Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

Najbardziej ciekawi mnie jak ze stanem prawa w sequelu. Rozumiecie, ograniczenia prędkości, sygnalizacja i znaki, i czy przy "pierwszej gwiazdce" policja będzie próbowała nas zabić.

Mam nadzieję, że tu nie zmienia nic z jedynki. No może poza reakcja na czerwone światła. Nie wyobrażam sobie tej gry bez realizmu.

Interesują mnie też takie ciekawostki jak: czy budynek który zniszczymy w pierwszym rozdziale w następnych będzie naprawiany czy zostaną gruzy, albo nic takiego się nie wydarzy.

Jeśli będzie misja, w której na przykład wysadzimy jakiś budynek, to z pewnością tak już zostanie. Ale jak wybijesz szybę w jakimś sklepie, to to z pewnością zniknie. Inaczej sejw zajmował by pewnie kilka gigabajtów. :smile:

Ostatnia rzecz: modernizacja pojazdów i broni.Czy broń w pierwszym rozdziale zmieni się w ostatnim, przykładowo zwykłe pistolety..:]

Początkujący mafiozo zapewne dostanie na początku proste zadania, więc i proste narzędzia, takie jak Colt, by z czasem przesiąść się na poważniejsze misje i takie same zabawki.

Ciekaw czy będzie tak jak w Mafii 1, że powiedzmy zastrzeliłeś tego policjanta i żaden inny nie był tego świadkiem to nikt Cię nie gonił, czy może jak w GTA - odrazu 3* pościgu.

W GTA nie ma czegoś takiego jak realizm. Tam nie było lekkich przewinień. Albo nie było żadnej reakcji, albo goniło cię pół miasta i od razu do więzienia albo nawet na śmierć. Totalnie bezsensowne rozwiązanie.

Limit prędkości trochę wkurzał, jednak nadawał grze realizmu ( co jest imo fajne ).

Ja średnio przepadam za realizmem w innych grach, ale w Mafii się przyzwyczaiłem i już się nie odzwyczaję. :smile:

Zresztą limit 50 mil na godzinę był jak najbardziej odpowiedni do bezpiecznej jazdy po mieście. W końcu takie samochody nie miały wspomagania kierownicy i hamowania. :smile:

No i właśnie o to chodzi, jest szansa dla tej gry na duży realizm, ale muszą na takie drobiazgi zwracać uwagę.

No właśnie trochę martwi mnie to, że będzie regeneracja zdrowia, ale może nie będzie to tak przeszkadzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawello wszystko się zgadza ale chodziło mi o modernizację samochodów nie jako inne czasy lepsze samochody bo tak podobno będzie ale o takie głupoty jak myjnia czy tuning zwykły. Co do broni to chodziło mi tu o postęp. Ta fabuła trwa kilka lat więc rozumiesz coś co wcześniej było nieosiągalne teraz można odblokować. Może po prostu źle się wyraziłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Sporo tu informacji, między innymi dowiedziałem się czegoś o czym nie wiedziałem, mianowicie będą misje poboczne aczkolwiek nie będzie ich dużo, zasmuciło mnie że nie ma większych możliwości kupna różnego rodzaju rzeczyw sklepach i tak dalej. Ale nic to i tak zapowiada się ciekawie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=621

Jak dużą swobodę oferuje gra?

W porównaniu z serią Grand Theft Auto niewielką. Scaletta ma zawsze wyznaczony jakiś cel, do którego musi dążyć ? wszystko wskazuje na to, że w żadnym momencie gry nie będzie można samodzielnie zdecydować o kolejności wykonywania misji. Nie oznacza to jednak, że gracz jest zmuszony ślepo podążać od markera do markera ? co to, to nie. Dzięki zlikwidowaniu znanych z pierwowzoru ograniczeń czasowych Scaletta może włóczyć się po mieście tak długo, jak ma na to ochotę, kraść samochody, zaglądać do sklepów itd.

No i jest pięknie. :smile:

Takie coś mi odpowiada. Nie należy zrzynać wszystkiego z gta.

Czy istnieją nawiązania fabularne do pierwszej części gry?

