Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sandro

Wstęp

Polecane posty

Mi napisy pierwsi na świecie/Polsce/z byłego ZSRR itd nie przeszkadzają. Fajnie jest mieć poczucie, że jestem jednym z pierwszych osób w Polsce czy gdzieś, które się o jakiejś grze dowiaduje.

A co do wstępniaka - to nie jest spis treści ! To było ogólne pokazanie co zawiera dany numer i co jest na coverze więc jak ktoś nie wchodzi na stronę CDA i nie wie co jest w piśmie czyta wstępniaka i już. Spis treści tylko pokazuje co i gdzie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie, to jedna z tych zmian, które dla wartości pisma mają znikome znaczenie. ale swoje zdanie mam:

skrócenie wstępniaka uważam za słuszny krok, bo chociaż nie ma teraz tego nadęcia "pierwsi/jedyni w Polsce/na świecie", a poza tym wkurzało mnie trochę to, że wstępniak i opis Smugglera z forum są prawie że identyczne. jednakże ten nowy wstęp jest ZA KRÓTKI! wydaje się być pisany w ostatniej chwili, na minutę przed wysłaniem pisma do druku. zero radości, zero pasji, tylko takie blablabla, którego nawet nie ma sensu czytać, bo jedyne czego się z niego dowiesz to tego, że panu Jerzemu bardzo się spieszy. jakoś wyśrodkować stary wstępniak z nowym, a będzie dobrze :)

Malo miejsca na teskt oznacza, ze trzeba maksymalnie krotko i na temat, bez pitolenia. Wstepniak zawsze jest pisany "na pare minut" przed koncem, bo dopiero wtedy na bank wiemy co w pismie bedzie, o czym warto napisac, itd.

Dobrze, że powstał ten temat na forum. Jak zaznaczyli przedmówcy wstępniak był ważną częścią pisma.

>>>Moze byl wazna ale widac nie dla wielu.

Ja też ZAWSZE zaczynałem czytać CDA od wstępniaka. W końcu w takiej długiej formie był on OD 1 NUMERU, mimo iż wtedy mieliście tylko 52 strony. Ludzie się do niego przywiązali przez te 13 lat. To naprawdę tak jakbyście zlikwidowali GW lub "Za 5 12".

>>>Kolejne dzialy powstaja i upadaja, takie zycie.

Długi wstęp to tradycja i znak charakterystyczny tylko tego pisma. Po rezygnacji z dodawania płyt CD mówiliście, że nie zmienicie nazwy na DVD-Action bo CDA to marka sama w sobie a nie tylko dodatek do Covera. Poza tym taki krótki miał Click i w końcu padł. Długi wstępniak musi wrócić

>>>A co ma wstepniak do marki pisma? :ohmy: Po jego likwidacji z loga zniknelo C z CD-ACTION i zostalo C-ATION, czy co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w podobnym stylu mówiliście o zmianie wielkości pudełek i o wprowadzeniu postów z Forum do pisma na początku roku - że są korzystne dla magazynu i nie wpływają niekorzystnie na ogólny odbiór pisma (wg redakcji). Ale większość czytelników uważała inaczej więc wycofaliście się z tych zmian. Uważam, że z nowym wstępniakiem jest podobnie - jest to krok w złą stronę. Na zasadzie analogii liczę, że znów większość fanów powie "Nie" i wrócicie do starej formuły wstępniaka. I tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępniak może i nie jest jakiś super ważny, ale mi go brakuje raczej z sentymentu. Zawsze w drodze do szkoły kupowało się CDA, a że czasu mało było, to tylko wstępniaka najpierw czytałem. Teraz CDA odkładam na później, już jak wrócę do domu to zabieram się za "ekszynka", bo ta popierdółka udająca wstępniaka nie starcza nawet na 10 sekund.

Tak BTW: ciekaw jestem, jak wypadną te zmiany w przyszłym numerze. Dobre zmiany nie są złe, ale nie wyobrażam sobie innego Action Redaction (jeszcze kilka lat temu było żółte, co działało na mnie jak płachta na byka i dlatego nie czytałem AR, ale zmiana na biało-niebieskie była bardzo dobra).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w podobnym stylu mówiliście o zmianie wielkości pudełek i o wprowadzeniu postów z Forum do pisma na początku roku - że są korzystne dla magazynu i nie wpływają niekorzystnie na ogólny odbiór pisma (wg redakcji). Ale większość czytelników uważała inaczej więc wycofaliście się z tych zmian. Uważam, że z nowym wstępniakiem jest podobnie - jest to krok w złą stronę. Na zasadzie analogii liczę, że znów większość fanów powie "Nie" i wrócicie do starej formuły wstępniaka. I tyle.

