Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Skoro nie była tak przełomowa jak pierwsze odsłona, to na pewno 10 dostać nie powinna...

Powinna ;) Jedynka była najbardziej przełomowa z całej serii, trudno w końcu żeby było inaczej. Ale mimo wszystko nie była pozbawiona błędów. Dwójka z kolei nie dość, że błędów tychże nie posiada, to jeszcze wprowadza sporo innowacji - to prawdziwy sequel, wszystko zrobione jest lepiej i wszystkiego jest więcej. BG II to dla mnie cRPG ideał, mówice co chcecie :)

Gry które powinny dostwać 10 to gry które naprawdę prawie wszystkim grającym zapadną głęboko w pamięci i zapewnią godziny wspaniałej rozrywki. Takim, moim osobistym faworytem do 10 był Icewind Dale II.

Ja się z tym zupełnie zgadzam, 10 powinna otrzymywać gra, która będzie atrakcyjna dla każdego. Tyle że to chyba jest warunek nie do spełnienia :( Każdy inaczej postrzega gry - fani przygodówek będą zwracać uwage głównie na poziom zagadek itp, cRPGowcy na fabułe itd, a dla miłośnika FPS ważna będzie grafika i liczba klatek na sekunde ;) Jednym zdaniem ciężko zadowolić każdego - dlatego właśnie 10 powinna otrzymywac gra najlepsza w swojej klasie

Jedyna wada to fucktycznie to ze gra byla krotka ale czy taki maly minus powienien zawazyc o losach 10??.

Dla mnie właśnie to zaważa - skoro ja, średnio obcykany w FPS potrafiłem ukończyć na najwyżych poziomach w 2-3 dni, to jednak chyba coś znaczy. Ale gra jest świetna, przyznaje. Jednak można sie jeszcze przyczepic do tego, ze nie wszystkie misje trzymają taki sam poziom (czyli wysoki)......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyszka należała się Beyond good & evil!!! Oryginalna i piękna. Nietuzinkowy świat, bohaterowie. Świetne mapy - różnorodne, ciekawe i wymagające troszke głowologii. No i ta bijąca z monitora "świerzość". Taka gra to rarytas (szczególnie na PC) IMO dycha jak nic :!: :twisted:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Night Prowler

ja się nie zgadzam z 10 dla NOLF2 i oczywiście Monster inc :x . z kolei Cod powinno ją dostać. jest to pierwszy Fps który przykuł mnie do monitora i którego przeszedłem a to o czymś świadczy jeśli moją ulubionymi grami są hirołsi 3 i seria Tony Hawk. tak na marginesie: bardzo mi miło że wykorzystano mój pomysł. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dycha" za grafike nie powinna być od razu przyznawana, podobnie jak za renomę tytułu i szum wokół niego :wink: (i nie mówię, że tak jest)... Na moje gra, która dostala 10/10 powinna przykówać do monitora na długie godziny zarówno fana FPS'a, FPP'a, czy miłośnik rajdówek i gier sportowych*... Moim zdaniem taką grą niewątpiliwie było Diablo ][, które podniosło poprzeczkę hack'n'slash'y nietylko pod względem graficznym, ale i [rzytłaczającego ogromu świata oddanego graczom :twisted: Dla mnie ta gra w 100% zasłóżyła na 10, czego nie moge powiedzieć, np. o Monster, Inc.**

*) przykładowe wyliczenie

**) nawet, jeśli to był żart :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2fast4you
"Dycha" za grafike nie powinna być od razu przyznawana, podobnie jak za renomę tytułu i szum wokół niego :wink: (i nie mówię, że tak jest)... Na moje gra, która dostala 10/10 powinna przykówać do monitora na długie godziny zarówno fana FPS'a, FPP'a, czy miłośnik rajdówek i gier sportowych*... Moim zdaniem taką grą niewątpiliwie było Diablo ][, które podniosło poprzeczkę hack'n'slash'y nietylko pod względem graficznym, ale i [rzytłaczającego ogromu świata oddanego graczom :twisted: Dla mnie ta gra w 100% zasłóżyła na 10, czego nie moge powiedzieć, np. o Monster, Inc.**

*) przykładowe wyliczenie

**) nawet, jeśli to był żart :evil:

i znowu musze sie dzis zgodzic z wypowiedzią; diabloII faktycznie przykuwa do monitora- niektorzy zarzucają jej liniowość(dzizzz); jednak swiat ktory stworzyl Blizzard nadal gosci na kompach roznych ludzi, a w battlenecie nadal gra w niego mnostwo osob.

