Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

Pawello12

NIe powiedzialem ze "przelomowa" Fifa 11 bedzie lepsza od Mafii 2. Tylko ze jezeli EA nas nie zawiedzie to moze odbije swoje pietno w klasyfikacji na najlepsza gre roku lub bedzie poza podium albo wcale bo okaze sie gniotem. Tylko czy mozna wierzyc to co mowi/zapowiada EA odnosnie FIFY na PC ?? Wspomnialem ze EA juz nie raz nas zawiodlo, zapowiedzi zapowiedziami ale wszystko sie okaze gdy poprostu zagram/zagramy.

PS

Cytujac Ministra:

...każdy ma swój gust. Znając życie Mafia 2 da mi najwiecej przyjemności ze wszystkich gier w tym roku, ale daleki jestem od wykłócania się, że to mój kandydat jest najlepszy, a każdy, kto ma inne zdanie - nie zna się na grach. Wszak tu chodzi o gry, a nie o politykę...

Oczywiscie ze kazdy ma swoj gust i swoje zdanie.

Ja podzielilem sie swoja opinia, ale nie oznacza to ze trzeba od razu podwazac moje zdanie. Tylko sie wypowiedzialem co ja mysle w tym przypadku o Mafii 2 bo temu jest poswiecony ten temat.

pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe powiedzialem ze "przelomowa" Fifa 11 bedzie lepsza od Mafii 2. Tylko ze jezeli EA nas nie zawiedzie to moze odbije swoje pietno w klasyfikacji na najlepsza gre roku lub bedzie poza podium albo wcale bo okaze sie gniotem. Tylko czy mozna wierzyc to co mowi/zapowiada EA odnosnie FIFY na PC ?? Wspomnialem ze EA juz nie raz nas zawiodlo, zapowiedzi zapowiedziami ale wszystko sie okaze gdy poprostu zagram/zagramy.

Odebrałem to tak, jak by wymienione przez Ciebie gry miały rywalizować z Mafią 2 o tytuł gry roku.

Oczywiscie ze kazdy ma swoj gust i swoje zdanie.

Ja podzielilem sie swoja opinia, ale nie oznacza to ze trzeba od razu podwazac moje zdanie. Tylko sie wypowiedzialem co ja mysle w tym przypadku o Mafii 2 bo temu jest poswiecony ten temat.

Ja również wyraziłem tylko swoje zdanie. A uważam, że w tym roku jedynie Starcraft 2 może zagrozić Mafii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgodze sie z toba Pawello12 StarCraft 2 moze zagrozic Mafii 2 :wink: , ale rowniez Battlefield Bad Comapny 2 moze byc czarnym koniem tego roku gra bardzo dobrze sie przyjela. Tak swoja droga wedlug mnie jest lepsza niz Modern Warfare 2. :cool: Moimi glownymi kandydatami sa Mafia 2, StarCraft 2 i Bad Company 2, a ktora z tych bedzie krolem nad rycerzami to zobaczymy pod koniec roku. :tongue:

Dodam jeszcze ze do mojej "czarnej listy" dochodzi Red Dead Redemption wydany jak narazie na konsole, ale jestem pelen nadziei ze R* ze nie zapomnia o pecetach.

pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misja ta i tak była zawarta we wcześniejszych gameplayach. Ja szczególnie przygladałem się, jak reaguje pasek zdrowia podczas obijania po facjacie bohatera - nie jest źle, całe szczęście nie wystarczy odczekać 3 sekund, by w pełni zdrówko się zregenerowało.

Tymczasem spotkałem się z takim artykułem::

http://www.wykop.pl/ramka/424335/mafia-2-pierwsza-recenzja/

Trudno cokolwiek wyrokować bez zapoznania się z samą recenzją, ale te 10 godzin są baaaardzo niepokojące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena rzędu 80%, liniowość i 10h...? Kurna, naprawdę zainspirowali się Alanem Wake'iem, również niestety tam, gdzie to nie byłoby konieczne...

Na GOTY ode mnie Mafia 2 raczej nie ma szans (ten rok jest imho najlepszym dla gier od co najmniej 2000 r., fakt, że sporo świetnych gier omija PC), choć przyglądam się z ciekawością. Skoro jednak jest taka krótka, zdecydowanie dam pierwszeństwo RDR...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin to fakt, niezwykle mało jak za grę za taką cenę. Pierwszy raz kupuję grę po normalnej premierowej cenie, więc jest to dla mnie bardzo dużo. Szkoda, bo wychodzi mi ok 10 zł za godzinę zabawy. Na szczęście będą osiągnięcia. Jeśli zostaną odpowiednio zrobione, to powinny mi przedłużyć rozgrywkę. :smile:

A co do tego artykułu, to liniowy charakter rozgrywki jakoś szczególnie mi przeszkadzać nie powinien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj oglądałem film na tv gry pl i powiem, że już niem mogę się doczekać tej produkcji. Wkrótce będę składał zamówienie na ten tytuł, a poza tym ciekawi mnie, jakie będą nawiązania do pierwszej części. Wiem, że w Mafii 2 w wersji przygotowanej dla prasy bodajże w ekranie ładowania pojawiały się zeznania Tommiego Angelo. Poza tym w filmiku, który dzisiaj widziałem pada imię Lucas - ciekawi mnie, czy chodzi tutaj o pana Lucasa Bertone, dla którego wykonywaliśmy w jedynce zadania poboczne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukazał się kolejny trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=6NwSDPxbnqM&hd=1

W sumie nic ciekawego, tzn. nic, czego byśmy wcześniej nie widzieli.

