Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

Teraz wreszcie znalazłem chwilę i pograłem w demo Mafii 2 (wcześnie grałem ale dosłownie kilka minut).

Moje wrażenia?

Naprawdę super czułem się jak w bardziej kolorowym GTA IV w latach 50 :happy:

Cukierkowa grafika może na początku troszki drażniła ale da się przyzwyczaić...

Co do modelu jazdy to trochę dziwny (zbyt trudny) ale jak się pojeździ to się da przyzwyczaić jak i do grafy.

Optymalizacja jest super gra śmiga na najwyższych beż żadnych przycięć, choć GTA IV grałem też na max detalach to tu czuć było że gra ma wyraźnie więcej klatek na sekunde :laugh:

Jeśli miałbym ocemiać dałbym M2 9/10 pierwszym razem dostała 8/10 ale to grałem chwilunię tylko... teraz świeższe wrażenia.

Ale i tak GTA IV jest na pierwszym miejscu (10/10 :D)

Słyszałem że da się wyłączyć limit czasowy, mógłby ktoś wytłumaczyć jak (oczywiście jeśli to legalne)?

Bo chciałem sobie pozwiedzać troszki dłużej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w demo będę miał okazję zagrać dopiero 17 sierpnia, ale już ostrzę sobie zęby na pełna wersję :) Tylko jedno mnie ciekawi

jeden z grających w demo zauważył budynek wyglądający identycznie jak dom Tommiego Angelo po jego ,,przeprowadzce", i do tego achievement zwany ,,The Mafia never forgets". Może w tej częsci będziemy mogli wykonać egzekucję na Panu Angelo

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w demo będę miał okazję zagrać dopiero 17 sierpnia, ale już ostrzę sobie zęby na pełna wersję :) Tylko jedno mnie ciekawi

jeden z grających w demo zauważył budynek wyglądający identycznie jak dom Tommiego Angelo po jego ,,przeprowadzce", i do tego achievement zwany ,,The Mafia never forgets". Może w tej częsci będziemy mogli wykonać egzekucję na Panu Angelo

;)

Bardzo mozliwe ze cos takiego bedzie, wydaje mi sie ze kilka miesiecy temu czytalem cos na ten temat, nawet samochod podobny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do GTA IV, bo nie załapałem się na steamową promocję a kupowanie przez allegro niezbyt mi odpowiada. Za to demo Mafii 2 przypadło mi do gustu na tyle, że prawdopodobnie zakupię premierówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już 103 minuty przegrane w demie i dalej mi się nie nudzi :D. Tylko to ciągłe restartowanie gry, żeby więcej pograć :/.

Od strony graficznej gra jest dla mnie świetna nie mam żadnych zarzutów.

Do modelu jazdy już się przyzwyczaiłem.

Nie wiem dlaczego niektórzy narzekają na strzelaniny mi się podobają bardziej niż w GTA IV.

No i jeszcze sprawy... KLIMAT i MUZYKA. Gdyby gra okazała się gniotem(w co wątpię) to dla tych 2 rzeczy bym ją kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcom należą się brawa za optymalizację. GeForce 8600 gt Pentium dual core e5200, 2 giga ramu i gra z wszystkim na low tylko rozdzielczością 1024\786 hula srednio na 40 fps :happy:

I właśnie to mi sie podoba. wszystkie detale, cienie i reszta bzdetów ustawiona na low a gra wygląda genialnie. Nie lubię kiedy w grze między low a high jest taka przepaść wizualna :laugh:

model jazdy jest nieco zbyt "ślizgowy" nawet w trybie symulacji. Jakoś w jedynce model jazdy był lepszy. Ale nie mówię od razu, że ten w dwójce jest zły. Ba nawet mogę powiedzieć, że jest bardzo dobry.

Wyjechanie za barierę to raczej mit. Aha czemu w Cda napisali, że auta będą licencjonowane skoro Pontiac może i wygląda jak prawdziwy Pontiac ale w grze nazywa się on "Pontoc", Pontic? Eee sam już nie pamiętam. Na pewno marki aut nie są prawdziwe. Ale co do wyglądu to samochody są piękne. Aż szkoda tłuc szybę żeby się włamać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chcę grać bez limitu czasu niech ściągnie patch.Ale jak ktoś chę to zrobić legalnie niech wpadnie do wody, wtedy czas się przedłuża smile_prosty.gif

Wystarczy w googlach wpisać i wysokczy co i jak

Ale do rzeczy.