10-tka dana w pelni zasluzenie, tytm bardziej ze poprawiono kilka nuzacych bledów z 1 czesci serii; a poza tym recka na 7 stron!!!

tak to jest jedna z tych dych ktorym nie mam nic do zarzucenia!! :wink: :lol: :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Knedziul

Hmm... Przyznaję, żę Diablo 2 zasłużyło na 10 i podniosło poprzeczkę

hack'n'slashy ale czy pod względem graficznym? Tu mógłbym się spierać... ( już w chwili wydania były zarzuty dotyczące grafiki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rubymaniak

W pełni zasłużoną 10-tke otrzymalo Diablo 2, bo do dzisiaj w nie gram (!), za ten klimat, grafike i grywalność. Poza tym że jest liniowa, mnie to nie przeszkadza, ale to jest zaleta na LAN-ie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Przyznaję, żę Diablo 2 zasłużyło na 10 i podniosło poprzeczkę

hack'n'slashy ale czy pod względem graficznym? Tu mógłbym się spierać... ( już w chwili wydania były zarzuty dotyczące grafiki)

A ile hack'n'slash'y moglo na ten czas pochwalić sie na tyle szczegółową grafiką :?: Szczegółowość ta przejawiała się nie tylko w dopracowaniu otoczenia (choć monotonnie powtarzającego się miejscami), ale i wyglądzie bohatera w zależności od tego, co postać ma na sobie :D A i czary były nieźle oprawione :D Ale to nie tylko grafika zadecydowała o sukcesie :wink: Wielki "+" za grywalność...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Crazy_Demon
Hmm... Przyznaję, żę Diablo 2 zasłużyło na 10 i podniosło poprzeczkę

hack'n'slashy ale czy pod względem graficznym? Tu mógłbym się spierać... ( już w chwili wydania były zarzuty dotyczące grafiki)

No ale na pewno grales w Dungeon Siege.To tez jest hack'n'slash tylko ze grupowo(dziwnie to brzmi:)) druzynowo... takie Diablo tylko ze w 3D. I co? mnie przykulo do monitora na dluuugie godziny!Z checia gram w nie do dzis!

Peace :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Knedziul

W obydwie te gry grałem (tzn. Diablo 2 oraz Dungeon Siege) i uważam, że obydwie zasługują na swoją ocenę, z tym że Diablo 2 bardziej ujął mnie klimatem i ogólnie opowiedzianą historyjką ( przeszedłem pierwsze Diablo więc byłem ciekawy co w 2), zaś Dungeon Siege swoją efektownością (walki, grafika,muzyka). No i oczywiście obydwie gry ujęły mnie grywalnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PsyCho SzpIEg

Bez wątpienia obie gry zasługują na 10. Najbardziej jesnak ze wszystkich gier zasługuje na nią Warcraft 3 wraz z dodatkiem... Jeśli nie za całokształt, to chociaż za grywalność, co i tak rzutowałoby na końcową ocenę wystawioną przez CDA, czyli 8. Co najmniej 9+ powinien dostać! :D

Cóż... jest to moja subiektywna ocena i nic na to nie poradzę.

WARCRAFT RZĄDZI!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak dla mnie to na 10 zasługiwała (i nadal zasługuje) druga część Baldur's Gate.

Według mnie na 10 zasługiwała świetna jedynka. Część druga to już nie było to (jak dla mnie była schematyczna), ale wiem, że jestem raczej w mniejszości. Za to część pierwsza to dla mnie chyba najlepszy cRPG w historii. No, może poza Falloutami.

Pewnie mnie zlinczujecie, ale uważam, że na 10 nie zasługiwał Unreal (nie bijcie). Owszem gra wspaniała pod wględem graficznym, ale jeśli chodzi o grywalność nie odstawał od innych strzelanek. 9 owszem, ale nie 10. Za to UT już jak najbardziej. Jedna z gier ponadczasowych.

Jeśli chodzi o Call of Duty, to na pewno nie dałbym jej 10, ale tylko dlatego, że była strasznie krótka. Jeśli już, to bardziej zasługiwałby na tą ocenę Medal of Honor. I nie zrozumcie mnie źle, CoD uważam za fantastyczną grę, ale przecież ją można skończyć w jeden dzień (nie przemęczając się). Według mnie to wystarczający powód.

Kurcze, znów się narażam, ale Diablo nie cierpię i część drugą oceniłbym maksymalnie na 7. Jak dla mnie dycha zdecydowanie na wyrost. Podobnie Warcraft 3 (dostał 10, prawda?Jeśli nie to przepraszam za zamieszanie)

Czy Neverwinter dostał 10? Bo nie pamiętam. Jeśli tak, to też niesłusznie.

:wink: Dobijał mnie schematyzm map oraz samej rozgrywki. Jeśli nie został oceniony na 10, to sorry za pomyłkę.

Heroes 3 uważałem w chwili premiery za badziew. Dziś jednak to dla mnie absolutna klasyka. Gra, przy której spędziłem tyle czasu, co przy wszystkich innych razem wziętych. Arcydzieło po prostu.

Bardzo cieszy mnie też 10 przyznana Homeworld: Cataclysm. Ta seria to jak dla mnie najlepsze gry wszechczasów, a że dodatek był z niej najlepszy w ogóle, to 10 jak najbardziej zasłużona (choć podobno kontrowersyjna).

Jakie tytuły oceniłbym na 10? Na pewno Half-Life (oprócz Heroesa jedyna chyba tak ponadczasowa gra w historii). Nomad Soul, X-wing Alliance, Mafia. Hmm, wiecej nie mogę sobie przypomnieć.

