Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

Jestem już po przejściu dema Mafia 2 i powiem, że w moim przypadku wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Po pierwsze oprawa graficzna stoi na najwyższym poziomie, pozwiedzałem sobie trochę miasto, aby podziwiać uroki estetyczne tej gry. Poza tym podobać się może to, że ludzie są zajęci własnymi sprawami - ktoś sprzedaję gazety, pewna para koło domu naszego herosa ze sobą rozmawia. Do tego trzeba dodać fakt, że wersja demonstracyjna jest bardzo dobrze zoptymalizowana i teście wydajności chodziła mi w 60 klatkach na sekundę na najwyższych detalach.

Po drugie - muzyka naprawdę jest znakomita. Chociaż nie jest fanem jazzu to audio wpadło mi w ucho i nie mogę się doczekać, aby pograć w pełną wersję i posłuchać więcej muzyki. Po trzecie - ciekawy model jazdy, tj. normalny i realistyczny. Dzięki temu zabiegowi zadowoleni będą gracze preferujący jazdę zręcznościową oraz hardkory wymagających od gier trochę realizmu.

Po czwarte etapy strzelankowe są zrealizowane bardzo dobrze. Niby nasz bohater ma automatyczną regenację, ale nawet ona nam nie pomoże, jeśli za długi wychylimy się na ogień przeciwników. Mimo, że demo jest krótkie zdarzyło mi się dwa razy zginąć, więc bez skorzystania z osłon, tj. przyklejania się do nich i wyczekiwania dogodne momentu na strzał wiele w takich sytuacjach nie zdziałamy.

Po piąte grywalność - przejście misji zajęło mi około pół godziny, ale muszę przyznać, że wtedy zapomina się o świecie grając w ten tytuł. W każdym razie ja na te produkcję złożyłem zamówienie i coś czuję, że się na niej nie zawiodę. Szkoda tylko, że wersja demonstracyjna jest taka krótka i posiada ograniczenie czasowe dotyczące poruszania się po mieście, ale i tak się nie mogę doczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, jestem pod wielkim wrażeniem tego dema - zwłaszcza, jeżeli chodzi o optymalizację Mafii (ta sama sytuacja, o której ktoś już wspominał - stale w granicach 30 FPS na sprzęcie, na którym GTAIV działało kiepsko).

Przyczepiłbym się tylko do jednej rzeczy - szkoda, że nie ma tu miłego szczegółu, który w Mafii 1 moim zdaniem dodawał klimatu strzelaninom, tzn. straty nabojów w trakcie przeładowywania nie w pełni opróżnionego magazynka.

Ale poza tym - absolutny must have tego lata!

Pozdrawiam,

edit: literówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cena w dniu premiery jest już znana? Ja mogę wydać sto złotych, jak nie, to poczekam, bo to przesada się robi z tymi droższymi premierówkami. A ktoś z was sprawdzał, czy na stacjach benzynowych można tankować samochód?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mTz

PRE ORDER można narazie zamówić za 111zł.

Ciekawe ile będzie kosztować w sklepie? Ale pewnie nie więcej niż teraz...

Nie sprawdzałem czy da się tankować. W demko grałem raptem 15 minut.

Jutro zasiądę na dłużej, może spróbuje przejechać tą barierę niektórzy mówią że się da :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankować się da, ale nie wiem gdzie jest pokazane zapełnienie baku.

Masz pod licznikiem prędkości taką małą kropke, a obok niej charakterystyczny znaczek. Niestety jeszcze nie jeździłem na tyle długo by ten znaczek zmienił kolor, ale kilka razy tankowałem i były inne ceny :P

Mafię II z GTA IV. Jakby ktoś chciał zerknąć, klikać TUTAJ!

Obejrzałem i jest taki sobie. Byłoby fajnie gdybyś napisał co według Ciebie lepsze w Mafii niż w GTA i na odwrót. Chociaż jak widziałem jak Niko okładał tego typa to padłem xD

Demo jak na demo jest bardzo dobre. Radio jest świetne :D Chociaż misja (mimo tego, że krótka no ale demo) też jest fajna na swój sposób. Jedyne co mi sie na razie nie spodobało to te wypadki samochodowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mTz

PRE ORDER można narazie zamówić za 111zł.