To prawda ale poki co to wybacz, nawet na forum wiekszosci to wisi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się stara formuła Wstępniaka podobała, czego nie można powiedzieć o obecnie serwowanym nam ogryzku. :dry: Poprzednia wersja nie była przecież tylko obszerniejszym spisem treści. Często można było tam znaleźć różne ciekawostki i żarty... Mam nadzieję, że jedną z tych zapowiadanych zmian będzie właśnie "nowy", stary Wstępniak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się stara formuła Wstępniaka podobała, czego nie można powiedzieć o obecnie serwowanym nam ogryzku. :dry: Poprzednia wersja nie była przecież tylko obszerniejszym spisem treści. Często można było tam znaleźć różne ciekawostki i żarty... Mam nadzieję, że jedną z tych zapowiadanych zmian będzie właśnie "nowy", stary Wstępniak.

Ni baldzo. Ale w 02/10 bedzie cos na ksztalt starego wstepniaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chociaż nie ma teraz tego nadęcia "pierwsi/jedyni w Polsce/na świecie"

O matko, człowieku, czy ty wiesz, co piszesz? Gdybyś wygrał jakiś tam szkolny bieg, nie chwaliłbyś się nim? Gdybyś dostał świetną pracę też nie? Poza tym to przyciąga klientelę.

Po reakcji poor_leno widac, przyciaga jak cholera..

A tak w ogole..

O matko, czlowieku, homo sapiens, czy ty wiesz, co piszesz, a ja czytam? Gdybyś wygrał jakiś tam szkolny bieg, nie chwaliłbyś się nim? Co z tego, ze masz 60 lat i chodzisz o lasce, je*** skromnosc, chwal sie! Gdybyś dostał świetną pracę też nie? Co z tego, ze skonczyles 17 kierunkow studiow, masz wiecej tytulow niz wszyscy mieszkancy Wysp Owczych i to bylo twoje jedyne zajecie i pewnik, chwal sie! Na pewno nikt nie wezmie cie za buca...

/*******************************************/

A co do wstepniaka. To jest chyba jakis zart, albo macie czytelnikow za totalnych idiotow. Skad to wielkie zdziwienie, ze wstepniak nie na wiele sie zdawal i czytal go co 5? A co tam bylo takiego zawarte?! Nie kazdego bawi opowiadanie o spisie tresci. Nagle jakies wielkie olsnienie, ze wstepniak dla graczy moze byc malo przydatny. No prosze, durni z nas nie robcie..

Znowu wielki odzew, "jak wam sie nie podoba, to na razie wstepniaka nie bedzie". A prawda jest taka, ze zrobicie co checie, juz nie raz to pokazaliscie. Nie mamy na to wplywu my, czytelnicy, a nawet Ty, Smuggler, tylko kasa (oplacalnosc). W koncu 3 strona nie w kij dmuchal, dobrze sie sprzeda.

Ja wiem, ja wiem, to dla naszego dobra (a nasze dobro waszym dobrem), ale wystarczy to napisac, a nie znowu wszystko okrezna droga. Ze tu nie pasowalo, ze miejsca brakowalo, ze czasu niewystarczalo i tak czytelnika sie w butelke nabijalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według ciebie życie w skromności musi być? Czy naprawdę NIGDY się nie pochwaliłeś? Czy zawsze zachowujesz skromność? Czy kiedy twój przyjaciel się czymś pochwali, myślisz 'ale z niego buc!' i już nie chcesz się z nim widzieć?

Niee, w ogóle nie przyciąga. Jakiś chłopak jest fanem S.T.A.L.K.E.R.-a. Widzi CDA z napisem "S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci - tylko u nas!'. Patrzy obok i widzi podrzędne pismo, w którym nie ma ani widu ani słychu o jego ulubionej grze. Co wybiera?

