Jump to content

Lord Thomas

Forumowicze
 • Content Count

  141
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Lord Thomas

 1. Sprawdź jeszcze raz w ustawieniach grafiki, patch je resetuje, więc być może coś tam masz inaczej ustawione, generalnie patch powinien poprawić płynność.
 2. A to chyba że tak, nie miałem o tym pojęcia. Po prostu z ciekawości się pomodliłem, zabrało mi trochę życia, ale myślę sobie nie opłaca się odczytywać, a nie patrzyłem na maksymalne PŻ, dopiero po awansie kapnąłem się że jest coś nie tak.
 3. Zacząłem grę od początku i po awansie na 2 poziom dostałem +12 PT, także wszystko jest już w porządku. Nie wiem co było przyczyną błędu, może to, że na początku pomodliłem się do Beliara i zabrało mi to trochę PT, choć to trochę naciągana teoria, to był po prostu zwykły bug, jakich niestety jest w Gothicu wiele.
 4. Mam taki oto problem: Gdy awansowałem na 1 poziom moje maksymalne punkty trafień wzrosły tylko o 2 i wynoszą 42 - nie wiem czym to jest spowodowane. Po awansie na 2 poziom dostałem już standardowe 12 pkt. i mam 54. Tyle tylko że na tym poziomie powinno być ich już 64, więc gdzie się podziało te 10 pkt? Nie wiem co zrobiłem nie tak. Miał ktoś podobny problem i czy da się go jakoś rozwiązać? Jestem jeszcze stosunkowo na początku, więc może opłaca się zacząć grę od nowa?
 5. Dzięki za rady, problem udało mi się jakoś rozwiązać. Musiałem pogrzebać trochę w plikach i póki co, Gothic uruchamia się normalnie. Mam nadzieję, że problem więcej nie wystąpi.
 6. Mam problem z uruchomieniem dodatku Noc Kruka. Nie mam pojęcia jaka jest jego przyczyna. Instaluję podstawkę - w porządku, wszystko działa, gra się normalnie uruchamia, mogę grać. Instaluję dodatek do folderu gdzie jest już podstawka, wszystko przebiegło niby sprawnie. I tu już jak sądzę występuje jakiś błąd. Z pulpitu znika mi skrót do Gothica II i pojawia się skrót Gothic II - Noc Kruka, jednak bez ikonki. Klikam na nim i pojawia mi się komunikat "Element <Gothic>, do którego odwołuje się ten skrót, został zmieniony lub przeniesiony i dlatego skrót ten nie będzie działał poprawnie." Odpalam w takim razie z płytki od dodatku (lub bezpośrednio z folderu), wyskakuje mi okienko, że następuje właśnie inicjalizacja i konfiguracja (czy coś takiego) i może to potrwać kilka minut. Czekam więc po czym następuje próba uruchomienia gry, pojawia się czarny ekran i przez kilka sekund coś tam trybi, monitor wyłącza się i włącza, po czym powrót do pulpitu i wyskakuje mi okno "application error - access violation". Reinstalacja nic nie pomogła. Mam Gothica z Extra Klasyki Next, podstawka i dodatek oddzielnie, v2.6. Mój komputer to Athlon 1.3Ghz, GeForce 2 MX/MX 400 64MB, 512 RAM. Z góry dzięki.
 7. Lord Thomas

  Gothic 1

  Pogadaj z Mordragiem (to taki koleszka stojący przy ognisku niedaleko południowej bramy, jest inaczej ubrany niż ludzie ze Starego Obozu, więc powinieneś go łatwo rozpoznać) i powiedz mu, że chcesz dołączyć do Nowego Obozu, on cię tam zaprowadzi. Ale lepiej opłaca się najpierw wykonać wszystkie questy i dopiero potem tam pójść. A żeby znaleźć tego Neka nie musisz nawet się tak daleko fatygować, leży zaszlachtowany bodajże przez Kretoszczury w jaskini na północnym wschodzie od południowej bramy, wystarczy zabrać mu naszyjnik i dostarczyć go Złemu .
 8. Ja w moim K510i przez dłuższy okres miałem tylko te dwie gry, a wiadomo jak człowiek nie ma nic innego do roboty, bądź też możliwości, to chwyta za telefon i katuje gierki ile wlezie. A w QuadraPop mój rekord to 3184470 (trzy miliony sto osiemdziesiąt tysięcy ), nawet nie pytajcie ile ja w to grałem...
 9. Lord Thomas

  Gothic 1

  Nie ma rady, wszystko wskazuje na to, że będzie musiał zacząć grę od początku. Ja miałem to nieszczęście mieć dwa podobne błędy, przez co pierwszy raz grę ukończyłem dopiero za trzecim podejściem... Jedyna rada to robić na poszczególnych etapach gry kontrolne sejwy i zostawiać je w spokoju aż ukończy się grę, jak wystąpi jakiś bug sprawdzać po którym już ten bug nie występuje i tak aż do skutku.
 10. Lord Thomas