Podejrzewamy, że tak, chociaż jest to prawdopodobnie najlepiej strzeżona informacja dotycząca fabuły gry. W wersji prasowej żadnych bezpośrednich nawiązań nie uświadczyliśmy, poza tekstami prezentowanymi w trakcie ekranu ładowania. Pojawiały się tam np. fragmenty zeznań Tommy?ego Angelo.

Mam nadzieję, że będzie jak najwięcej smaczków dla graczy, którzy ukończyli część pierwszą . :smile:

Czy gra jest brutalna?

I tak, i nie. Scena, w której jeden z bohaterów wsadza ofierze pistolet do ust, a następnie pociąga za spust, jest bardzo mocna, ale z drugiej strony ilość krwi przelewającej się przez ekran jest niewielka, żeby nie powiedzieć ? zaskakująco mała jak na produkt 18+.

No i to jest właśnie dojrzałe podejście. Nie ma zalewających monitor strumieni krwi, ale są bardzo brutalne momenty.

Czy istnieją tereny pozamiejskie?

Nie mieliśmy jeszcze kontaktu z pełną wersją gry, ale po obejrzeniu mapy i przejechaniu miasta wzdłuż i wszerz, jesteśmy na 99% przekonani, że nie będzie można opuścić Empire Bay. Żadna z ulic nie jest drogą wylotową, poza tym wszędzie można napotkać różne przeszkody terenowe, uniemożliwiające wyjechanie z metropolii, w tym niewidzialne ściany.

Szkoda, ale może jakiś fragment fabuły będzie dawał taką możliwość. No chyba, że twórcy nie chcą kopiować tego z pierwszej części.

Czy istnieje opcja szybkiego transportu po mieście?

Nie. Żadnego takiego udogodnienia nie widzieliśmy.

Ok, kolejny krok w stronę jeszcze większego realizmu. :cool:

Czy liczba pukawek, jakie może nosić przy sobie Vito, jest ograniczona?

Nie, w tej kwestii autorzy postawili na grywalność, kosztem realizmu. W jednym z rozdziałów dysponowaliśmy kilkoma rodzajami pistoletów, strzelbą, pistoletami maszynowymi (Thompsonem i MP40), a także pokaźną liczbą granatów i koktajli Mołotowa. Broń posegregowano w grupy, więc naciskając klawisz ?1?, będziemy zmieniać wyłącznie pistolety.

Trochę szkoda.

Mamy jednak takie przypomnienie, jak to kiedyś się w grach robiło. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo pozwoli Ci jedynie odpowiedzieć na kwestie stricte mechaniczne, fabuły będzie tam tyle co kot napłakał - raptem jedna misja wycięta z kontekstu.

'Do rzyci' to ona raczej nie będzie (fabuła). Nie wierzę, żeby tak ważny aspekt został zrobiony na 'odczep się'. Owszem, jestem pewien, że mojego wybrednego gustu nie zaspokoi ona w 100%, ale mam dobre przeczucie, że nie będę żałował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie z optymalizacją. Czekać tylko na demo i sam się o tym przekonać

Zapowiada się na to, że będzie ok. W tym artykule co podałem jest napisane, jak gra chodziła na ich kompie.

Zapowiada się usprawniona 'jedynka' na miarę naszych czasów. Wszystko co zostało w powyższym artykule powiedziane generalnie mnie satysfakcjonuje, zawodu zatem nie będzie.

Sam mógł bym napisać dokładnie tak samo. :wink:

Co nie zmienia faktu, że do kupienia tej gry muszę zobaczyć gameplay

Wchodzisz na youtube, wpisujesz Mafia 2 i masz pełno.

więcej recenzji. Mimo iż pokładam wtej grze wielkie nadzieje, to pewności nie mam, więc wolę się upewnić że będą to dobrze wydane pieniądze.

Recenzji to jeszcze nie było. Tylko zapowiedzi. :smile:

Ale wszystkie są jak najbardziej pozytywne, więc moje obawy z każdym momentem spadają i jestem pewien, że tych 100 zł nie będę żałował. Tym bardziej, że 100 zł z przesyłką jest taniej niż normalnie. :tongue:

Demo powinno Ci wystarczyć. Ja już jestem pewien, że to gra dla mnie, toteż wersji demonstracyjnej nawet nie sprawdzam, bo po co? Oby fabularnie nie kulało, bo tego się jeszcze jedynie obawiam...

