patch je resetuje, więc być może coś tam masz inaczej ustawione, generalnie patch powinien poprawić płynność.
 2. A to chyba że tak, nie miałem o tym pojęcia. Po prostu z ciekawości się pomodliłem, zabrało mi trochę życia, ale myślę sobie nie opłaca się odczytywać, a nie patrzyłem na maksymalne PŻ, dopiero po awansie kapnąłem się że jest coś nie tak.
 3. Zacząłem grę od początku i po awansie na 2 poziom dostałem +12 PT, także wszystko jest już w porządku. Nie wiem co było przyczyną błędu, może to, że na początku pomodliłem się do Beliara i zabrało mi to trochę PT, choć to trochę naciągana teoria, to był po prostu zwykły bug, jakich niestety jest w Gothicu wiele.
 4. Mam taki oto problem: Gdy awansowałem na 1 poziom moje maksymalne punkty trafień wzrosły tylko o 2 i wynoszą 42 - nie wiem czym to jest spowodowane. Po awansie na 2 poziom dostałem już standardowe 12 pkt. i mam 54. Tyle tylko że na tym poziomie powinno być ich już 64, więc gdzie się podziało te 10 pkt? Nie wiem co zrobiłem nie tak. Miał ktoś podobny problem i czy da się go jakoś rozwiązać? Jestem jeszcze stosunkowo na początku, więc może opłaca się zacząć grę od nowa?
 5. Dzięki za rady, problem udało mi się jakoś rozwiązać. Musiałem pogrzebać trochę w plikach i póki co, Gothic uruchamia się normalnie. Mam nadzieję, że problem więcej nie wystąpi.
 6. Mam problem z uruchomieniem dodatku Noc Kruka. Nie mam pojęcia jaka jest jego przyczyna. Instaluję podstawkę - w porządku, wszystko działa, gra się normalnie uruchamia, mogę grać. Instaluję dodatek do folderu gdzie jest już podstawka, wszystko przebiegło niby sprawnie. I tu już jak sądzę występuje jakiś błąd. Z pulpitu znika mi skrót do Gothica II i pojawia się skrót Gothic II - Noc Kruka, jednak bez ikonki. Klikam na nim i pojawia mi się komunikat "Element <Gothic>, do którego odwołuje się ten skrót, został zmieniony lub przeniesiony i dlatego skrót ten nie będzie działał poprawnie." Odpalam w takim razie z płytki od dodatku (lub bezpośrednio z folderu), wyskakuje mi okienko, że następuje właśnie inicjalizacja i konfiguracja (czy coś takiego) i może to potrwać kilka minut. Czekam więc po czym następuje próba uruchomienia gry, pojawia się czarny ekran i przez kilka sekund coś tam trybi, monitor wyłącza się i włącza, po czym powrót do pulpitu i wyskakuje mi okno "application error - access violation". Reinstalacja nic nie pomogła. Mam Gothica z Extra Klasyki Next, podstawka i dodatek oddzielnie, v2.6. Mój komputer to Athlon 1.3Ghz, GeForce 2 MX/MX 400 64MB, 512 RAM. Z góry dzięki.
 7. Lord Thomas

  Gothic 1

  Pogadaj z Mordragiem (to taki koleszka stojący przy ognisku niedaleko południowej bramy, jest inaczej ubrany niż ludzie ze Starego Obozu, więc powinieneś go łatwo rozpoznać) i powiedz mu, że chcesz dołączyć do Nowego Obozu, on cię tam zaprowadzi. Ale lepiej opłaca się najpierw wykonać wszystkie questy i dopiero potem tam pójść. A żeby znaleźć tego Neka nie musisz nawet się tak daleko fatygować, leży zaszlachtowany bodajże przez Kretoszczury w jaskini na północnym wschodzie od południowej bramy, wystarczy zabrać mu naszyjnik i dostarczyć go Złemu .
 8. Ja w moim K510i przez dłuższy okres miałem tylko te dwie gry, a wiadomo jak człowiek nie ma nic innego do roboty, bądź też możliwości, to chwyta za telefon i katuje gierki ile wlezie. A w QuadraPop mój rekord to 3184470 (trzy miliony sto osiemdziesiąt tysięcy ), nawet nie pytajcie ile ja w to grałem...
 9. Lord Thomas

  Gothic 1

  Nie ma rady, wszystko wskazuje na to, że będzie musiał zacząć grę od początku. Ja miałem to nieszczęście mieć dwa podobne błędy, przez co pierwszy raz grę ukończyłem dopiero za trzecim podejściem... Jedyna rada to robić na poszczególnych etapach gry kontrolne sejwy i zostawiać je w spokoju aż ukończy się grę, jak wystąpi jakiś bug sprawdzać po którym już ten bug nie występuje i tak aż do skutku.
 10. Lord Thomas

  Baldurs Gate

  Nie zrozumiałeś pytania, wiem że kondycja wpływa na wszystkie klasy, ale z tego co wyczytałem z tabeli w poradniku do podstawowego BG, bonusy +3 i większe otrzymują tylko zbrojni. Reszta nawet jak ma 25 kondycji dostaje tylko +2 :? . Dlatego pytam się, czy może są jakieś mody zmieniające tą niedogodność. Albo lepiej: może poprostu zostało to zmienione w OzWM? Przydałoby mi się coś takiego, bo mam Mistrza Przywołań z 19 pkt. kondycji...
 11. Lord Thomas

  Baldur's Gate 2

  Niekoniecznie, taka katana również ma 1k10, a jest przecież jednoręczna.
 12. Lord Thomas

  Baldurs Gate

  Wie ktoś może ile maksymalnie PŻ dostają poszczególne klasy przy awansie? Gdzieś wyczytałem że zbrojni 10 a magowie 4. I czy dobrze zrozumiałem, że modyfikatory wynikające z kondycji wyższe niż 2 dostają tylko zbrojni? To znaczy nie opłaca sie dawać magowi kondycji wyższej niż 16? I jeszcze jedno. Które mody można zainstalować podczas gry, bez konieczności zaczynania od nowa?
 13. Nie wiem jak jest w tym modzie, ale normalnie wystarczyło że rzucisz na swoją drużynę "ochronę przed złem" i można było tłuc bieska bez żadnych konsekwencji - biedaczek nawet nas nie widział. A i pamiętaj o broni +3, bo tylko taka i lepsza na niego skutkuje.
 14. Lord Thomas

  Baldurs Gate

  Ja jak już kiedyś pisałem miałem na to jedną, ale sprawdzoną taktykę. Najpierw ustaw drużynę w taki sposób jak to robi Private Arti, a następnie przystąp do produkcji szkieletów, misiów, piesków itp. Poustawiaj je wokół sobowtórniaków (jeszcze wtedy szlachciców) i uważaj by rozmowa nie rozpoczęła się za szybko. Jak już uznasz, że jest wystarczająco ciasno - zaczynaj. Możesz posłać wojaków do walki wręcz, a reszta niech ostrzeliwuje niemilców z łuków i czarami. I uważaj by Wielcy Książęta nie zgineli. Ja zawsze dopilnowywałem by oboje wyszli z tego cało. Nie przesadzaj, nie 5 sekund. A swoją drogą to masz kogokolwiek w drużynie kto przyjąłby na klatę masę ciosów sobowtórniaków większych na przyspieszeniu? Bo ja miałbym problemy z jednym.
 15. Że tak się wtrącę bezczelnie: A do AWS-u to kto jak nie połowa albo i więcej polityków Platformy należało, a?
×
×
 • Create New...