Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Radyan

Free Sesja - dyskusje

Polecane posty

Ekhem, ekhem, czy ja też mógłbym się dołączyć do was ? Jakby co to moja "postać" :

Imię: Zamiast niego ma kod seryjny : LGOP-24 (czyt. eL dżi Oł Pi dwadzieścia cztery)

Rasa: Robot klasy "Ragnarok", która już dawno temu wyszła z taśmy produkcyjnej. Robot przeznaczony jako pomoc domowa.

Wiek: coś około 200 lat

Włosy: brak

Wzrost: 180 cm

Waga: 170 kg

Wygląd zewnętrzny: LG, gdyby spotkać go w ciemnej uliczce wygląda jak upiór, który został opisany w książkach horroru z okresu XX w., mianowicie ma strasznie podarty, ciemny, długi płaszcz zakrywający go całego. Z pod kaptura łypają zimnie czerwone, świecące oczy. LG pod płaszczem skrywa kawał średniej klasy robotyki nie pokrytej żadną syntetyczną skórą nieznaną jeszcze 200 lat temu. Wygląda na to, że kiedyś był pomalowany na zielono, jednak teraz farba bądź złuszczyła się, bądź wyblakła, a w jeszcze innych miejscach jest pokryta rdzą.

Historia: LGOP-24 został wyprodukowany w roku 2457 w fabryce należącej do firmy S.I. Robotics, (obecnie bankrut nieistniejący na rynku robotów i dawno przezeń zpomniany) z powodu coraz częstszego wymykania się spod kontroli nabywców robotów. LG był jednym z pierwszych nieposłusznych robotów. Nabyła go starsza pani do prac domowych, których (ze względu na podeszły wiek) nie mogła już sama wykonywać. LG był posłuszny i sumienny (jak w sumie każdy robot) do czasu, kiedy jego właścicielka zmarła ze starości. Zapisała go w testameńcie synowi, 24 jednak nie był skłonny pracować dla okrutnika, jakim był syn miłej staruszki. Podczas pracy u zmarłej przyglądał się on uważnie ludziom i dziwił czemuś tak złożonemu jak uczucia. Teraz poczuł "strach", strach przed tym, że nowy właściciel będzie się nad nim znęcał. Uciekł. Żałuje tego do dzisiaj. Chodził po slumsach wielkiego miasta, zagubiony, bezbronny. W końcu był przeznaczony do prania i robienia zakupów, a nie bronienia się przed ludźmi prubującymi go rozebrać na części i sprzedać na złom. Przetrwał. Obecnie sam dba o siebie, wymienia coś tak nieznanego u nowoczesnych cyborgów jak olej, czy proste mechanizmy lokomotoryczne. Zainstalował sobie także podstawowy pakiet obronny klasy "bulldog" - tarczę energetyczną o niskiej mocy, dwa desert eagle do których naboje robi sam, ponieważ wyszły one z obiegu oraz cienkie wzmocnienie pancerza. Teraz po dwustu latach "wegetacji" ma trzy cele : odnaleźć potomka tej miłej starszej pani i przeprosić go za wszystko, zrozumieć w jakim celu ludzie uśmiechają się, płaczą i dlaczego odczuwają strach i w jaki sposób ? I jeszcze jedno : nie dać się złapać oddziałowi specjalnemu do spraw "zdziczałych" robotów który siedzi mu na karku jakieś 170 lat.

I co podoba się ? Bo mi bardzo :). Aha, trzeba mi jeszcze zgody trzech graczy. Kto na ochotnika ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wyrażam zgodę dla tego forumowicza i jego postaci we Free Sesji...

więć wstrzymaj się z robieniem dużego zamieszania, bo nikt się nie zorientuje co się dzieje.
Heh, poniekąd cieszy mnie to, że nie jestem jedyną osobą na tej sesji, która nie rozumie, co się dzieje :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi
P prostu, jak ktos akurat ma czas, i chec zeby sie dopisywac, to niech sie dopisuje, jakos bedzie szlo do przodu...

