Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sandro

Wstęp

Polecane posty

Właśnie o to chodzi. Niektórzy czytelnicy uważają ten wstępniak za taki właśnie wzór.

>>>Sa pewnie i tacy. co uwazaja, ze ziemia jest plaska, albo ze UFO steruje naszymi politykami (hm...? w sumie.... oni tacy z kosmosu troche....). To jakis argument jest? Opinitowroczosc CDS tworza raczej solidne recenzje niz wstepniak

%%% Co to jest CDS? :tongue: A przy symbolach to chodziło mi bardziej o to, że np. Luwr czy Pałac Inwalidów jest jednym z charakterystycznych znaków Paryża, albo Wały Chrobrego są znakiem Szczecina. Tak właśnie ja odbieram wstępniak.

W pierwszym numerze CDA nie było AR, NL, GW, podziału na inne działy tj. recenzje czy zapowiedzi (był groch z kapustą). Ale wstępniak BYŁ. I nikomu przez 13 lat nie przeszkadzał, zachęcano do jego czytania.

>>>Przez pare tysiecy lat nikomu nie przeszkadzalo, ze jezdzi sie konno czy powozem. Dlatego po keigo nam samochody, po co zmieniac to, co sie sprawdzilo przez te stulecia?

%%% Właśnie TYSIĘCY lat. Uważam, że czas wstępniaka jeszcze nie nadszedł. Może po 15-leciu albo 200 numerze jeśli już w ogóle.

Jeśli chodzi o reklamy (bo początkowe strony są najdroższe)

>>>RLY? Znowu sie czegos o tworzeniu CDA nauczylem. :)

%%% Chodziło mi o to, że większą cenę bierzecie za reklamy na początku pisma. Sam kiedyś pisałeś jak MacAbra mówił "Skąd ja tym ##@$%^ wezmę tyle @#$%%^& lewych stron na początku pisma na @@#$$%^^ reklamy".

to przenieście go na 6 stronę (tak już kiedyś było). A teksty okołogrowe (które są ok) utyły dzięki likwidacji Modulatora, KMG, MMO i działu gier Freeware a nie przez zabranie pół strony wstępniaka.

>>>Na pewno wiesz to lepiej ode mnie, wiec musze ci wierzyc na slowo. Bo ja myslalem, ze ogolnie Publicystyka urosla kosztem rozmaitych malych dzialow (tu stronka, tam dwie), no ale co ja tam moge wiedziec...

%%% W 2009 roku w numerze wrześniowym był bardzo dobry układ stron. Był i wstępniak i te działy i 4 strony publicystyki. Dla mnie b.dobrze to wszystko wtedy rozłożyliście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wytniecie wstępniak, potem dacie gołe baby (przeca to wszyscy ?czytają?).

Ależ te już są... co prawda obrazki mała i jeszcze zasłonięte ale... małymi kroczkami :)

Co do obecności wstępniaka a jakości pisma.... oczywiście to o niczym nie przesądza, ale poświecenie tego kawałka pisma na kilka słów do czytelników jest sposobem na tworzenie pewnej więzi pomiędzy pismem i jego czytelnikami.

Skoro wstępniak to dla redakcji tylko ględzenie to dlaczego nie usunęliście go wcześniej?

Bo wczesniej byl bardziej czytany.

