Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Sam to rozwiązałem. Ale przebiegu tej decyzji się nie spodziewałem. Misje Bractwa bardzo ciekawe, można sobie dorobić. Jednocześnie wykonuję tez wątek Legionu Cesarskiego, więc nie narzekam na nudę. Potem pewnie zrobię coś głupiego, co doprowadzi do tego, że zacznę grę od początku. Na przykład; pousuwam wszystkie zapisy, wbiję się w teksturę, nie będę miał jak wczytać, bo prawie zawsze mam niepozwalające na szybką podróż obciążenie. Brzmi super, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na Steamie angielską wersję Obliviona w wersji Deluxe GOTY. Generalnie chciałbym jednak pograć w polską wersję. Zatem powiedzcie mi, czy jak kupię Antologię TES to czy doda mi Obliviona do biblioteki Steam jako oddzielny produkt, zastąpi mi angielską wersję czy też będę musiał założyć nowe konto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Mrocznego Bractwa na skończyłem, potem jednak skupię się na Legionie. Muszę bardziej sprecyzować rozwój odnośnie zaklętych przedmiotów, bo w jednym dodatkowa magia, a w drugim... dodatkowa magia. Co ciekawe - nie korzystam z zaklęć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up czyli grasz postacią nastawioną na skradanie i ataki z ukrycia? Wobec tego najlepszą zbroję znajdziesz w mrocznym bractwie lub tak jak pisał Sachees w gildii złodziei, sam musisz zdecydować która bardziej odpowiada twoim potrzebom, niewątpliwą przewagą pancerza od złodziei jest jego.... wygląd, stroje mrocznego bractwa w mojej ocenie nie prezentują się zbyt ciekawie (jest chyba nawet mod który poprawia ich wygląd ) ale to już kwestia gustu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

Racja. Miałem postać z najmniej "przypakowaną" posturą, w końcu złodziej. Kiedy założyłem pancerz Bractwa... Przeraziłem się. Wyglądało to jakby oblazło go mnóstwo czerwonych i czarnych pijawek.

@Sachees

A co powiesz na zbroję Słowika? Opłacalne jest wysilanie się po nią grając złodziejem?

@Perun

Krzyki zapewne da się wymaksować. Na Elder Scrolls Wiki masz elegancko wykonaną tabelkę ze wszystkimi krzykami, ich słowami, a także położeniem ich ścian krzyków. A odnośnie dusz, to wydaje mi się, że dusz można mieć tyle, ile jest krzyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun:

Powinieneś móc. Ja mam więcej dusz niż krzyków, a to tylko dlatego że te wszystkie smoki dostają skłonności samobójczych when I am going on adventure. Więc całkiem możliwe, że dusze wciąż będziesz łapał nawet po wymaksowaniu krzyków.

@Pancerz Mrocznego Bracta:

Sadly. Zawiodłem się trochę na nim - pancerze Gildii Złodziei wyglądają o niebo lepiej. Jedyny plus pancerza tych pierwszych jest taki, że daje obłędny bonus do ataków z zaskoczenia. 30x piechotą nie chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciosy krytyczne to rękawice dają spory bonus, owszem. Niemniej, szkoda jest taka że na przeciwnicy na wyższych poziomach trudności nic sobie z tego nie robią i nie można zabić mieczem z ukrycia jednym ciosem cherlawego nekromanty.

Co do pancerzy Bractwa, vanillowy mi się spodobał, niemniej podam tu kilka linków, może ktoś znajdzie coś dla siebie ciekawego.

Black Sacrament

Better Shrouded Armor

Alternate Ancient Shrouded Armor

Masters of Death - Rise of the Dark Brotherhood

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedy ty zbierasz ziółka i robisz herbatę, Draug... Nekromanci pakują. :P A tak poważniej - welp, 30x jest tylko dla sztyletów, więc nic dziwnego, że mieczem nie zabijesz. Gdybyś próbował sztyletem, to całkiem możliwe, że by ci się udało. Also:

When equipped with the Assassin's Blade perk, Shrouded Gloves (or Shrouded Hand Wraps), and dual-wielding daggers, performing a successful sneak dual-power attack results in three consecutive sneak attacks, thus granting a possible ninety times damage multiplier in a single attack, which will kill most foes.