Ech, mam nadzieję, że "to coś na kształt starego wstępniaka" się sprawdzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyśl, skoro jedna osoba więcej obejrzy Władców Hiperkosmosu 7 bo reklama została okraszona tekstem "Pierwszy raz w telewizji" to czemu to ma nie przejść przy okazji czasopism? Bo skoro dają pierwszą na świecie reckę -> muszą być nieźli -> warto ich kupić -> (Smuggler ma na trzecie Ferrari). I jak się chcą chwalić to niech się chwalą... ale żeby nie offtopować znowu poużalam się nad tym jak, och... jak mi brakuje wstępniaka :( No cóż, ludzie kiedyś przestaną pisać meile i trzeba się będzie pogodzić z utratą AR. Ewolucja czy degeneracja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wstepniaka. To jest chyba jakis zart, albo macie czytelnikow za totalnych idiotow. Skad to wielkie zdziwienie, ze wstepniak nie na wiele sie zdawal i czytal go co 5? A co tam bylo takiego zawarte?! Nie kazdego bawi opowiadanie o spisie tresci. Nagle jakies wielkie olsnienie, ze wstepniak dla graczy moze byc malo przydatny. No prosze, durni z nas nie robcie..

A mozesz po ludzku napisac o co ci chodzi?

Znowu wielki odzew, "jak wam sie nie podoba, to na razie wstepniaka nie bedzie". A prawda jest taka, ze zrobicie co checie, juz nie raz to pokazaliscie. Nie mamy na to wplywu my, czytelnicy, a nawet Ty, Smuggler, tylko kasa (oplacalnosc). W koncu 3 strona nie w kij dmuchal, dobrze sie sprzeda.

Tak, dlatego od lutego w CDA bedzie 80 stron porad dla dzialkowcow. Bo tak chcemy i tak zrobimy, i co nam zrobicie? Masz racje.

Ja wiem, ja wiem, to dla naszego dobra (a nasze dobro waszym dobrem), ale wystarczy to napisac, a nie znowu wszystko okrezna droga. Ze tu nie pasowalo, ze miejsca brakowalo, ze czasu niewystarczalo i tak czytelnika sie w butelke nabijalo.

To moze ty nam powiedz jakie byly nasze prawdziwe motywy tych zmian, bo widze ze najwyrazniej wiesz to najlepiej, lepiej nawet od nas. BO my zwyczajnie zmieniamy CDA tak, jak nam sie wydaje bedzie dla was lepszy, bazujac na rozmaitych badaniach itd. Kazda zmiana wywoluje zawsze dwie reakcje - zachwyt (tych, ktorym poprzednie rozwiazanie sie nie podobalo) i wscieklosc (tych, ktorym sie podobalo), a cala sztuka w tym, zeby tych pierwszych bylo wiecej.

A teraz zobacz jak duzy jest watek o wstepniaku - jak wiele osob sie w nim wypowiada i jaki procent z tych, co sie wypowiadaja jest na nie. I wyciagnij wnioski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz po ludzku napisac o co ci chodzi?

O, glownie Twoja, reakcje. "Jak sie okazalo, chyba wstepniak jest malo interesujacy. Nie podoba sie wam, to pomyslimy o przebudowie". A wstepniak sami usuneliscie, sami przeksztalciliscie i robicie to dalej (sam juz wiesz, jak bedzie wygladal ten w nastepnym numerze), po co wiec te gierki (o waznosci glosu ludu)? No i o to, ze to bylo jasne, ze wstepniak to wstepniak i wielu go omija, skad wiec to zdzwienie.

Tak, dlatego od lutego w CDA bedzie 80 stron porad dla dzialkowcow. Bo tak chcemy i tak zrobimy, i co nam zrobicie? Masz racje.

No sorry, ale tak moze wlasnie byc. Co prawda drugiego takiego numeru juz pewnie niewielu kupi, ale zawartosc pisma to wasza 'dzialka'. Az dziw, ze przeczysz w ten sposob..

Nie widze nigdzie watku, "Czy chcielisbyscie...". Wszystko jest oceniane po fakcie (prawie, design pisma 02.10 juz budzi kontrowersje, ale... bez komentarza). Powstala z jedna czy dwie ankiety wybiegajaca w przyszlosc, ale tez z wyraznym zastrzezeniem, ze to tylko proba mikrofonu.