Bo był ciekawszy! Swoją drogą ciekawe czy więcej ludzi czyta spis treści... bo jak nie to może i wywalić go jeszcze. Na wyciągnięcie reki mam numery CDA od 2003 roku i na chybił trafił wyciągnąłem sobie 12/2004... "Polska- dziwny kraj". Zabawne i do poczytania nawet po 5 latach. Ale już w 12/2008 100% wstępniaka to opis numeru... i dziwisz się że coraz mniej osób czyta to grafomaństwo. IMHO McA albo nie ma już czasu albo pomysłów na pisanie wstępniaka. Dla jasności też... i bez niego CDA kupował i czytał będę, a Redakcja ma prawo sobie pismo zmieniać tak jak uważa za słuszne, ale jak recenzje zaczną być złe i spadnie sprzedaż to nie usuwajcie ich "bo ludzie przestali czytać" tylko zacznijcie pisać lepiej. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było to napisane, ale się powtórzę: wstępniak stał się taką samą częścią CDA jak "ględzenie" w felietonach w GameWalkerze - swoją drogą GW bez felietonów to jak góry bez śniegu ;) jak dla mnie 2 zdania to nie to samo co przechwałki co w trawie piszczy czy "jako pierwsi na świecie... bla, bla,bla" więc moim zdaniem wstępniak musi wrócić :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo był ciekawszy! Swoją drogą ciekawe czy więcej ludzi czyta spis treści

Kwestia gustu - czytanie co miesiąc właściwie tego samego - ..znów jako pierwsi na świecie/w Polsce...; mamy dla Was niespodziankę...etc" zaczynało powoli nudzić. Już o wiele lepsze były wstępniaki sprzed kilku lat, gdzie było trochę o sytuacji na świecie i najnowszych wydarzeniach - coś a'la felieton :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...tak przeglądam temat i powiem szczerze że nie spodziewałem że będą tak gorące dyskusje...Myślałem że niewiele osób czyta wstępniaka i jeszcze mniej będzie chciało o niego walczyć. Co do mojego zdania na ten temat-zawsze czytałem wstępniaka i jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało czytałem go z niewiele mniejszą ciekawością nić recenzje czy AR. Nie dla informacji, bo o tym co mogło mnie zainteresować wiedziałem już pare dni wcześcniej z Forum. I tu jest według mnie problem zmniejszenia poczytności wstępniaka-zakładam że taka nastąpiła. Jeśli ktoś nie czytał wstępniaka dla przyjemności to mógł go w ogóle nie czytać. Przyczyniło się do tego według mnie reklama forum w CDA i wzrost jego popularności. Po co teraz taki forumowicz miałby czytać wstępniaka jeśli na necie przeczytał obszerną zapowiedź i nawet przejrzał niektóre strony piosma? Nie ma powodu. Więc chociaż tęskie za wstępniakiem decyzja redakcji jest dla mnie zrozumiała. Tylko jedna sprawa. Wszystko rozumiem ale skoro już rezygnujecie ze wstępniaka to juz dociągnijcie to do końca, bo ten ogryzek w postaci paru zdań upchniętych przy spisie treści według mnie wygląda źle a i wartość ma żadną. :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaktus. ma rację. Na stronie CDA już kilka dni przed premierą nowego numeru wiadomo co będzie i jakby wyglądał wstępniak. Ja bym wolał aby to zapowiedzi ze strony www zniknęły a wstępniak wrócił.

Wtedy kupując świeżutki CDA nie wiem co w nim jest bo nie czytałem o tym na stronie www a co za tym idzie jestem zmuszony przeczytać wstępniaka. I od razu jest odpowiedź dlaczego wstępniak jest mniej czytany - bo wszyscy już to znają ze strony CDA.

Smuggler jeśli lubicie ryzyko (sam wcześniej napisałeś, że trzeba ryzykować ;)) usuńcie ze strony www zapowiedzi albo chociaż je ograniczcie a przywróćcie wstępniaka. Wtedy poproście 'specjalistyczną firmę' o kolejne badania i wtedy się porówna - ile osób nie czyta wstępniaka przez zapowiedzi ze strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronex94 Nie wydaje mi się żeby to był dobry pomysł. Myśle że czytelnicy (w tym i ja) przyzwyczili się do obszernych zapowiedzi na stronie i jeśli redakcja zdecydowała by się na taki krok to dużo osób podniosło by lament nieporównywalny zupełnie z tym co piszemy tutaj. Robić coś po to by zadowolić mniejszość za co większość zaraz ci urwie łeb? To chyba nie jest dobra taktyka :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...