W końcu wszyscy się obudzą i będzie dobrze. Zawieszenie mija się z celem, raz nawet przez miesiąc nikt nie odpisywał :wink:.

SpellCaster - masz trzecią zgodę i możesz grać, staraj się odpisywać dosyć często :D. Przeczytaj wszystkie posty w Free Sesji by dokładnie sie wkręcić w akcję i znajdź dorodny moment dołączenia do gry :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze tylko jeden maly problem - SI 3 generacji sa raczej glupie (tak wychodzil z tego co wymyslilem wczesniej...) ale co tam, o ile nie bedziesz za bardzo blyskotliwy, to postac swietnie pasuje do klimatu ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze zgody !!! Jeszcze nie przeczytałem całej free sesji ( jestem na 10 str.). Mam już bardzo fajowiutki pomysł na prowadzenie mojej postaci (jeżeli można uznać przygłupiego robota ograniczonego przez bazę danych sprzed dwustu lat za postać). Postaram się utrzymać klimacik. Ostatnio jak czytałem te wasze klimatyczne wypowiedzi pomyślałem sobie, że cała ta przygoda po skończeniu i drobnych przeróbkach ( zamiana fpp wypowiedzi na tpp, zdynamizowanie z deczka akcji) nadawałaby się na całkiem niezłą książkę S-F. Więcej. Bardzo dobrą :).

Jeszcze raz wielkie dzięki za zgodę P_aula, nizołki oraz S@dohiego. Wielkie dzięks !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno za co przepraszam. Otóż firmę która wyprodukowała LGOP-24 nazwałem S.I. Robotics, prawie tak samo jak wymyślił P_aul - Robotiks (też ci się skojażyło z filmem Ja,Robot ?). Nazwałem tak tą firmę (która w historii mojej postaci zbankrutowała) zanim jeszcze doczytałem się do postu P_aula, w której ten wymienia tą nazwę. Dlatego wymyśliłem, że tamta firma była po prostu odgałęzieniem Robotiks na mniej zamieszkałej stronie globu i dlatego zbankrutowała. A firma dalej będzie nazywać się S.I. Robotiks. Jeśli macie coś na przeciwko - piszcie.

P.S. - zaraz zmienię tamtego posta...ooOOooo...jest !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o-o. Nie mogę zmienić tamtego posta ? Jestem jeszcze zielony i myślałem, że można, bo w innym dziale mogłem. Radyan ! Please ! Help ! Zmień tamtego posta i podetnij P.S. następnego. Z góry dzięki i przpraszam za problemy.

P.S. - Jeśli możesz, to fajnie by było, gdybyś tego też wycioł. Jeszcze raz dzięki i przepraszam za problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm wszystko ok, tylko ze ja akurat nie glosowalem na twoj udzial w sesji (nie zebym sie nie zgodzil, tylko inni mnie ubiegli) ;p Trzy glosy to: Brethila niziolki i S@dohiego... ale w sumie co za roznica ;)

Co do filmu "Ja, robot", to akurat go nie ogladalem ^^ jw., co za roznica :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi
Zmień tamtego posta i podetnij P.S. następnego. Z góry dzięki i przpraszam za problemy.

Radyana na razie moze nie ma, ale będziesz wiedział na przyszłość, że w Dziale Sesja Rpg nie da się edytować postów. Jest to specjalne zabezpieczenie przed hmmm... oszustwem :P.

ale co tam, o ile nie bedziesz za bardzo blyskotliwy, to postac swietnie pasuje do klimatu ^^