To moze ty nam powiedz jakie byly nasze prawdziwe motywy tych zmian, bo widze ze najwyrazniej wiesz to najlepiej, lepiej nawet od nas. BO my zwyczajnie zmieniamy CDA tak, jak nam sie wydaje bedzie dla was lepszy, bazujac na rozmaitych badaniach itd. Kazda zmiana wywoluje zawsze dwie reakcje - zachwyt (tych, ktorym poprzednie rozwiazanie sie nie podobalo) i wscieklosc (tych, ktorym sie podobalo), a cala sztuka w tym, zeby tych pierwszych bylo wiecej.

A teraz zobacz jak duzy jest watek o wstepniaku - jak wiele osob sie w nim wypowiada i jaki procent z tych, co sie wypowiadaja jest na nie. I wyciagnij wnioski.

Nie, nie wiem, dlatego tez wymienilem wiekszosc opcji. Wiem jedno, wstepniak zniknal i nikt sie nawet nie obejrzal na czytelnikow. 3 miesiac kombinujecie, az tu nagle opinia forumowcow stala sie wazna.

Spoko, robta co chceta, ale nie wciskaj(cie) nam kitu, ze to pod naszym wplywem.

Nie znam dzialu, o ktorym nie mowiloby sie zle. Nie znam takiego, ktory by pod wplywem bombardowania wylecial (konfigurator, jak czytamy, wylecial z innych przyczyn). Mam nadzieje, poznam w wydaniu 02.10.

@Edit

Zapomnialem o Lewisie.

Czyli według ciebie życie w skromności musi być? Czy naprawdę NIGDY się nie pochwaliłeś? Czy zawsze zachowujesz skromność? Czy kiedy twój przyjaciel się czymś pochwali, myślisz 'ale z niego buc!' i już nie chcesz się z nim widzieć?

Niee, w ogóle nie przyciąga. Jakiś chłopak jest fanem S.T.A.L.K.E.R.-a. Widzi CDA z napisem "S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci - tylko u nas!'. Patrzy obok i widzi podrzędne pismo, w którym nie ma ani widu ani słychu o jego ulubionej grze. Co wybiera?

Oczywiscie, ze sie nie pochwalilem... bo nie mialem czym. Chwalic sie mozna, nikt nie broni. Jednak jezeli ktos przy kazdej wizycie mowi, ze w czyms byl najlepszy, moze byc tak postrzegany. Mozna sie wszystkim popisywac, ale tez mozna to roznie odebrac.

Ty sie cieszysz, ze na okladce twojego pisma sa takie dopiski, inny sluchajac odpowiadzi na pytanie co czyta, slyszac "pismo z pierwsza na swiecie recka Stalkera, pierwsza w europie Splinter Cella i majace jako jedyne wywiad z Uwe B." sie krzywi..

A czy przyciaga, reklama i nic wiecej. Prawda jest taka, ze sekunde po wydaniu CDA informacje te rozejda sie wszedzie, wiec te wpisy sa wazne do godziny po wydaniu pisma.

Zdarzylo sie, ze np. na onecie, pojawial sie artykul o nazwie "mamy pierwsze screeny z gry XYZ", a w nim byly scany (!!) stron z CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brak wstępniaka (to co jest teraz, nie godne tego miana) odbieram jako brak szacunku do mnie jako do czytelnika. Wszystkie ważne czasopisma mają porządny wstęp, na przynajmniej pół strony (Polityki i inne Newsweeki), więc dlaczego CDA z numeru na numer zabrało 95% jego objętości? Co do tego, że jest to samo co w zapowiedzi na stronie - nie każdy te zapowiedzi czyta. Nie wszyscy czytelnicy odwiedzają Waszą stronkę, i nie wszyscy z tych odwiedzających czytają zapowiedzi (ja np. nie czytam nigdy).

Może zróbcie badania ile osób czyta takie działy jak Na Luzie (ostatnio nawet ja przestałem, ponieważ od dwóch lat poziom tego działu leciał w dół - oczywiście to tylko moje zdanie), Moderator, Reedycje. Cholera, wolałbym nawet poświęcić konsolowe recenzje (jestem wyłącznie konsolowym graczem), żeby odzyskać wstępniak. Bez niego to nie to samo. Nie czuć tej magii, zdejmowania folii, chowanie płyty, otwierania pachnącego pisemka i czytania wstępu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Smugg, ale mówienie, że ludziom to wisi bo na ten temat nie piszą, to przesada. Mi to nie wisi i wolałbym, żeby wstępniak wrócił i nie chciałem o tym pisać (bo to i tak nic nie zmieni), ale musiałem - bo napisałeś, że jak ktoś nie piszę to mu wisi. Jak widać - są osoby którym nie podoba się "wstępniak" i wolą wstępniak tylko o tym nie piszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wolałbym aby wstępniak powrócił.Zawsze od niego zaczynałem czytać CDA.Dzięki wstępniakowi cd-action różnił się od innych czasopism i był na swój sposób lepszy.Teraz ten wstępniak jest chyba nawet gorszy od innych.Ile tam jest zdań 3-4?Można zrobić ankietę czy wstępniak ma wrócić,ale i tak jego przeciwnicy zaraz by mówili,że i tak wszyscy nie mogą głosować,bo nie mają internetu itp.Niestety wstępniak,chyba nie wróci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz po ludzku napisac o co ci chodzi?

