Skocz do zawartości
Gość kabura

Baldur´s Gate (seria)

Polecane posty

No, jak będziesz podchodził do jedynki, to trzymam kciuki. Ja na niej poległem, końcówka była tak nudna, wtórna i miała tak wyśrubowany poziom trudności, że po prostu zrezygnowałem. Brakowało mi chyba jednego piętra w Żelaznym Tronie, no i potem Candlekeep. : /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak będziesz podchodził do jedynki, to trzymam kciuki. Ja na niej poległem, końcówka była tak nudna, wtórna i miała tak wyśrubowany poziom trudności, że po prostu zrezygnowałem. Brakowało mi chyba jednego piętra w Żelaznym Tronie, no i potem Candlekeep. : /

Racja panie, tyle że ja padłem po 10 minutach :happy:. Spróbuję kiedy indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze, ale to zawsze warto, dowolną grę, najpierw przechodzić "czystą" taką jak stworzyli twórcy + dodatki jeśli są, a następnie przy kolejnych(m) podejściach grać z modami. Wtedy jest największa przyjemność z zabawy, a kolejne podejścia się nie nudzą. A co do części 1, to finałowa walka była prosta, wystarczy jedno słowo - różdżki. Szczególnie różdżka przywołania potworów do wyczerpania ładunków. Jeżeli było za dużo przywołańców, to starczy poczekać aż trochę przeciwnicy uszczuplą ich szeregi. Teraz kończę BG 2 z modami, i jedną z rzeczy które uwielbiam w mnichu, postaci solowej, jest właśnie możność używania czarów kapłańskich (ze zwojów), amuletów kapłana, i różdżek wszelakich, czarodziejskich i kapłańskich.

No i te zmienione dzięki modom umiejętności specjalne, awesome. I tradycyjne specjalne umiejętności mnicha... itede itepe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie było tak trudno, ani nudno jak napisał Alaknar. No ale każdy odbiera na swój sposób. A w finale

z Sarevokiem

można było poradzić sobie w całkiem prosty sposób. Otóż jedna z postaci musiała cały czas przed nim uciekać, a reszta drużyny zasypywała go gradem pocisków i czarów. Trwało to dłuższą chwilę, ale przy odrobinie szczęścia można było załatwić niemilca bez jednego draśnięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w finale

z Sarevokiem

można było poradzić sobie w całkiem prosty sposób. Otóż jedna z postaci musiała cały czas przed nim uciekać, a reszta drużyny zasypywała go gradem pocisków i czarów. Trwało to dłuższą chwilę, ale przy odrobinie szczęścia można było załatwić niemilca bez jednego draśnięcia.

Ciekawa taktyka. Wypróbuję ją przy kolejnym podejściu do "jedynki", ale tym razem z zainstalowanym modem Unfinished Business.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grę w I na modzie, który daje grafikę taką jak w sequelu (de facto to mod do II). Rozgrywka nabrała rumieńców, gra się niczym w dwójkę, tyle, że z inną historią. A jako że część II to moja ulubiona gra, to i w jedynkę zachciało mi się przejść. Baldur's Gate Trilogy: polecam wszystkim tą modyfikację. Warto jeszcze zainstalować patcha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy, jak będzie się grało w Baldur's Gate 2 Redux. :) Mod, dzięki któremu będzie można zagrać w BG 2 w grafice z Dragon Age'a. :D Już nie mogę się doczekać.