  Baldurs Gate

  Nie zrozumiałeś pytania, wiem że kondycja wpływa na wszystkie klasy, ale z tego co wyczytałem z tabeli w poradniku do podstawowego BG, bonusy +3 i większe otrzymują tylko zbrojni. Reszta nawet jak ma 25 kondycji dostaje tylko +2 :? . Dlatego pytam się, czy może są jakieś mody zmieniające tą niedogodność. Albo lepiej: może poprostu zostało to zmienione w OzWM? Przydałoby mi się coś takiego, bo mam Mistrza Przywołań z 19 pkt. kondycji...
 11. Lord Thomas

  Baldur's Gate 2

  Niekoniecznie, taka katana również ma 1k10, a jest przecież jednoręczna.
 12. Lord Thomas

  Baldurs Gate

  Wie ktoś może ile maksymalnie PŻ dostają poszczególne klasy przy awansie? Gdzieś wyczytałem że zbrojni 10 a magowie 4. I czy dobrze zrozumiałem, że modyfikatory wynikające z kondycji wyższe niż 2 dostają tylko zbrojni? To znaczy nie opłaca sie dawać magowi kondycji wyższej niż 16? I jeszcze jedno. Które mody można zainstalować podczas gry, bez konieczności zaczynania od nowa?
 13. Nie wiem jak jest w tym modzie, ale normalnie wystarczyło że rzucisz na swoją drużynę "ochronę przed złem" i można było tłuc bieska bez żadnych konsekwencji - biedaczek nawet nas nie widział. A i pamiętaj o broni +3, bo tylko taka i lepsza na niego skutkuje.
 14. Lord Thomas

  Baldurs Gate

  Ja jak już kiedyś pisałem miałem na to jedną, ale sprawdzoną taktykę. Najpierw ustaw drużynę w taki sposób jak to robi Private Arti, a następnie przystąp do produkcji szkieletów, misiów, piesków itp. Poustawiaj je wokół sobowtórniaków (jeszcze wtedy szlachciców) i uważaj by rozmowa nie rozpoczęła się za szybko. Jak już uznasz, że jest wystarczająco ciasno - zaczynaj. Możesz posłać wojaków do walki wręcz, a reszta niech ostrzeliwuje niemilców z łuków i czarami. I uważaj by Wielcy Książęta nie zgineli. Ja zawsze dopilnowywałem by oboje wyszli z tego cało. Nie przesadzaj, nie 5 sekund. A swoją drogą to masz kogokolwiek w drużynie kto przyjąłby na klatę masę ciosów sobowtórniaków większych na przyspieszeniu? Bo ja miałbym problemy z jednym.
 15. Że tak się wtrącę bezczelnie: A do AWS-u to kto jak nie połowa albo i więcej polityków Platformy należało, a?
 16. Znajduje się ona w sekretnych pomieszczeniach pod Magazynami Areny (wejście na poziomie Canalworks). Do siedziby Morag Tongu dostaniesz się przez klapę w podłodze (poziom zamka 50). Musisz porozmawiać z Eno Hlaalu.Od siebie dodam, że klapa znajduje się w pomieszczeniu po prawo od wejścia do magazynu.
 17. Lord Thomas

  Baldurs Gate

  Ale chyba jest opcja ominięcia walki, o ile pamiętam. A nie siedzi przypadkiem w świątyni? Za Drizzta jest -10 do reputacji i to raczej jest przyczyną odejścia z drużyny dobrych postaci, a nie sam fakt jego zabicia.
 18. Lord Thomas

