Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

W trybie offline pewnie udało by się odpalić na 2 PC jednocześnie, ale oficjalnie to nielegalne.

@opti

Miałeś rację, rzeczywiście koło Wyschniętego Potoku była jaskinia. Ja jestem jakiś mało spostrzegawczy chyba, za pierwszym razem przeszedłem dokładnie nad tym wejściem po kładce i już się nie obejrzałem potem ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych z rodzeństwem:

da radę na jednej kopii na 2 kompach grać? Czy gra jednak propaguje piractwo? Zamierzałem kupić na współę z bratem, jednak nie kupię kota w worku.

No i niestety nie ma kont w grze. Trzeba się pilnować przy zapisywaniu i wczytywaniu gry, żeby załadować odpowiednią grę, a potem nie nie nadpisać save'a brata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: niestety, jest to problem związany z xfire'rem. Czy ktoś grając razem z tym programem ma jakieś błędy?

Spotkał się już ktoś z takim ugrupowaniem jak "Renegaci"? Jak się Wam podoba ich styl ubierania się i walki? :)

Mam ten sam problem, podobnie zresztą było z Oblivionem. Może nie jest to jakiś mega frustrujący bug, ale jakby ktoś znalazł jakąś poradę jak to naprawić, chętnie skorzystam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ 2up

mamy własne laptopy, chodziło mi o to czy można jakoś grać :S Po postach widzę, ze jednak nie... I jak tutaj można powiedzieć, że gra nie zachęca do piractwa? Lepiej sobie ściągnąć jakąś wersję non - steam i grać... Dlaczego wszystko ostatnio tak popieprzone, jedna rodzina musi kupować 5 gier...

n/c

Edytowano przez Cmb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już założył odpowiedni temat w Pomocnej Dłoni, dlatego z dyskusją dot. tego problemu przenieśmy się do TEGO tematu, tutaj zaś dyskutujmy o tej wspaniałej grze :)

Pojechałem sobie do Pękniny. Wspaniałe miasto leżące u podnóży gór. Budownictwo wzorowane na tradycyjnych średniowiecznych miastach. Całość znajduje się około 2 metrów nad ziemią, a w dole płynie sobie rzeczka. Zacząłem rozglądać się za jakimiś dodatkowymi zadaniami, i mam odnaleźć rodowy amulet dla pewnego khajiita. Miasto urocze, tutaj - jak dowiedziałem się z rozmów - znajduje się siedziba Gildii Złodziei (ale do kogo konkretnie trzeba się skierować - nie mam pojęcia). Osoby zainteresowane tym fachem powinny tam się udać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, Skyrim zapisuje sejwy w dokumentach użytkownika. Więc wystarczy PRAWIDŁOWO skonfigurowany Windows na 2 userów... I niech się każdy loguje na swoje konto - i po problemie.

W sumie dobry pomysł. Z mojego komputera brat korzysta tylko do grania i nigdy nie było konieczności tworzenia drugiego użytkownika, więc jakoś o tym nie pomyśleliśmy. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białej Grani możesz kupić domek, kosztuje 5000 monet. Ale najpierw aby mieć możliwość kupna tego domku, musisz wykonać pewnego questa dość ważnego dla fabuły. Chyba kupię sobie, bo mam trochę kości mamutów/smoków, które wypadałoby zchomikować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Byłem tam i jakoś rógów nie pozbierałem. No cóż, trzeba się będzie jeszcze raz tam wybrać, ale już jutro, bo dzisiaj ledwo na oczy patrzę. Dzięki za odpowiedź i dobranoc, a grającym w Skyrima owocnych przygód nocnych ;)

Edytowano przez luki970
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rozmaite premie do tej walki. Zdaje się ciężka zbroja ma takiego perka, który dodaje obronę rękawic do obrażeń walki bez broni. Poza tym Khajici mogą cośtam zdziałać pazurami wedle opisu. Tym niemniej wydaje mi się, że unarmed zostało zmarginalizowane do poziomu walk w barach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ciężka zbroja ma takiego perka, który dodaje obronę rękawic do obrażeń walki bez broni.