A tu gameplay: http://strefarpg.pl/wideoteka/pokaz/277

Edytowano przez Lewis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Nie pokazali walki, a to mnie najbardziej interesuje w tym modzie. Poza tym przyzwyczaiłem się do wersji 2d i ona mi się dużo bardziej podoba, np. ta jaskinia z kryształami była ładniejsza w podstawowej wersji niż tutaj. Ogólnie grafika taka jakaś plastikowa. Ale muszę zobaczyć więcej, by oceniać, bo ten kawałek z bieganiem po lochach to zdecydowanie za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu mówić BG2 wygląda dużo, dużo ładniej, ale z drugiej strony czego się można spodziewać po jakimś modzie robionym przez fanów. Po za tym to co dobrze wyglądało z góry inaczej wygląda z trzeciej osoby, wszystko jest strasznie puste, nie ma tu żadnych szczegółów które są wręcz wymagane. Po za ciekawe czy uda im się dojść do samego Amn, czy na takim silniku będą w stanie zrobić choćby Promenadę Waukeen... fajnie by było ale imo cały ten projekt zacznie przerośnie możliwości swojego twórcy. Chyba że wszystko będzie jakoś uproszczone. Po za tym ciekaw jestem czy uda im się zrobić jakieś sensownie wyglądające potwory, taki DA miał stanowczo za mało modeli mogących pełnić role zamienników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldurs Gate ;) Kultowa gra, ktora nigdy mi sie nie znudzi. Kiedy tylko bede mial wiecej wolnego czasu to przejde raz jeszcze obie czesci z dodatkami :). Troche to czasu zajmuje (szczegolnie jesli nie przechodzicie gry na szybko tylko staracie sie wykonywac rowniez poboczne questy). Zapalem do tej serii zarazil mnie kolega, kiedy zobaczylem gre u niego zamowilem ja ze sklepu komputerowego exe (nawet nie wiem czy jeszcze istnieje, bylo to ladnych pare lat temu) do dzisiaj gra ta zajmuje honorowe miejsce na mojej polce. Mam oczywiscie rowniez 2 czesc gry, ktora kupilem kiedys z ekstra klasyki za 2 dyszki :) (generalnie lubie czekac az gry potanieja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, jakbym czytał swoje myśli - u mnie jest identycznie. Tylko z tym kolegą się nie zgadza, ponieważ grę odkryłem sam, tzn. przeczytałem recenzję w jakimś czasopiśmie komputerowym (bodajże CD-Action ;) ) i od razu postanowiłem ją zakupić. "Premierówkę" kupiłem w Empiku w 1998 lub 1999 roku, później dodatek Opowieści Z Wybrzeża Mieczy. Kilka lat po tym była Saga Baldur's Gate, czyli część 1 i 2 + oficjalne dodatki do każdej z nich. A jakieś 3 lata temu zakupiłem reedycję (wszystkiego) na jednej płytce DVD.

Premierowe pudełka do dzisiaj stoją na regale + mapka na ścianie z zaznaczonymi Beregost, Nashkel i innymi ciekawymi miejscami, jak na przykład Knieja Otulisko :) .

W moim prywatnym rankingu najlepszych gier na PC, jest to ABSOLUTNY FAWORYT i nie wiem, czy jakakolwiek gra wydana teraz i w przyszłości w jakikolwiek sposób jej zagrozi...

Zapoznaj się z zasadami cytowania - Rankin

Edytowano przez Rankin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z wersją premierową miałem niesamowitego pecha. Najpierw (już w domu) okazało się, że w pudełku mapki nie ma, a same płyty były wadliwe. Po instalacji na dwóch różnych komputerach wyskakiwał jakiś błąd, i gry uruchomić się nie dało. Jakby tego było mało w sklepie nie mogli mi wymienić, bo na drugi dzień zabrakło egzemplarzy i czekać musiałem aż trzy długie dni. W końcu jednak się doczekałem i pudełko stoi do dziś. Ma nawet specjalne miejsce na półce z płytami:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w dosyć ciekawy sposób zdobyłem BG bo jak byłem mały to chodziłem po sklepie nie dla idiotów chcąc kupić jakąś gierkę, tyle że nie wiedziałem jaką. A mama bez cienia wątpliwości wskazała na niepozorne pudełko z BG mówiąc "A moze to?"

Jednak kobieca intuicja to nie bujda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że parę dni temu zacząłem po raz pierwszy grać w Baldur's Gate. Ściślej, po kupieniu Legend RPG wgrałem pierwszą część. Póki co najgorsze jest to, że nie można biegać. Przeszkadza mi jeszcze ograniczenie widoku przez ramkę z postaciami, opcjami i podręcznymi przedmiotami. Na szczęście powoli się przyzwyczajam.

Wrażenia? Na pewno ładne lokacje. Jest trudno, start w takim Falloucie czy Tormencie był łatwiejszy. Fabuła jeszcze nie wciągnęła, ale to dopiero początek. Zobaczymy jak będzie później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...