Fajnie by było gdyby SpellCaster zagrał tak, jak ... maszyna. Mianowicie jeśli pójdziemy zgodznie ze słowami P_aula to 3 generacja nie ma uczuć (dopiero postać niziołki je wprowadziła). Także sporo problemów się rodzi, ale jeżeli oglądałeś Ja-Robot to chyba wiesz jak tamte maszyny się zachowywały (np. jak te na samym początku co występują).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LGOP-24 będzie miał nieco służalczy ton (bo w końcu robot domowy), i nie będzie się wyrażać tak kwieciście jak Ethain. Będzie znał powiedzenie "mieć węża w kieszeni", ale raczej jak je usłyszy, rzuci się na pomoc ze sprayem przeciw wężom :). Będzie właśnie - bezuczuciowy, co będzie go bardzo złościło. Będzie próbował chociaż zrozumieć uczucia, co jak sądzi, da mu choć cząstke człowieczeństwa. Reszta to moja słodka tajemnica. Poza tym - pchajcie sesje do przodu ! Czekam i czekam na ten dogodny moment wprowadzenia postaci i doczekać się nie mogę !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZesć. Z tego co tu przeczytałem ta sesja jest typu s-f tak?? bajdzi chciałbym sie dołączyć.Przeczytałem od SpellCastera że potrzeba zgody 3 graczy więc pytam sie was szanowni gracze-Czy mugłbym sie do was dołączyć??Co do karty postaci to stworze ją kiedy dacie mi przyzwolenie.

Z góry dzięki(hmmm czy to nie brzmi troche zbyt pewnie?? :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie zdecydowałem sie przeslać wam swoją postać

Wiek:73lata

Imię: Jet 01

Nazwisko: Prot.

Wzrost: 179cm

Waga: 93kg

Włosy:Siwe troche jak Bryan w tekkenie

Oczy: Czarne w nocy lekko czerwienieją

Broń:2 kastety energetyczne o napięciu 800voltów

Wygląd zewnętrzny:Wysoki android pokryty sztuczną skurą i poznaczony bliznami oraz dziurami po kulach nosi czarną peleryne z kapturem naciągnientym na oczy czarny bezrękawnik i skurzane spodnie(czarne)

Historia: zbudowany przez nielegalną korporacje militarną o kryptonimieG.I.N. na przełomie 24 wieku jako prototypowy robot przeznaczony do walki w zwarciu i nie tlko.podczas testowania został uszkodzony i porwany przez naukowca który nauczył go czuć.5 lat po tym wydażeniu G.I.N znalazła jego kryjówke i zabila doktorka. od tej pory Jet kręci sie po świecie uciekając przed G.I.N i walcząc z przestępczością(taki puniszer)

Atrybuty:Doskonały cichy zabujca.dzięki wszczepom jego siła moze by wzmocnina 8 krotnie posiada w oczach skanery na podczerwień i ultrafioletowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany boskie plaga robotow... Przeczytaj uwaznie cala free sesje (lub chociaz ostatnie 5-6 stron) i dostosuj postac do tego co tam znajdziesz. Wtedy mozesz uznac ze masz moja zgode.

A swoja droga dlaczego nikt nie chce grac zwyklym czlowiekiem lub w ostatecznosci cyborgiem??? (albo Obcym ^^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi

A ja bym jednak się zastanowił nad przyjmowaniem nowych graczy do free sesji. W końcu kiedyś Ci starzy wrócą i będzie lekkie przepełnienie... poza tym nowe postacie trzeba jakoś wkręcić w fabułę. Brethil zrobił to bardzo zręcznie, SpellCaster już niedługo... no i Twoja postać Lordzie Grabarzu jest z lekka inna z założeń sesji. W końcu robot nie potrafi czuć, a jedynym wyjątkiem jest nowa generacja (np.niziołka), a znasz wogóle założenia tej sesji? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jednak się zastanowił nad przyjmowaniem nowych graczy do free sesji. W końcu kiedyś Ci starzy wrócą i będzie lekkie przepełnienie...

Naprawde w to wierzysz??? A ja zauwazylem (moze nie wiecie, ase jestem niezwykle spostzegawczy) ze w tej chwili to garaja trzy osoby, i nie wydaje sie aby cos mialo sie zmienic (no moze poza Spellem) Big prosba do "starych" graczy:

Napsizcei raz a pozadnie czy zamierzacie jeszcze garc czy juz nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulu :D, gram i posta napisałem. Mam też pomysł na wyciągnięcie nas z tej sytuacji (troche będzie to głupie), ale mam nadzieję, że pozostali gracze wyrażą zgodę, kiedy o nim się dowiedzą (ale zakręciłem) :).