Zanim w ogóle wyszło demo i tak powiedziałem sobie, że na pewno ją kupie :)

Wyszło demo, pobrałem zagrałem uradowałem się, gra jest "cudowna" :). Już podczas 1 misji poczułem ten klimat, lata 50 mafia(więcej takich gier) Oczywiście pod koniec kiedy musiałem uciekać z tego budynku raz padłem w płomieniach :)(...) kocham lata 50-60, te samochody, ten styl, klimat, muzyczka* (w poprzednim wcieleniu na pewno żyłem w latach 50 w ameryce w jakiejś miłej dzielnicy :D)

Oczywiście są pewne niedociągnięcia ale mam nadzieje że to naprawją (w końcu dopiero 60 % no teraz moze wiecej)

Kilka - (których moze nie bedzie albo moze beda)

Dym z kół np: przechodzi przez cały samochód, wina silnika raczej

Wychylanie się za osłon(nie wiem jak to powiedziec ale ten co gral bedzie wiedzial o co chodz) mi to sie nie zdazylo ale koledze owszem

Facet w windzie mi przez podloge przeswitywal i jakby krata go przyciela...

Jak przejechalem po gościu i miałem z lekka maske rozwaloną też mi przez nią przeszedł

(wina silnika chyba)

Jak na razie więcej jakiś błedów nie pamietam :)

Trzeba czymś podsumować nie?

Myślę, że śmiało można demo mafi porównać do gta 4, powiem jedno niebo a ziemia.

Klimat i raz jeszcze klimat, fabuła, filmiki, grafika.

Ah popisałbym jakieś recenzje :D

* a odnosnie muzyczki to tak mógłby ktoś podać mi tytuł takiej jednej co w radiu leciała (when you smile i tak dalej when you cry ballba) i drugiej takiej fajniej, znanej wpadajacej w ucho (na podstawowej stacji)

Owe tytuły pisać na pw w nagrode dam linka do ver beta moha i cd key (jezeli testy jeszcze sa bo nie pamietam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym fragmentem gry jest jest... Outro po przejściu. Mógłbym je oglądać i oglądać. Muzyczka wszystko fajne zmontowane aż chce się tańczyć, śpiewać i zabijać dla mafii. Królestwo dla tego co mi tytuł tej piosenki z outra da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ja mogę coś dodać.

Co mnie irytuje najbardziej w Mafii 2? Nadprzyrodzona zdolność naszego głównego bohatera, czyli magiczna regeneracja sił, która trwa parę sekund. Nie, nie jestem w stanie pogodzić się z tym i uważam, że to idiota musiał jakiś zadecydować aby wybrać taki krok. Tak, wolę biegać, bać się o małą ilość punktów żyć i nerwowo rozglądać się za apteczkami, niż czuć się, że gram w kolejną typowo konsolową produkcję gdzie trzeba działać, a myśleć taktycznie czy być bardziej uważnym już nie.

Demo przechodziłem parę razy i za każdym irytuje mnie to, że to, czego nie mogłem zrobić w Mafii 1, czyli ogromnej zadymy, to w Mafii 2 jest już możliwe. Pamiętam jak w jedynce musiałem kombinować, kryć się, uważać kiedy policjant czy ktoś inny strzela, aby dbać o swoje zdrowie. Tutaj mamy terminatora, który kosi armie policjantów (i złych Murzynów ze spluwami - nie to nie jest rasistowski kawał, tylko fakt z dema) bez problemu. Wystarczy schować się za dowolną przeszkodą i gotowe.

Także martwiłem się jak będzie wyglądać system zniszczeń aut...i zawiodłem się na całego. Pomyśleć, że w GTA3 brakowało mi tego, co miała Mafia, a teraz widzę, że GTAIV można ciekawiej zdewastować auta, niż w Mafii2 (wątpię, aby to poprawili!). Jeszcze zastanawiam się czy nadal jest taki bajer, że zostawię auto w danej dzielnicy, pojadę na drugi koniec miasta, a potem wrócę to czy wóz będzie stać dalej? W Mafii1 tak przynajmniej było, co także bardzo mi się podobało (nie to co w GTA, wystarczyło się odwrócić i pojazd znikał).