Próbował ktoś tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy pancerz złodzieja daje chyba dodatkowo +30 do udźwigu i daje więcej armora od najlepszego pancerza Mrocznego Bractwa.

Jak go zdobyć? Wystarczy brnąć w fabułę Gildii? Dali mi na początku jakiś pancerz, ale był słabszy od mojego (Łuskowa zbroja). Jakby co, moim obecnym zadaniem dla złodziei jest napaść na tamtą posiadłość na wyspie koło Pękniny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirrin aby otrzymać najlepszy pancerz gildii złodziei (nie chodzi tu o zbroję słowika) musisz ukraść przedmioty warte określoną sumę i po każdorazowym uzyskaniu odpowiedniej kwoty otrzymujesz zadanie specjalne, pancerz otrzymujesz po wykonaniu wszystkich tych zadań (było ich chyba 4, dokładnie nie pamiętam dawno nie grałem w Skyrima). Co do porównania pancerza słowika i najlepszego od mrocznego bractwa to z tego co pamiętam ten od bractwa miał lepsze bonusy jeśli chodzi o ataki z ukrycia i ogólnie związane z walką , natomiast słowika dawał dużo do otwierania zamków , skradania itp. ale pamiętam że cały wątek mrocznego bractwa wykonałem pancerzem słowika i dobrze się mi w nim grało.

Co do zabijania z ukrycia jednym ciosem to nie zgodzę się że mocniejszych przeciwników nie da rady. Trzeba mieć tylko postać z mistrzostwem ataków z ukrycia i stosować sztylety bo najwyższe bonusy są zawsze dla nich. Ja miałem postać walczącą dwiema broniami na raz i nosiłem zawsze dwa zestawy- sztylety na atak z zaskoczenia i gdyby na raz nie poszło to wtedy wyciągam miecze. Inna sprawa że warto poszukać dobrych sztyletów a nie jakichś znalezionych na pierwszym lepszym bandziorze. Pamiętam że świetny sztylet można było zdobyć wykonując zadanie dla którejś z daedr, dokładnie nie pamiętam o którego chodziło ale wiem że po jego zdobyciu bardzo prawie nigdy nie musiałem już wyciągać mieczy :D Oczywiście miałem również wtedy już mistrzostwo w atakach z ukrycia, skradaniu itp

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Wyczytałem, że dusze wchłaniamy tylko od smoków nigdy niespotkanych, natomiast od smoka zrespawnowanego(przypisanym do danej lokacji) nie możemy wchłonąć duszy. Właśnie to mnie zdziwiło, ponieważ zabiłem gada przy ścianie(nigdy tam nie byłem), ten padł i się nie "spala". Teraz znów dotrę do tej lokacji i sprawdzimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu koledze zdarzył się taki błąd, że nie mógł wchłaniać jakichkolwiek dusz. Szukał trochę rozwiązań w necie, ale podobno nic nie znalazł, więc po każdym zabitym smoku dodaje sobie duszę za pomocą konsoli. Chyba nawet ten pierwszy gad, z którym walczymy przy Białej Grani mu się zbugował. Ja bym tak nie wytrzymał, bo strasznie to psuje immersję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin:

Zawsze można sobie samemu zrobić dobry sztylet. :P

Also mała poprawka - żeby uzyskać pancerz Mistrza Gildii, trzeba wykonać 5 "small jobs" w danym mieście. 5 dowolnych, czy to kradzież kieszonkowa wskazanego celu, czy to włamanie, fałszerstwo... Plus ukończenie głównej osi fabularnej dla Gildii. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...