Chyba dawno już Yager, Radyan i vysoki zrezygnowali z grania, darek i manieq chyba też...

Drogi Lordzie... Jak się chyba jeszcze nie skapnąłeś w grze jest tylko jeden całkowicie ludzki robot a jest nią postac grana przez niziołkę. Wyrażę zgodę gdy:nasz statek znajdzie dotrze do swego celu i Spellcaster jako robot będzie się sprawdzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja delkaruję się, że tak, mam zamiar grać, chociaż szczerze mówiąc chwilami odstręcza mnie nieco to, że ogólnie jest chaos i nie zawsze po prostu wiadomo, co robić(pewnie po prostu zbytnio jestem przywyczajona do grania z MGem^^^'). Co do postaci Lorda Grabarza: nieco też mnie uderzyło to, że postanowił grać zhumanizowanym robotem; poza byciem mordercą, to wydaje mi się to po prostu plagiatem(pewnie niesłusznie, ale cóż...); do tego byłoby w drużynie 'przerobocenie', a to raczej dobre nie jest;]

Założenia?? Przeczytałem całą sesje ale załozenia chyba pominałem morzesz mnie oświecić??
Nie było żadnych konkretnych założeń, chociaż ja radziłabym, przed checia przyłączenia się do sesji przeczytać ten wątek: Dyskusja o Free Sesji, bo tam masz wyjaśnione wszystko... ale przede wszystkim, jeśli chodzi o postacie ważne jest to, że miały być przede wszystkim ludźmi, o nieco 'nadludzkich' cechach spowodowanych rozwojem techniki(i przystosowanych poniekąd do charakteru postaci), a do tego wyważonych na zasadach 'wady-zalety' mniej więcej równo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khem... Moj pomysl zakladal ze:

a) "najnowsza" generacja robotow i SI jest trzecia, dosc glupia i niezdolna do uczuc a nawet zlozonego planowania

B) Wojsko probowalo udoskonalic SI ale stwozyli cos czego sami sie przestraszyli i teraz pilnuja zeby nikt nie powtorzyl ich bledu

c) ostatnio jednak korporacja Roboticks rozpoczela tajne badania, ktrych wynikiem jest postac niziolki. Jest to jednak wyjatek i (prawdopodobnie) jedyny taki model w calym wszechswiecie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ! Zaczeło się ! Od razu uprzedzam, że spadłem w miejscu bitwy, a P_aul napisał, że wylądował w kosmoporcie daleko od niego. Jakbyście mieli jakieś zastrzeżenia co do "uczuć", "złożoności planowania i działań" czy "skonstruowanej głupocie" to piszcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Chyba dawno już Yager, Radyan i vysoki zrezygnowali z grania, darek i manieq chyba też...

:oops: :oops: Kajam się przed wami, ale jakoś tak wyszło. Z sesji nie zrezygnowałem, i bynajmniej nie zamierzam, a czzasu mam mało, ciągle gdzieś w rozjazdach. No i mi się pomysły skończyły. Tak mi się wydaje, że wystarczy popatrzeć na niektóre strony sesji, i tam na kilka małych postów przypada mój jeden długi. Ja idę na jakość, nie na ilośc, a jakoś tak nie mogę w tej chwili wymyślić nic. Rozumiem, że mam się dopisywać częściej, choć krócej? OK, da się zrobić.

Co do Grabcia, to sądzę, że raczej... nie. I tak za dużo ludzi na sesji. A jak miałby być kolejny, co nie pisze(i kto to mówi?) ta raczej nie. Bo wydaje mi się, że nawet tych co nie piszą taszczyme za sobą.

Postaram się coś napisać jka najprędzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...