A wracając jeszcze do tej pierwszej recenzji - optymizmem napawa mnie fakt, że już dziś (na 4 tygodnie przed premierą) gra jest w pełni ukończona. Skoro 2K już oddało do recenzji wersję finalną to znaczy, że jest pewne jakości swojego dzieła i braku niedoróbek - w przeciwnej razie pewnie do samej premiery coś by w grze grzebali i poprawiali bugi, ale jak widać nie ma czego;.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przejściu dema jestem dość sceptycznie nastawiony, jeśli chodzi o poziom trudności. Jak na razie wygląda na zdecydowanie zbyt niski, bo wystarczy przyczaić się za winklem i czekać, aż przeciwnik się wychyli. Nie widziałem sytuacji, aby wróg próbował zmieniać miejsce z którego się ostrzeliwuje. Zawsze ta sama kolumna/skrzynie, zwykle z tej samej strony.Największe nadzieje poprawy w tej kwestii wiążę z misjami, które będziemy rozgrywać w pojedynkę. Mam nadzieję, że wtedy nowa Mafia stanie się trudniejsza. Ewentualnie do wyboru będzie kilka stopni trudności, choć autoregeneracji zamiast paska zdrowia raczej nic nie zrekompensuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem demo i muszę przyznać, że miałem zabawę naprawdę przednią. Cieszy przede wszystkim dobra optymalizacja (GTA IV :dobani:) i klimatyczna grafika. Przypadł mi do gustu również model jazdy, czuje się samochód lat 30 ubiegłego stulecia i na wąskich uliczkach nie warto się zbytnio rozpędzać gdyż grozi to stłuczką, chociaż po wyjechaniu na szerszą drogę (coś pokroju drogi szybkiego ruchu) rozbujałem swojego staruszka do 110. Ogólnie jest dobrze! Myślę, że ta gra nie skopie tyłków cwaniakom z R*-a, ale postraszyć postraszy.

Co do poziomu trudności trzeba przyznać, że trochę za łatwo jest rozwalać wrogów z kolegami, ale jestem tej samej myśli co przedmówca etapy rozgrywane w pojedynkę z pewnością będą dużo trudniejsze :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie ściągam demo, więc na razie tego wpisu o wrażeniach nie przeczytam, by nie psuć sobie zabawy ;). Mam tylko nadzieję, że gra chociaż na niskich na moim komputerze będzie chodzić, ponieważ ostatnio twórcy gier za bardzo szaleją z tymi wymaganiami. Oby gra stała się godnym następca pierwszej części. Największe nadzieje wiąże ze strzelaninami i jazdą dawnymi autami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demko pozytywnie nastawiło mnie do nowej Mafii, szczególnie za drugim podejściem, kiedy po prostu ruszyłem trochę porozrabiać na mieście :P

Cieszy fakt, że - mimo autoregeneracji zdrowia - nie jesteśmy nieśmiertelni. Podczas misji zginęło mi się dwa razy, bo poszedłem za bardzo "na Rambo". No i oberwało mi się w brzuch ze strzelby. Gdyby tylko przeciwnicy byli bardziej ruchliwi - byłoby idealnie.

Ale najlepszy jest i tak klimat, który - co ciekawe - nawet w demie da się poczuć. Wystarczy się przejść/przejechać po mieście. Fajnie, że miasto żyje. Samą misję trudno skomentować, bo wyrwana z kontekstu, ale skonstruowana ciekawie. Ogólnie demko na plus. Tylko szkoda, że musiałem uruchomić w niskich detalach, dlatego jutro i tak ściągnę jeszcze na PS3, żeby było ciut ładniej :P

Co do towarzyszy - moim zdaniem to świetnie, i chyba jest to ewenement, że w końcu są naprawdę przydatni. Ustrzelili połowę wrogów, a jakbym nic nie robił, tylko siedział za winklem, to sami by wszystkich zabili. Lepsi tacy, niż "pomocnicy", którzy strzelają w niebo, przynajmniej jest realistycznie.

p.s. @Eramas - ja się z pucybutem pobiłem, a potem, jak po chwili przyjechały Smurfy, zakosiłem im radiowóz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie z tymi reklamami :P