O, glownie Twoja, reakcje. "Jak sie okazalo, chyba wstepniak jest malo interesujacy. Nie podoba sie wam, to pomyslimy o przebudowie". A wstepniak sami usuneliscie, sami przeksztalciliscie i robicie to dalej (sam juz wiesz, jak bedzie wygladal ten w nastepnym numerze), po co wiec te gierki (o waznosci glosu ludu)? No i o to, ze to bylo jasne, ze wstepniak to wstepniak i wielu go omija, skad wiec to zdzwienie.

>>>Jezu, a KTO mial usunac wstepniak? Ty? My wywalamy z CDA rzeczy, ktore WAM nie pasuja, niektore z zalem (Magazyn...) ale to klient nasz pan.

Tak, dlatego od lutego w CDA bedzie 80 stron porad dla dzialkowcow. Bo tak chcemy i tak zrobimy, i co nam zrobicie? Masz racje.

No sorry, ale tak moze wlasnie byc. Co prawda drugiego takiego numeru juz pewnie niewielu kupi, ale zawartosc pisma to wasza 'dzialka'. Az dziw, ze przeczysz w ten sposob..

Nie widze nigdzie watku, "Czy chcielisbyscie...". Wszystko jest oceniane po fakcie (prawie, design pisma 02.10 juz budzi kontrowersje, ale... bez komentarza). Powstala z jedna czy dwie ankiety wybiegajaca w przyszlosc, ale tez z wyraznym zastrzezeniem, ze to tylko proba mikrofonu.

>>>LOL. Twoim zdaniem redakcja robi wszystko zeby pismo sie zle sprzedawalo, a wydawnictwo ich za to wywalilo z roboty? Albo zmienia sobie pismo jak sie jej podoba, bez zadnej kontroli i planu? Phew...

To moze ty nam powiedz jakie byly nasze prawdziwe motywy tych zmian, bo widze ze najwyrazniej wiesz to najlepiej, lepiej nawet od nas. BO my zwyczajnie zmieniamy CDA tak, jak nam sie wydaje bedzie dla was lepszy, bazujac na rozmaitych badaniach itd. Kazda zmiana wywoluje zawsze dwie reakcje - zachwyt (tych, ktorym poprzednie rozwiazanie sie nie podobalo) i wscieklosc (tych, ktorym sie podobalo), a cala sztuka w tym, zeby tych pierwszych bylo wiecej.

A teraz zobacz jak duzy jest watek o wstepniaku - jak wiele osob sie w nim wypowiada i jaki procent z tych, co sie wypowiadaja jest na nie. I wyciagnij wnioski.

Nie, nie wiem, dlatego tez wymienilem wiekszosc opcji. Wiem jedno, wstepniak zniknal i nikt sie nawet nie obejrzal na czytelnikow. 3 miesiac kombinujecie, az tu nagle opinia forumowcow stala sie wazna.

>>>Na ja pierd... nie moge. Osmy raz mowie "wstepnaik wylecial bo taka byla wola czytelnikow". A ten w kolko "wywaliliscie wstepniak nie patrzac na czytelnikow". I jakie 3 miesiace kombinowania, kurde, o co chodzi? I jaka opinia forumowcow? Opinia czytelnikow - to nie tylko forumowicze.

Spoko, robta co chceta, ale nie wciskaj(cie) nam kitu, ze to pod naszym wplywem.

<<<Dzieki za pozwolenie, inaczej bysmy nie nie odwazyli. Jesli chcesz wierzyc, ze zmiany w pismie sa robione wedle zasady "wstalem rano, mam zly humor, a to sobie cos w CDA zmienie, albo jakis dzial wywale...", to prosze bardzo, ja nie bede cie nawracal. Wierz tez, ze Ziemia jest plaska.