Demo być może pobiorę, jak nie będzie nie wiadomo ile ważyć, ale tylko po to, aby sprawdzić jak gra działa na moim sprzęcie.

ale ty też powinieneś, kupisz tą grę nawet jeżeli fabularnie będzie do rzyci?

Nie będzie do "rzyci". Jak możesz tak mówić. :smile:

A z dema to się akurat dużo fabuły dowiesz.

Będzie można się dowiedzieć coś nie coś o fabule z recenzji stron internetowych z usa. Bo tam gra wyjdzie nieco wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://mafiatown.gram.pl/news.php?readmore=596

Można przeczytać tu nieco o tych dlc, które sa moim zdaniem już bardziej na miejscu, bo zachęcają do kupna przed premierą lub kupna edycji kolekcjonerskiej, ale nie są na tyle istotne, aby ich brak rzucił się w oczy.

Ja dostanę Vegas pack za zamówienie przed premierą w sklepie cenegi, ale jakoś specjalnie mnie to nie kręci, to tylko zwykłe ciuszki, a przecież simsów nie lubię. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie mafiatown.gram.pl pojawiły się informacje o tym, jak gra będzie chodzić na jakim sprzęcie.

Nie owijając w bawełnę, przejdźmy do konkretów. Aby cieszyć się płynną animacją w grze na poszczególnych ustawieniach, potrzeba:

* Ustawienia: 1280x800, 1xAF, minimalne detale, PhysX: Wyłączony

- Intel Core 2 Duo E7400 / AMD Athlon X2 II 215

- 2.0 GB RAM

- Geforce 8600 GT / Radeon HD 2600 XT

* Ustawienia: 1680x1050, 8xAF, średnie detale, PhysX: Wyłączony

- Intel Core 2 Duo E7400 / AMD Athlon X2 II 215

- 2.5 GB RAM

- GeForce 9600 GT / Radeon HD 3850

* Ustawienia: 1920x1200, 8xAF, maksymalne detale, PhysX: Wyłączony

- Core 2 Duo E8500 / Core 2 Quad Q6600 / AMD Athlon X2 II 260 / Phenom X4 II 900E

- 3.0 GB RAM

- Geforce 8800 GT / Radeon HD 4770

* Ustawienia: 1920x1200, AA, 8xAF, maksymalne detale, PhysX: High

- Intel Core 2 Quad Q6700 / AMD Phenom X4 910 II

- 3.0 GB RAM

- Geforce GTX 460 lub dedykowana karta z obsługą PhysX

Coś tego ramu gra chce podejrzanie dużo. Teoretycznie będę mógł grać jedynie na średnich, ale w praktyce to zazwyczaj działa lepiej, więc przypuszczam, że i wysokie detale są w zasięgu. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czyli jeszcze się mój dżifors 8600 gt nada. A ja i tak nigdy nie gram na rozdzielczości 1280x800 tylko 1024x768

Filtrowanie i tak wyłączę więc będę mógł się pokusić o średnie detale i powinno być płynnie :happy:

Widziałem porównywanie screenów na różnych poziomach detali i różnica jest naprawdę nieduża. I właśnie takie coś lubię bo przy niektórych grach różnica potrafi być gigantyczna a poprawa płynności niewielka. Grafika ma być przede wszystkim klimatyczna a nie super śliczna (ale rym :laugh: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z rezerwą podchodzę zwłaszcza do wymagań odnośnie procesora. Osobiście posiadam E6550 i na high płynnie działa mi nawet Metro 2033, które teoretycznie wymaga bóg wie jakiego quda kosztującego więcej niż cały mój komputer. Znając życie będzie wystarczyło mnieć kartę pokroju 8800 i procek z serii E6xxx do komfortowej gry przy wysokich detalach. W końcu to (chyba) nie GTA 4...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio :tongue: pozostaje czekac na premiere ktora odbedzie sie za niecaly miesiac (27.08.2010 o ile pamiec mnie nie myli )...Kaska juz prawie odlozona brakuje tylko kilku zlociszy. Oby optymalizacja byla git o reszte sie nie martwie bo to murowany kandydat do gry roku, mozna juz to stwierdzic przed premiera :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego 'murowanego kandydata na grę roku' to polemizowałbym. Raz, że gra nie została jeszcze wydana zatem nie można już rokować (aczkolwiek jeśli wszystko zagra jak należy, to kto wie). Dwa, co by nie mówić, ale w tym roku posiada mocną konkurencję w postaci dotychczas wydanych:

- Mass Effect 2

- Battlefield: Bad Company 2

- Red Dead Redemption

- Starcraft 2: Wings of Liberty

A na horyzoncie czają się jeszcze chociażby:

- Assasins Creed: Brotherhood

- Test Drive Unlimited 2

- Arcania: Gothic 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajc zapomnialem o Battlefieldzie: Bad Company 2 i Red Dead Redemption ( zlitujcie sie R* wydajcie ta gre na PC ) ... :tongue: No to faktycznie konkurencja w tym roku jest mocna... Ale Mafii 2 nie wolno lekcewazyc! :smile: Ma byc jeszcze "przelomowa" FIFA 11 PC, gdy okaze sie naprawde "przelomowa" to tez bedzie mozna zaliczyc ja do tego grona "naj", ale pozyjemy zobaczymy, szczerze mowiac to EA juz nie raz nas zawiodlo <czyt. pecetowcow>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio tongue.gif pozostaje czekac na premiere ktora odbedzie sie za niecaly miesiac (27.08.2010 o ile pamiec mnie nie myli )

Premiera odbędzie się dokładnie za 29 dni. :cool:

Oby optymalizacja byla git o reszte sie nie martwie bo to murowany kandydat do gry roku, mozna juz to stwierdzic przed premiera

Dokładnie! Również niepokoję się tylko o optymalizację, bo wszystkie zapowiedzi są bardzo pozytywne.

Raz, że gra nie została jeszcze wydana zatem nie można już rokować

Nie prawda. Skoro na grę oczekuje tyle osób i wszystkie zapowiedzi są pozytywne, to już można twierdzić, że gra ma duże szanse na tytuł gry roku.

- Mass Effect 2

- Battlefield: Bad Company 2

- Red Dead Redemption

- Starcraft 2: Wings of Liberty

Dwie pierwsze to tylko wypromowane przez ea kolejne części, które mają za wszelką cenę napompować portfele kasą. O RDR się nie wypowiadam, bo interesuje mnie tytuł gry roku na pc. Zresztą nawet z tą grą myślę, że spokojnie ma szanse.

Jedynie Starcraft 2 może tu niestety zamieszać. Niestety, bo rts'ów nie trawię, są dla mnie totalnie nudne i nie wiem, jak ludzie mogą płacić za SC 2 200 zł, ale skoro tak chcą to ich wola. Niemniej tylko ta gra jest w stanie zagrozić Mafii 2. Oczywiście to tylko moja opinia.

- Assasins Creed: Brotherhood

- Test Drive Unlimited 2

- Arcania: Gothic 4

Assassin's Creed to już trzecia część, również kolejny nabijacz portfela. TDU owszem zapowiada się fajnie, ale wątpię, że samochodówka może zagrozić grze akcji. W dodatku grze akcji, która jest przez tyle lat wyczekiwana.

No i Gothic od innych twórców to już nie będzie ten sam Gothic co kiedyś

Podsumowując moim zdaniem Mafia 2 ma bardzo duże szanse na tytuł gry roku. Niby jest też kontynuacją, ale nie taką jak kolejne gry od ea, że byle by jak najszybciej wydawać kolejną część i doić kasę z graczy. Ona była tworzona przez wiele lat, co raczej wskazuje na to, że twórcy chcieli dopracować swój produkt, a nie jak najszybciej zarobić.

No to faktycznie konkurencja w tym roku jest mocna...

