Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Gość Crazy_Demon
Za to na 10 nie zasługują imho Dungeon Siegie (za szybko się nudzi)

Nie narazaj mi sie czlowieku...:) w pewnym sensie cie rozumie, bo w koncu kazdy ma prawo do wlasnego zdania,ale z tym co napisales niestety nie moge sie zgodzic...

Peace :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to na 10 nie zasługują imho Dungeon Siegie (za szybko się nudzi)

Nie narazaj mi sie czlowieku...:) w pewnym sensie cie rozumie, bo w koncu kazdy ma prawo do wlasnego zdania,ale z tym co napisales niestety nie moge sie zgodzic...

A ja z kolei o DS mam podobne zdanie jak o Mafii. Gra sama w sobie świetna, muza doskonała, grafika i grywalność również. Ale przeszedłem raz i koniec. A ile razy zaliczałem Diablo 2 - tego nie zliczę. DS dałbym 9+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 to trudny temat, moim zdaniem powinny być to gry najlepsze i przełomowe w danym gatunku

Gdyby nie masa błędów na 10 zasługiwałoby The Sims. Bądź co bądź gra była bardzo nowatorska i przełomowa - wcześniej nie spotkaliśmy się z symulacją życia zwykłych (do czasu ;)) ludzi.

uważam również że 10 należy się serii Championship Menager, która na swoim polu nie ma sobie równych już od dawien dawna

Zgadzam się, kto jak to ale na 10 CM zasługuje na pewno. Poprostu najlepszy manager jaki kiedykolwiek powstał. Ja dałbym dyche "Trójce" lub edycji 2000/2001, ponieważ były i są zdecydowanie najlepsze.

Cóż...Vice City to jedna z niewielu gier,u których oceny 10 NIE MOŻNA podważyć... :-s Ktoś się nie zgadza???

Ja się nie zgadzam na całej długości. Jak dla mnie VC nie wprowadziło do serii znaczących zmian na lepsze, w więkoszości były to tylko raczej małe bajery, których zachwalanie ładnie prezentowało się na pudełku :) IMO Vice City było za bardzo podobne do podstawowego GTA 3 - niewiele poprawiono grafike, niektóre misje były do siebie bardzo podobne (choć pozornie mogło wydawać sie ze tak nie jest). Wiem ze sie narazam armii fanów całej serii, ale skoro VC dostało 10 to Mafia powinna ją dostać tym bardziej.

BTW: Mam takie dziwne wrażenie, ze wiekszosc ludzi bluzgajacych na ocene Monsters Inc. nawet gry nie widziała. Coz, to na pewno tylko wrażenie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zWDR63k@tpnet.pl

Wedlug mnie na 10 zasluguja zarowno 1 jak i 2 czesc Gothica.Ta gre pszeszedlem 7 razy i jeszczemi sie nie znudzila a na przyklad Vice City znudzila mnie bardzo szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgodze z przedmówcą. Gothic 1 to naprawdę pretendent do dziesiątki, gdyż wniósł trochę świeżości do gier RPG (do takich go wszak zaliczamy). Niewiele jest RPG-ów z widokiem TPP, bardzo oryginalnym, a do tego żyjącym światem. Do tje pory pamiętam, jak ucieszył mnie fakt, że rano, po wyjściu z chatki, jeden z górników idzie do niewielkiego stawiku w Starym Obozie i zaczyna się myć, i nie był to żaden skrypt, bo nie robił tego codziennie (sprawdzałem). Poza tym sama fabuła również jest wyjątkowa i sprawiała, że siedziało się przy nim godzinami. Do tej pory od czasu do czasu pogrywam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic... Jedna z tych gier, którą się wszyscy zachwycają, a ja nie mogę ugryźć. Robiłem dwa podejścia do jedynki i jedno do dwójki... I nic. Pogram z dwa, trzy dni i mi się odechciewa. Czegoś w niej - przynajmniej dla mnie - brakuje. Może to przez to, że dla mnie RPG w TPP to mocno chybiony pomysł :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic... Jedna z tych gier, którą się wszyscy zachwycają, a ja nie mogę ugryźć. Robiłem dwa podejścia do jedynki i jedno do dwójki... I nic. Pogram z dwa, trzy dni i mi się odechciewa. Czegoś w niej - przynajmniej dla mnie - brakuje. Może to przez to, że dla mnie RPG w TPP to mocno chybiony pomysł :?