Nie znam dzialu, o ktorym nie mowiloby sie zle. Nie znam takiego, ktory by pod wplywem bombardowania wylecial (konfigurator, jak czytamy, wylecial z innych przyczyn). Mam nadzieje, poznam w wydaniu 02.10.

>>>Nie ma tak, ze o jakins dziale mowi sie tylko dobrze. Ale jesli zle mowi sie wiecej niz dobrze, to inna sprawa. Konfigurator NIE wylecial, tylko juz nie bedzie co miesiac.

A czy przyciaga, reklama i nic wiecej. Prawda jest taka, ze sekunde po wydaniu CDA informacje te rozejda sie wszedzie, wiec te wpisy sa wazne do godziny po wydaniu pisma.

Zdarzylo sie, ze np. na onecie, pojawial sie artykul o nazwie "mamy pierwsze screeny z gry XYZ", a w nim byly scany (!!) stron z CDA.

Po pierwsze i tak jest oczywiste skad wziete. Po drugie jesli to zrobi jakis serwis, trafi do sadu. Po trzecie to, ze jestem pierwszy na 100 metrow jest faktem, nawet jesli po 0.01 sek na mecie jest nastepny facet. Nawet jesli czytasz cos w Necie skradzione z CDA - czytelnicy CDA wiedza, ze oni byli pierwsi, a inni maja to krzywy ryj albo dzieki naszej lasce. Niby nic, a jednak.

No niestety Czasopismo zamiast się rozwijać i trwać z duchem czasu cofa się do czasów pierwszych gazet,a szkoda. :sad:

A moglbys rozwinac te fascynujaca mysl? Zawsze myslalem, ze rozwoj polega wlasnie na tym, ze stare rozwiazania zastepuje sie nowymi...

Wybacz Smugg, ale mówienie, że ludziom to wisi bo na ten temat nie piszą, to przesada. Mi to nie wisi i wolałbym, żeby wstępniak wrócił i nie chciałem o tym pisać (bo to i tak nic nie zmieni), ale musiałem - bo napisałeś, że jak ktoś nie piszę to mu wisi. Jak widać - są osoby którym nie podoba się "wstępniak" i wolą wstępniak tylko o tym nie piszą.

Wybacz, ale jak nie mowisz, ze cie boli, ja mysle ze cie nie boli. Nie miej pretensji do lekarza, ze postawil zla diagnoze, skoro wprowadzasz go w blad. Dla mnie sprawa jest prosta - jak cos boli, to sie o tym krzyczy. Z badan wyniklo, ze wstepniak nie cieszy sie zainteresowaniem - znikl. Jesli nagle 10.000 ludzi podniesie krzyk "aj, bez tego CDA to juz nie jest to!" to wtedy bedzi to rozsadny sygnal by ponowie rozwazyc decyzje. A w tym watku ile osob narzeka? Bardzo niewiele. I to jest dosc wymowne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zwrócić uwagę, że akszynowy wstępniak to rzecz od której tradycyjnie zaczynałem lekturę pisma, od najmłodszych lat. Dlatego też w imieniu moim, domagam się jego powrotu!

niektore z zalem (Magazyn...) ale to klient nasz pan.
Chyba nie chcesz powiedzieć, ze Magazyn również wyleciał na stałe?! Co jest?! :blink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brak wstępniaka (to co jest teraz, nie godne tego miana) odbieram jako brak szacunku do mnie jako do czytelnika.

Rozumiem, ze pozostale 129 stron to juz niewazne, nie ma DUZEGO wstepniaka, znaczy sie mam cie w d...? Ludzie...

Wszystkie ważne czasopisma mają porządny wstęp, na przynajmniej pół strony (Polityki i inne Newsweeki), więc dlaczego CDA z numeru na numer zabrało 95% jego objętości?

>>>>Bo CDA nie jest "waznym" czasopisem? Jestesmy pismem rozrywkowym. Chcesz poczytac duze wstepniaki, czytaj Polityke. Chcesz sie rozerwac - siegaj po CDA.

Co do tego, że jest to samo co w zapowiedzi na stronie - nie każdy te zapowiedzi czyta. Nie wszyscy czytelnicy odwiedzają Waszą stronkę, i nie wszyscy z tych odwiedzających czytają zapowiedzi (ja np. nie czytam nigdy).