A moim zdaniem nie ma nic rewelacyjnego. Rok 2007 był bardzo obfity w smakołyki, a potem już raczej wszystko umiarkowanie idzie.

Ma byc jeszcze "przelomowa" FIFA 11 PC

Dobry żart. W zeszłym roku też była "przełomowa". To też jest kolejna setna kontynuacja o ea. Może i będzie lepsza niż poprzednie i dobrze się sprzeda, ale z Mafią szans najmniejszych nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dajcie żyć. Mamy lipiec, a wy już podsumowywujecie cały rok i na dodatek ustawiacie na podium gry, które się jeszcze nie ukazały. Generalnie nie lubię takich podsumować (tak samo jak konkursów na album czy film roku) - każdy ma swój gust. Znając życie Mafia 2 da mi najwiecej przyjemności ze wszystkich gier w tym roku, ale daleki jestem od wykłócania się, że to mój kandydat jest najlepszy, a każdy, kto ma inne zdanie - nie zna się na grach. Wszak tu chodzi o gry, a nie o politykę :tongue: . Wracając do Mafii, to najbardziej martwi mnie, że po ukończeniu misji może nie być nic do roboty. Z szeroko otwartymi ramionami powitałbym free ride extreme, ale nie wiadomo, czy się go doczekam (jednak w wywiadach, które czytałem twórcy odmawiają odpowiedzi na pytania, co będzie miała nam do zaoferowania gra po zakończeniu głównego wątku, więc pewnie coś tam szykują). No i oczywiście strasznie drażni mnie system zdrowia: automatyczna jego regeneracja + system osłon mogą sprawić, że strzelanie nie będzie tak trudne i emocjonujące. Innych może to frustruje, ale ja osobiście zawsze lubiłem sytuacje, kiedy mając powiedzmy 5% zdrowia trzeba było nieźle kombinować, by dotrwać do końca misji i nie wystarczyło się schować za murem na 5s, by móc od nowa zgrywać Rambo. Takie ciężkie momenty zapadaja w pamięć, budują klimat gry i pozwalają lepiej się wczuć w losy bohatera. No ale cóż, casualom tez się coś od życia należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście strasznie drażni mnie system zdrowia: automatyczna jego regeneracja + system osłon mogą sprawić, że strzelanie nie będzie tak trudne i emocjonujące. Innych może to frustruje, ale ja osobiście zawsze lubiłem sytuacje, kiedy mając powiedzmy 5% zdrowia trzeba było nieźle kombinować, by dotrwać do końca misji i nie wystarczyło się schować za murem na 5s, by móc od nowa zgrywać Rambo. Takie ciężkie momenty zapadaja w pamięć, budują klimat gry i pozwalają lepiej się wczuć w losy bohatera. No ale cóż, casualom tez się coś od życia należy.

Sam również miło wspominam takie momenty, szczególnie ten za miastem na farmie.

Chciałbym poruszyć kwestię automatycznego odzyskiwania zdrowia. Użytkownicy forum wiedzą, iż jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego rozwiązania. Jednak to w wersji na konsolę zdobyło moją akceptację - styl rambo obfitował natychmiastowym zgonem, chwila nieuwagi, źle dobrana osłona i dead murowany. Mnie przypadła znana Wam dobrze misja "Buzzsaw", w której rozbijamy się po magazynie, szukając grubego Pana. Misja podzielona jest na dwa etapy - strzelanina i pościg. Pierwszy ukończyłem za trzecim razem, drugi identycznie, z tym że drugi tylko dlatego, iż zaimplementowany był system "ułatwiający", po kilku próbach gra staje się łatwiejsza, w tym przypadku została zmniejszona ilość radiowozów uganiających się za mną.

Cytat pochodzi z tego newsa:

http://mafiatown.gram.pl/news.php?readmore=603

Warto przeczytać.

Mamy tu także mapę miasta z zamieszczonymi "punktami POI" :tongue:

http://i29.tinypic.com/szzdy8.jpg

PS: Jak by ktoś jeszcze nie zauważył, od dłuższego czasu na oficjalnej stronie Magi 2 jest już kolejna część interaktywnego filmiku - "The Tools Of The Trade".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...