Ciekawe ile będzie kosztować w sklepie? Ale pewnie nie więcej niż teraz...

Nie sprawdzałem czy da się tankować. W demko grałem raptem 15 minut.

Jutro zasiądę na dłużej, może spróbuje przejechać tą barierę niektórzy mówią że się da :D

Z cenami po premierze roznie bywa. Popyt na gre - po tym jak sie ukaza recenzje, a mozna sie spodziewac, ze bede one przychylne - znacznie wzrosnie. W takiej sytuacji ceny premierowek szybko ida w gore, bo jest na nie popyt. Zreszta, nie wiem jak jest w Polsce, ale np. w UK pre-ordery kosztuja ?24.99, a jak gra sie juz pojawi, to nawet w sklepach internetowych gry kosztuja ?35. Wlasnie dlatego sam jestem dosc zdesperowany, zeby zagrac w demo przed premiera i moc zlozyc pre-order, jesli gra mi sie spodoba. Problem tkwi w moim niezbyt dobrym polaczeniu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu się zebrałem i ograłem demo i... Muszę powiedzieć, że wrażenia całkiem pozytywne. Najbardziej urzeka mnie w tej grze klimat lat pięćdziesiątych - kolorystyka, wygląd otoczenia, samochody (moje ulubione Hornety :laugh:) ... Oprócz tego cieszy mnie przywiązanie do niby nic nieznaczących szczegółów. To, że drzwi można grzecznie otworzyć, albo wyważyć z kopa; sposób, w jaki Vito reaguje, gdy jego osłona zasypywana jest gradem kul :smile: - takie pierdółki zawsze pomagają w budowaniu przekonującej wizji świata. A gameplayowo - solidny kawałek kodu, chociaż nie ma nic, z czym nie spotkałem się na przestrzeni ostatnich lat, po prostu solidna strzelanina z widokiem tpp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie fajnie, ale mnie boli jeden fakt tj. nie ma Mafii II w edycji kolekcjonerskiej na PC, a jest za to na X360 i PS3 to nie sprawiedliwe :angry: Zwłaszcza ze względu na zawartość: http://www.gram.pl/news_8Q3qHu64_Edycja_ko..._zawartosc.html

Myślę, że wiele osób jest z tego powodu nie zadowolonych tym bardziej, że nasi zachodni sąsiedzi będą sobie mogli takową edycję zakupić :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma Mafii II w edycji kolekcjonerskiej na PC, a jest za to na X360 i PS3

Skąd masz tę informację?

Ja na stronce Cenegi wyczytałem min. coś takiego:

"Cenega, oficjalny dystrybutor firmy Take 2 Interactive w Polsce Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech z przyjemnością prezentuje Edycję Kolekcjonerską gry Mafia? II na konsole PlayStation?3, Xbox 360? oraz na PC z systemem Windows. Wydanie dostępne w ograniczonym nakładzie we wszystkich krajach zawierać będzie dodatki zarówno w wersji fizycznej, jak i cyfrowej, która rozszerzy wrażenia płynące z tej prawdziwie gangsterskiej produkcji."

Z powyższego jasno wynika, że Edycja Kolekcjonerska "Mafii 2" ukaże się na PC...

http://www.cenega.pl/?ID=6920

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę kontrowersyjne. Ktoś wcześniej napisał, że jest 'mod', który zdejmuję 10-minutowe ograniczenie czasowe poruszania się po mieście. Czy takie coś jest w ogóle legalne? W pewnym sensie jest to demo, darmowe demo, więc trudno nazwać to piractwem. No bo czy można spiracić darmowe demo? Wątpię. Ale patrząc z drugiej strony, jeżeli producent zalożył takie ograniczenie, to musiał mieć do tego powód.

A więc, jest to legalne, czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nie bardzo rozumiem czym kierował się producent przy nakładaniu "czasowego kagańca" raptem na demo... BTW: o to samo można by zapytać ekipę Blizzard'a w kontekście demówki "Starcraft'a 2".

Moim zdaniem taki "patch" / mod czy jak tam nazwać, nie jest raczej aktem piractwa. Wszak zdjęcie "deadline'u" w żaden sposób nie przekłada się na jakiekolwiek straty finansowe dla producenta - dalej będziemy mieć jedynie demo z tą różnicą, że w owe będzie można grać już do usr.... śmierci. Poza tym, tak na zdrowy rozsądek - to tylko demo - próbka, mały procent całości, nic poza tym...