>>>Oooooooooooooooo! Niecyztanie moich zapowiedzi mam za brak szacunku dla mnie!!!! :rolleyes:

Może zróbcie badania ile osób czyta takie działy jak Na Luzie (ostatnio nawet ja przestałem, ponieważ od dwóch lat poziom tego działu leciał w dół - oczywiście to tylko moje zdanie), Moderator, Reedycje.

>>>Zrobilismy. :) Efekty zobaczycie za miesiac. M.in. nowa formule dzialu Na Luzie.

Cholera, wolałbym nawet poświęcić konsolowe recenzje (jestem wyłącznie konsolowym graczem), żeby odzyskać wstępniak. Bez niego to nie to samo. Nie czuć tej magii, zdejmowania folii, chowanie płyty, otwierania pachnącego pisemka i czytania wstępu...

>>>Ogladales serial dedektywie Monku? On tez byl nieszczesliwy jak nie mogl zyc wedle ustalonych rytualow. No ale mial troszke nie po kolei. :) A serio - rozumiem, ze popsulismy ci rytual. Ale mozna sobie stworzyc nowy. Zamiast wstepniaka czytaj zapowiedz na stronie WWW. :)

Pragnę zwrócić uwagę, że akszynowy wstępniak to rzecz od której tradycyjnie zaczynałem lekturę pisma, od najmłodszych lat. Dlatego też w imieniu moim, domagam się jego powrotu!
niektore z zalem (Magazyn...) ale to klient nasz pan.
Chyba nie chcesz powiedzieć, ze Magazyn również wyleciał na stałe?! Co jest?! :blink:

A jednak. I naprawde czynilismy to z duzym zalem, bo lubilismy ten dzial. Ale vox populi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kłótnia kto i dlaczego wywalił wstępniaka jest bezsensowna. Forumowicze będą mówić, że to redakcja a redakcja (w osobie Smugglera) że to z woli czytelników.

Dla mnie obie teorie się nie trzymają kupy... Każda ze stron ma trochę racji :

Smugg mówi, że to czytelnicy chcieli aby wstępniak zniknął, ale gdzie była jakaś ankieta albo sonda z pytaniem: Czy chcesz aby wywalić wstępniak? Ja takowej nie widziałem.

Forumowicze zrzucają wszystko na redakcję ale ja nie wierzę, że jeden z redaktorów wpadł do redakcji i rzucił tekstem: Ej chodźcie wywalimy wstępniaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że gro tych zmian spotka się z krytyką i chcąc nie chcąc stare rzeczy powrócą. Na pewno będzie jojczenie "chcieliście, a teraz wam się nie podoba - bla bla bla". Ale dobrze , że dzieje się cokolwiek i, że wzbudza to dyskusje o często skrajnych opiniach. Tak wyglądają zmiany, oby na lepsze czego wam i sobie życze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kłótnia kto i dlaczego wywalił wstępniaka jest bezsensowna. Forumowicze będą mówić, że to redakcja a redakcja (w osobie Smugglera) że to z woli czytelników.

Redakcja z woli czytelnikow :)

Dla mnie obie teorie się nie trzymają kupy... Każda ze stron ma trochę racji :

Smugg mówi, że to czytelnicy chcieli aby wstępniak zniknął, ale gdzie była jakaś ankieta albo sonda z pytaniem: Czy chcesz aby wywalić wstępniak? Ja takowej nie widziałem.

<<<LOL, nie widziales tez napisow "jestem chetna" a jakos nowi Polacy ciagle sie rodza. :) Badania robione sa przez wynajete firmy na specjalnie wyselekcjonowanych i dobranych grupach, ankiety tego nie zapewniaja.

Forumowicze zrzucają wszystko na redakcję ale ja nie wierzę, że jeden z redaktorów wpadł do redakcji i rzucił tekstem: Ej chodźcie wywalimy wstępniaka.

I slusznie. Albo ze naczelny powiedzial "juz mi sie nie chce go pisac, wezmy go wywalmy..."

Najśmieszniejsze jest to, że gro tych zmian spotka się z krytyką i chcąc nie chcąc stare rzeczy powrócą.

Taka opcja jest mozliwa - bo jak mowilismy my robimy to, co wam sie podoba. Ale to nie moze byc 5-10 forumowiczow, zeby byla jasnosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...