Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Mam pytanko dotyczące rzeźnika z Wichrowego Tronu.Znalazłem już wszystko, te amulety i takie tam a teraz mam go w domu zaskoczyć.Jak mam go schwytać? Bo nie mogę zrobić tego w żaden sposób.Komuś mam powiedzieć czy co?Zabić się go nie da, no po prostu nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexter, a masz jakiegoś screena? Z chęcią bym zobaczyła coś takiego, po fali Geraltów z Rivii, wykreowanych przez moich znajomych...

Przy najbliższej okazji zapytam czy zrobi kilka screenów, ale obawiam się że będzie problem, bo od jakiegoś czasu nie grywa już w Skyrim :/. Jeśli jednak się uda, to na pewno wstawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące rzeźnika z Wichrowego Tronu.Znalazłem już wszystko, te amulety i takie tam a teraz mam go w domu zaskoczyć.Jak mam go schwytać? Bo nie mogę zrobić tego w żaden sposób.Komuś mam powiedzieć czy co?Zabić się go nie da, no po prostu nie wiem.

Ok, w razie czego zaspoileruje, bo może bym komuś zepsuł zabawę. Może niepotrzebnie, ale niech będzie...

Szczerze, to nie wiem jak wygląda ta akcja w domu, ja go po prostu zabiłem jak uciekał z rynku, gdzie zamordował tą babkę (rynek, tam gdzie są ci kowale i te kramy). Rozumiem, że dostałeś już zadanie patrolowania miasta? Ogólnie to najbardziej zabugowany quest w tej grze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej misji musisz na początku przesłuchać wszystkich obecnych przy miejscu zbrodni. Następnie porozmawiać ze strażnikiem, później do zarządcy wichrowego tronu (w zamku) po zgodę na rozpoczęcie działań, później s powrotem na miejsce zbrodni znów rozmowa ze strażnikiem. Następnie musisz udać się po śladach krwi na ulicy ( są co jakiś czas), doprowadzają cie one do domu, do którego musisz się włamać (zamek na poziomie mistrz). W domu musisz sprawdzić ślady szafa drzwi ulotki itd. Pod ulotkami znajduje się amulet. Następnie z tym amuletem idź do zarządcy, on skieruje cię do osób (jedna to kobieta od ulotek druga to gość od rzadkich znalezisk). Oni uświadomią Cię, kto jest zabójcą. Na koniec idź do zarządcy po nagrodę (znaczniki w tym queście przynajmniej na początku nie pomogą). Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale według tego, co podałeś, to quest zakończyłby się fałszywie, bo skazałbyś tego maga, a to nie on jest zabójcą. Dlatego najpierw się idzie do maga, który wskaże Ci pewną prawidłowość w częstotliwości zabójstw i stwierdzi, że następne nastąpi kolejnej nocy. Potem patrolujesz miasto, aż docierasz na rynek i tam nastąpi morderstwo (jak będziesz wystarczająco szybki, to można chyba temu zapobiec, ale nie ma za to żadnych bonusów). I potem albo pozwalasz zabójcy odejść i będzie on czekał w domu, w ukrytym pokoju, albo zabijasz go jak będzie uciekał. Niestety w tym pierwszym przypadku nie do końca pomogę, więc nie wiem czemu nie możesz go zabić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba perka Advanced Armors. Ogółem to się nie opłaca jeśli łazisz w ciężkiej zbroi - dojście do niego wymaga zmarnowania skill pointa na Elven Smithing, czyli lekki pancerz. Lepiej zainwestuj w orcish armor - szybsze dojście i lepsze staty, choć jest nieco cięższa. A, zestaw steel plate nie zawiera tarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestuj w orcish armor - szybsze dojście i lepsze staty, choć jest nieco cięższa. A, zestaw steel plate nie zawiera tarczy.

Nie tylko to się liczy. :P Musi być jeszcze styl i design. Sam grając postacią orka nie myślałem nawet nad tym by wbijać się w jakąś świecącą pierdułkwatą zbroją i niemal do końca cisnąłem w orkowym komplecie. Grając nordem (lekkie pancerze) nawet przez myśl mi nie przeszło by używać cfelskich zbroi (tzn. elfickich) i do czasu łuskowego pancerza biegałem w futrzanym komplecie.

edit: Mam również pomysł na postać. Myślałem nad tym by zagrać czymś w rodzaju "mnicha". Pobrałem sobie zestaw fajnych broni (third era) i myślałem by zacząć postacią, która nie będzie uzywała zbroi, wbić ją w jakąś szatę, z no-dachi na plecach i wsparciem magii przemiany (ten czar, który daje "zbroję"). Ciekawe jak taką postacią by się grało.

Edytowano przez proud
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIGDY !!!