Całą tę sytuację, w kontekście skorzystania z takowego "patch'a" można by chyba przyrównać do zastosowania kodów na nieśmiertelność, nieskończoność amunicji itd. Czy takie postępowanie jest piractwem? To zwykłe "czitowanie", w żaden sposób nie narażające obie strony (gracza i producenta) na jakiekolwiek straty itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrou,

Tak tylko ta wiadomość jak nie byłeś chętny zauważyć jest z "2010-05-27", więc raczej troszkę nie aktualna :tongue:

Tu są nowsze informacje: http://mafiatown.gram.pl/news.php?readmore=613

http://www.mafiasite.tk/gra-na-pc/edycja-k...#33;!!/

I pozostaje tylko zazdrościć posiadaczom X360 lub PS3 :angry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra fajna, ale model jazdy według mnie duzo lepszy w GTA IV - czuc ciezar tego auta i duzo lepiej wchodzi sie w zakrety. Tutaj przy skretach obraca mnie bardzo czesto. POza tym jezeli chodzi o rozjezdzanie ludzi to nie ma porownania :D W GTA IV bylo czuc ich wagę na masce i nie powiem ze rozjezdzanie ich sprawialo mi przyjemnosc ( nie jestem psychiczny :D ) Tutaj ludzie są jak jakies papierki :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Larry popieram Cię w 100%Dla mnie wjeżdżanie w GTA w przechodniów było prawdziwą przyjemnością(też nie jestem psychiczny :tongue: ) a ten sam element w Mafii jest zrobiony fatalnie.Może to i błahy aspekt ale nie którym może to się nie podobać(na przykład mnie) Jednak Euphoria robi swoje.Zdziwiła mnie też jedna rzecz,gdy wchodziłem do baru postanowiłem otworzyć drzwi z kopa.Ku mojemu nikt nie zareagował.A jak bym w realu otworzył drzwi w ten sam sposób w realu to pewnie prędko by mnie z niego wyprosili.Podsumowując demko średni i oby pełna wersja była lepsza.Spodziewałem się dużo po demie,w końcu to Mafia 2 no ale wyszło jak wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nie bardzo rozumiem czym kierował się producent przy nakładaniu "czasowego kagańca" raptem na demo...

To uzasadnione fabularnie - Vito ma iść na spotkanie z Joe i Henrym (podczas rozmowy telefonicznej mówione jest, że musi się śpieszyć). Oczywiście to tylko pretekst, żeby gracz nie zdążył nacieszyć się demem.

Ktoś wcześniej napisał, że jest 'mod', który zdejmuję 10-minutowe ograniczenie czasowe poruszania się po mieście. Czy takie coś jest w ogóle legalne?

Nie. Modyfikacja pliku .exe jest nielegalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak edycji kolekcjonerskiej w wersji gry na PC jest pewną niedogodnością ale nie wydaje mi się, aby zestaw był niesamowicie atrakcyjny. Chociażby soundtrack to tylko nagrania orkiestry symfonicznej, a nie tak jak w GTA: kilku płytowe, osobne wydawnictwo z utworami każdej ze stacji radiowych. Oczywiście najwierniejsi fani serii, którzy śledzili wszystkie doniesienia związane z grą i ostrzyli sobie od dawna zęby na specjalne wydanie od dawna wyczekiwanej kontynuacji będą czuć się zawiedzeni. Zawartość kolekcjonerki niekoniecznie jest jednak warta 200 zł jakie pewnie trzeba by było za nią zapłacić w przypadku PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznajomiłem się z wersją demo i wrażenia wyniosłem jak najbardziej pozytywne. Gra się w to lepiej niż w GTA, tak przynajmniej jest w moim odczuciu. :) Niektóre rzeczy można by jeszcze poprawić, ale ogólnie jest bardzo dobrze. Zastanawiam się nad kupnem, chociaż tak samo jak nigdy nie kręciło mnie GTA, tak i tu nie jestem pewien czy będę zadowolony z zakupu. Natomiast jednego jestem pewien - ta gra będzie hitem. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...