Grę na pewno kupię, bo skoro demo mnie pochłonęło, pomimo tych rzeczy, które wymieniłem wyżej, to i tak gra jest bardzo fajna. Mam tylko nadzieje, że pełna wersja będzie mi działać równie tak samo jak wersja demonstracyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ten pucybut? Bo widziałem, że kilku z was o nim pisało, a nie mogę go znaleźć :dry:.

Edit: Nie wiecie może czy wersja na konsole będzie PL? Bo na kompie nie pogram bo mój za słaby (w demo grałem na kompie wujka), a zależy mi na wersji polskiej (pewnie bym wszystko zrozumiał po angielsku ale mi to bym wolał po polsku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby były napisy polskie i menu i tyle, żadnego polskiego podkladania głosów (mimo iż w fallout 3 mi sie to podobala za to w bc 2 już nie )

@ a odnośnie regeneracji życia mogli by zrobić jakiś tryb "hard" gdzie hp by się nie odnawiało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie irytuje najbardziej w Mafii 2? Nadprzyrodzona zdolność naszego głównego bohatera, czyli magiczna regeneracja sił, która trwa parę sekund.

Osiołku demo ma poziom trudności ustawiony na łatwy (pewnie specjalnie tak zrobiono a casuale czuli się jak w domu, a 27 sierpnia wybrali się do sklepu) więc jest łatwo w pełnej wersji powinno być inaczej.

Także martwiłem się jak będzie wyglądać system zniszczeń aut...i zawiodłem się na całego. Pomyśleć, że w GTA3 brakowało mi tego, co miała Mafia, a teraz widzę, że GTAIV można ciekawiej zdewastować auta, niż w Mafii2 (wątpię, aby to poprawili!)

Hmm, w końcu te stare samochody zawsze były wytrzymałe bo karoserie miały z prawdziwej blachy, a teraz to wszystko z tworzywa :tongue:

Jeszcze zastanawiam się czy nadal jest taki bajer, że zostawię auto w danej dzielnicy, pojadę na drugi koniec miasta, a potem wrócę to czy wóz będzie stać dalej? W Mafii1 tak przynajmniej było, co także bardzo mi się podobało (nie to co w GTA, wystarczyło się odwrócić i pojazd znikał).

Szczerze mówiąc nie wiem :ohmy: Ale z tego co wiem to w GTA IV jak sobie samochód zaparkowałeś koło swojej nory to zostawał nawet po ponownym odpaleniu gry :cool:

ElTabasco,

Ogólnie grafa (a raczej jej styl) MII bardziej mi się podoba niż w GTA, ale nie pamiętam teraz żadnych szczegółów dzięki, którym mógłbym obydwie gry porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może czy wersja na konsole będzie PL? Bo na kompie nie pogram bo mój za słaby (w demo grałem na kompie wujka), a zależy mi na wersji polskiej (pewnie bym wszystko zrozumiał po angielsku ale mi to bym wolał po polsku).

Będzie polonizacja (oczywiście kinowa). Mile mnie zaskoczyło, gdy demo na konsoli przywitało mnie rodzimymi napisami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po demku i mogę powiedzieć, że robi smaka na zagranie w full wersje. Na początku model jazdy wydawał mi się trochę sztywny, choć potem się rozegrałem i prowadziło mi się fajnie. Fajnie że jest namiastka realizmu, i przy większej kraksie lub uderzeniu w coś ekran robi się szary i jest przez chwilę niebezpiecznie. Co najlepsze raz niechcący wjechałem w stację benzynową i jakie było moje zdziwinie kiedy zobaczyłem że mój żywot dobiegł końca :tongue: Sama misja nawet spoko, szczególnie końcówka. Al wrogów nie jest głupie i naprawdę przeciwnicy potrafią strzelać. Dziwi mnie jednak czasami postawa policji. Kiedy rozbijałem się wozem po mieście, all taranując ci tylko wystawili mi mandat. Dobrze że po tym moim występku nie strzelają do mnie, ale mandat za to co zrobiłem było o wiele za łagodniejszy :laugh: Graficznie Mafia II wygląda świetnie, mimo że gram na niższych ustawieniach. Warto było ściągać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...