Heh, a dla mnie wręcz przeciwnie :) Wszelkiej maści RPG na dłuższą metę mnie nudzą. Przeszedłem Baldura niejako z rozbiegu. Najbardziej ciekawiła mnie tam fabuła - i dlatego grałem - a sama mechanika gry wkurzała maksymalnie. A Gothic? Bajka po prostu. Arcydzieło pod względem prostoty, fabuły i oprawy. To jedna z tych gier, gdzie samo zwiedzanie świata, bez wykonywania questów, było niewiarygodną przygodą. 10 jak nic dałbym tej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie dziesiątkę powinien dostać Morrowind!! To gra przełomowa w wielu względach, a edytor jest prawie tak dobry jak gra i daje niemal nieograniczone możliwośći. Grafika, wolność, mnogość dróg, absolutna nieliniowośc, ta gra to pewna 10!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do DIONa, Colidora, Qbusia i tego kogoś ze strasznie zawiłą ksywką:). Gothic 1 naprawde był wyśmienity (co tam był, ja go mam nadal zainstalowanego...). Wystawiłbym mu 10 juz za to, że w ogóle nie trawie tego typu gier, a on naprawdę mnie wciagnął. Te emocje na samym poczatku, kiedy nie mogłem pokonać najsłabszych zwierzat (świniocośtam sie nazywały). :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja powiem. 10 to dla mnie mażenie w każdej dziedzinie. Gra która dostała 10 powinna mieć klimat i grywalność. Jednak jak dla mnie klimat przede wszystkim (choć najczęściej to idzie w parze). Najprościej mówiąc, chcę żyć grą nawet po wyłączeniu komputera. Gry mają umilać życie, ale co z tego, że umili mi na jakieś 3 godziny grania (no, może więcej) jak potem oderwę się od monitora i zacznę znowu monotonne życie. Takimi grami dla mnie była seria Jedi Knight (JO, JA), Medal Of Honor: Allied Assault (bardziej multi, ale ta omaha...) i Call Of Duty (Single Player). Aha - jak mogłem zapomnieć - jeszcze Enter The Matrix (ang oczywiście). Tymi grami jak i zasadami (moalnymi, fair-play itp) kieruję się do dziś. Po meczu w piłkę nożną (zamiast gg) dziękuję za mecz i ogólnie staram się podtrzymać klimat, a jeśli znajdę podobną osobę (a niestety znam takich niewiele) tworzy się coś pięknego... i to właśnie gry na 10.

Update: I jeszcze Might and Magic (dla mnie VII i VIII)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dla Gothica? Blisko, blisko, ale przesada dla mnie :) Mimo wszystkich zalet przeszedłem jeno raz, na drugi nie miałem już siły. Znowu jednak patrząc na wszystkie zalety (świat, nieliniowość, klimat dark fantasy, rozwój postaci) zasługuje na najwyższe noty... Ciężko poradzić sobie między wagą zalet a subiektywnym odczuciem.

Tymczasem mam pytanko - ileż to dostał Thief: The Dark Project w CDA? Gdy ta gra ujrzała światło dzienne nie byłem jeszcze czytelnikiem ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbusia

A mnie proszę do tego nie mieszać. Ja się nie zgadzam :!: Proszę czytać moje posty :wink: Pisałem, że mi Gothic nie podszedł. Dłużej niż 3 dni nie wytrzymałem. Tak dla jasności.

Eeee..... Nie wiem jak to się stało^^ Może dlatego, że gdy przeczyatłem wasze posty byłem przekonany, że o Gothicu nie mozna pisać źle. "Jechałem" więc ksywkami wszystkich którzy w ogóle wspomnieli o tej grze. Sorry (ale twój post przeczytałem!) !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie ocene 10/10 wystawilbym tylko grze w ktora bede gral przez miesiace a nawet lata z wielka przyjemnoscia. Dla mnie istnieje tylko jedna taka pozycja- heroes 3. Chociaz mam swiadomosc, ze CDA nie ma mozliwosci stosowania takiego sytemu poniewaz ocena musi byc wystawiona od razu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaskier24

Tak sobie mysle ze 10 powinno dostac C&C red alert albo jeszcze lepiej Diuna 2 - a z nowymi grami to sobie radzcie sami :P

Argumenty, drogi panie, argumenty, a nie "bo tak i już". Dlaczego powinno dostać? Bo posty kasować będę. Colidor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie proszę do tego nie mieszać. Ja się nie zgadzam :!: Proszę czytać moje posty :wink: Pisałem, że mi Gothic nie podszedł. Dłużej niż 3 dni nie wytrzymałem. Tak dla jasności.

To zupełnie jak ja, o wiele bardziej ruszyły mnie rpg na Infinity niż obydwa Gothiki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaskier24
Argumenty, drogi panie, argumenty, a nie "bo tak i już". Dlaczego powinno dostać? Bo posty kasować będę. Colidor.

oki:

Diuna 2 - pierwsza gra tego typu na rynku z tak dobra grafika i miodnoscia - to na jej podstawie przez kolejne lata powstawaly nowe gry. Gra calkowicie odmienna od swojej czesci pierwszej - jak sobie cos jeszzce przypomne to dopisze.