Aha, znowu będę niepopularny, ale ocenienie Enemy Teritory na 10 to dla mnie najwieksza pomyłka w historii CDA (poza Monsters oczywiście).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem 10- tke powinna dostać gra zwana..... Operation Flashpoint: Cold War Crisis :twisted: Ta gra jest po prostu NAJLEPSZA w swoim gatunku :) Dlaczego ?? Oto moje argumenty:

-- Grywalność

-- Ogromna swoboda ruchu(można przejśc całą mape bez przeszkód :P )

-- Realizm (Jeden celny strzał i po tobie)

-- Możliwośc jazdy każdym pojazdem (Nie w każdej grze jest taka możliwość, a w OFP to norma) :)

-- Grafika (może nie jest taka dobra jak np. w Far Cry, ale uważam że jest nadal świetna i szczegółowa)

--- Ilość misji (w Operation Flashpoint jest ich... 40 8) )

Niestety nie czytałem recenzji w CDA Operation'a, ale jak już napisałem ja bym jej dał 10 :)

Co do dych w CDA: Ciesze się że 10- tke dostało Diablo 2. Jest to świetna gra, która z całą pewnością na tę 10 zasłużyła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaskier24
A moim zdaniem 10- tke powinna dostać gra zwana..... Operation Flashpoint: Cold War Crisis :twisted: Ta gra jest po prostu NAJLEPSZA w swoim gatunku :) Dlaczego ?? Oto moje argumenty:

-- Grywalność

......

A teraz pytanie w jakim stopniu na ocene 10/10 powinna miec grywalnosc (miodnosc) - czy gra moze byc srednia ale miec niesamowita grywalnosc i dostac 10??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie w jakim stopniu na ocene 10/10 powinna miec grywalnosc (miodnosc) - czy gra moze byc srednia ale miec niesamowita grywalnosc i dostac 10??

Wg. mnie, grywalność powinna być podstawowym czynnikiem wpływjącym na ocenę gry. Przecież nawet jeśli gra ma świetną grafikę, muzę, klimat itd. to przy niskiej grywalności nikt nawet po nią nie sięgnie. I w drugą stronę, jeśli gra ma grafikę koszmarną, muzę jakby ktoś tłukł szkło itd. a grywalność wielką, to nie odejdziesz od niej, dopóki nie przejdziesz jej na dziesięć sposobów z czterech możliwych :D

Howgh, powiedziałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem 10- tke powinna dostać gra zwana..... Operation Flashpoint: Cold War Crisis :twisted: Ta gra jest po prostu NAJLEPSZA w swoim gatunku :) Dlaczego ?? Oto moje argumenty:

-- Grywalność

......

A teraz pytanie w jakim stopniu na ocene 10/10 powinna miec grywalnosc (miodnosc) - czy gra moze byc srednia ale miec niesamowita grywalnosc i dostac 10??

Hmmmm... nie bardzo zrozumiałem pytanie ?? Ale moim zdaniem gra nie tylko powinna mieć ogromną grywalność, ale także inne atuty np. grafika Al przeciwników etc. żeby dostać 10/10 Dziesiątka w CDA oznacza gre wyjątkową, a nie "średnią"

Co do Operation Flashpoint to chodziło mi o to że jej OGROMNYM atutem jest grywalność....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaskier24
A według mnie grywalność powinna być najważniejszym elemntem oceny, aczkolwiek grafika itd. też powinny się liczyć.

chodzi wlasnie o proporcje bo wymieniacie czasmi wielkie gry -ale czy az na 10??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie zlinczujecie, ale uważam, że na 10 nie zasługiwał Unreal (nie bijcie). Owszem gra wspaniała pod wględem graficznym, ale jeśli chodzi o grywalność nie odstawał od innych strzelanek

Przewyższał je za to pod względem AI wrogów i ogólnego klimatu. Unreal był chyba pierwszym FPS, w którym wrogowie byli aż tak inteligentni. Wiele razy było już wymieniane, że przeciwnicy zastawiali pułapki, atakowali zespołowo, potrafili bardzo przytomnie uciekać, szukali osłony etc. Wtedy (bodaj 1998 r) rzecz naprawde nie spotykana, przynajmniej ja nie spotkalem sie z czyms takim ;) Co do klimatu to już musi sam ocenić, ale dla mnie Nierzeczywisty to jedna z najbardziej klimatycznych gier w historii. Ale i tak przegrywa z Silent Hill.....

Czy Neverwinter dostał 10? Bo nie pamiętam. Jeśli tak, to też niesłusznie.

Dobijał mnie schematyzm map oraz samej rozgrywki. Jeśli nie został oceniony na 10, to sorry za pomyłkę.

Fakt, mnie też wydaje się, że Neverwinter jest "troszke" zbyt wysoko oceniony - ja przy podstawce zasypiałem, z dodatkami było juz lepiej. Nie ma jak Baldury :)

tak na marginesie: bardzo mi miło że wykorzystano mój pomysł. :D

Swoją drogą ja też roszcze sobie do niego prawa. Sąd to rozstrzygnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...