Ale najpierw muszę mieć te 50 czy więcej punktów w ciężkiej zbroi, chodząc w samych rękawicach raczej tych punktów nie nazbieram a chodzenie w pełnej zbroi całkowicie kłóci się z koncepcją mojej postaci :/ Nie wiecie czy może ktoś planuje moda dodającego walkę bez broni oraz bez zbroi? I niech ktoś teraz powie że Skyrim nie został mocno uproszczony :/

Edytowano przez foris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ^^ W oczach tego co lubił grać postacią mnicha to ogromne uproszczenie, dla reszty nic nie znaczący banał... Moim zdaniem dobrze się stało bo poszli odrobinę w stronę realizmu - bo niby jak ktoś ma zadawać obrażenia pięściami tłukąc w płytową zbroję, i wytrzymać ciosy bezpośrednio w ciało z miecza?

@opti

O domku w Grani akurat wiedziałem nawet mam na niego już kasę (tak jak ty mam sporo kości do schowania właśnie, domyślam się że mogą być potrzebne do

Smoczego Pancerza

z końca ścieżki kowalstwa), bardziej chodziło mi o dostępność domków w innych miastach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna, jedyne co mnie denerwuje to te freezy kilkusekundowe co jakiś czas podczas przemierzania otwartych terenów...ktoś znalazł z was już na to sposób? Podobno coś z wykorzystaniem drugiego rdzenia wpełni szwankuje i bethesta ma to poprawić w patchu ale nie wiem ile w tym prawdy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna, jedyne co mnie denerwuje to te freezy kilkusekundowe co jakiś czas podczas przemierzania otwartych terenów...ktoś znalazł z was już na to sposób? Podobno coś z wykorzystaniem drugiego rdzenia wpełni szwankuje i bethesta ma to poprawić w patchu ale nie wiem ile w tym prawdy

Ja miałem tylko 2 razy taki przypadek.

BTW nie wiem czy już ktoś wyjaśnił jak wyleczyć likantropię, ale mogę podać trop (niesprawdzony, ale jestem w 100% pewien, że chodzi o to), w razie czego zaspoilerowany:

Należy się wybrać do posągu Meridii, znajdująca się

tu, a potem wziąść chyba jakieś świecidełko z latarnii Meridii (drogę do niej to chyba sami znajdziecie ;) No ale w razie czego dołączam kolejną "mapkę" . Dorzucam również screen z posągiem (tu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie freezy kilkusekundowe. Jest to dość irytujące.

Mam natomiast inne pytanie : jak włączyć podpisy? Gram w wersji kinowej (angielskie dialogi + polskie napisy) i sam muszę sobie te dialogi tłumaczyć, bo żadne podpisy mi się nie pojawiają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie na system, nie został on uproszczony, a gruntownie zmieniony.

Mroczne bractwo.

Mroczne bractwo zmienia tutaj swoją koncepcję, nie jest już super restrykcyjną i honorową organizacją, ale jaskinią z ludźmi (no i nie tylko), którzy słuchają plotek o odprawieniu czarnego rytuału i się udają w miejsce gdzie był odprawiony. Nie ma żadnego słuchacza, który porozmawia z Nocną Matką. Po pierwszych questach Nocna Matka zostaje w wielkim pudle przywieziona do ich kryjówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xanatos

Podczas gry jest to podaj w opcjach grafiki. Teraz gry nie włączę, ale nie powinienes mieć problemów ze znalezieniem nawet jeśli jest to w którymś z innych działów.

ja żadnych freezów nie mam, za to bardzo irytuje mnie to przeskakiwanie dialogów, gdy się poruszam, a przy mnie rozmawiają dwie osoby. Wystarczy podejść troxzkę bliżej tej akurat milczącej, a wyświetla sie jej kwestia dialogowa. Najczęściej już ta wypowiedziana. Czasem zwyczajnie nie wiem, o co chodzi w danym dialogu, bo gra wykręca mi taki numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...