Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Wiem o jaki utwór chodzi, ale też tytułu nie znam. :) Zwrotka to beat, bas, a w refrenie dochodzi akcent grany przez bodaj trąbkę. Babka śpiewa przez cały utwór taką samą melodię, tylko tekst się zmienia. No i w refrenie tu tu du du itp. Tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dailymotion.pl/video/x2cdt3_sha...our-smile_music

@down

Ta? Mogę się założyć, że właśnie chodzi o ten utwór, który podałem. Wszystko się zgadza; lata 90, prosty basowy bit, saksofon pod koniec (lub jak kto woli trąbka). Jeśli to nie jest to, to postawię ci colę. ;]

EDIT: Och, w takim razie coś czuję, że będę komuś winien colę. :D Choć z drugiej strony brakuje trąbki, więc kto wie.

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mnie bardzo zaciekawiły klimaty trip-hopowe - zacząłem od Unkle oraz Death in Vegas, wcześniej też już znałem twórczość Portishead, Massive Attack i polskiego Kanału Audytywnego. i tu chciałbym, żebyście zaproponowali wykonawców grających taką muzykę, jak Unkle w tych: Bloodstain,

, Unkle main title theme oraz Death in Vegas w tych:
,
,
,
piosenkach

- - - - - - - - -

oczywiście Bjork też znam (i niezbyt lubię) :happy: i jeśli jesteśmy już w Skandynawii - uwielbiam też Flunk - w podobnym klimacie jak powyższe utwory są (tak mi się przynajmniej wydaje) np

,
, See through you.

to już mniej więcej wiecie, co mi macie zaproponować :)

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piosenka z refrenem "pararararararara-turururu- aaaaaaaaa"- dużo mówi, prawda?

Była zdaje się w soundtracku Fify 2006, jak ktoś znajdzie będę dożywotnie wdzięczny i pewnie czymś nagrodzę, ale to chyba wyzwanie dla masochisty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mnie bardzo zaciekawiły klimaty trip-hopowe - zacząłem od Unkle oraz Death in Vegas, wcześniej też już znałem twórczość Portishead, Massive Attack i polskiego Kanału Audytywnego. i tu chciałbym, żebyście zaproponowali wykonawców grających taką muzykę, jak Unkle w tych: Bloodstain,
, Unkle main title theme oraz Death in Vegas w tych:
,
,
,
piosenkach

- - - - - - - - -

oczywiście Bjork też znam (i niezbyt lubię) :happy: i jeśli jesteśmy już w Skandynawii - uwielbiam też Flunk - w podobnym klimacie jak powyższe utwory są (tak mi się przynajmniej wydaje) np

,
, See through you.

to już mniej więcej wiecie, co mi macie zaproponować :)

Np. Loco Star czy Lamb. Chyba warto i powinno ci podejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piosenka z refrenem "pararararararara-turururu- aaaaaaaaa"- dużo mówi, prawda?

Była zdaje się w soundtracku Fify 2006, jak ktoś znajdzie będę dożywotnie wdzięczny i pewnie czymś nagrodzę, ale to chyba wyzwanie dla masochisty.

Wydaje mi sie, ze to Pink - Don't leave me. Na poczatku bylo takie zawodzenie.

Ponownie prosze o wsluchanie sie w kawalek tego klasycznego utworu i wskazanie kompozytora i tytulu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black metylu jest pod dostatkiem, ale to co robi Ulver teraz to już niekoniecznie. Jakby ktoś miał jakieś propozycje to... :) A Arcturus znam, oczywiście.

Niedługo koncert we Wrocławiu. Ktoś się udaje?

Edytowano przez UncleKaNe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UncleKaNe -

ostatnie dokonania Ulvera mi jakoś nie podchodzą, więc nic nie zaproponuję. Z In the Woods... kojarzy mi się klimatem nowy Primordial, chociaż to nie to samo.

Wcześniej wspomniałeś o Sleepytime Gorilla Museum - taka awangarda to już temat na osobną rozmowę, ale mogę zapodać parę nazw: Meshuggah, Fantômas, Diablo Swing Orchestra czy K?enji Hyakkei.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up. Dział z zabawami znajduje się trochę niżej - tutaj podobne "wybryki" będą absolutnie tępione. Post zatwierdzam tylko po to, żeby ktoś z userów mógł zorientować się jaki to kawałek występuje w linku :-) Zastanawia mnie tylko czy w ogóle spróbowałeś zauważyć, że podobny temat już jest czy po prostu czytać nie umiesz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy, Polska, USA, może Skandynawia... od lat '90 do współczesnych, chociaż bardziej wolałbym jakieś kapele z tego wieku ^.^

EDIT: zapomniałem dodać, że nie wykluczam różnych odmian punk'owych, np. skate punk, tylko żeby te odmiany nie były aż tak odległe od głównego założenia, czyli punkrocku

Edytowano przez LordzAlexin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...