  Baldurs Gate

  Za święty symbol Bassilusa płaci Kelddath Ormlyr w Świątyni Piśni Poranka na wschód od Nashkel. A Berrun Ghastkill powinien stać przed świątynią w Nashkel. Nic mi o tym nie wiadomo .
 19. Takie małe sprostowanko: To chyba był Cimoszewicz? Bo pamiętam, że straszne larum się wtedy podniosło.
 20. Dlatego też bardzo często używałem przywołań. To, że pieski są nieocenione przekonywałem się przy każdej trudniejszej walce. Pamiętam, że zawsze robiłem je na zamku we Wrotach Baldura i to w takich ilościach, że samo stworzenie i ustawienie ich zajmowało kupę czasu, ale efekty po paru próbach i poprawkach wszystko rekompensowały. Sarevok i jego sobowtórniaki nie mógł nawet dojść do Wielkich Książąt, co prawda potem się przebijali, ale byli już na tyle poprzetrącani, że nawet "Was cas sie skoncył nacelne!" i "Cas na poćwiartowanie kilku połci mięsa" nie pomagało . To samo z final fight. Chociaż z tym już było gorzej. W końcu Sarevok to istna kosiarka i nie wyrabiałem z produkcją. A ja ją wywaliłem, a na jej miejsce dałem Branwen też miała tego gadostwa od groma, a dokładniej to szkielety, które imo się lepiej sprawdzały jako mięso(???) armatnie. Ja za pierwszym razem taszczyłem tego mnóstwo i chomikowałem je na później, a pod koniec i tak nie zdołałem ich wszystkich wykorzystać więc za drugim podejściem zużywałem je od razu albo sprzedawałem.
 21. O ile pamięć mnie nie myli, to można to rozwiązać bardziej "po ludzku". Trzeba było wejść do jakiegoś domu kolesiem, którego chcieliśmy wywalić i poprostu go odłączyć, wtedy nie miał możliwości z nami pogadać i druga osoba zostawała w drużynie. Było to najlepsze rozwiązanie, bo można było potem znowu przyjąć daną osobę do drużyny gdy się rozmyśliliśmy. A co do drużyny, to u mnie był taki skład: Ja (łowca) Ajantis Imoen Xan Branwen Dynaheir Albo: Ja (mag) Minsc Imoen Edwin Branwen Xan Wszyscy mieli bronie dystansowe (oprócz normalnych). A gdy robiło się naprawdę gorąco to najlepszą taktyką było zasypanie wroga masą szkieletów, piesków, misiów, gnolli i innym tego typu mięsem armatnim, a następnie rozstrzelanie wroga z łuków i czarów. Sprawdzało się też wystrzelenie w kierunku miejsca gdzie spodziewaliśmy się wrogów parę kul ognia, po czym gdy wróg już załapie, że ktoś robi mu niezłe kuku, stworzenie znów nieocenionych misiów, piesków itd. Natomiast w dwójce według mnie, bronie dystansowe nie miały już racji bytu, a pieski i misie zostały zastąpione przez sukkuby, żywiołaki, i inne biesy z otchłani każdy o sile 50 piesków, więc i tłoczno już tak nie było. PS:A co do grania na kodach to nie widzę w tym najmniejszej przyjemności. Gdy już nie mógłbym naprawdę sobie poradzić wolałbym chyba zrezygnować z gry i zostawić ją jak "dorosnę". Tym bardziej jeśli jest to gra tak świetna jak BG.
 22. O ile pamiętam, to na plantacji Dren jest koleś który ma na sobie cały dwemerowy pancerz.
 23. Nieprawda nieprawda , nie napisałem że można dołączyć do innego rodu gdy jest się już w innym, tylko że można wykonywać dla niego zadania. Bo te dwie rzeczy nie muszą iść w parze. Ja np. dołączyłem do Redoran, a zadania wykonywałem również dla Hlaalu, i to chyba nawet dostawałem awanse w tymże rodzie :!: :shock: Nie potrzeba pluginów, taka możliwość jest i była nawet gdybyś miał wersję 1.0 . Poprostu wykonuj zadania dla Hlaalu i w pewnym momencie by dalej awansować będziesz musiał załatwić sobie twierdzę.
 24. Warto wiedzieć, że ród Hlaalu jest o tyle ciekawy, że gdy robimy dla niego zadania to po pewnym czasie będziemy mieli możliwość zbudowania własnej twierdzy! Co prawda wiąże się to z masą różnego rodzaju formalności takich jak zdobycie odpowiednich papierów (akt ziemski i kontrakt budowlany), przejęcie kopalni jaj, zatrudnienie robotników, strażników, i wszystko zajmuje trochę czasu. Ale kiedy przez to wszystko przebrniemy to nareszcie posiadamy własną posiadłość . A tak pozatym, o ile pamiętam to nawet po przyłączeniu się do jakiegoś rodu, nadal mamy możliwość wykonywania zadań dla innych rodów.
 25. Koleś ma na imię Biff i nie jest on w każdym bądź razie bugiem, a swego rodzaju lekiem na buga . Pojawia się on wtedy gdy brakuje postaci do dialogu, można z nim więc pogadać, a nawet w niektórych przypadkach przyłączyć do drużyny. Jego wprowadzenie zapobiegało krytycznym błędom w pracy silnika Infinity, ale przypadek który opisałeś jest raczej bugiem. Zresztą Biffa możemy spotkać również w BG2 gdzie pełni taką samą funkcję, a oprócz tego (tu ewidentnie twórcy puszczają do nas oko) w misji dla Quayle'a, przedstawienie w Teatrze Pięciu Dzbanów gdzie zastępuje nieobecnego aktora co mu zbytnio nie wychodzi i przez to jest biedaczek smutny :cry: .
×
×
 • Create New...