Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Witam.

Mam problem w Morrowindzie. Zostałem otruty przez truposza, w skutek czego moja siła zeszła tak nisko, że nie mogę nieśc żadnego towaru(0). Nigdzie nie jest pokazane co to za choroba, czy cuś. Czekanie również nic nie daje, a ja nie mogę się ruszyc T.T. Co mogę w takim razie uczynic? Tylko proszę, nie mówcie, że jedyną opcją jest zostawienie całego towaru na ziemi i bieg do miasta.

Drugą sprawą jest perswazja. Wybrałem jako znak damę +25 osobowości, więc dlaczego ZAWSZE moje pochlebstwa kończą się niepowodzeniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. W jaki sposób mogę sprawdzić jaką mam wersje Skyrima?

2. Zna ktoś jakieś sposoby na szybkie osiągnięcie setnego poziomu kowalstwa? Kiedyś był ten sposób z żelaznymi sztyletami ale po patchu to zmienili. Chodzi mi o jakies sposoby na aktualnej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Groteska666

Truposze - najlepiej mieć zwój Interwencji Bóstw/Almsivi, dzięki któremu przeniesiesz się do kaplicy (odpowiednio Kultu Tamriel i Świątyni) i będziesz mógł uleczyć. Warto też mieć zaklęcie/zwój/miksturę/zaklęty przedmiot z efektem "przywrócenie siły". To co zrobił truposz to efekt stały i samo nie zejdzie, więc w najgorszym wypadku będzie tak jak piszesz - wywalenie wszystkiego i wycieczka do miasta.

Za perswazję odpowiada przede wszystkim umiejętność Retoryka.

@Morphine

Wersję sprawdzisz klikając ESC w czasie gry, w lewym dolnym rogu okna (nie ekranu) będzie wersja. Możesz też sprawdzić wersję samego pliku TESV.exe w folderze gry.

Edytowano przez Minamir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdy uzje jakiejs komendy np. Ustawienie jakiejs um. Na 100 level to czy bedzie to mialo jakis wplyw na inne postacie i zapisy? Mógłby mi ktoś podać komende na wbicie umiejetnosci na dany level? Bo juz kiedys sie z tym meczylem zeby zdobyc setny lvl, ale ta postac mi sie usunela, wiec pomyslalem ze na ktorejs juz z kolei postaci moglbym zastowac taki sposób :).

Edytowano przez Morphine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdy uzje jakiejs komendy np. Ustawienie jakiejs um. Na 100 level to czy bedzie to mialo jakis wplyw na inne postacie i zapisy? Mógłby mi ktoś podać komende na wbicie umiejetnosci na dany level? Bo juz kiedys sie z tym meczylem zeby zdobyc setny lvl, ale ta postac mi sie usunela, wiec pomyslalem ze na ktorejs juz z kolei postaci moglbym zastowac taki sposób smile_prosty.gif.

TYM programem zrobisz wszystko i nie ma to wpływu na inne zapisy. Natomiast jeśli chodzi o npc, to ma tylko wtedy jak zmienisz level postaci. Skille możesz zmieniać niezależnie od poziomu w zasadzie wystarczy dodawać perki bez zmiany poziomu skilli.

Osobiście jednak nie polecam użycia tego edytora, nie ma w ogóle zabawy z grania taką postacią;) No chyba, że nie masz zapisów a chcesz po protu sobie biegać i zabijać wszystko co się rusza^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kireta

Wersja PS3 nie doczekała się nawet pierwszego DLC jeszcze, więc nawet na PC nie jest tak źle. Ja w każdym razie z DLC poczekam sobie do jakiejś edycji GOTY, którą kupie na PC. Skyrim to jedna z tych gier do których będę sobie czasem wracał.

Ale ja tutaj w nieco innej sprawie z małym pytankiem. Czy jeśli chce dobić do smoczych zbroi w kowalstwie, to muszę koniecznie wykupić te daedryczne, czy po prostu mogę wbić dość punktów żeby od szklanego przejść prosto do smoczego? Akurat noszę lekkie pancerze i nie widzę sensu inwestować w ciężkie kilku perków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To ja chyba nie miałem takiej opcji. A może pomyliło mi się z daedrycznym?