Red Alert - nastepca Diuny 2 pare lat pozniej - nie jestem pewien ale chyba to ona byla pierwsza w jaka gralem w rozdzielczosci 640 - kolejny krok milowy w grafice. Zdecydowanie poprawionio zachowanie pojazdow na mapie. To bodajrze pierwszy RTS w ktorym czolgi rzadko sie nawzajem blokowaly na drodze.

Patrzac na dzisiejsze strategie nadal widze te wlasnie 2 gry - tylko ze z lepsza grafika -jedyne udogodnienie warte wspomnienia to stosowanie skrutow klawiszowych dla wybranych pododdzialow. Tego z Red Alercie brakowalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka gra powinna dostać 10? Oczywiście, że Europa Universalis 2! W końcu jest to gra w swoim rodzaju niemalże idealna. Ja w EU 2 pogrywam po dzień obecny. Nie wiem co jest w niej tak wciągającego, ale jednak to coś jest. U mnie większość gier ląduje w koszu po miesiącu, góra dwóch (a to musi być bardzo dobra, np. GTA 3 czy DS or Diablo 2). Tymczasem Europka trzyma się cholernie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

EU2 jak i HoI(nie lubię polskiej nazwy) były grami wręcz wzorowymi w swoim gatunku. Jednakże zwykłego gracza nie przyciągną. Dlaczego? Bo są niesamowicie trudne ,złożone i mało efektowne. Jednakże wąskie grono fanów je czci. No i chyba właśnie dlatego nie dostała 10. Ale dają dużo satysfakcji te gry to trzeba przyznać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cheesmaster też nie jest grą, która przyciąga masę graczy, a dostał 10. Dlaczego? Bo był najlepszy w swojej klasie. Tak jest również z EU 2 (HoI według mnie jest troszkę gorsze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miszczunio89
Wedlug mnie na 10 zasluguja zarowno 1 jak i 2 czesc Gothica.Ta gre pszeszedlem 7 razy i jeszczemi sie nie znudzila a na przyklad Vice City znudzila mnie bardzo szybko.

Oojojoj..... Mam odmienne zdanie!! Mnie się żaden Gothick (1 ani 2) niepodobał (i niepodoba nadal), zato w VC gram do dziś!! Ogólnie nieprzepadam za erpegami ani podobnymi gatunkami, a jedynym erpegiem jakiego przeszedłem to KotOR!! Z niecierpliwością czekam na San Andreass i na Driv3er :!: :!: :!: A żeby być w temacie VC dostało zasłużoną 10!! Podoba mi się w niej wszystko od Muzyki po kostki chodnikowe!! 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że na dychę zasługiwał Morrowind. Gra jest długa jak cholera(niektórzy to uznają za wadę, ale chyba lepiej jak gra jest długa niż krótka), ogromny świat, mnóstwo przedmiotów,tony NPCów,ciekawa fabuła,swoboda,wolność wyboru(można np. być wampirem :twisted: ),każda postać jest unikatowa ze względu na obszerne statystyki. Dzięki modom i tak długa historia może się ciągnąć praktycznie bez końca. No i oczywiście genialna muzyka i świetna jak na owe czasy grafika(choć dziś też robi wrażenie). Tak więc według mnie Morrowind był murowanym kandydatem do dychy :!: :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 10 powinna dostać:

Clive Barkers Undying, oraz AvP 2 - za co ?? Za to ze bałem się je włączyć, taki miały klimat :). Oraz za wspaniałą grafę, muzę i jeszcze raz KLIMAT !!!

Oraz chce zaznaczyć, że moim zdanie, czepianie się "dyszki" danej NOLFowi 2 nie jest uzasadnione - gralem w 1 i 2 część, lecz tylko dwójke ukończyłem z prawdziwą przyjemnością.........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że na dychę zasługiwał Morrowind. Gra jest długa jak cholera(niektórzy to uznają za wadę, ale chyba lepiej jak gra jest długa niż krótka), ogromny świat, mnóstwo przedmiotów,tony NPCów,ciekawa fabuła,swoboda,wolność wyboru(można np. być wampirem :twisted: ),każda postać jest unikatowa ze względu na obszerne statystyki. Dzięki modom i tak długa historia może się ciągnąć praktycznie bez końca. No i oczywiście genialna muzyka i świetna jak na owe czasy grafika(choć dziś też robi wrażenie). Tak więc według mnie Morrowind był murowanym kandydatem do dychy :!: :!:

Nie zgadzam się!!! Grałem w Morrowinda tygodniami. W pewym momencie zaczałem tęsknie spogladać w strone okna...i nagle mnie olśniło. Myślę sobie tak: "Człowieku co ty robisz? Tracisz tyle czasu na łażenie po nudnym świecie i pakowanie herosa. Przecież nic się nie dzieje, ba wiesz dobrze że nic się nie wydarzy! Schemat męczony już w dziesiatkach gier...a za oknem taka pogoda" :D I tak sie skończyła moja przygoda z wielkim M :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...