Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

Jakieś fajne mody polecicie? Tylko żadne nowe questy itd. Jakieś fajne zbroje, Gwiazda Śmierci zamiast księżyca czy coś. I jest mod, który daje nieograniczony ekwipunek? Albo go zwiększa.

Edytowano przez Ecko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Foshek, Amigos, Minamir

Dziękuję za odpowiedzi, myślę, że na weekend zacznę zabawę. Widziałem dane o długości gry, więc przy moim tempie to chyba potrwa nawet do lipca, jako, że lubię "pchać" się wszędzie i poznawać świat ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2real

Immi mówił o Morrowindzie :P TES III to jeszcze większy pożeracz czasu od Skyrima. Gram w to właściwie od premiery (nie bez przerwy, rzecz jasna) i ani razu nie przeszedłem. Odkryłem coś połowę mapy, zwiedziłem setki różnych miejscówek, porobiłem dziesiątki questów dla gildii, rodów, legionu cesarskiego i zwykłych obywateli, ale nigdy w wątku głównym nie doszedłem dalej niż do obozu Urshilaku. Właściwie jedyny wątek jaki ukończyłem, to ten Kruczej Skały z Przepowiedni. Po prostu tam jest tyle rzeczy do zrobienia, że nie wiadomo w co ręce włożyć. Jakby ktoś chciał przejść Morrka na 100%, to by musiał chyba z rok grać tylko w niego. Kiedyś muszę wziąć zad w troki i sfinalizować wszystko, co zacząłem, może do emerytury się uda :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - jedynka, czyli Arena, mocno się już zestarzała. Jeśli chcesz zagrać w starego TESA, spróbuj Daggerfalla, również jest darmowy. Polecam pobrać stąd http://wiwiki.wiwiland.net/index.php?title=Daggerfall_:_DaggerfallSetup_EN ten instalator oferuje możliwość zainstalowania od razu poprawek (oficjalnych i fanowskich) dodatkowych questów itp. Po odpowiednim ustawieniu sterowania, gra się podobnie jak w nowe gry, za wyjątkiem walki bronią białą, gdzie trzeba machać myszką, co pociągnie za sobą ruch broni w danym kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do długości TESów: właśnie mi stuknęło 51 godzin w Skyrimie i zrobiłem ze 2-3 questy głównego wątku^^. Jeśli Morek ma jeszcze większe nagromadzenie zadań, miejscówek i postaci to głowa eksploduje prędzej, niż się go przejdzie na 100%.

Gildia Złodziei FTW.

Edytowano przez Quetz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie ma może więcej ale wątki są dłuższe i to co w Skyrimie jest zrobione "zabij, oddaj, następny quest" to tam masz jako następny etap danego zadania. Gildia Złodziei faktycznie ma świetne zadanie, jednak Mroczne Bractwo jest wg mnie najgorzej zrobione w Skyrimie, wątek w Oblivionie wydawał się ciekawszy.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Foshek - mam wrażenie, że w Skyrimie większosć zadań jest wielopoziomowa - choćby wspomniana Gildia. Co myślę, że już koniec, to okazuje się, że to dopiero jeden z etapów i muszę zasuwać na drugi koniec mapy, żeby otworzyć jakieś drzwi, powiedzieć komuś, co o nim myślę, uratować kota na drzewie... Ale że w Morro grałem bardzo niedługo, to się nie odniosę, może rzeczywiście tam jest to bardziej widoczne.

Dark Brotherhood jeszcze nie ruszyłem, bo za ostatnią próbą nie dałem się im zaszantażować i zacząłem z nimi wojnę, a dopiero teraz zamierzam się przyjrzeć temu wątkowi bliżej. Też słyszałem, że w Oblivionie było to genialnie zrobione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek Mrocznego Bractwa w Oblivionie był znacznie bardziej zawiły. W zasadzie do końca nie było wiadome kto kogo zabił. Ja Skyrim mam na dwóch kontach Steam, ponieważ na pierwszym mam samą podstawkę a na drugim Legendary Edition. Braciszek większość swoich gier dołączył do pierwszej biblioteki, więc mu je oddałem. W ten sposób mam w Skyrim ponad 220 godzin rozegranych tongue_prosty.gif

W morka również sporo grałem, ale nie mam żadnego licznika, który policzyłby wszystkie podejścia do gry.