Ale w tej grze nawet bez modów perków specjalnie nie brakuje. 81 to całkiem sporo. A jak się doda do tego "mielenie" smoczych dusz na perki, to już w ogóle jazda bez trzymanki. Ale to jeno moje zdanie ^^

@Abyss

Zawsze możesz poszukać zbroi z modów. Są również kozackie. A niektóre mają o niebo lepsze tekstury, a "klimatycznością" również trącą na kilometr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się doda do tego "mielenie" smoczych dusz na perki, to już w ogóle jazda bez trzymanki.

Możesz rozwinąć ten temat ;) ? Jest to osiągalne na czystej wersji gry (bez modów), bo pierwszy raz o takim czymś słyszę. Jak to dokładnie wygląda?

[DOPISEK]

Dzięki. Może kiedyś wypróbuję to cudeńko.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu, nie wiem, jak w czystej grze, ale istnieje mod, który pozwala na zamianę smoczych dusz na punkty do perków. Co prawda, z tego co pamiętam, nie w proporcjach 1:1, ale można.

Steam Workshop

EDIT: Z tego co przeczytałem, w aktualnej wersji możemy po prostu kupować w specjalnych miejscach perki (nie punkty na nie, tylko same perki) za smocze dusze, a im perk lepszy, tym droższy.

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moją postacią najgorsze jest to, że na początku inwestowałem perki w rzeczy, z których później rezygnowałem i w ogóle nie były w użyciu (na przykład: tarcza). Powodem tego było odkrycie i późniejsze zamiłowanie do skradania i cichych eliminacji z łuku, niczym średniowieczny snajper ;) .

Ale nie ma problemu - podczas kolejnego przejścia zrobię sobie postać ze specjalizacjami opierającymi się tylko na ciosach w plecy, skradaniu i tym podobnych "szemranych" skillach.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mogą cię zainteresować mody Souls to Perks i Perk Reset, Pierwszy zamienia dusze na "czyste" perki (w stosunku 10:1 więc nie ma tak lekko), drugi usuwa wszystkie perki i przywraca punkty (koszt 3 dusze, resetować ponownie można dopiero po miesiącu w grze). Oba mody *WYMAGAJĄ* najnowszego SKSE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam jeszcze jedno pytanko. Widziałem na Workshopie mody, które nosiły nazwe "Smithing(n.p., były też inne um.) treebalance". Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym takie mody polegają i co dają?

Hej. Mam jeszcze jedno pytanko. Widziałem na Workshopie mody, które nosiły nazwe "Smithing(n.p., były też inne um.) treebalance". Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym takie mody polegają i co dają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób na najlepsze wdzianko na maga, to zaklinać pancerz na silniejszą alchemię, a z alchemii robić potki na silniejsze zaklinanie. Trzeba tylko wiedziec kiedy przestać, gdyż kolega Timex opisał mi na czacie, na Steamie i tu na forum, jakim to bogiem można się stać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zanim sie wbije setny level alchemii i zaklinania, to tyle z tym wszystkim zachodu ze sie nie chce. Mi tam wystarcza szaty arcymaga. Chociaz kto wie, moze kiedys mi sie zachce bawic w wbijanie alchemii czy zaklinania?

Mógłby mi ktoś podać nazwe moda który zmienia wygląd ekwipunku na bardziej przejrzysty i wygodny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim Script Extender (SKSE), to jak nazwa wskazuje rozszerzacz skryptów. Mówiąc po ludzku dodaje nowe komendy, które można użyć w skryptach, np. w przypadku wymienionych modów dodanie "czystego" perka, czy sprawdzenie ile w sumie perków ma gracz, bo w czystej grze takich komend nie ma.

Ściągasz najnowszą wersje z silverlock, wrzucasz pliki do głównego folderu gry, i odpalasz grę z skse_loader.exe. SKSE trzeba uaktualnić po każdym spatchowaniu gry.

SkyUI to pełna nazwa. Mod, Spolszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...