Nie grałem w Morrowind no,ale cóż jestem chłopaczkiem nowej daty i moje pierwsze wielkie gry w,które grałem to NFS:MW i GTA:SA i potem długo,długo nic dopiero gdy 3 lata temu kupiłem pierwsze CDA i tak to się zaczeło... czyli waszym zdaniem nowa część The Elder Srools:Skyrim jeszcze gorsza czy lepsza od Morrowind ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem graficznym jest lepsza. Jednak pod względem interfejsu i całej reszty to wszystko zostało uproszczone, bo się ludzie co znają tylko dwa przyciski: blok i atak nie mogli połapać. Ja również nie grałem w Morka ,ale oglądałem wiele gamepleji(spolszczyłem) i dużo czytałem. Dlatego na poprzednich stronach pisałem z Dexterem666 i resztą ferajny jaka ta gra uproszczona i co powinno zostać przez twórców przywrócone.

PS: Pierwszy raz korzystam z modów więc nie wiem gdzie rozpakować tego moda: 50 Magicka Hoodless Archmage fix

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nim byłem i w porównaniu ze Skyrimiem jestem zachwycony. Tam są przynajmniej jakieś normalniejsze zbroje do kompletowania, a nie pełne od razu złożoine. Polecam ściągnąć moda poprawiającego lvl-scaling. Ja go osobiście nie miałem,ale koledzy którzy siedzą w tym temacie powinni coś o tym wiedzieć. Szczególnie Alaknar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam wbić orkową zbroję?

Yhy, przynajmniej do czasu kiedy zdobędziesz perka umożliwiającego kucie ebonu.

NIGDY !!!

A coś na poparcie tej jakże rozwinietej wypowiedzi, czy po prostu lubisz rzucać słowa na wiatr?

Nie grałem w Morrowind no,ale cóż jestem chłopaczkiem nowej daty i moje pierwsze wielkie gry w,które grałem to NFS:MW i GTA:SA i potem długo,długo nic dopiero gdy 3 lata temu kupiłem pierwsze CDA i tak to się zaczeło... czyli waszym zdaniem nowa część The Elder Srools:Skyrim jeszcze gorsza czy lepsza od Morrowind ?

Fabularnie - gorsza. Muzycznie - gorsza. "Trudnościowo" - gorsza. Lepsza jest tylko grafika, trafiło się kilka fajnych rozwiązań, ale mimo tego Skajrim mocno kuleje. Z drugiej strony, obie gry są lepsze niż Oblivion.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ponad 61 godzin gry na koncie i skończoną gildię magów, w ogóle właściwie nie ruszoną złodziei, dopiero zaczynam mroczne bractwo, a u towarzyszy zrobiłem 3 questy. W Wątku głównym też jeszcze na pewno parę questów mi brakuje, ale nie zamierzam go ruszać jeszcze długo. Mam 41 lvl i wciąż nie mam aczika za 10 zadań pobocznych. Nie ruszyłem tez jeszcze wątku wojny domowej. Ale za to wyczyściłem ponad 50 jaskin :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do kogoś kto zrobił wątek główny.A mianowicie

w czarnej przystani jak doszedłem już do tego cuda krasnoludzkiego co mam w nim zrobić bo nie mam pojęcia, wsadziłem tą kostkę i tu kończy się to co wiem.Jakieś guziki i zwój wyciągnąć z jakiegoś kryształu czy co.Po prostu nie wiem.

Co do bycia wilkołakiem to fajna rzecz.W nocy sobie latam i zabijam imperialnych, bandytów i innych strażników.To jest takie klimatyczne gdy przychodzę do miasta i słyszę, że jakiś podróżny zaginą bez śladu.Po prostu lubię grać tu takiego bohatera ale w nocy pohasać, połamać prawo i czyjeś kości.Ale nie zabijam NPCków z imionami bo może okażą się kiedyś ważni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 130 h na koncie, 56 lvl, pełny daedryczny set, na każdy element nałożone dwa zaklęcia, i wszystko mocno ulepszone. Przeszedłem towarzyszy i złodziei, obecnie robię jakieś poboczne questy i zabieram się za bractwo. Główny wątek i Nordowie vs Cesarstwo praktycznie nie ruszeni. Trochę przegiąłem z pakowaniem postaci, bo na tym poziomie i z takim sprzętem (choćby naszyjnik i pierścień 40% do ciężkiej zbroi i jednoręcznych każdy) jestem praktycznie niepokonany. Całą grę przechodzę na najtrudniejszym i nic nie sprawia mi większego problemu - im dalej, tym łatwiej.

Równocześnie ze Skyrimem przechodziłem Wiedźmina 2, więc tym bardziej bolą mnie braki fabularne najnowszego TES-a.

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...