Edytowano przez Earendil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić Morro i Obliviona na Steamie przy najbliższej wyprzedaży. NIgdy mnie mocno nie wciągnęły (Morro znaczy się), ale teraz, jak jestem po uszy w Skyrimie, to myślę, że powiększenie kolekcji z możliwością naliczania godzin jest wysoce zasadne.

Następny w kolejce czeka Fallout: New Vegas, którego też nieźle męczyłem, a nigdy nie ukończyłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też za darmo, ale trzeba mieć DosBoxa, rzecz jasna. W niego grałem najkrócej, przerażały mnie doniesienia o bugach i ogromie tej gry, za to w Arenę parę godzin włożyłem. Przyjemny oldschool, ale na dłuższą metę ciekawostka muzealna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Foshek - Daggerfall wymaga odpalania przez emulator DOSa, najlepiej DosBox. Wiąże się to z montowaniem dysku, wpisywaniem komend itp. Z tego względu polecam to co linkowałem na poprzedniej stronie http://wiwiki.wiwila...gerfallSetup_EN czyli instalator. Co prawda też gra odpala się przez DosBoxa, ale wszystko jest już skonfigurowane i wystarczy 2klik na ikonie gry.

Edytowano przez Minamir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rankin

Co masz na myśli pisząc "stworzoną od podstaw klasą"? Przyznam, że nie wiem co to może znaczyć.

To, co zalinkował Foshek. Bardzo przyjemna rzecz.

Też za darmo, ale trzeba mieć DosBoxa, rzecz jasna. W niego grałem najkrócej, przerażały mnie doniesienia o bugach i ogromie tej gry, za to w Arenę parę godzin włożyłem. Przyjemny oldschool, ale na dłuższą metę ciekawostka muzealna.

Instalator zalinkowany parę postów wyżej IIRC od razu dodaje DOSBox i nawet konfiguruje odpowiednio. Problemy się zaczynają, gdy chce się podmienić extender dosowy na przyjazny dosboxowi, dziś bym musiał od nowa sprawę rozkminiać, szczególnie odpalenie (imo niezbędnego) Andyfalla, bardzo dużo się z tym męczyłem, bezskutecznie. .

Daggerfall nie jest IIRC bardziej zabugowany od Fallouta 2, a skala, która najbardziej się liczy, to skala gigantycznych podziemi. Nic poza tym tak nie cieszy, jak dostanie w nagrodę za zasługi dla zakonu rycerskiego najpierw statku, a potem własnego mieszkania w prowincji <3.

Edytowano przez Rankin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gildia Złodziei jest w Pękninie. Porozmawiaj z tym typkiem który sprzedaje na targu 'eliksir z krwi Falmera'. Jeśli o Bractwo chodzi, to udaj się do Wichrowego Tronu, znajdź posiadłość Aratino i porozmawiaj z rezydującym tam dzieciakiem. Zrób, o co Cię poprosi, a Bractwo samo się z Tobą skontaktuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Gildii Złodziei to misji fabularnych jest tam około 6-7 (zależy czy podsekcje też liczyć), a potem masz dostęp do "robótek", których, jak napisał Foshek, jest całe mrowie, choć jako losowo generowane po pewnym czasie zaczynają się powtarzać. Należy je zatem traktować jako szybki sposób na uzupełnienie portfela... Tfu, sakwy.

Dark Brotherhood jeszcze nie przeszedłem, ale zgaduję, że podobnie.

Edytowano przez Quetz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...