BTW, do autora z PC Centre - liniowość w grze takiej jak Mafia 2 jest plusem. Właśnie to jest fajne, że liniowe misje (dzięki czemu - klimatyczne) możemy sobie "zrekompensować" bieganiem po otwartym mieście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo spodobała optymalizacja na medal. Komputer nie jest dobry, a na maksymalnych wytrzymał. Nie podobało mi się to, że w demie auta za bardzo się ślizgały na drodze, co sprawiało trudności podczas jazdy. Jednak model zniszczeń, ta cała interakcja jest bardzo dobra. Mogłem się przebrać, zmienić stację radiową, poczytać playboy'a(+18), sprawdzić(i zjeść) zawartość lodówki...Ideał. Nie licząc walki. Gdy zaczepiałem co raz jakiegoś przechodnia, to nie okazywał się on zbytnio wymagającym przeciwnikiem. Ciągle wyprowadzałem tą samą kombinację i sprowadzałem go na chodnik. Raczej kupię, ale sprawdzę jeszcze jak inni oceniać będą grę po premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz tylko poczekam az pewna sprawa się wyprostuje i kupię pre-ordera. jak nie da rady to będzie na urodziny (koniec października) :/

Poza tym, zobaczę kiedy będzie recka w CD-A, jak w najbliższym, to już po pre-orderze :P

[EDIT] Graliście w Scarface? Mi się podobał głos głównego bohatera (człowiek wybrany przez Ala Pacino, doskonale wykonali obaj swoje role). TEN SAM głos usłyszymy w Mafii II! Posłuchajcie filmu gdy wyłączacie demo, jeden koleś mówi "Mało kto ma jaja do tej roboty" czy jakoś tak, w każdym razie, NPKM*.

* Na Pewno Kupię Mafię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozprawiłem się z demkiem. Na początek - strasznie mnie ucieszył brak auto-aimingu na X360. Na plus.

Przeciwnicy stoją w miejscu, chyba że skrypt mówi inaczej. AI takie sobie. Na minus.

Strzelaniny z systemem osłon ze względu na zniszczenia są trochę bardziej dynamiczne. Tu jednak większą klasę pokazało IMO demko Kane & Lynch 2. Na plus.

Klimat - obecny. Dialogi - niezłe. Pytanie, czy jest to poziom wystarczający, by przebić scenariuszem GTA IV. W końcu to zadanie tak z 10x trudniejsze niż w przypadku GTA 3, któremu musiała sprostać (i sprostała z palcem w nosie) pierwsza Mafia. Anyway, na plus.

Liniowe aż trzeszczy. Na minus.

Model jazdy i miasto w porządku. Na plus.

Misja napakowana akcją po same brzegi. Tylko przez tę statyczność przeciwników sama rozgrywka trochę mało dynamiczna. Anyway, na plus.

Muzyka - wielki plus.

Grafika - też.

Grywalność - bawiłem się dobrze. Plus.

Podsumowując, demko na 8/10. Jeżeli to nie jest najsłabszy poziom w grze (śmiem wątpić), to na GOTY przy tegorocznej morderczej konkurencji szans raczej nie ma, ale szykuje się kawał solidnej strzelanki z fajnym klimatem i - mam nadzieję - wciągającą fabułą. Fani powinni być usatysfakcjonowani, ja Mafię uważam po prostu za dobrą grę - i wszystko wskazuje, że Mafia II ładnie rozwija pierwotne założenia, trochę rżnie z GTA IV, nie tracąc przy tym własnego stylu. 200 zł na pewno nie wydam (wersja pecetowa nie wchodzi w rachubę), ale za jakiś czas, po okazyjnej cenie - bardzo chętnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy macie z tą optymalizacją? Oczy pogubiliście czy co? Co z tego, że chodzi płynniej od GTA IV skoro graficznie jej ustępuje. Płynniejszą rozgrywkę Mafii II twórcy uzyskali nie przez lepszą optymalizację tylko przez rozmycie obiektów w tle. Jak dla mnie to rozmycie 'zaczyna' się zbyt blisko bohatera. Poza tym nie podoba mi się styl grafiki-zbyt cukierkowa. Modele aut ustępują bardzo tym z GTA[samochody są zbudowane z małej ilości polygonów]. Modele postaci i ich animacje też wyglądają mniej naturalnie niż w gtaIV. Najbardziej jednak przeszkadza mi cukierkowa grafika bo to do klimatu mafii mi nie pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z czym wy porównujecie ludzie...

Mafie II można co najwyżej z GTA Vice City porównywać GTA IV to ideał :D

Choć Mafia II jest super (pierwsza część to dla mnie porażka) to do GTA jej daleko.

Ale i tak z niecierpliwością wyczekuję premiery :happy:

Ciekawe czy demko pojawi się w CDA...?

Choć i tak nikt nie byłby zadowolony bo już wszyscy graliśmy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, mi się grafika w Mafii II podoba, i uważam, że w CDA dostanie ósemkę(w pełni zasłużoną zresztą). Poza tym wolę, gdy gra ma słabszą grafikę, a pójdzie bez problemu na komputerze z minimalnymi wymaganiami, niż ma się wieszać na maksymalnych przy komputerze spełniającymi wymagania maksymalne.

Odnośnie dialogów, to bardzo mi się spodobał jeden, gdy odwoziliśmy Henry'ego. Było to coś w tym stylu:

-Rób co mówię, widziałem to na filmie.

-Tak? A czy ten gość przeżył?

-No...nie.

Jeśli ma być takich więcej, to będę zachwycony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...